Jump to content

Recommended Posts

http://www.wcreplays.com/pub_replays.php?get=34802

E ovo je nasa nova mala nada. Dechko reche da ima 14 godina, al ima pogresnog idola :) Extra je limo odigrao zar ne?

http://www.wcreplays.com/pub_replays.php?get=34801

Znaci kako sam ja izvukao ovu partiju pojma nemam. Da li je lik ispao noob ili ja skiller procenite sami! :P

http://www.wcreplays.com/pub_replays.php?get=34800

Extra klanje [:D]

jaka ti nada ja ga ispresavijao 2 puta na njegovom 56k hostu

a ta 2ga partija lik se sjebo sto je uleteo u kule tamo kod expanzije , tu je trebao izaci ;)

Edited by DecreesOfJustice
Link to comment
Share on other sites

oooooooooo la la...nemoj mi prichati ti o noobovima; kada ti neko kaze da je APM samo kliktanje u prazno sve mi je jasno o njegovoj upucenosti u wcIII; necu govoriti o procentima ali u izvesnom procentu jeste kliktanje u prazno tj spamovanje;(ali u izvesnom) sada mi ti reci da li ti klikces u prazno sa tvojih 150 ili ti spamujes ako kazes ne ti igras normalno i opusteno , tako ni ovaj sa 180-190 ne klikce u prazno nego samo malo brze igra od tebe i ima bolji pregled igre od tebe... npr dok se vodi bitka ti dok mikrujes jedinice protivnik i mikruje i ujedno proverava gradjevine ukoliko se u njima nista ne pravi on ce staviti da se pravi neki vojnik ako ima resursa etc zlata-drva, dok ces ti tek posle bitke praviti vojsku sa 1500 i preko zlata a on ce u to vreme vec imati pozamasnu vojsku i imati prednost!

E to mi je smesno kod ovih repaya, sto vas protivnik sa apm-om od 120 u toku bitke ima 900-1000 zlata a ja kada to vidim ni da se smejem ni da plachem nego samo alt+f4... [V]

etc, pa brale statistike ti pokazuju da li si gosu ili nisi...

Link to comment
Share on other sites

Omg, kolko si smesan...... evo mile na primer, nema veci apm od 150 a kara igrace koji imaju po 200/300/400 apm-a

ti koji imaju tolko apm klikcu u bezpotrebno ali to njima pomaze da ostanu skoncetrisani maximalno i da budu spremni na mikrovanje etc kad dodje do fajta... tako da se igrac ne moze meriti po apm-u

Link to comment
Share on other sites

APM nema nikakve veze sa skillom igracha... Ko shto Maiden reche, Mile ima apm 120-160, pa opet kara ove sa 300 apm...

Mehaničke karakteristike dobijene ispitivanjem mašinskih delova izrađenih od nehomogenih materijala pod dejstvom statičke zatežuće sile približno odgovaraju mehaničkim karakteristikama standardne epruvete.

Link to comment
Share on other sites

Omg, kolko si smesan...... evo mile na primer, nema veci apm od 150 a kara igrace koji imaju po 200/300/400 apm-a

ti koji imaju tolko apm klikcu u bezpotrebno ali to njima pomaze da ostanu skoncetrisani maximalno i da budu spremni na mikrovanje etc kad dodje do fajta... tako da se igrac ne moze meriti po apm-u

T_T mile ima od 150 - 190.. [|)]

Link to comment
Share on other sites

APM nema nikakve veze sa skillom igracha... Ko shto Maiden reche, Mile ima apm 120-160, pa opet kara ove sa 300 apm...

a sada si ti smesan.. [:p] Vec rekoh mile ima 150 -190 a i tod je na nekim repovima imao oko 160.., kao i Grubby... a ja govorim o onima do 150 ne preko; a vrati se koji cm inad pa prochitaj predjasnje topice,, prichali smo o zeroxu koji je dobil likove sa apm-om 135 i 127... a to je velika razlika kada je rech o apm-u od 150 - 190... a mile je imao 120 pre godinu dana... a sada u odnosu na proslu godinu SABIJA...

p.s Informisi se i obrati paznju na obelezen text

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Average APM on a large enough sample of games can be read this way:

Around 50 : you're basically a newbie, the guy who plays once a week (like me) and use the very minimum hotkey.

Around 100: you're an experienced player who really tries to get better. Read again: i said experienced, not good, or even skilled. You simply have a lot of experience and you try to use hotkeys as much as possible. But there is definitely room to get "faster", that is to control units better, to produce more, to scout more often = to make more usefull things at the same time.

Around 150: you've got all the experience that one needs to make the most out of keyboard/mouse speed. Which means, you are fast, as fast as you can reasonably be. Again, I didnt say you're good or skilled, just as fast as you need to be.

Around 200 & above: you're clicking and hotkeying more than needed, but that's just a way to play. Doesn't mean you're faster than the guy with 150 APM. You just repeat actions more. In fact, if like Rekrul said, BWchart could completely remove the useless actions, we'd probably see the APM of those players going down to around 150.

