Jump to content

GTA4


Pipboy

Recommended Posts

  • Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja sam stavio one nvidijine beta drajvere od pre par dana,i koristim onaj fedorov fix od 27kb.

i rezultati su me poprilicno iznenadili. sa podesavanjima rez 1680x1050 texture medium,rendering highest, view distance - 30,detail distance - 30, vehicle density - 100, i shadow density 100,na otvorenom mi je fps od 25-35,nocu i do 40,a u zatvorenom i do 50.

a konfiguracija mi je core2duo e6850 3,0 ghz,4gb ddr2 ocz,8800gt 512,obicna ne klokovana.

cudno mi je jer ljudi sa slicnim pa cak i jacim konfiguracijama imaju mnooogo slabiji fps.

kapiram da ovi drajveri novi dosta dizu frejmrejt.

Link to comment
Share on other sites

stavio sam i ja novije drajvere, i na 1360 na high i teksture i render mi radi ok, ali se sama igra mnogo baguje, i neke teksture mi nedostaju, kola ko da lebde i slično

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Uf, boli vas uvo, vi rokate. Meni je8ena tastatura ne reaguje u igri, dok miš radi normalno [:(]

Menjao sam portove, menjao tastaturu, apdejtovao sve, ne pomaže. Kopao sam malo po gtaforum-u, i našao sam samo jednog lika koji ima isti problem. On mi reče da je do fix-a, medjutim probao sam fedor-ov, razor-ov i one prve koji su se pojavili što imaju problem sa pijanom kamerom, ništa.

Da nemate neki predlog, možda?

Edited by djoxyy
Link to comment
Share on other sites

meni ne radi gamepad, isti kobas

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa onaj video editor je pravo ludilo, već dva sata se igram sa njim, ne igra mi se igra uopšte [:D] . Mogu da se lako edituju snimci, da se menjaju uglovi kamere, da se dodaje muzika i tekst i da se kombinuje više potpuno različitih snimaka. I onda sve to može da snimi kao wmv fajl, i izgleda odlično, ne gubi uopšte na brzini animacije, a kvalitet snimka je i više nego dobar. Zanimljivo da i sama igra daje tečniju animaciju kad se pregledavaju napravljeni in game snimci, verovatno zato što ne učitava kompletan grad u tom slučaju,.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pa onaj video editor je pravo ludilo, već dva sata se igram sa njim, ne igra mi se igra uopšte [:D] . Mogu da se lako edituju snimci, da se menjaju uglovi kamere, da se dodaje muzika i tekst i da se kombinuje više potpuno različitih snimaka. I onda sve to može da snimi kao wmv fajl, i izgleda odlično, ne gubi uopšte na brzini animacije, a kvalitet snimka je i više nego dobar. Zanimljivo da i sama igra daje tečniju animaciju kad se pregledavaju napravljeni in game snimci, verovatno zato što ne učitava kompletan grad u tom slučaju,.

Ja to jos nisam probao, ali deluje ludo. Jel to ide sve preko mobilnog telefona [freak] ???

Link to comment
Share on other sites

Jeste, preko mobilnog. Prvo se sa F2 usnimi zadnjih 20-30 sekundi igranja (i što je najbolje, svaki novi pritisak na F2 snima novu sesiju, umesto da se presnimavaju jedna preko druge), i onda se ti snimci kombinuju u edtoru.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Uf, boli vas uvo, vi rokate. Meni je8ena tastatura ne reaguje u igri, dok miš radi normalno [:(]

Menjao sam portove, menjao tastaturu, apdejtovao sve, ne pomaže. Kopao sam malo po gtaforum-u, i našao sam samo jednog lika koji ima isti problem. On mi reče da je do fix-a, medjutim probao sam fedor-ov, razor-ov i one prve koji su se pojavili što imaju problem sa pijanom kamerom, ništa.

Da nemate neki predlog, možda?

Baš sam retard! Nisam dopustio gta.exe-u da pristupi dinput.dll fajlu u windows/system32, i firewall je to zapamtio, iako to nisam čekirao. Barem se tako sećam [:D]

meni ne radi gamepad, isti kobas

Najavili su podršku za padove u patchu.

Ako možda već nisi nabavio ovo, baci pogled, ja sam moj logitech rumblepad namestio sa kontrolama kao na PS3.

XBOX 360 Controller emulator v1.1 for PC games using XINPUT.

http://tocaedit.com/forum/dload.php?action=file&file_id=124
A evo config fajla i slike kontrola na PS3, thanks to LordByte @ gtaforums Upload je moj zato što je ludak spakovao sliku u .bmp formatu.
http://www.sendspace.com/file/jj63lh

Link to comment
Share on other sites

ma, nekako sam izgubio želju da se cimam, pozajmio sam 4850 sa 1 GB memorije od drugara, pa ću da vidim dal će to nešto da popravi situaciju

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

napravite commandline.txt u folder gde ste instalirali igru i ukucajte unutra -novblank -norestrictions -nomemrestrict , skida limite za rezolucije i texture, a i kazu da ubrzava fps.

nema na cemu.

Ja sam tako uradio, instalirao nove drajvere, povecao view distance sa 45% na 80% i eto zanimacije za 280-tku i cika Quada 6600 [8D]

Link to comment
Share on other sites

Intel E5200 na 2.91 GHz, Asus 3850 TOP 256 MB, 4 GB DDR2-667, Vista SP1 x64, Catalyst 8.11.

Statistics

Average FPS: 21.47

Duration: 37.16 sec

CPU Usage: 88%

System memory usage: 53%

Video memory usage: 100%

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Medium

View Distance: 22

Detail Distance: 31

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Ultimate

Service Pack 1

Video Adapter: ATI Radeon HD 3800 Series

Video Driver version: 7.14.10.621

Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio)

Pentium® Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz

File ID: Benchmark.cli

Catalysti 8.12 izlaze sutra mada ne nadam se previše nekom ubrzanju...

Link to comment
Share on other sites

e2180 @ 3ghz

8800gt 512

2gb ram

sa beta nvidia driverima

sa -novblank -norestrictions -nomemrestrict

Statistics

Average FPS: 29.80

Duration: 37.22 sec

CPU Usage: 84%

System memory usage: 84%

Video memory usage: 100%

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Highest

View Distance: 28

Detail Distance: 28

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GT

Video Driver version: 180.84

Audio Adapter: C-Media USB Headphone Set

Intel® Pentium® Dual CPU E2180 @ 2.00GHz

File ID: benchmark.cli

plus u igri obavezno iskljucite ono za save clip-ova, tu se dobija na brzini dosta.

Link to comment
Share on other sites

Jel se dobija na brzini ako stvarno imam instaliran SP3 za XP? (ja sam ga samo prevario editovanjem u registriju).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Da, da nishta preterano [:D]

Ja imam Q6600@stock + Radeon 4870 512 Mb overclockovan i u 1680x1050 Medium texture i render na Highest mi radi na 40 fps-a... Mislim da novi drajveri nece izmeniti nishta posebno. Uglavnom, treba imati quad procesor i dosta jaku Nvidia grafichku za ovu igru

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...