Jump to content

Starcraft pricajte - slobodna diskusija


Recommended Posts

Ja jesam bot al ono, cisto da kazem nesto za mute. Koliko ja vidim mute su tu da smaraju, realno nemaju veliki napad al su zato brzi. Gledah gomilu riplejeva i vidim da checkprime protiv teranovog mmm ili biomecha gradi mute, banelinge/zerglinge i infestore najvise. Ako se teran razgradi, a morace, mute od expanzije do expanzije cepaju radnike cim vidi da krece sa vojskom. Ako krene sa marincima da teran brani bazu, on se okrece i presrece mu tenkove, cim se teran vrati sa marincima do tenkova on ode nazad na bazu itd itd. U svakom slucaju mute su dobre za smaranje i to je to, drzanje terana pod pritiskom. Magic Box je odlican i stvarno dobro radi na thorovima. Infestori fungal growth na marince/maraudere i banelinzi i zergovi u njih i to je gg. Naravno kad pogledamo sve to tako, zerg treba 3 puta vise da se iscima da pretvori to u delo od terana, al opet vidim da je krajnje uspesno.

Ne shvatam sta se napusavate ko deca ovde, ne mora da iznapusavate drugog da bi dokazali kako ste vi bolji il vise znate.

Link to comment
Share on other sites

ti kao da si neki proleter botovske igre i pricas u skladu sa tim, tj kao da igraju dva lika apsolutno bez mozga i bilo kakve predstave o igri i protivniku, i streamujes njihov mec, eto tako zvucis :) mozda je do mene, ne znam, ali 90% stvari koje sam procitao da si ti napisao ili nije tacno ili nije korisno :S

poenta je da ti kazes da 5 mutaliska moze da napravi havariju u teranovoj bazi dok svaki normalan igrac, za vreme koie zerg izbaci 5 mutaliska moze da ima po jednog thora u bazi i na expandu ako ne jos jednog gde god mu vojska bleji. ja nisam nesto preterano replayeva gledao, ali ti bi mogao, pogotovu tvz. a i ono sto sam gledao apsolutno nema dodirnih tacaka sa tim sto pricas. pricam ti na nivou progaminga i partija koje igraju tvz progameri, a ne containovanexpoproxypylonplussopstveniexpand partije.

Pa kada on ima 5 muta ti ces imati oko jednog do max 2 thora, e sad zasto ovo pricam, ako ti je 1 thor kod scv-ova, sta ce biti kada ti on posalje masu speedlinga na exp, da li ce moci tvoji marinci i 1 thor da se izbore sa tim :) ?

@sarma brzo 10 muta skinu 2 turreta, ali dok skinu turrete dolaze tvoji marinci i teras ih u beg, ali zato one krenu na exp ili da ti ruse nesto drugo :), to je ono sto mene brine :), ili tada bas krece sa glavnicom njegove vojske na tebe, a ti ces se sa pola marinaca par thorova i nekoliko sidzeva tesko odbraniti, ja kada igram sa terranom te mute me mnogo nerviraju, stalno me drze pod pritiskom gde ce kuda ce :).

Link to comment
Share on other sites

Pa bilo bi retardirano da prvog thora ili prvog kolosa koji izadje mind kontrolujes da bije moje jedinice, a dok ja skupim 2-3 ti ces instant napraviti 3 infestora. Ti nisi time samo izbacio mog kolosa iz opticaja nego on bije moje jedinice 12 sekundi, ako se povucem izgubio sam kolosa, ako ostanem opet sam najebao jedino ti kolosi mogu da snajpuju infestore sa produzenim rangeom ako govorimo o timed pushevima gde nemas blink jos uvek, a ti ih mcujes sa iste daljine.

Drugo ultra ja mislim dobija i thora a sigurno dobija kolosusa 1vs1 i to ga pregazi. Ja sam plakao sta mi urade ultre na immortale koji su im kao counter ... jeste udaraju ih 10dmga dok imaju shield al zato klivuju sve i 4 ultre iz 3 udarca skinu imortalima shield a posle toga je tjozdra.

Sto se tice treniranja, jeste mozda zahtevnije ali je i isplativije. Imas replay jedne makro partije gde je toss valjda otisao na neki air protiv zerga, i sretnu se i zerg pogubi sve i na production tabu vidis 30 coruptora ...

To nijedna rasa sem zerga ne moze da uradi, a imba je.

Mislim da malo preterujesh sa tim prichama kako zerg mozhe ovo ono i kako je imba. Koju rasu igrash?

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Mislim da malo preterujesh sa tim prichama kako zerg mozhe ovo ono i kako je imba. Koju rasu igrash?