Of course, this is just "a way" to read APM value.

A koji broj obuce nosi ?

Sto te interesuje, da nisi mozda obucar pa ces jos i cipele da mu napravis...

Edited by bitch
Link to comment
Share on other sites

a sada si ti smesan.. [:p] Vec rekoh mile ima 150 -190 a i tod je na nekim repovima imao oko 160.., kao i Grubby... a ja govorim o onima do 150 ne preko; a vrati se koji cm inad pa prochitaj predjasnje topice,, prichali smo o zeroxu koji je dobil likove sa apm-om 135 i 127... a to je velika razlika kada je rech o apm-u od 150 - 190... a mile je imao 120 pre godinu dana... a sada u odnosu na proslu godinu SABIJA...

Ti si decko prso...KOGA BRE BOLI PATKA ZA APM ?!?!?

Sto te interesuje, da nisi mozda obucar pa ces jos i cipele da mu napravis...

Da ja sam obucar,a ti mi nisi odgovorio na pitanje.

Oh hai!

Underground will live forever baby. We just like roaches. Never dying always living.

Link to comment
Share on other sites

Pa vidis Grindera interesuje APM, posto sam ja prokomentarisao zeroxove protivnike, a on je na komentar odgovorio a ko je tebe sta pitao ja stvarno ne znam.. ja i Grinder smo nesto malo raspravljali a ti se umesao i jos se bunis............ I STA SI SE KOJI MOJ UHVATIO ZA MILETOV BROJ OBUCE AKO TE INTERESUJE PITAJ NJEGA STA PITAS MENE... stvarno ne znam ko je ovde prso... sta ti bi uhvato se za njegov broj pa zapo' ko blesav... ccc [xx(]

[:I][:D]

Link to comment
Share on other sites

Extra ,taman mi se pisao neki esej [:D] elem dakle :

Primer za ove stvari mi je uvek bio onaj ud(crytlord se zvao ili tako nesto) koji je pre igrao i dobijao extra likove a apm mu je bio oko 47-50.

Znaci pod jedan ,kucko iskuliraj malo

Pod dva ,APM govori kolko si brz ,ne kolko si "kompletno" skilovan,odnosno poenta je da on ima svoju ulogu kao pokazatelj skila ,ali ta uloga je vrlo mala ,i sigurno se ne moze zakljuciti kol'ko je neko dobar bazirajuci odluku samo na njojzi

Naravno postoje neke generalne granice ,jer ako ti je apm ispod 100 npr. ,ne mozes da budes preterano dobar itd.

Znaci to su samo neke osnovne granice tipa "znas da igras tetris-ne znas da igras tetris"

E sad...tekst odozgore je glupost.

Apm je BROJ ,i ne moze da karakterise neciji nacin igranja,

Npr. moze neki igrac da spamuje i stiska hotkeyeve k'o lud ,al' u da fajtu ne uradi nista konkretno , i apm mu bude 150 ,a moze neki drugi da se ne cima preterano ako stiskanja ,al' da je u fajtu 100% skoncentrisan ,i da mu je broj akcija u tom trenutku visok , i da mu apm ponovo bude ,lupam ,150

Da li se skil ova dva igraca stvarno moze porediti ? Naravno da ne.

Svakome od njih nedostaje nesto i to nesto pravi razliku po skilu izmedju njih ,medjutim posto im je broj akcija u minuti im slican ,i neko bi rekao da su tu negde po skilu ,sto bi bila greska.

Sad ,da se ogradim od penala , nisam uopste implicirao da je vaznije vise stiskati u fajtu iliti manje kad nisi u istom ,jer oboje je podjednako vazno ,odnosno i mikro i makro su jednako vazni.

Dakle treba davati znacaj apm-u samo onoliko koliko mu pripada , i nikakva klasifikacija po apm-u nije dovoljno verodostojna.

Samo da navedem jedan primer ,i to grabija samog ,jer dok sam igrao aktivno ,i gledao repove aktivno jel'te ,apm mu se stalno menjao od 170-370 ,u zavisnosti s' kime je igrao ,odnosno u svakoj partiji ,se cimao SAMO onoliko koliko je morao ,ni manje ni vise ,i samim tim je raspon apm-a toliki.

