Jump to content

STREET FIGHTER 4


makiii

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fora je da morash da counterujesh protivnika, tj. da pogodish i tajming, a ne samo pravu kombinaciju tastera.

edited

Konačno sam provalio u čemu je fazon.... mislio sam da posle, recimo 2x1/4 360o treba 3x uzastopno da se pritisne punch t.j. kick a u stvari treba da se pritisnu l,m,h zajedno (l2 tj l1)

_

Edited by abohac
Link to comment
Share on other sites

inace ako neko hoce da se igra u multiplayer street fightera starijih verzija, licno trojku 3rd strike preferiram, pa ako nekl ohoce da se ukrstimo nek poseti

http://2dfighter.com/

program koristi mame romove, i moze komotno da se igra sa ljudima iz celog sveta, iako je nekima ping 200-300.

kada bi sf iv ovako radio preko neta to bi bilo idealno

Edited by biss
Link to comment
Share on other sites

^ Identicna prica je bila za Soul Calibur 4 pa je multiplayer postao papir-kamen-makaze

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Jel može neki stručnjak da objasni kako se izvode specijalni udarci sa Gajletom, sam ću da povatam za ostale. Osnovne udarce lako odradim i to mi je jasno, ali kako ostale? Recimo, stiskam po onoj šemi lev-desno pa ruka da bi bacio onaj bumerang, ali iz svakog 150 pokušaja uspem, a i kada uspem nije mi jasno kako sam izveo. Sve one skale su mi pune (pokušavam da provalim poteze u onoj trening sali).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam kontroler, samo tastaturom za sada probam. Elem, batali sam Gileta, previše mi je komplikovan, počeo sam sa Ken i Rijom (praktično su isti), i uspeo sam da odradim sve poteze za njih (uključujući i one besne megaraspizd megakomboe :))) E sad, kod njih su bazični udarci i kombinacije i lako se da izvežbati. Probao sam posle sa Čan Li i odradim većinu, ali nikako ne mogu one gde piše charge preko simbola za strelice. Kako da je chargujem?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

sta ja da kazem, em mi kaze da ce da se skine za deset dana, em i kad skinem necu moci da furam igru...a sf2 je jedina igra koju redovno pikam jos od '92.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

vuuuuuuuuuuuuu sreca se okrenula, em sam skinuo, em radi i to mogu cak malo i da zongliram sa opcijama tipa da se kurcim sa medijum i tako:) znaci, ovo prakticno moze svako da igra, go capcom:)

utisci: iju, pa ovo je super. bas sam srecan ko devojcica, prvi sf posle dvojke koji ima filing i lepo je dok se fajtas i vidis sta se desava. mozda se ovo nekima nece svideti, ali ja sam sf2 geek, tako da sam ja zadovoljan prilicno. potezi su ko u dvojci plus malo iz onih alfi i kasnijih, sto je okej. licno mi se ne svidja ovakav sistem komboa, vise volim mortalov princip, al dobro...ne znam jedino koliki je komp izazov, probno sam igrao na medijum i proseto sam se do onog poslednjeg degenerika koji me olemao 2-1. mozda sam se tuko sa pretposlednjim likom malo, ovo ostalo sve na perfekt. nadam se da su oni tezi nivoi eksponencijalno tezi. malo je gej sto je za kraljicu maznuta fora od mortala sa sang tsungom, al ajde, i ovako sam presrecan kako je ispala igra, brate, cak je i muzika na nekim mestima ista:)

pipboj:

sve te nazad-napred i dole-gore kombinacije (tipa blankin kolut, hondina vugla, bizonovo sve, giletov sonik bum...) se rade tako sto drzis prvi pravac reda velicine dve sekunde i onda uradis drugi pravac i dugme. znaci za bumerang drzis nazad recimo giletov korak i po i onda naglo napred i ruka.

videces u command list, nije to obicno napred-nazad vec ima neke crtice nacrtane, tako prepoznajes da je to sa drzanjem. (edit: debil, nisu crtice nego pise charge preko i to videh u tvom postu, moj monitor je gej pa ne vidim)

e sad, ja nesto da pitam, posto ne poznajem sf posle dvojke. skontao sam da je ona dole skala od onih pravougaonika valjda za kombo. tj kad to napunim mogu da radim one najzajebanije komboe, jel tako? i nju punim tako sto bijem lika? e sad, sta je ono nakaceno na skalu, onaj krug, kako se on puni i cemu sluzi? i zasto ja imam jedan, a on drugi neki krug (neki vatreni)? cini mi se da se taj vatreni puni kad tebe biju? halp?

e da, i cemu sluzi ono dugme sto kao punis nesto pa udaris, skontao sam da udara kroz blok, ne oduzima nesto specijalno, ne moze da se spreci, al ako te neko udari dok ga radis, svejedno gubis energiju. ja mislim da mi je sve ostalo jasno, tako da bi bas bio srecan kad biste mi ove stvari demistifikovali:)

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa stvarno, ja citao kao rikvajrmentse i nije mi bilo dobro, vec sam otpisao, kad ono medjutim:)

e da, kako se continuira na tastaturi? na koje dugme?

btw, na hardest je bas lepo sibanje, mora da se pazi sta se kada radi.

edit:

imam jos jedno pitanje: igrao sam onaj challenge de treba u sobi za vezbanje da nabadas lika kako ti kazu i uzeo sam rjua i ne mogu nikako da uradim crouch+strong punch pa odma posle orjuken, kao da jednostavno nisu povezivi u endzinu sto je nemoguce jer kao treba to da izvedes.

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

e sad, ja nesto da pitam, posto ne poznajem sf posle dvojke. skontao sam da je ona dole skala od onih pravougaonika valjda za kombo. tj kad to napunim mogu da radim one najzajebanije komboe, jel tako? i nju punim tako sto bijem lika? e sad, sta je ono nakaceno na skalu, onaj krug, kako se on puni i cemu sluzi? i zasto ja imam jedan, a on drugi neki krug (neki vatreni)? cini mi se da se taj vatreni puni kad tebe biju? halp?

e da, i cemu sluzi ono dugme sto kao punis nesto pa udaris, skontao sam da udara kroz blok, ne oduzima nesto specijalno, ne moze da se spreci, al ako te neko udari dok ga radis, svejedno gubis energiju. ja mislim da mi je sve ostalo jasno, tako da bi bas bio srecan kad biste mi ove stvari demistifikovali:)

Da, taj krug se puni kad te mlate, i kad se pojave slova Ultimate možeš da izvedeš onaj segamega udarac koji skida i do pola energije (s tim što je preporučljivo da budeš blizu lika kad to odrađuješ, for full effect). Najjednostavnije je da upališ trening, i pod trening opcijama uključiš da su ti obe skale uvek pune i onda isprobaš sve redom.

Za challenge moraš da budeš brz ko zmija, i ja sam zapeo kod tog, probaj udarac rukom iz vazduha pa odmah posle toga orjuken.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

I`m playin with da bitch ChanLi, na arcade automatu sam znao sve poteze, kucka je prejebeno brza,

sad cemo videti da li je i ovde najlakse preci igru sa njom...

street%20fighter%20IV%20sexy%20femme%20fatal-alternate-costumes.jpg

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...