Jump to content

Dota Turnir u igroanici AI


Kojot

Recommended Posts

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Kojot,

Imam nekoliko kratkih predloga, sa dugim objasnjenjima, koji bi mogli da ti pomognu da se sve obavi lepo, jednostavno, i da izbegnesh vecinu problema sa organizacijom svega...

Predlog1: Organizator hostuje preko LC-a igre (na neutralnom kompu), i svi udju preko battle.net-a

(iako su svi u lanu - objashnjenja na pitanja zashto, kako i ostalo su dole)

Predlog2: Banovanje i pikovanje unutar igre, chime bi lako mogle da se izbegnu prevare, zato shto samo trebash da odesh u chat log, i za 5 sekundi da vidish dal je neka ekipa birala heroja koga nije trebala da bira...

Objasnnjenje:

Zashto host preko LC-a i ulazak preko bnet-a??? FFS lol omfg bbq roflcopter etc...

(objashenje predloga 1 - ovako napisano zbog ochekivanog flejma)

LC host u lanu radi isto kao i obichan lan...

(znachi... nemojte da me hejtujete u vezi bneta, kako on laguje i ostalo, poshto to sve nema veze za mozgom u ovom sluchaju)

LC je vec ponegde instaliran u AI-u, a ako treba, pomocicu opet oko nameshtanja svega toga...

(nemojte ni flejmove oko toga kako smara instalacija LC-a, kako to mozda neradi tamo i to, poshto sam ga vec namestio tamo na nekolko kompova i radi ko zver :D)

Korist ovoga je, shto organizator moze da proveri dali su to ti likovi koji su se prijavili, i sa ovim moze da izbegne da imamo 20 razlichitih likova na turniru koji se potpisuju sa "a" ili "B==D", itd...

(Svaka ekipa prijavi do 10 igracha / accounta koje ce koristiti, i njih mora da koristi inache je mech nevazeci)

LC host-ove bi trebao da digne organizator na nezavisnim kompovima:

1) Da bi se chuvali replay-i (da nebi ljudi zaboravljali i to)

2) Da bi se izbegli idioti koji nabiju grafiku na max od max-a i onda posle ceo mech ispashta zbog njih...

(znam, bruka su kompovi i to, al svejedno uvek mora da secka dota u zajebanim situacijama i zajebano jakom grafikom- a ako je to host, seckace svima...)

3) Da bi se hostovala prava mapa ako ih ima vishe, a ne da prepustite nekom random liku da pravi igru, pa da posle replay nemoze da se pusti uopshte, poshto je igra napravljena na pogreshnoj mapi...

4) Da bi se izbegli kretenski nikovi (poshto bilo kakve kretenske nikove nije lako napraviti na battle.net-u), i da bi se znalo ko je igrao, kada i kako, i u kom timu (neka vrsta registracije timova i uvodjenja reda u to)

~~Bilo bi preporuchivo da svi koriste svoje prave b.net account-e, poshto na taj nachin znash protiv koga si odigrao dobar mech ili ko dobro igra (ako si gledao replay-e), pa onda mozesh u slobodne vreme (posle turnira), da pozovesh tu ekipu na fw/cw, da malo vezbate / zajebavate se...

Naravno, ko nezeli da se zna njegov pravi bnet account, on to lako moze da izbegne tako shto ce da prijavi novo napravljeni account, al nevidim zashto bi to iko radio...

poz,

Edited by Dotar
Link to comment
Share on other sites

@ Kojot,

Imam nekoliko kratkih predloga, sa dugim objasnjenjima, koji bi mogli da ti pomognu da se sve obavi lepo, jednostavno, i da izbegnesh vecinu problema sa organizacijom svega...

Predlog1: Organizator hostuje preko LC-a igre (na neutralnom kompu), i svi udju preko battle.net-a

(iako su svi u lanu - objashnjenja na pitanja zashto, kako i ostalo su dole)

Predlog2: Banovanje i pikovanje unutar igre, chime bi lako mogle da se izbegnu prevare, zato shto samo trebash da odesh u chat log, i za 5 sekundi da vidish dal je neka ekipa birala heroja koga nije trebala da bira...

Objasnnjenje:

Zashto host preko LC-a i ulazak preko bnet-a??? FFS lol omfg bbq roflcopter etc...

