Jump to content

Rekli su o nama


brue

Recommended Posts

Primeticete da se nista u toku 20tog veka pa i nadalje nije promenilo u izjavama svetskih mocnika. Ovo nije na foru politike, vec samo da podseti koliko su politicari spremni da odu u nebulozu i otvorenu mrznju zarad odredjenih ciljeva. Postujem ovde, jer je ipak deo istorije.

Jos jedna napomena, uporedite izjave cak i fasisticke Nemacke, i sadasnjih "demokratija", ili sam ja poblesavio, ili su ipak daleko civilizovanije i sa vise postovanja.

Fasisticka Nemacka:

Пропагандно одељење Југоисток (Судост)

Константовано је да је Србин ''рођени завереник'' и да ''воли'' да се служи ''нечасним средствима''.

(први извештај вођа Одељења послат 26. маја 1941. Врховној команди Вермахта, након три седмице проведене у Београду)

Јоаким фон Рибенторп

''Ко су, у ствари, непријатељи Италије на Балкану? Срби тј. националисти са којима се Роата упустио а који су опаснији од комуниста''

(19. децембра 1942. у Растенбургу, на састанку у Хитлеровом главном стану).

Вилхелм фон Кајтел

''Српски завереници морају бити спржени и при томе се не сме уопште бити милосрдан''

(19. децембра 1942. у Растенбургу, на састанку у Хитлеровом главном стану)

Хитлер

''Не смемо никада допустити да на Балкану постане премоћан неки народ који је свестан да му је судбина поверила неку мисију. Срби јесу такав народ. Они су доказали своју велику државотворну снагу и имају широке циљеве који сежу до Егејског мора. Имам озбиљне разлоге због којих се устежем да овакав народ још и нарочито охрабрим у његовим тежњама''.

(Хитлерово одбацивање свих Нојбахерових предлога о проширењу Недићевих овлашћења, децембра 1943.)

Упоређујући Србе и Хрвате, Хитлер је нагласио да Хрвати ''немају никакву представу о државности и неће је никада ни имати''. Насупрот њима ''Срби су народ који је одређен да има државу и који је као народ одржан. Њихова идеологија је великосрпска. У њима постоји безобзирна отпорна снага. При једној таквој употреби, они ће увек заступати великосрпску идеју. Оно што долази из Београда, значи опасност''.

(Хитлер, 22. август 1944.)

Хитлер

''Немачка мора до краја сузбијати све планове о Великој Србији. Не сме се створити српска војска. прихватљивија је становита комунистичка опасност''

(у обраћању Фон Вајксу, 22. августа 1944.)

"Demokratski" svet:

Папа Јован Павле Други

"Требало би да бомбардујете Србе"

(Речи упућене председнику Клинтону током јавног појављивања у Денверу, САД)

Жак Ширак

"Срби су народ без закона и без вере. То је народ разбојника и терориста."

(Изјава председника Француске, за ручком јуна 1995. године, поводом састанка шефова влада држава чланица ЕУ)

Лоренс Иглбергер

"Срби нису нарочито паметни"...

"Српска деца се више неће смејати"

(Бивши државни секретар САД)

Клаус Кинкел

"Србе треба бацити на колена"

(Немачки секретар иностраних послова, изјава 27. маја 1992.)

Франсоа Кремио

"Срби су немилосрдни људи, спремни заклати ножем, ште могу захвалити свом словенском пореклу."

(Припадник француских снага Сфора, 19.2.2004. Република, мај 1995.)

Маргарет Тачер

"Зауставите Србе. Одмах. Заувек."

(Бивши премијер Велике Британије, Њујорк тајмс, 4. маја 1994.)

Јосиф Бродски

"Србија, несумњиви агресор, требало би да буде присиљена УН резолуцијом да сноси читав терет репарације."

(Руски јеврејски песник - дисидент, нобеловац, у дневнику Интернешенел хералд трибјун, 5. августа 1993.)

"НАТО - разсрбљава" (ДЕСЕРБИЗАТОР)

(расистичка антисрпска реклама за спреј који уништава гамад. Канал Плус француске ТВ, емисија "Хоризонти" априла 1999.)

Бил Клинтон

"Срби спроводе терор и силују албанску децу"

(Бивши амерички председник, говор на прослави 50-годишњице НАТО пакта у Вашингтону 23-25. априла 1999.)

Ричард Холбрук

"Срби су злочиначки дупеглавци"

(Клинтонов емисар у Југославији, Њујоркер, 6. новембра 1995.)

Тони Блер

"Рат против Србије није више само војни сукоб. То је битка између добра и зла. Између цивилизације и варварства."

(Британски премијер, током НАТО агресије на Србију 1999.)

Бернар Кушнер

"Прошле недеље имали смо деветоро убијених Срба. ове недеље - осморо. То је јасан напредак"

(Бивши шеф цивилне мисије УН на Косову и Метохији, у изјави за ТВ Франс 2, крајем марта 2000.)

Хелмут Кол

"нека се Срби подаве у сопственом смраду"

(Бивши немачки канцелар, почетком 1998.)

Џејми Шеј

"Србе треба спокојно бомбардовати, јер ће све брзо заборавити."

(Бивши потпарол НАТО, марта 1999.)

Томислав Мерчеп

"На несрећу, нисам побио све Србе

(Говор на конгресу Хрватске пучанске странке, Ферал трибјун, новембра 1995.)

Ролф-Дитер Клуге

"Предлажем да се српској деци забрани у школама учење српске националне поезије"

(Директор славистичког семинара Универзитета Тибинген, на округлом столу Универзитета у Тибигену, 1997.)