Nemoj sad da okreces, ova prica se povela zato sto zergovi kukaju i ne govorim ja da je zerg bolji od ostalih vec da ima prednosti koje nadoknadjuju mane sto dovodi do balansa. Igram protosa u dvojci u kecu sam igrao protosa i zerga.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

I ja kukam, samo ne toliko na forumima. I ja bih mnogo shto shta promenio shto se tiche zerga. Slazhem se sa onim likom shto je postovao na blizz forumu. A samo jedno imam da ti kazhem i kraj svake priche. Ako su imba zergovi uzmi pa igraj sa njima.(barem neko vreme) [;)]

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

u koreji ne postoji u chatu OP, to se zovu whineri. sto se tih vasih mutaliska tice, ja samo znam da ne mogu 1v1 da dobiju nista sto moze da ih dotakne, ali ako neko moze da abjuzuje sa njima kao npr MaDFroG, onda ne treba da pricate kako su 5 mutaliska imba i ne znam ni ja, nego pricajte kako on dobro igra sa njima. tako da sto se tice zergova,rasa ima najvise mogucnosti, ali je i najzahtevnija... npr evo nesto sto mi je prico neo za idru kad je osurio nekog terrana, ovaj poceo da se zali kako je zerg imba, idra mu je reko samo "at least i have enough dignity not to play terran". cinjenica je da zerg zahteva preveliki apm u odnosu na protossa i terrana, i zbog toga je mozda slabija rasa, a terran najjaca zbog toga sto se najlakse igra ( kao elf u w3-u ). sto se mene tice jedino te tenkove treba nerfovati i bunker rush, posto ja za to u 90% slucajeva ne znam sta da radim ( kao toss ). gile, mislim da treba manje da se bavis teorijom a vise praksom :) ako te lik jebe u glavu sa 5 jedinica, i ako ces svaku narednu partiju da gubis zato sto te lik spamuje sa bilo kojih 5 jedinica i nista da ne promenis, onda nema o cemu da se prica, a kamoli o tome kako su mutalisci DO JAJA JAKI, a nisu

Link to comment
Share on other sites

Pa kada on ima 5 muta ti ces imati oko jednog do max 2 thora, e sad zasto ovo pricam, ako ti je 1 thor kod scv-ova, sta ce biti kada ti on posalje masu speedlinga na exp, da li ce moci tvoji marinci i 1 thor da se izbore sa tim :) ?

@sarma brzo 10 muta skinu 2 turreta, ali dok skinu turrete dolaze tvoji marinci i teras ih u beg, ali zato one krenu na exp ili da ti ruse nesto drugo :), to je ono sto mene brine :), ili tada bas krece sa glavnicom njegove vojske na tebe, a ti ces se sa pola marinaca par thorova i nekoliko sidzeva tesko odbraniti, ja kada igram sa terranom te mute me mnogo nerviraju, stalno me drze pod pritiskom gde ce kuda ce :).

to si nekom drugom hteo da odgovoris... ja snajpujem turrete po bazi dok 1-2 pucaju po meni... mora da ih ima mnogo i da budu gusto rasporedjeni... dok ubijam turete padaju i radnici od splasha... volim mute i to ti je :P

nubovi vajnuju, proovi cute i deru, uvek bilo

i want you to take a second and realize how pathetic you are to play like this and still fail... IDRA :D

nije bas da je noob, a da dere... DERE :D

@android: ma muta nije imba op ili stagod... muta je korisna... ja sam poceo da kucam na konstataciju: muta je djubre, a ne na konstataciju muta treba da bude ground unit sa speedom neunapredjenog overa :P

Link to comment
Share on other sites

sarmo, kad cemo ti i ja da se nadjemo pa da odigramo jedan broodwar tvz na gorkiju:)

jedva cekam ostrvsku mapu u sc2... treba pod hitno objasniti da se zerg lakse expanduje i u takvim okolnostima :D

ako je neko za koju partiju na kecu

/f a tortois :P

edit: iccup naravno

oldskuler... respect!

Link to comment
Share on other sites

eh, kad ste poslednji put igrali keca...mene sramota, ne racunajuci kampanju sto sam presao pred izlazak dvojke poslednji put sam opikao kec na bnetu pre vojske, znaci ima vise od godinu dana...sad ne bih znao sta da radim, pokusavao bih da stavljam waypointe na minerale i spamujem jebeni mule/chrono boost:(

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je MP igra koja se razvijala 12 godina bolja od igre koja se razvija 1 godinu (ni toliko). Kad takvih poredjenja treba iskljuciti grafiku naravno.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Da li se jos nekom desava da cesto dropuje iz partije, dosta od toga i pre nego sto pocne partija. A da je pritom sve savrseno uredu sa netom, znam posto radio idalje sljaka kao i vent. Uglavnom desavalo mi se to po 7-8 puta za jedno vece, i svaki put u partiji nikad dok sam u meniju ili single player. Krajnje iritirajuce, delim free winove svako drugo vece, ako neko zna u cemu je problem i kako se resava bio bi mu veoma zahvalan :)

Furthermore, once players can survive for a few seconds, it tends to force everyone to worry about defenses once again. Will resilience make enough of a difference? That is something we are discussing right now

I'd hug you but I can't do that while strangulated.

using a snare breaker and a purple costume doesn't prevent dps btw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...