(objashenje predloga 1 - ovako napisano zbog ochekivanog flejma)

LC host u lanu radi isto kao i obichan lan...

(znachi... nemojte da me hejtujete u vezi bneta, kako on laguje i ostalo, poshto to sve nema veze za mozgom u ovom sluchaju)

LC je vec ponegde instaliran u AI-u, a ako treba, pomocicu opet oko nameshtanja svega toga...

(nemojte ni flejmove oko toga kako smara instalacija LC-a, kako to mozda neradi tamo i to, poshto sam ga vec namestio tamo na nekolko kompova i radi ko zver :D)

Korist ovoga je, shto organizator moze da proveri dali su to ti likovi koji su se prijavili, i sa ovim moze da izbegne da imamo 20 razlichitih likova na turniru koji se potpisuju sa "a" ili "B==D", itd...

(Svaka ekipa prijavi do 10 igracha / accounta koje ce koristiti, i njih mora da koristi inache je mech nevazeci)

LC host-ove bi trebao da digne organizator na nezavisnim kompovima:

1) Da bi se chuvali replay-i (da nebi ljudi zaboravljali i to)

2) Da bi se izbegli idioti koji nabiju grafiku na max od max-a i onda posle ceo mech ispashta zbog njih...

(znam, bruka su kompovi i to, al svejedno uvek mora da secka dota u zajebanim situacijama i zajebano jakom grafikom- a ako je to host, seckace svima...)

3) Da bi se hostovala prava mapa ako ih ima vishe, a ne da prepustite nekom random liku da pravi igru, pa da posle replay nemoze da se pusti uopshte, poshto je igra napravljena na pogreshnoj mapi...

4) Da bi se izbegli kretenski nikovi (poshto bilo kakve kretenske nikove nije lako napraviti na battle.net-u), i da bi se znalo ko je igrao, kada i kako, i u kom timu (neka vrsta registracije timova i uvodjenja reda u to)

~~Bilo bi preporuchivo da svi koriste svoje prave b.net account-e, poshto na taj nachin znash protiv koga si odigrao dobar mech ili ko dobro igra (ako si gledao replay-e), pa onda mozesh u slobodne vreme (posle turnira), da pozovesh tu ekipu na fw/cw, da malo vezbate / zajebavate se...

Naravno, ko nezeli da se zna njegov pravi bnet account, on to lako moze da izbegne tako shto ce da prijavi novo napravljeni account, al nevidim zashto bi to iko radio...

poz,

Ja iskreno mislim da je to glupost toliki su se turniri do sada odigrali normalno i uspesno ne vidim razlog ovome neka kreira obs u lanu i gledan ban pick i nece biti tih situacija tako da ono mislim da je ovo bez potrebno

infacidfinal2vn9.png
Link to comment
Share on other sites

Dotar, ocigledno da nikada nisi bio na LAN turovima, skoro svi znaju sve, nema potrebe za tim LC glupostima, zasto bi se dodatno komplikovala stvar kada moze sve u lanu na 0 delaya ? Da sve zavisi od toga da li ce slucajno internet u AI-u puci (npr. telekom ili koji vec provider) kada bi mreza morala sve to da odradi bez problema u LAN-u. Ne shvatam tvoje rezonovanje, cak da kazem da nemaju veze sa vezom...

Banovanje/pickovanje heroja takodje ne shvatam. Kako moze neko nekog da "zajebe" i pickuje heroja kog ne moze da pickuje, pravila ce biti jasno naznacena i svako ko planira da ide na turnir ih mora procitati. Ako ne umes da zapamtis 6 heroja koji su banovani i 10 koji su pickovani onda si stvarno debil. (ne kazem tebi, vec onome kome je ovo problem, mada kapiram da nema nikog)

Sto se tice nikova i to, mozes jednostavno da zamolis tim da naprave normalne nikove, mada opet ne shvatam poentu, ako hoce neka dodje pun bus likova koji se menjaju, dok god oni daju pare za ucestvovanje - ne vidim u cemu je problem.

Iskreno ja ne zelim da koristim svoj pravi nick, uvek stavim neki razliciti, jednostavno vise tako volim, sve ekipe se znaju i na netu i u lanu, i ne vidim zasto bi svi OMGMORALI da stave svoje bnet accountove. (npr. neko mozda ne zeli da ga svaki drugi debil sa tura cima cim on udje na bnet iako mu ovaj nije u friend listi?)...

