Jump to content

Starcraft pricajte - slobodna diskusija


Recommended Posts

E da.... Hidre u tier 1... Ultraliskee u tier 2 a tier 3 radi estetike cistoo da izgledaju josh ruznijee nego sto jesuu :S:S:S:S LOL...... I sam Terran rush mozes da counterujes sa 2 + queena i 2 3 towera koja mozes lagano da zabodesh... Trebali su josh delete REaper da ne zauzimaaa ono mesto u baracks jer ionako se nece koristiti....vishe......

Link to comment
Share on other sites

pa i da nerfuju ripere, pro igraci ih od patcha u 1v1 i ovako koriste samo za scout i zauzimanje towera. a i sta te kosta da napravis 3 reapera u mid gameu i posaljes mu u bazu i sjebes ekonomiju dok mu napadas i vojskom mu sjebes expand. nerealno se bune ljudi, tipa izbacite reapera iz igrice on je napravljen za early push sad ste ga nerfovali i vise ne mogu sa 0 skilla da osurim zerga qqqqqqqq... prvo tupavi ljudi rade samo ono sto vide od drugih, a drugo ja prvi ne mislim da je reaper dobar samo early game. ne najbolje bi bilo da ripere vrate na staro i da lepo harasujes zerga praveci jedan tip jedinice pa i ako prezivi early haras da mu ekonomija bude toliko sjebana da ne moze da se vrati u game u zivotu. apsolutno je retardirano da sve to mozes da uradis sa tako jeftinom jedinicom koja se napravi posle 2min igre. sto se speeda tice, reko sam, taj nerf ne razumem, kao ni roach range, ostalo bi bilo ok. pritom vidim da se terani mnogo bune a imaju toliko jakih otvaranja i kombinacija vojske za svaki matchup, iskreno ja da igram terana i ne bih koristio ripere za bilo sta drugo osim ovoga sto sam vec reko

Link to comment
Share on other sites

glasam za nesto slicno torns auri na zergovskim zgradama umesto broodlinga

Furthermore, once players can survive for a few seconds, it tends to force everyone to worry about defenses once again. Will resilience make enough of a difference? That is something we are discussing right now

I'd hug you but I can't do that while strangulated.

using a snare breaker and a purple costume doesn't prevent dps btw.

Link to comment
Share on other sites

Sta god, al prakticnije je da se odradi neki medivac drop sa marauderima koji imaju stimpack i da se razvali sta god u neprijateljskoj bazi + sto nece da crknu od tri i po jedinice. Ne kazem da bi riperi crkli tek tako ako se mikruju dobro, al ako cu da mikrujem glavnu vojsku i njih tako fragilne recimo protiv zerga na creepu za to vreme u zergovoj bazi onda u pm. OK manje para od maraudera i medivaca, s druge strane kao sto rekoh riperi tri puta lakse umru od maraudera, a marauderi na stimpacku poprilicno dobro pokrljaju sta god. Nikad, ali nikad nisam video da neko igra sa riperima posle early faze sto se tice pro igraca itd. Doduse to ne znaci da nisu korisni tada, ali jebes ga ja ne vidim neku preveliku korist.

Opet gledam zergove koji su do juce igrali svi isto pa kad su videli neke koreance bilo je kao "a moze i ovako?". Naprimer famozni checkprime i njegov muta harass, cool i infestori, burrow kod gomile koreanskih zergova itd itd. Ne kazem da niko te stvari nije koristio, ali realno koreanci su objasnili kako treba da se igra sa zergom.

Poenta ripera jeste bila malo jadna, smaraj, smaraj, ubi ekonomiju, nateraj zerga da izvadi roachove, zadrzavaj ga malo, izvadi maraudere/marince i pokidaj. Super jadno i glupo nema sta. Nerfuju ih smanji se upotreba i onda ih opet nerfuju, wtf? I jeste, sad ih koriste za skaut zato sto imaju brzinu maltene za dzabe.

Protiv protosa su beda, realno ok za scout, sto da ne, mozda i roknes kog probe-a, ali cim izadje stalker gotovo je, a brzo izadje osim kad ja igram protiv ovih gosua iz moje drvene lige pa massuju zelote dok im oci ne ispadnu i nije im jasno sta treba da rade.

Ako ovaj patch izadje sa ovakvim promenama, zaboravicemo na ripera sigurno i ovako se slabo koristi vec sad. Za razliku od maltene svih drugih jedinica koje se prave u pocetnoj fazi i koje mogu da se iskoriste kroz ceo mech.

Jeste bilo mi je muka da gledam kako morrow pobedjuje idru na IEM u nemackoj sa mutavom istom taktikum 5 rax reapers, iako ne volim idru i jos igram sa teranom, ali ovde su ga preterali.

