Jump to content

Zastitite vas Account ili PC


Silencer

Recommended Posts

najjjeftinija i najefikasnijavarijanta je da se na windowsu ne ide na "nepoznate sajtove" vec samo preko nekog linuxa. Cak i sajtovi na kojima sam bio ranije i sve bivalo OK budu metra ciljanih napada i hijack-uju browser i instaliraju neki trojan/virus/some-crap na windows, samo zato sto nema ko da 24/7 motri na taj sajt.

ja sam instalirao ubuntu 8.04 i to pomocu opcije "install inside windows" i bez menjanja particije dobijate na C: particiji folder ubuntu i u njemu ceo OS. Rad sa diskom je sporiji pri takvoj instalaciji, ali, kao sto rekoh, ne dira particije uopste i lako se deinstalira. Cak je pri dizanju sistema windows default opcija.

problem je samo u glavama ljudi, jer ovo zvuci kao "fundamentalno" ili "radilkalno" resenje, ali ubuntu je "linux for human beings" i jako je lako instalirati ga i podesiti - imao sam vece probleme danas sa CDburnerXP-om na windowsu nego sa ubuntuom, pa sam vratio neki matori Nero (novi su mi crap).

Ovo bas pisem iz ubuntu-a, firefox je default browser, ja sam stavio sebi i operu (ionstalacija laksa nego na windowsu - ako ste mislili da nema lakse od windowsa, probajte i uverite se).

I dalje iz windowsa (gde je wow) idem na wowhead i mmo-champion i sl, stvari koje mi "trebaju" u toku igre, ali za bilo kakav surf unaokolo, tu je ubuntu linux.

ajd sad da vidim kako cu dobiti malware...

otišao tetki da odnese lek...

Link to comment
Share on other sites

Umesto toga, mogao si da skineš VirtualBox za Windows, unutar njega instaliraš Ubuntu u virtuelnoj mašini, iz nje ideš na sajtove i alt-tabuješ Linux sa ostalim programima na Windowsu, umesto da radiš dual boot i čekaš restart...

da, ali me mrzelo

ovo mi je bilo gotovo za 20-30 min AFK-ovanja...

edit: aj daj ako imas neki torrent link za tu virtuelnu masinu koju si ti koristio? kad budem nasao vremena da experimentisem.

pomislio sam na VMware (http://en.wikipedia.org/wiki/VMware_Workstation) kad si spomenuo virtuelizaciju, a svojevremeno sam razmisljao to da radim (http://thepiratebay.org/search/VMware/0/7/0) ali pre cu dati sansu ovom VirtualBox-u umesto da se smaram sa crekovanim verzijama i sl sranjima (koja volim da izbegnem ako mogu).

thanks again.

Edited by brufen

otišao tetki da odnese lek...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 4 months later...

Da dodam i ja, mada sam napisao u pricajte wow,

Postoje novi mailovi koji su zaista nesto@blizzard.com,i kazu da je neko probao nesto da vam uradi sa acc. Dovoljno je samo otvoriti mail i sjebati se. Taj mail mi stize zadnij par nedelja/mesec uredno.

Mislim ja vec godinu dana ne uplacujem, danas slucajno umesto odma delete samo otvorim taj mail. I eto "hakovase me" [8D]

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Da dodam i ja, mada sam napisao u pricajte wow,

Postoje novi mailovi koji su zaista nesto@blizzard.com,i kazu da je neko probao nesto da vam uradi sa acc. Dovoljno je samo otvoriti mail i sjebati se. Taj mail mi stize zadnij par nedelja/mesec uredno.

Mislim ja vec godinu dana ne uplacujem, danas slucajno umesto odma delete samo otvorim taj mail. I eto "hakovase me" [8D]

Ma opet na kapiram kakav je to virus :D Vise mi lici na propust u windowsu / email clientu, da ja otvorim e-mail i da citam sta ima a da se izvrsava neka aplikacija dok citam, ili hoces da kazes da si kliknuo na neki link sa e-maila ? :O

Gledam google mail, njega koristim to sve ide u junk po defaultu, pravi blizzardov mail nikada nije u junku. Mislim i sama je logika ako pise from office@blizzard.com, kad gledas original message code, pise sent from pera@hotmail.com i jos ubacen reply za njega. To je prvo sto ce gmail da sumnja i da metne u spam. A drugo isto metne i za spam kolko sam ja primetio kad pise

http://www.wow-europe.com/accounts a link vodi ka http://account-wow-europe.com/tralalalal.

E sad virus koji se startuje kad citas body e-mail to jos nisam cuo i vec se iskreno plasim da tako nesto postoji. Logicno je da dodje neki attach uz e-mail sa virusom pa da ga otvoris, al ne mogu da verujem i dalje da u mom outlook 2010 koji mi otvori body maila pa ima gore da se klikne ako hocu da mi ucita linkove i slike i da li se slazem sa tim ako zelim :)

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

1) Avast je super i besplatan antivirus

2) Koristite authenticator, dostupan besplatno na androidu (mozda i na raspalom iPhone ako ga iko koristi)

3) izbegavajte logovanje u internet kafeima i sl. - meni su 2x hackovali posle odlaska u Balkansku u onu veliku igraonicu (forum, ili kako se vec zvala)

4) Ne nasedajte na reklame likova koji su prvi lvl u igri

5) Ne otvarati linkove koje salju mailom vec rucno uvek kucati full original sajt blizzarda

 

GG

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 3 years later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...