Edited by Mare

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Dotar, ocigledno da nikada nisi bio na LAN turovima, skoro svi znaju sve, nema potrebe za tim LC glupostima, zasto bi se dodatno komplikovala stvar kada moze sve u lanu na 0 delaya ? Da sve zavisi od toga da li ce slucajno internet u AI-u puci (npr. telekom ili koji vec provider) kada bi mreza morala sve to da odradi bez problema u LAN-u. Ne shvatam tvoje rezonovanje, cak da kazem da nemaju veze sa vezom...

Banovanje/pickovanje heroja takodje ne shvatam. Kako moze neko nekog da "zajebe" i pickuje heroja kog ne moze da pickuje, pravila ce biti jasno naznacena i svako ko planira da ide na turnir ih mora procitati. Ako ne umes da zapamtis 6 heroja koji su banovani i 10 koji su pickovani onda si stvarno debil. (ne kazem tebi, vec onome kome je ovo problem, mada kapiram da nema nikog)

Sto se tice nikova i to, mozes jednostavno da zamolis tim da naprave normalne nikove, mada opet ne shvatam poentu, ako hoce neka dodje pun bus likova koji se menjaju, dok god oni daju pare za ucestvovanje - ne vidim u cemu je problem.

Iskreno ja ne zelim da koristim svoj pravi nick, uvek stavim neki razliciti, jednostavno vise tako volim, sve ekipe se znaju i na netu i u lanu, i ne vidim zasto bi svi OMGMORALI da stave svoje bnet accountove. (npr. neko mozda ne zeli da ga svaki drugi debil sa tura cima cim on udje na bnet iako mu ovaj nije u friend listi?)...

agreed.

Killy: au zelim svojih 100mb nazad

Link to comment
Share on other sites

Pazi mare... ja cu ti sad civilizovano odgovoriti na svaki pasus koji si ti napisao - tj. ako ocesh da ti objasnim, plz prochitaj pazljivo opet...

Dotar, ocigledno da nikada nisi bio na LAN turovima, skoro svi znaju sve, nema potrebe za tim LC glupostima, zasto bi se dodatno komplikovala stvar kada moze sve u lanu na 0 delaya ?

Bio sam na 3 turnira (2 puta u forumu i jednom na onom turniru sa laptopovima ;), i svaki put sam igrao protiv ekipe gde su se likovi potpisivali 11111, 33333, eee, beee, itd... (Ukljuchujuci i Duke-FED ovu ekipu koja je pobedila na tom zadnjem turniru)

Delay u lanu i preko LC-a je isti (0) zato shto je to ista stvar, a komplikovanje bi bilo 2 minuta pre partije.. udjesh u bnet, udejsh u gn... stvarno komplikovano...

(ako bash insistirash, objasnicu ti kako funkcionishe hostowanje u war3 engine-u, tako da pitaj ako neznash...)

Da sve zavisi od toga da li ce slucajno internet u AI-u puci (npr. telekom ili koji vec provider) kada bi mreza morala sve to da odradi bez problema u LAN-u. Ne shvatam tvoje rezonovanje, cak da kazem da nemaju veze sa vezom...

Kad jednom hostujesh igru na netu, gde su svi uchesnici u lanu sve i ide preko lana a ne preko neta, i da pukne net nece se nishta desiti...

(opet, ako trazish objasnjenje hostinga za War3 smo izvoli)

Takodje, da znash, LC se sam iskljuchuje sa bnet-a chim pritisnesh start game... (LC koristi bnet, samo da spamuje ime igre, kad se svi povezu direktno - u ovom sluchaju lanom - on izlazi sa neta...)

Banovanje/pickovanje heroja takodje ne shvatam. Kako moze neko nekog da "zajebe" i pickuje heroja kog ne moze da pickuje, pravila ce biti jasno naznacena i svako ko planira da ide na turnir ih mora procitati. Ako ne umes da zapamtis 6 heroja koji su banovani i 10 koji su pickovani onda si stvarno debil. (ne kazem tebi, vec onome kome je ovo problem, mada kapiram da nema nikog)

Nerpicham o tome... Pricham o tome da vi mozete lepo da izbanujete i ispikujete sve kako treba (kad Kojot ili neki drugi organizator nebude tu) i da chim krene igra, protivnici pikuju neshto drugo...