BTW

U ostalim vestima, 6 pool i ostale vise manje all in taktike se slabije koriste u pro mechevima, al eto primera cool vs inca kulas ravine 1/4 finale GSLa.

Morrow prelazi na zerga, ako vec neko nije pomenuo.

Link to comment
Share on other sites

pa i da nerfuju ripere, pro igraci ih od patcha u 1v1 i ovako koriste samo za scout i zauzimanje towera. a i sta te kosta da napravis 3 reapera u mid gameu i posaljes mu u bazu i sjebes ekonomiju dok mu napadas i vojskom mu sjebes expand. nerealno se bune ljudi, tipa izbacite reapera iz igrice on je napravljen za early push sad ste ga nerfovali i vise ne mogu sa 0 skilla da osurim zerga qqqqqqqq... prvo tupavi ljudi rade samo ono sto vide od drugih, a drugo ja prvi ne mislim da je reaper dobar samo early game. ne najbolje bi bilo da ripere vrate na staro i da lepo harasujes zerga praveci jedan tip jedinice pa i ako prezivi early haras da mu ekonomija bude toliko sjebana da ne moze da se vrati u game u zivotu. apsolutno je retardirano da sve to mozes da uradis sa tako jeftinom jedinicom koja se napravi posle 2min igre. sto se speeda tice, reko sam, taj nerf ne razumem, kao ni roach range, ostalo bi bilo ok. pritom vidim da se terani mnogo bune a imaju toliko jakih otvaranja i kombinacija vojske za svaki matchup, iskreno ja da igram terana i ne bih koristio ripere za bilo sta drugo osim ovoga sto sam vec reko

One queen to rule them all and in the darkness bind them?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Sta onda treba i da za spool moras imati dva overlorda ...

meni odgovara ionako se i toss i terr zagrade prelako... neki pool pre 13 radilica gotovo da nema smisla osim u z vs z... mislim da pokusavaju da smanje taj cheese na samom pocetku... zamisli toss koji moze da zabode zgradu pre pilona (cak zgradu koja kad se napravi nece imati napajanje i nece proizvoditi nista dok se ne stavi pilon)... i onda pravis forge na random mestu, a pilon proxujes kod zerga... IJAO :)

toss deluje najjace zbog nizih liga u kojima garantujem da pola ljudi ne ume da se odbrani od void ray-a... a jbg blizz mora da misli i o takvim igracima zato sto su vecina...

najnelogicnije mi je da izvuku zakljucak da je toss>terr i onda nerfuju terrana, a buffuju zerga :D mada ima i podatak da ubedljivo najmanje ljudi igra zerga... mozda zele da prave balans i u tom pogledu... zajeban posao u svakom slucaju...

Link to comment
Share on other sites

toss deluje najjace zbog nizih liga u kojima garantujem da pola ljudi ne ume da se odbrani od void ray-a... a jbg blizz mora da misli i o takvim igracima zato sto su vecina...

najnelogicnije mi je da izvuku zakljucak da je toss>terr i onda nerfuju terrana, a buffuju zerga :D mada ima i podatak da ubedljivo najmanje ljudi igra zerga... mozda zele da prave balans i u tom pogledu... zajeban posao u svakom slucaju...

Od zile ne umeju da se odbrane, a ne od voida...

Link to comment
Share on other sites

"Protos ima najvise pobeda, najbolje je da nerfujemo terana, a buffujemo zega" Odlicno. Riper dobio 3 nerfa :P G Roach range - realno bice mnogo teze da se mikruju riperi protiv roachova, makar roachovi dobili i 0.5 range, depot pre raxa - otezan malo rush, aj ok ovo al opet nekako suzava izbor za early game terana i vrh vrhova factory za reaper speed - u prevodu reaperi se vise nece koristiti. Jbt pa cak i ako dodaju hp zergovim gradjevinama to je opet minus riperima, al aj necu sad da preterujem. Iako je stvarno bilo velikih problema za zerga protiv ripera, vec su dobili nerf u vidu duzine pravljenja. Sad jos sve ovo, jes da sam teran (los teran), al preterali su. Ja sam video problem u riperima jer su bili slabo korisceni u kasnijim fazama igre, cak sta vise ne secam se pro mecha koji sam gledao (a gledao sam mnogo) da je neko imao ripere u nekom mid-late gameu. Bolje da su im dali neki balans, da su upotrebljivi tokom cele igre, a ne da ih ovako krvnicki nerfuju.

