Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ok, nisam znao. ali stojim iza toga da neke likove usere sa jednom dobrom knjigom da dobiju Nobela kao sto je to sa Orhanom Pamukom, Elfriede Jelinek. Josh ako im knjiga ima neke drustvene teme poput silovanja, sirocadi, onda su lock za nagradu.

Naravno, to ne sporim; ali komitet nikada neće priznati da je nagrada data samo zbog jednog dela.

Ja čak smatram da je Andrić nagradu dobio delom i iz političkih razloga. Ali takođe mislim i da ju je zaslužio.

hehe, i ja rekoh bas sinoc da mislim da je dobio nobelovu nagradu za knjizevnost :)

Pošto još nije izmišljena ustanovljena "Nagrada za na Drini ćupriju". ;) Lepo predznanje. :)

Jebao me fudbal, opet me boli glava od sveg onog sunca. Idem pokušati da odspavam malo, ali kapiram da neće proći. Džaba svi lekovi, praškovi i slična sranja, nema šanse da prođe do ujutru, opet neću moći ništa da radim. Taman ću gledati TMNT kad torent završi svoje, za otprilike dva sata.

Link to comment
Share on other sites

The Nobel Prize in Literature 1961

"for the epic force with which he has traced themes and depicted human destinies drawn from the history of his country"

OMG Andricu zar i ti?

clipboard01pn5.jpg

[:(]

Buahaha aj sto je jadan al sto je i alija :(

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Dobro pobogu ako je napravio bijednog kastera 1lvla (2 minuta posla, 12 sekundi za koleta) nece mu otpasti misici sa skeleta

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

dozvoli, 10 level je u pitanju.

a da je igra glupa, glupa je ko dva točka. al šta ću, nemam drugih igara trenutno.

igraj oblivion... a da, smor je kretati ispochetka, kad znash da morash jedno 100k puta da ispritiskash spejs...

dizesh akrobatik skill i dzampovanje [:D]

( [;)] )...

Everybody's got a right to be a sucker once.

Link to comment
Share on other sites

Moji nisu tu vec 2 dana, brchkaju se, seva im paja.

Meni je kuca po ceo dan puna raznih ljudi, al` dobro, i peru i chiste usput, tako da je ok [:)]

Idem na neku zurku u Havanu posle, pa kod ortaka na bleju (i njemu je prazna kuca).

Sledece 2 nedelje su u najavi jako jako dobre.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da kazem da nasi profesori nisu sveznajuci, ali cu ipak dati svoje misljenje. Nobelova nagrada za knjizevnost se ne daje za tacno odredjeno delo, ali se veoma cesto u izjavi Nobelovog instituta izdvoji neko delo iz opusa.

E sad sto se tice komentara da neko napise jednu dobru knjigu, a sve ostale lose (ovde ne mislim samo na Nobelovu nagradu) je veoma diskutabilna stvar. Po meni to se ne moze desiti, osim da taj pisac nije napisao samo jednu knjigu. Dakle, postoje bolje i losije knjige, ali razlike ne mogu biti drasticne, mozda znatne, ali drasticne nikako. Ako zapodenemo dalje pricu, mozda obrazlozim detaljnije.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ladno kisha ... ko bi rek'o :) A taman opr'o auto kod Dovle, tako da sad lepo moze da iskisne :) Nadam se samo da nece opet da uleti period sa kishom i sve, pa da bude kao za prosli vikend kad je trebalo da bude rostilj :)

Bio danas do grada, posle na nekom sastanku, da tako kazhem, onda posle do grada, i ne stigoh da odem na adu. Bezveze, ali sta covek da radi.

Link to comment
Share on other sites

Mozak ispushta neke chudne krike sa svakom procitanom stranom knjige.... tupavi ispitni rok.... strasno...

Malo da ganjam war3 da se setim starih dana , pa na qnt...

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da kazem da nasi profesori nisu sveznajuci, ali cu ipak dati svoje misljenje. Nobelova nagrada za knjizevnost se ne daje za tacno odredjeno delo, ali se veoma cesto u izjavi Nobelovog instituta izdvoji neko delo iz opusa.

E sad sto se tice komentara da neko napise jednu dobru knjigu, a sve ostale lose (ovde ne mislim samo na Nobelovu nagradu) je veoma diskutabilna stvar. Po meni to se ne moze desiti, osim da taj pisac nije napisao samo jednu knjigu. Dakle, postoje bolje i losije knjige, ali razlike ne mogu biti drasticne, mozda znatne, ali drasticne nikako. Ako zapodenemo dalje pricu, mozda obrazlozim detaljnije.

Je l' te ne mrzi da obrazlažeš?

Link to comment
Share on other sites

ništa lepše od nerd talka u pola jedan noću :\

sad objašnjavam nekima kako organizovati mapu za 2d izometrijsku igru u prostu dvodimenzionalnu matricu, i bogme neki baš slabo kapiraju. al bi tek bio zbun da sam ispričao kako strpati hex grid u matricu, bože mili...

a treba da ustanem u sedam, jadan li sam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...