Jump to content

Indie Games


Recommended Posts

Могао си лепо да кажеш Дарк Соулс клон :) Шалу на страну, видео сам ово, и не изгледа лоше. Мислим да си ме "гурнуо преко ивице", пробаће се.

Почео сам да се плашим инди наслова. Не знам да ли сам матор, или глуп, али ја нисам могао да крштено пређем Шовел витеза. Не могу да кликнем 10 пута заредом када треба, јбг :/ А горила ми изазива епи напад. Чекам Death's Gambit да изађе.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, digrejzo said:

je l' cepa neko Hollow Knight? negde videh preporuku za Shovel Knighta, pa sam guglajuci njega nekako naleteo i na Hollow Knight. u medjuvremenu sam krenuo da igram i Axiom Verge i ono, mozak se polako pretvara u kasu. naravno da sam morao da gledam Metroid/SuperMetroid i vidim kako je sve to krenulo =)

inace, atmosfera je prejaka i generalno je vizuelno sve prilicno zanimljivo i u tom nekom mracnom Barton fazonu. svetovi se razlikuju i svaki ima svoju neku temu, animacija i kontrola glavnog lika je utegnuta, milina igrati na dzojstiku. ponekad ume da bude frustrirajuce sto su klupice (save pointi) dosta udaljene, pa se lako covek opusti i zagine (narocito ako je neki boss battle) i onda mora da backtrackuje kako bi ubio svog duha i uzeo kintu. protivnici se respawnuju svaki put kad se napusti "soba", a neki neprijatelji su bas frustrirajuci. sjajno mi je sto igra ne drzi igraca za ruku - na pocetku uopste nema nikakvih mapa, pokazatelja pravca, itd, da bi kasnije mogle da se pazare nepotpune mape kod vendora, a potom igrac sam kupuje mastilo kojim moze da istrazuje i dopunjuje tu istu mapu, a tek onda ide neka vrsta kompasa kojim moze da vidi gde se na toj mapi nalazi, itd. takvi apgrejdovi zauzimaju odredjen broj slotova kada su aktivni, pa je nemoguce nagruvati sve sto kupite/pronadjete, nego se uvek pravi neki kompromis i bira sta je najpotrebnije u zavisnosti od situacije (npr, kad mi treba kinta - ukljucim bonus da neprijatelji dropuju vise para, da automatski skupljam kintu gde god da ona padne kako ne bih isao okolo da skupljam; kad se spremam za boss fajt - bustujem HP/dmg, itd). jako fino odradjeno, nesto kao mracniji brat Orija. topla preporuka!

 

 

Presao sam Ori na dzojstiku nedavno i reko aj da probaj ovog Hollow Knighta, kul je bio jedno 2 sata i onda sam skontao da ima gomila pointless grinda da se kupuju stvari kod vendora ( 900 poena za onu pecinu napred i 150-200 za ona vrata dole), smorio se, izashao i batalio. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/03/2017 at 11:40 AM, Zr.ninja said:

Presao sam Ori na dzojstiku nedavno i reko aj da probaj ovog Hollow Knighta, kul je bio jedno 2 sata i onda sam skontao da ima gomila pointless grinda da se kupuju stvari kod vendora ( 900 poena za onu pecinu napred i 150-200 za ona vrata dole), smorio se, izashao i batalio. 

Ja ne osetim grind uopšte, zato što mi je akcenat na istraživanju svetova i dobijanju novih skillova kako bih prošao negde gde prvobitno nisam mogao. Currency dođe sam od sebe jer moraš da se rokaš sa neprijateljima kako god okreneš. U prvih par svetova dobijaš od 2 do 8 novčića, kasnije se to menja i ide od 10 otprilike, a i dugo ti nije potrebna kinta da bi napredovao. 

Šta znam, nije igra bez svojih mana, ali evo igram se već ~30h i nije smorilo. Doduše, najviše igra devojka, ja uletim kad je neki boss fight, a uglavnom sam spektator. 3 bossa nikako ne uspevam da pobedim koliko god znao patterne i to baš ume fino da živcira. A i ponekad su klupice previše udaljene =(

Sa druge strane, postoje momenti kad odradiš neke sulude kombinacije, pobiješ gomilu neprijatelja za desetak sekundi i kombinuješ double jump i dash da izbegneš udarce. Budeš glavni baja kada savladaš patterne neprijatelja i savršeno tempiraš pokrete. 

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jbt ajde nek olade više sa jebenim RANDOM GENERATED govnima i nek neko sedne i dizajnira nivoe.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Brutalan art direction što se kaže, odlična je ova kombinacija piksela (!) i ove 2.5D fazon kamere iz Insajda.

Očigledno je da je Soret francuska škola, vidi se tu dosta Flashbacka i koječega.

Inače, ovde imate da odigrate verziju sa nekog cyberpunk gamejama od pre tri godine https://timsoret.itch.io/the-last-night

Bonus, Soret se napušavao dosta sa SJW ekipom tokom GG, pa sve prati i malo internet dramice. Čak neki igru proglašavaju fašističkom propagandom, jer, zaboga, predstavlja viziju distopije u kojoj je "pobedio agresivni feminizam", a ekstremna progresivizacija i neo-egalitarizam ubijaju motivaciju u običnom čoveku (neki bi rekli white male).

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

ja sam se primio na FTL i igrao bas dosta poslednjih par dana. igrao sam na easy i uglavnom lagano unistavao brodove do flagshipa, al' sam zato njega samo jednom uspeo da spustim na 3HPa, redovno mi je odvaljivao bulju koju god konfiguraciju broda da probam =(

i onda nadjem nekog cara kako speedrunuje celu igru za 19min i obrisem je =c

Link to comment
Share on other sites

daleko od toga da sam frustriran, zapravo mi je jako drago sto igra ne drzi igraca za ruku i ta cinjenica da se i na najlaksoj tezini mora koristiti mozak. mogu da zamislim na sta lici advanced edition na hardu. igrao sam jutros jos malo, makar da probam da otkljucam jos neki brod ako mogu =)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...