Doduse ovo nije nista jos gotovo, al kad se setim da je i za 1.1 patch objavljeno par stvari mesec dana pre i da su bukvalno sve ubacene kako je receno smorim se.

jbg... ja sam odigrao na 2 acc-a preko 300 partija 1vs1... NIKADA do sada nisam video kerijera u partiji... mothership sam vidjao vise puta... tako da mi ne bi smetalo da ne vidjam ni ripere :D sto se tice opcija za terran-a u early game-u... ma daj... koje opcije ima zerg??? i te sto ima sve su brutalno defanzivne... cekam 1rack ripera, cekam 5rack ripere sa nitrom, cekam helione... zrtvujem overe ne bih li shvatio da li ce mi uskoro doci i banshee... tripujem se dropa, a onda dodje viking i supply block-uje me... treba mi roach vs heliona, brda zerglinga protiv reapera... banelinzi i lair za speed ASAP... mute ako sam toliko nesrecan pa dobijem kurton mapu kao sto je lt i terrana za protivnika... a sve to koristim samo za odbranu...

i dok zrtvujem dronove za zgrade i crawlere... dok zrtvujem larve za pumpanje jedinica, dok zrtvujem queen-ov energy da sirim creep beskonacno... ekonomija mi place... tek u mid game-u (ako prezivim bez masakra na mineral lane-u... sve dobija smisao)... zergov early game (vs terrana) je danteov pakao... koji krug pakla zavisi samo od terranskog skill-a...

Sve te promene su krpljenje, oni su mogli jednom promenom sve da rese a to je da stave hidre u tier 1, prvo sto bi time olaksali early air push terre drugo sto bi zerg imao adekvatnu odbranu od reapera, ovako reaper ce znacajno izgubiti na korisnosti a zerg nece dobiti nista posebno.

nemoj matori... nemoj to da mi radis... onda je tier 2 lurker... u tom slucaju cu morati da menjam rasu zbog samopostovanja :D

Link to comment
Share on other sites

E da.... Hidre u tier 1... Ultraliskee u tier 2 a tier 3 radi estetike cistoo da izgledaju josh ruznijee nego sto jesuu :S:S:S:S LOL...... I sam Terran rush mozes da counterujes sa 2 + queena i 2 3 towera koja mozes lagano da zabodesh... Trebali su josh delete REaper da ne zauzimaaa ono mesto u baracks jer ionako se nece koristiti....vishe......

prebroj jedinice... ako racunas zergovskog overseer-a (koji nema ni dmg ni heal), a zanemaris mule-a (koji ti se sa neba pojavi u sred tvoje baze i krene da popravlja thorove koji se onda ubijaju teze od planetary fortresa) z i t imaju isti broj jedinica... tako da mogu da delete ripera :P

i jos nesto... kolosi su huge, a thorovi nisu... bullshit :))

i kada ce vec jednom da ukapiraju da scv koji popravlja ratnu jedinicu treba da ima isti prioritet za napad kao i ta jedinica... ne postoji mikrovanje koje to moze da regulise... ostaje samo fungal jebeni...

BTW

U ostalim vestima, 6 pool i ostale vise manje all in taktike se slabije koriste u pro mechevima, al eto primera cool vs inca kulas ravine 1/4 finale GSLa.

Morrow prelazi na zerga, ako vec neko nije pomenuo.

kulas ravine kaput... ta neizbalansirana baljezgarija je odsluzila svoje... :)

banelinge protiv tossa koristim isto kao terran reaper-e... mozda i manje :D imaju svoju svrhu, ali to je jedan u 100 slucajeva... i opet ponavljam ima tu jos jedinica poput kerijera... da ima smisao valjda bi ga neko nekada napravio :)

Od zile ne umeju da se odbrane, a ne od voida...

lazes? pa nerfovan je glupi zealot... to se lako uci (nije da ne mozes da izgubis od zealota... ali kada mi se to desi onda sam ja kriv zato sto sam pohlepno govedo koje ima 35 radnika, exp i 6 lingi... jos sam failovao scout :D)

full chargovan void je zivotinja... treba strasan micro da te ne posalje u smrt :)

dajte otkaz ako vam je toliko tesko da igrate sa zergom!

brate... nisam ja covek da dam otkaz... overmind nema u recniku rec "odustati" :)

Link to comment
Share on other sites

i kada ce vec jednom da ukapiraju da scv koji popravlja ratnu jedinicu treba da ima isti prioritet za napad kao i ta jedinica... ne postoji mikrovanje koje to moze da regulise... ostaje samo fungal jebeni...

Ovo je po meni mega bitan issue. Desilo mi se nekoliko puta, thor + 6-7 scveva i dzaba koju god vojsku ja imao ne mozes ubiti thora, a ne mozes ni mikrovati scvjeve jer su ispod teksture thora i non stop targetujes njega. Lepo jednak agro da prave scvjevi i kad posaljes zilote/zerglinge sa a da napadnu prvo njih.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Treba da koristite pade up/down da pomerite pogled kamere i tako cete videti SCV-a. Jeste glupo do jaja i smara, a da ne pricam sam failovao svaki drugi put kad sam to pokushao ali to je najbolji nacin.