Kako ti da potvrdish 100% da se to nemoze desiti? Tako shto ce Kojot biti tu, pa da chovek gubi vreme i oko toga?

Ovako, svaki spor kojot odmah rehsava pogledom na chat... Nevidim zashto je to tako teshko...

Sto se tice nikova i to, mozes jednostavno da zamolis tim da naprave normalne nikove, mada opet ne shvatam poentu, ako hoce neka dodje pun bus likova koji se menjaju, dok god oni daju pare za ucestvovanje - ne vidim u cemu je problem.

Nije problem u tome... Problem je u igranju partije protiv 5 likova koji se svi zovu B==D

(turnir onda deluje malchice neozbioljno, i neznash koga je ko od tih kuraca ubijen i ko je ubio)

Takodje, prijavljivanje account-a dobija i neku ozbiljniju crtu, gde ce jedan lik svih 5 partija koje odigra da se zove kako se zove, a ne da menja ime svaki put, tako da nemozesh da pratish akako je odigrao koji mech...

Iskreno ja ne zelim da koristim svoj pravi nick, uvek stavim neki razliciti, jednostavno vise tako volim, sve ekipe se znaju i na netu i u lanu, i ne vidim zasto bi svi OMGMORALI da stave svoje bnet accountove. (npr. neko mozda ne zeli da ga svaki drugi debil sa tura cima cim on udje na bnet iako mu ovaj nije u friend listi?)...

Ja se slazem tu sa tobom, i ako prochitash lepo, ja tu nigde nisam rekao morali, nego "Bilo bi preporuchivo", mada se tu izgleda nisam dobro izrazio... (nigde nisam mislio da kojot nekoga sili a stavi account ili ne)

Ako necesh da stavish pravi nick, ti napravi novi b.net nik ili koristi neki stari koji vec imash...

*********************************************************

@ INF_Acid,

Ja iskreno mislim da je to glupost toliki su se turniri do sada odigrali normalno i uspesno ne vidim razlog ovome neka kreira obs u lanu i gledan ban pick i nece biti tih situacija tako da ono mislim da je ovo bez potrebno

Igraona ima 32 kompa a samo 20 ce se koristiti za mecheve, tako da od tih 12 preostalih kompova, lako mogu da se izaberu 2 za hostovanje...

Takodje, doboro bi bilo da organizator chuva sve replay-e na jednom mestu, zato shto se onim domacinskim pristupom sa drugih turnira, nismo bash nalgedali replay-a, ili su neki replayi bili napravljeni pogreshnom mapom, pa ih niko viseh nemoze gledati...

poz,

Link to comment
Share on other sites

slazem se s maretom (obojicom zapravo :D)

s tim sto host (ako nema obs a fala bogu nece biti ko i uvek) MORA da snimi rep inace klempa po usima i tjebovanje

ko zna da radi ban/pick pre partije (ko vecina) ce tako i da uradi.. ko je noob nek igra -apxl i gg

ps.

2) Da bi se izbegli idioti koji nabiju grafiku na max od max-a i onda posle ceo mech ispashta zbog njih...

(znam, bruka su kompovi i to, al svejedno uvek mora da secka dota u zajebanim situacijama i zajebano jakom grafikom- a ako je to host, seckace svima...)

ovo si lupio svaka cast (ja na mom krshu drzim vecinu na max i ok radi sve)

Link to comment
Share on other sites

@ Dotar, joj ne znas kolko gubim vremena sto ti odgovaram, ali to sto pricas je 100% bull****

LC nema nikakve veze sa lanom, on je samo emulacija lana, tj. bolje reci bleda verzija lana, nema veze sa vezom sa lanom. Razlog? Kolko puta se na netu desilo da (evo npr.) neko iz igraonice hostuje, drugar (koji je iz lana) mu udje preko bneta na LC host i on upravo dropuje? Milion.

