Jump to content

IMATE "CS PROBLEM"?


LInn

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ CS-Srbija.com

@ Tutorijali

Šta vam je sve potrebno da bi ste odradili Vaš spray logo?

Potreban vam je program za obradu grafike tipa photoshop (ili neki vama omiljeniji program kao sto je photo paint)

i program za prebacivanje slike u taxturu da bi inače Vaš logo funkcionisao.

Valve je napravio program specijalno dizajniran za prebacivanje spry logo-a za valveove igrice upitanju je

Halflife Logo Creator, skojim ćemo se kasnije pozabaviti.

Prvo ćemo početi od ideje za logo ja sam uzeo za primer logo CS-SRBIJA.

Logo mora da bude određene veličine dole je priložena tabela koje veličine mora biti Vaš logo:

tabela.gif

U tabeli se nalaze veličina logoa u pikselima koja odgovara pravilima igrice. Ja sam odabrao 128X80 za naš logo.

Napravio sam u photoshop-u nov-u blanko sliku dimenzija 128X80.

Sa interneta sam skinuo zvanični logo Counter Strike-a i ubacio u photoshop u moju novu sliku

prva.jpg

Zatim sam napisao tekst alatom „CS-SRBIJA"

druga.jpg

Staviću da mi pozadina bude prozirna.

Prozirna pozadina mora bita čiste plava boja (u RGB paleti 0 0 255, u HEX (html) obliku #0000FF) .

treca.jpg

Sada je moj logo zavrsen snimite ga kao sliku jpg i onda ćemo preći na drugi finalni korak.

Za njega će nam biti potreban Half Life logo creator njega mozete preuzeti sa naše download sekcije.

Instalirajte ga i pokrenite! Čekirajte opciju Counterstrike i Save it to i odaberite gde zelite da sačuvate vaš logo,

ja sam odabrao da sačuvam na desktop-u. Moj savet je da učinite isto zbog poslednjeg koraka koji je najvažniji u čitavom procesu

sesta.jpg

Ubacite Vašu sliku Vaš budući logo klikom na opciju „Open“.

peta.jpg

Total pixels treba da bude zelene boje tada veličina Vašeg logo-a odgovara propisima Counter Strike-a.

Sledeći korak jednom kliknuti na opciju Make WAD dada ste na desktopu ili tamo gde ste odabrali da sačuvate

Vaš logo napravili taxturu koja nosi ime „pldecal.wad“ promenite mu ime u „tempdecal.wad“ time je

Vaš logo gotov ostaje vam sledeće da prekopirate u direktorijum „valve/cstrike“

(VAŽNO: Obavezno napravite rezervnu kopiju vašeg logoa i bez preke potrebe nemojte ici u opciju „options“

u Counter strike-u da nebi counter strike prekopirao preko Vašeg logoa neko po defoultu logo,

ako vam se ovo desi kopirajte ponovo vaš logo i ponovo pokrenite counter strike).

Ako želite da i ostali igrači na serveru vide vaš logo u konzoli ukucajte

cl_allowdownload 1 i cl_allowupload 1 tada će svi moći da vide vaš logo.

osma.jpg

Ako imate problema ili pitanja pišite na forumu.

__________

@ CS-Srbija.com

@ Tutorijali

First I was afraid I was petrified, thought I couldn't get a frag without you by my side...

Link to comment
Share on other sites

kucam user i pass, izbaci mi login fail, kaze pogresna sifra il user, ali nije do toga, pokusavam i na leskov da se nakacim recimo, i isti problem izbacuje..

se jos nekom desilo slicno? sta raditi?

jel pricas za steam o cemu pricas, kucas user i pass gde? ako je steam napisi sta ti tacno izbacuje koju gresku

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...