Jump to content

Vesti


brue

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Poredim razvoj Starcraft-a iz onog vremena sa Cataclysm-om iz onog vremena i to samo zato sto imam podatak da se engine za igru iz onog vremena mogao napisati u relativno kratkom periodu, a ne zato sto su Starcraft i Cataclysm uporedivi na bilo koji drugi nacin.

 

Ako mehanike za remaster-ovanu igru nisu napredovale (kao sto najverovatnije i nisu, jer da jesu ne bi se hvatali za stari source kod), u danasnje vreme bi trebalo samo manje vremena da se napisu za neki engine od 0 jer su programerska svest, tehnologije i alati napredovali. Ali! Za Cataclysm-u oni ne moraju da pisu sve mehanike od 0 (jer vec koriste stari source kod od HW1), vec grubo one 4 koje sam naveo. Renderer su vec update-ovali. Modele i teksture imaju u distribuiranim Cataclysm arhivama i oni nisu izgubljeni. Trebalo bi samo da ih remaster-uju, sto ne trazi ni manje ni vise truda nego remastering ostalih resource-a za HW1 (koji su vec obavili). Mod-ovi za HW2 uspesno koriste Cataclysm resurse. I ne samo to - ti isti modovi imaju implementirane Beast mehanike (od 0), pa ako neko besplatno moze to da uradi, valjda moze i neko ko je za to placen.

 

Ako bi je prodavali po ceni ekspanzije za ovaj remaster, platio bi svako ko voli Cataclysm.

 

nisam ni video ovaj post

 

homeworld remastered koristi kod i engine koji su nabudzili iz drugog dela

endzin iz prvog orig. dela se dosta razlikuje i daleko je arhaicniji i izuzetno tezak za modovanje, otuda su se modovi i pravili za hw2

a pretpostalvja se da su zato nalepili na endzin dvojke remaster keca, i pri tom ojadili igru jedno 30%

 

ispostavlja se da im je i ovo vremena bila premalo da bi remaster odradili kako treba, a kamoli da jos i kataklizmu da lepe na hw2 (mozda u nekoj buducnosti boze zdravlja)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

StarDrive 2 is a revolutionary turn-based sequel to the 4X strategy original. Players can build a space empire and command huge fleets turn-by-turn in an immersive, living galaxy filled with nine alien races, pirate factions, galactic lore and mystery. Research hundreds of technologies, including technologies unique to their race, and build ships in the custom ship design mode before taking them into real-time battles packed with stunning visuals and sound effects.

StarDrive 2 is an evolutionary step forward for the StarDrive franchise. The core mechanics have evolved to incorporate a turn-based strategic layer, featuring spectacular real-time battles. As the galactic ruler of a race, gamers will lead their people into a procedurally-generated galaxy, exploring and expanding their space empire to greatness. Players can exploit planets, navigate asteroid belts, and overcome deep space dangers while handling interspecies relations to gain the upper hand. They will conduct diplomacy and espionage, make alien friends that will deliver thriving trade treaties -- or enemies that will seek to exterminate them at all costs. Players will research new technologies and design powerful warships to defend their claims; and they will discover the extensive lore of the StarDrive universe by encountering many dozens of anomalies, heroes, and galactic mysteries that will ensure no two games will ever play the same.

 

https://www.youtube.com/watch?v=iRgQnSb4S6U

 

Nisam jos probao, sutra cu. Jel igrao neko?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Igram ga ja, nije loše. Mislim apsolutno je potpuni rimejk, skoro sve je prekopirano ako se ja sećam originala kako valja. Od novih stvari sam primetio da ima neki veliki galakticki savet gde mozes da glasas koja rasa ce da bude predsednik ali nisam skapirao sta se desava kad neko i postane predsednik, meni jos nije pošlo za rukom, jebene mačke se uzdrzavaju od glasanja, moraću da ih pritisnem ;)

Takodje postoji opcija taktičke borbe u svemiru (ne samo da izračuna na osnovu snaga flota), to deluje malo kao Homeworld, simpa. Doduše sutra cu tek da pokusam da spustim marince na planetu, mozda i to postoji kao real time, dosad sam ih rokao samo niklearkama :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Konacno sam skupio vremena da predjem Master of Orion. Sad pokusavam da se prisetim svega iz originalne igre, cini mi se da su diplomatiju malo dodatno razvili, u smislu imas vise stvari o kojima mozes da pregovaras s drugim igracima. I te takticke borbe brodova su super uradjene, mislim ne mozes da napravis bas neki totalni preokret, ali u RTS tipu borbe mozes da izvedes neki manevar tipa da povuces neke njihove brodove pa da resis prvo njih pre nego sto napadnes stanicu, a verovatno bi izginuo skroz da ih napadnes zajedno. 

Sve u svemu jako dobra zabava i verno prebacen utisak originalne igre. Onaj osecaj kada igras x sati i onda nadjes cudoviste koje je kod Oriona, i kao "cek da snimim za slucaj da me odere" :) Bas davno to nisam uradio jer nekako sve novije igre to rade za tebe. Mozda i ova radi, ali je nekako instinkt rekao da treba snimiti pre nego sto mi odere celu flotu. 

Ostalo mi jos multiplayer da probam, to bi moglo biti zabavno. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...