Dalje kazes bio si na 3 turnira ukupno do sada? Do sada jedan jedini turnir koji sam propustio u zadnje 3 godine je bio taj na tim laptopovima, a to je bilo zato sto sam putovao negde. Nikad u zivotu nije bilo nikakvih problema sto se tice XL modea i da likovi pikuju drugacije heroje, nisu ljudi svinje, da jednostavnije kazem. Jednostavno lan turniri su uvek bili lan turniri, ljudi dolaze radi zajebancije (a neki i da osvoje, mada uglavnom radi zajebancije) i niko nikad nije pravio probleme sto se tice takvog pickovanja (cak ni u svetu, ja ne znam da se iko ikad zalio, npr na mym prime defendingu gde se igra po 100 partija dnevno u kvalifikacijama.)

Pokusavas da pravis od corava posla nauku, trosis svoje vreme na glupe postove, a i pride trosis moje... Tj. bolje reci preterano si tvrdoglav.

Dalje, da nastavim u vezi LC-a:

On prestaje da koristi battle.net ali se povezuje i DALJE preko interneta, a u srbiji je internet stabilan, veoma stabilan. Pitam se sto nije bnet hostovan u srbiji...

Pre svega trosis ljudima kompove u igraoni (koji ipak kapiram da zele nesto da zarade) i ta 2 kompa koja bi im sljakala ceo dan (jer je cela igraona zauzeta) gde bi sigurno zaradili neki kesh, ne verujem da bi se odrekli bez dobrog rezonovanja, a ovde ga definitivno nema.

I da napises sledeci post necu ga ni procitati jer me iskreno da ti kazem mrzi, tj. trosim vreme na gluposti. Mislim da sam ti vise nego dobro objasnio.

Edited by Mare

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Da, ali da je igraonica moja, vazi sto bi dao nekom da mi zauzme 22 kompa kad mogu da zauzmu 20 kompova...

"neutral host" u lanu, lol, za dotu je vise nego dovoljno 128 kbps, a lan switch prenosi 100 mbps (i to cisto sumnjam, posto pretpostavljam da verovatno imaju i gigabitne switcheve sa gigabitnim lan karticama), pa vi izracunajte. Delay hostu je 0, delay na onim koji se konektuju na server u lanu moze biti 0.1 sec, tj. blago receno zanemarljivo. Ja na ggc-u igram jako kompetativne partije sa 0.5-0.7 sec delaya (sto bi velikom broju stranih igraca bilo neigrivo) pa se nikad nisam bunio, a sad vi se bunite oko neutral hosta u lanu, pa kad ste vec kod toga slobodno se upucajte..

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

@ Dotar, joj ne znas kolko gubim vremena sto ti odgovaram, ali to sto pricas je 100% bull****

LC nema nikakve veze sa lanom, on je samo emulacija lana, tj. bolje reci bleda verzija lana, nema veze sa vezom sa lanom. Razlog? Kolko puta se na netu desilo da (evo npr.) neko iz igraonice hostuje, drugar (koji je iz lana) mu udje preko bneta na LC host i on upravo dropuje? Milion.

Dalje kazes bio si na 3 turnira ukupno do sada? Do sada jedan jedini turnir koji sam propustio u zadnje 3 godine je bio taj na tim laptopovima, a to je bilo zato sto sam putovao negde. Nikad u zivotu nije bilo nikakvih problema sto se tice XL modea i da likovi pikuju drugacije heroje, nisu ljudi svinje, da jednostavnije kazem. Jednostavno lan turniri su uvek bili lan turniri, ljudi dolaze radi zajebancije (a neki i da osvoje, mada uglavnom radi zajebancije) i niko nikad nije pravio probleme sto se tice takvog pickovanja (cak ni u svetu, ja ne znam da se iko ikad zalio, npr na mym prime defendingu gde se igra po 100 partija dnevno u kvalifikacijama.)

Pokusavas da pravis od corava posla nauku, trosis svoje vreme na glupe postove, a i pride trosis moje... Tj. bolje reci preterano si tvrdoglav.

Dalje, da nastavim u vezi LC-a:

On prestaje da koristi battle.net ali se povezuje i DALJE preko interneta, a u srbiji je internet stabilan, veoma stabilan. Pitam se sto nije bnet hostovan u srbiji...

Pre svega trosis ljudima kompove u igraoni (koji ipak kapiram da zele nesto da zarade) i ta 2 kompa koja bi im sljakala ceo dan (jer je cela igraona zauzeta) gde bi sigurno zaradili neki kesh, ne verujem da bi se odrekli bez dobrog rezonovanja, a ovde ga definitivno nema.