A video sam i ljude koji se od toga brane zergling/baneling/queen. Valjda jer banelinzi sve ubijaju sa splashom pa ostane samo thor i onda ga zerglinzi pojedu.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Treba da koristite pade up/down da pomerite pogled kamere i tako cete videti SCV-a. Jeste glupo do jaja i smara, a da ne pricam sam failovao svaki drugi put kad sam to pokushao ali to je najbolji nacin.

A video sam i ljude koji se od toga brane zergling/baneling/queen. Valjda jer banelinzi sve ubijaju sa splashom pa ostane samo thor i onda ga zerglinzi pojedu.

ma kad je jedan thor ni po muke... nego dodje sa helion/thor/scv kombinacijom, a onda po potrebi stignu i mule-ovi... samo se odbijes od njega... bacam fungal ako ga imam... toss verovatno stormuje... ali da je debilno, debilno je :)

Link to comment
Share on other sites

Bas sam hteo da napomenem u prethodnom postu, kerijere, betlkruzere i brudlordove. Ni jedna od ove tri jedinice nije nesto zastupljena, narocito zato sto su u sustini poslednje jedinice (kod protosa da kazemo pretposlednja). Suvise se sporo prave i treba dosta resursa, sve tri su OK, ali eto imaju zajednicku manu to sto vecina partija se zavrsi pre nego sto ih neko izvadi osim ako neko ne cilja bas na njih. Tranzicija na njih je poprilicno zaebana u svakom smislu. Iskreno mislim da sam najmanje video betlkruzera, osim kad TLO igra, tad ima svega, pa kerijera koji je tu negde pa brudlorda koji se i koristi malo cesce. BTW zato sam i rekao jedinice koje se mogu na pocetku partije praviti misleci u sustini na t1 jedinice.

Sto se tice banelinga, istina je da se manje koriste za protose, ali opet mnogo vise nego riperi. Naravno "mnogo" vise je zato sto se riperi uopste ne koriste. Ako nista drugo onda bar za neke gradjevine. Druga fora je sto se masovno koriste protiv terana, zbog popularnosti MMMa, gde infestori + banelinzi ekstra pomazu. Tako da kad se uporedi efikasnost protiv protosa sa efikasnosti protiv terana dobije se velika razlika.

E sad sama mehanika zerga kod build ordera i otvaranja u poredjenju sa teranom je druga stvar. Iskreno teran ima vise opcija nema sta, moze da bira vise. I dolazimo na kraju do pitanja da li zbog toga treba terana nerfovati ili treba napraviti raznolikost u zergovom otvaranju?

Ja mislim da treba poboljsati otvaranje zerga, a dodavanje hpa gradjevinama i range-a roachovima mi ne izgleda kao poboljsanje u tom pravcu. Istini za volju mislim da su se malo zeznuli kad su delili jedinice, zaboravili su da dodaju jos jednu jedinicu zergovima u tier1 ili tier2. Moguce je i da su shvatili to, ali kasno, ne mozes tek tako u patchu dodati novu jedinicu, ali jbg sad. Verovatno se vade na to da je overlord jedinica :)

BTW Istina je da nize lige pate od protosa zbog void ray rusha i donekle 2/4 gatewat pusheva koji su sad malo normalizovani u 1.1 patchu sa nerfom zilota.

Link to comment
Share on other sites

zerg je u zatvorenoj beti imao lurkera... izbacen je pre open bete ja mislim... zergu zaista nedostaje jedna jedinica...

broodlord jeste t3 ali isto vazi i za ultraliska... koji se koristi neuporedivo vise... vidjao sam i BC dosta puta... ali kerijera nikad... mislim da bih se zbunio kada bih trebao da ga kanterujem :)))

Link to comment
Share on other sites

svaki drugi game koji igra aTnSocke protiv terrana, ima kerijere. e sad to sto do njih dolazi tek kad ima 3 ili 4 baze, to je druga stvar. verovatno ih zbog toga i ne vidjate toliko cesto u lowskill gameovima, ljudi uglavnom idu all in. mislim da je broodlord mnogo dobra jedinica i da igram zerga trudio bih se sto vise da koristim

Link to comment
Share on other sites

Ma da queen, ladno sam ga nekako preskocio, mozda zato sto je ultradefanzivan. Mozda neki t2 unit da ima jos, lurker :) Mislim iako se ne otvara sa tim jedinicama bila bi laksa i raznovrsnija tranzicija.

BTW aTnZoki je car :) Bas to sto kazes za kerijere on voli da izvadi ponekad, a dosta sam gledao njega pa mi verovatno zbog toga izgleda da se kerijeri prave :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...