Having said that ,ovaj diplomski rad je gotov [:D]

Upravo ste bacili 2 minuta svoga zivota [:D] i ja kazem jebiga [:D]

Edited by ~JungleBoY~

:-)

Link to comment
Share on other sites

jaka ti nada ja ga ispresavijao 2 puta na njegovom 56k hostu

Da li kontas smisao ove rechenice?...procitaj malo bolje ( i mislim da on ne moze da hostuje )

Nego aj mi reci tvoj acc na netu pa da malo pikamo koji cg a? :P

oooooooooo la la...nemoj mi prichati ti o noobovima; kada ti neko kaze da je APM samo kliktanje u prazno sve mi je jasno o njegovoj upucenosti u wcIII; necu govoriti o procentima ali u izvesnom procentu jeste kliktanje u prazno tj spamovanje;(ali u izvesnom) sada mi ti reci da li ti klikces u prazno sa tvojih 150 ili ti spamujes ako kazes ne ti igras normalno i opusteno , tako ni ovaj sa 180-190 ne klikce u prazno nego samo malo brze igra od tebe i ima bolji pregled igre od tebe... npr dok se vodi bitka ti dok mikrujes jedinice protivnik i mikruje i ujedno proverava gradjevine ukoliko se u njima nista ne pravi on ce staviti da se pravi neki vojnik ako ima resursa etc zlata-drva, dok ces ti tek posle bitke praviti vojsku sa 1500 i preko zlata a on ce u to vreme vec imati pozamasnu vojsku i imati prednost!

E to mi je smesno kod ovih repaya, sto vas protivnik sa apm-om od 120 u toku bitke ima 900-1000 zlata a ja kada to vidim ni da se smejem ni da plachem nego samo alt+f4... [V]

etc, pa brale statistike ti pokazuju da li si gosu ili nisi...

Ovo je upuceno Bullu? [:D]

I btw mislim da Mile nosi broj 35...ili 34 [8D][8D][8D]

Edited by Grinder

Dlakav kao majmun, al' mi obrijana kita

Link to comment
Share on other sites

E bas si lepo rekao ni sam ne bih bolje [:D] ... Onaj text na engleskom je samo struchno mishljenje, a ovaj tvoj je takodje jos jedno m... ali to je i to... svako ima razlichito milsljenje i u svakom ima i tachnosti, istine... sve u svemu da neko kaze nesto dobro...

ovo je poslednje od mene na ovu temu.. .necu vise...:D [:D][:D]

Link to comment
Share on other sites

Pa vidis Grindera interesuje APM, posto sam ja prokomentarisao zeroxove protivnike, a on je na komentar odgovorio a ko je tebe sta pitao ja stvarno ne znam.. ja i Grinder smo nesto malo raspravljali a ti se umesao i jos se bunis............ I STA SI SE KOJI MOJ UHVATIO ZA MILETOV BROJ OBUCE AKO TE INTERESUJE PITAJ NJEGA STA PITAS MENE... stvarno ne znam ko je ovde prso... sta ti bi uhvato se za njegov broj pa zapo' ko blesav... ccc [xx(]

[:I][:D]

a ti si 4kToD pa da komentarises moje protivnike? pa ako ti nabijes ELL da igras sa lvl 43 onda kazi da su mi protivnici lost a ne da kenjas a igras vs idiota ako uopste i igras lader

Grubby je u svom interview-u lepo rekao da igrac sa 100 apm ne moze biti pro, sto ga totalno podrzavam...

@ Grinder: onaj rep vs voodoo[fan] je vs vudumena, jer mu je ovaj igrao na accu, ali opet Vranke > Zerox (dokazano na WCG-u) :P

Grubby je reta ako je to rekao...kingHazeem najbolji igrac svih vremena po meni je imao 80 apm, u5.Qazzi je ranije imao 120 0 stats sa 70 APMom..

Al svejedno ostaje ono da ima pogresnog idola..
word, mora da ima Vladica[Fan] jer onaj Vladica decko ne samo sto ima do jaja mikro vec apm ima preko 300...lud :D
Link to comment
Share on other sites

Nisam Tod ali cu da komentarisem sta ja hocu zato sto je forum za to i napravljen..

hahhehehehkiki grubbs reta... hahahekeke cuti bre smejace ti se neko, hehahehshehshehki

u5.Qazzi je ranije imao 120 0 stats sa 70 APMom..

hehehehekiki kao sto si rekao.. imao... [:o)][:D]

Choveche bre osvesti se... grubbs je lepo rekao istinu iako je ona za tebe bolna, to je ipak... surova-istina... [:D]

Edited by bitch
Link to comment
Share on other sites

citao sam samo kratke postove posto me ajnstajnova otkrica (bitch) oko toga sta je apm itd ne zanimaju, uzmi cg igraj 2 min i klikci kao konj i pogledaj apm ... drkas na apm a ni ne igras , sam kazes da imas oko ~50, evo ja imam ~120 iz 3-4 gejma, al to meni nista ne znaci kada sam los.

jbt 8 strana za par repova gj! [:D]

Edited by Bullseye_So
Link to comment
Share on other sites

po mojoj slobodnoj proceni bitch nema >16 god , a diskusija o apmu je smesna jer apm gosua se krece od

140 -400(za 2 god prstici ima sami da im landaraju dok hodaju ulicom), a koliko je ko dobar to se vidi u replay po potezima i razmisljanju a ne po kliktanju.

Edited by slash.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...