I da napises sledeci post necu ga ni procitati jer me iskreno da ti kazem mrzi, tj. trosim vreme na gluposti. Mislim da sam ti vise nego dobro objasnio.

Slazem se sa maretom i sto se tice toga sa nickovima bas me briga kako ce se neko potpisati moze da napise i hjgiujhbuigbg , a junkie u pravu si ja imam prosecan komp sve drzim max od max i + winamp + msn i nemam nikakvih problema sa kompom

infacidfinal2vn9.png
Link to comment
Share on other sites

@ Mare & INF_Acid,

Ok, Kapiram... mrzi vas da udjete na b.net i join game...

(ok kapiram da sam nadglasan od strane likova koji neznaju ni shta je LC, niti kako radi)

Shto se tiche igraone, Ja sam shvatio da ce biti cela prazna, a ne samo 20 kompova, a ako sam pogreshio onda je Mare u pravu...

LAN switch u AI-u prenosi 1000 mbps, a ne 100 mbps :D

Shto se tiche LC-a i hostovanja, i dropova iz lana, to je glupost poshto sam do sada odigrao preko 100 cw-ova na taj nachin, i nikad nije dropovao moj ortak iz lana (tj. jeste, ako mu istekne vreme :D)

Shto se tiche LC-a on se direktno vezuje, i veruj mi da ne koristi internet, shto mozesh proveriti pingovanjem (nemozesh da imash ping 0, ako ti veza ide samo do provajdra i nazad - ping ti je 1 chak i ako igrash iz druge igraone koje su sve u lanu...)

Shto se tiche seckanja i max rezolucije na hostu, to sam rekao samo za hosta (ne za druge), i to se moze otkloniti neutralnim hostom :D

Shto se tiche pickova / banova, meni nesmeta da se to radi na standardni nachin, al takodje nevidim i zashto je ingame pauza za to tako teshka stvar...

Aj poz,

Link to comment
Share on other sites

vidi se da si juche chuo a LC pa sad penish... LC iako postoji 100 godina i dalje ima bugova... odigrao sam milijardu i jednu partiju na lcu tako de nemoj da prichash kad ne znash... mislim da znash shta znachi LAN skracenica verovatno se ne bi glupirao sa LC bnet hostovanjem u LANu

LAN = Local Area Network?

Shto se tiche LC-a, koristim ga svega 2-3 meseca (al samo najnoviju verziju) i za to vreme sam odigrao preko 100 CW-ova preko njega, i nekih 100-200 zajebantskih partija (pola lan, pola net - i nikad mi niko nije dropovao iz lana zbog LC-a - jesu jako retko dropovali ljudi sa neta, ali iz lana niko)

Ako bilo ko oce da napravimo demonstraciju sa LAN igranjem preko LC-a ja sam spreman da dokazem shta sam hteo...

Jedino shto treba je da se prijavi neka ekipa od 5 igracha, da odigramo neki CW practice preko LC-a u lanu u AI-u, i videce da sam govorio istinu...

Link to comment
Share on other sites

ljudi idete u krajnosti... jbt dotar prvo svi mi znamo shta je lc i shta on radi a ne samo ti...bio sam na poslednja 3 tura [na ovaj ekipa iz Vr-a ne dolazi jbg sprecheni smo mada mozhda i organizujemo neku chisto da se vidimo sa ljudima] i do sad nigde pa chak ni na velikim ONLINE turovima kao shto je reko Mare nije bilo nikakvih nepravilnosti shto se tiche toga... za bnet ... pa shta znam...Mi ovde ne organizujemo MYM pride 10 u lanu... lichno i mene nickovi nerviraju ali jbg to je njihova zhelja i ti se svi ljudi znaju ne vidim shto bi se bunili...a i ako se neznaju to je u 95% sluchajeva neka noob ekipa koja se chisto zeza ili misli da zna neshto a nezna i tako da nas boli qrac kako se oni potpisuju... za igraonu ti si sam reko da se igra na 20...ali ako je cela igraona prazna onda shto da ne neka budu 2 neutral hosta chisto zbog repova jer je stvarno bedna organizacija toga... mislim vishe sam partija odgledao uzhivo nego na repovima od cw/fw/tur srpskih timova... tolko od mene i p0z za najvetjeg nuba na forumu i uopshte luci aka haasan.. peace :)

Link to comment
Share on other sites

@ Mare & INF_Acid,

Ok, Kapiram... mrzi vas da udjete na b.net i join game...