Сер Питер Јустинов

"Срби су дводимензионалан народ са тежњом ка простатлуку... Животиње користе своје ресурсе знатно сређеније него ови наопаки створови, чија припадност људској раси је у великом закашњењу."

(Глумац, амбасадор Унеска, Европљанин, 10. јуна 1993.)

I za kraj:

Последња проповед

Наша отаџбина је изгубила рат. Победили су Руси, Американци, Енглези. Можда су имали боље оружје, више војника, боље вођство. Али то је, у ствари, материјална победа. Ту победу су они однели. Али овде, међу нама, има један народ који је извојевао једну другу победу- победу душе, победу срца и поштења, победу мира и хришћанске љубави. То су Срби!

Ми смо их само донекле познавали. Али смо исто тако знали шта смо чинили у њиховој отаџбини.

Убијали смо стотину Срба који су бранили своју земљу за једног убијеног нашег војника који је, иначе, представљао власт окупатора насилника. Па не само да смо то чинили, него смо благонаколно гледали како су тамо пуцали са свих страна.

Знали смо да се овде међу нама налази 5.000 Срба, који су некад представљали друштвену елиту у својој земљи а сада су личили на живе костуре, изнемогли и малаксали од глади. Знали смо да код Срба тиња веровање: ко се не освети тај се не посвети!

И ми смо се, заиста, плашили освете тих српских мученика.

Бојали смо се да ће они по нашој капитулацији, радити оно што смо ми њима радили. Замишљали смо ту рану трагедију и већ видели нашу децу како пливају канализацијом или се пеку у градској пекари. Замишљали смо убијање наших људи, силовање, рушење наших домова.

Међутим, како је било?

Кад су пукле заробљеничке жице и кад се 5.000 живих костура нашло слободно у нашој средини, и костури су - миловали децу оних, давали им бомбоне! Срби су, дакле, миловали децу оних који су њихову отаџбину у црно завили.

Тек сад разумемо зашто је наш велики песник Гете учио српски језик. Сад тек схватамо зашто је Бизмарку последња реч на самртничкој кецељи била - "Србија!"

Та победа Срба је већа и узвишенија од сваке материјалне победе! Такву победу, чини ми се, могли су извојевати и добити само Срби, однеговани у њиховом светосавском духу и јуначким епским песмама који је наш Гете тако волео.

Ова победа ће вековома живети у душама Немаца, а тој победи и Србима који су је извојевали, желео сам да посветим своју последњу, свештеничку беседу.

(Из беседе протестантског пастора Фридриха Гризендорфа, одржане маја 1945. године у селу Евербург код Оснабрика)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pored toga što su Englezi najveći moralni pederi u Evropi, i ovom prilikom im jebem mater ružnu i dabog da ih Irci i Škoti zatrli zauvek prvom prilikom, ovo su sve izjave nastale devedesetih kada je radila muslimanska i hrvatska propaganda dok smo živeli u debeloj izolaciji i pshihološki u nekom drugom svetu. Za ovih sedam godina cenim da se ipak dosta promenilo. Mislim, koga sad boli kurac za Klintona, Tačerku i Holbruka? Pred nama je svetla budućnost.

Link to comment
Share on other sites

klintona i danas smatraju za jednog od najboljih posleratnih americkih predsednika

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Brue, svaka chast!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

vikipedija:

"Clinton left office with polls revealing that most people questioned his morals and ethics; however, he also retained a 65% approval rating, the highest end-of-presidency rating of any President that came into office after World War II."

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

sto samo pokazuje da ljudi vishe vole da pokushavash da ih sharmirash i da si shvalerski shmeker dok ih lazhesh i kradesh nego dok (glumish) budalu i porichesh da radish to sto radish...

mislim da je vishe poena pobrao u swiftly but decisive actions nego u tome shto navodish. al dobro to je moje subjektivno vidjenje u mozhda najboljem precedniku/administraciji koji je USA ikad imala. to shto je prema nama ispao skot je druga pricha.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

da, to za bizmarka sam se i ja uvek pitao...

mislim da je vishe poena pobrao u swiftly but decisive actions nego u tome shto navodish. al dobro to je moje subjektivno vidjenje u mozhda najboljem precedniku/administraciji koji je USA ikad imala. to shto je prema nama ispao skot je druga pricha.

nemoj moj omiljeni strejteru to da chinish. makar i iz shale :D

elem, samo vi osnivajte tu naci stranku. tjeratjemo se mi i profesionalno onda!

@clinton

ako je on imao ogromni IQ ja sam gete

i ono, shta je bre on toliko dobrog uradio za ameriku?

a taj deo za nas me bash zanima, ne zbog toga shto sam ja nash a on mi jeb'o sve po spisku i posrao se posle preko,jer te priche nashi-vashi kod mene ne piju vodu. da sam gledao da to radi nekoj drugoj drzhavi, opet bih pizdeo.

Link to comment
Share on other sites

@ramzi

pored ochiglednih stvari kao shto je nachin govora, intonacija, drzhanje i sl. vidi se da se radi o vishe nego pristojnom politicharu i intelektualcu. na stranu svestranost u drugim poljima. shto se tiche engagement-a na svetskoj sceni jesu kratke i brze akcije. naravno omiljeni deo kod njega, shto se mene tiche, jeste reshavanje ekonomske krize u americi ne chobanskim nachinom kao shto to rade republikanci "OHOHOHO SAD TJEMO DA UZMEMO NAFTU I ZEMLJU" nego soffisticated izazivanjem Azijske krize u 97-98. znachi ono prefinjeno ispod radara ekonomski, a ne idemo tenkovima.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

to bese o onim plemenima, nemackoj mitologiji i dzinovima sa srpskim imenima?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...