Jump to content

hostovanje sa wireless-om


Recommended Posts

firewall kod provajdera moze biti al i nemora,uglavnom vidi :)

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

Vrsta konekcije (wifi, adsl, dialup...) ne igra nikakvu ulogu kod ovog pitanja. Ono sto je bitno je da computer na kome je startovan wc3 bude vidljiv spolja. To vidljiv spolja moze da se definise na razne nacine... ali u najprostijem slucaju to znaci da vam treba javna IP adresa. Ovo ne treba mesati sa podelom na staticke i dinamicke adrese posto i jedne i druge mogu da budu javne ali ne moraju.

Dal je i koji firewall je instaliran takodje ne igra veliku ulogu. Bitno je da je u opcijama za isti receno da port koji koristi wc3 (6112 po defaultu i to moze da se menja u opcijama za wc3) bude otvoren u oba smera.

Kad imate konekciju sa javnom adresom ali tu jednu konekciju koristi vise racunara onda je logicno da nemogu svi racunari da imaju istu IP adresu tako da nece svi moci da hostuju. Ako je jedan kompjuter direktno na net-u a svi ostali idu kroz njega onda ce samo taj jedan moci da hostuje. Ako su svi kompjuteri prikaceni na rooter onda verovatno niko nece moci da hostuje. Naravno ovo moze da se prevazidje podesavanjem lokalne mreze.

Sve u svemu... ako vam provider kaze da nemate javnu adresu i da nemozete dodatno da platite za nju (obicno je oni zovu staticka adresa :) onda vam nema leka. Ako kazu da imate javnu adresu (i ako ste se razumeli sta to znaci :) onda vam treba neko da vam to namesti.

evo krasnih uputstava od samog blizzard-a:

http://us.blizzard.com/support/article.xml?articleId=20687

http://us.blizzard.com/support/article.xml?articleId=21109

inace ja imam wifi i doplacujem 300din za javnu adresu i mogu da hostujem.

Link to comment
Share on other sites

ja sam dobio telekom srbija paket nemoze host?

ja sam na telekomovom adslu i mogu da hostujem, samo forwardujes portove

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ae objasni malo forward-ovanje portova... probao sam sve zivo i nije mi nishta poshlo za rukom!!!

portforward.com...zvao tehnichku podrshku telekoma, trazio po forumima i nisam nikako uspeo da hostujem w3!!!

stvarno bi mi prijala jedna potpuna informacija, za promenu i da radi!

Edited by shkarpeenee
Link to comment
Share on other sites

Vidi, na portforward.com je iscrpnije i bolje objasnjeno nego da ti mi sad kucamo ovde. Samo proveri da li ti je war3 definitivno na 6112

netstat -a komanda ce ti dati listu portova koji su otvoreni u datom momentu (mislim da je potrebno da war3 bude pokrenut)

Edit : typo

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...