(ok kapiram da sam nadglasan od strane likova koji neznaju ni shta je LC, niti kako radi)

Shto se tiche igraone, Ja sam shvatio da ce biti cela prazna, a ne samo 20 kompova, a ako sam pogreshio onda je Mare u pravu...

LAN switch u AI-u prenosi 1000 mbps, a ne 100 mbps :D

Shto se tiche LC-a i hostovanja, i dropova iz lana, to je glupost poshto sam do sada odigrao preko 100 cw-ova na taj nachin, i nikad nije dropovao moj ortak iz lana (tj. jeste, ako mu istekne vreme :D)

Shto se tiche LC-a on se direktno vezuje, i veruj mi da ne koristi internet, shto mozesh proveriti pingovanjem (nemozesh da imash ping 0, ako ti veza ide samo do provajdra i nazad - ping ti je 1 chak i ako igrash iz druge igraone koje su sve u lanu...)

Shto se tiche seckanja i max rezolucije na hostu, to sam rekao samo za hosta (ne za druge), i to se moze otkloniti neutralnim hostom :D

Shto se tiche pickova / banova, meni nesmeta da se to radi na standardni nachin, al takodje nevidim i zashto je ingame pauza za to tako teshka stvar...

Aj poz,

1)LC je omiljena alatka od strane dota komune zato sto emulira lan konekciju... naglasavam EMULIRA.. tj wc3 interno podesi setovanja za ucestalos/velicinu paketa kao da se radi o lan-u

2)sve i dalje ide preko bnet-a sto mozes da proveris tako sto ces isti da iskljucis na serveru kad napravite igru... ja jesam i nije kao sto mislis (ping je 0 zato sto je isti server u AI-u pa LC pinguje sam sebe kad ti ortak udje u igru duhhhh)

3)cemu teze i cimanje kad moze lakse... imam osecaj da si preterano paranoican po pitanju postenja drugih ljudi... al ajde.. cak i ako neko pickuje druge heroje cimnes kojota i krenete novu.. ne vidim tu neki problem

4)ako sece wc3 GRAFIKA na masini , nece seci i net, posto mu se dodeljuje procesorski thread vise vrednosti... ili da uprostim dok ne prodju paketi render thread ceka

molim te napusti kucu velikog laleta [8D]

Link to comment
Share on other sites

what junkie said

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

1)LC je omiljena alatka od strane dota komune zato sto emulira lan konekciju... naglasavam EMULIRA.. tj wc3 interno podesi setovanja za ucestalos/velicinu paketa kao da se radi o lan-u

2)sve i dalje ide preko bnet-a sto mozes da proveris tako sto ces isti da iskljucis na serveru kad napravite igru... ja jesam i nije kao sto mislis (ping je 0 zato sto je isti server u AI-u pa LC pinguje sam sebe kad ti ortak udje u igru duhhhh)

3)cemu teze i cimanje kad moze lakse... imam osecaj da si preterano paranoican po pitanju postenja drugih ljudi... al ajde.. cak i ako neko pickuje druge heroje cimnes kojota i krenete novu.. ne vidim tu neki problem

4)ako sece wc3 GRAFIKA na masini , nece seci i net, posto mu se dodeljuje procesorski thread vise vrednosti... ili da uprostim dok ne prodju paketi render thread ceka

molim te napusti kucu velikog laleta [8D]

@ Junkey,

1) & 2) U svoje LC znanje sam toliko siguran, da predlzem da odemo do AI-a, stavimo opkladu od 500 kinti, i sve lepo probamo :D

(Challange - rukavica u lice :D)

Ako si ti u pravu, priznacu javno ovde na forumu...

3) Shto se tiche paranoje, priznajem da malo i jesam, al ceo ovaj post je napisan u fazonu:

Bolje sprechiti nego lechiti :D

4) Oko toga nemogu da se kladim (nisam 100% siguran), tako da si me ovim 100% logichnim postom nadjachao :D

(jbg. post ti ima dosta logike tako da ga prihvatam kao istinu, mada ce hostu onda josh vishe da seche :D)

poz,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...