Jump to content

Dosta je bilo shale...


Recommended Posts

[8D]

Cinjenica je da StarCraft zajednica nije ono shto je nekad bila. Pitam se koliko ljudi igra uopshte trenutno :P. Zadnji turnir je bio pre 2000 godina ili neshto slicno.

Pitanje na koje treba sada odgovoriti je :

Da li vredi uopshte uvrstiti StarCraft na WCG Kvalifikacijama za Srbiju (i Crnu Goru?) ove godine?

Jako je vazno da se zna kakav je vash stav o ovome. U narednih par dana donece se odluka da li da se StarCraft odrzi na WCG kvalifikacijama ili ne. Da li ce se prijaviti dovoljno ljudi (tj barem 32 da bude na finalnom event-u)[?] Shta vi mislite o svemu ovome?

p.s.

Lag nemoj molim te da napishesh neshto kao

NECE LOLOLOLO
[:D]

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iskreno nisam znao da ce da bude sutra, ali mi je Shone javio pre jedno 10 minuta :D. Tako da imate jedan dan da date svoj komentar. Posle ce biti kasno :P.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

A jel ce uzeti u obzir nashe komentare:)...ako budu odlucivali na osnovu nashe sc scene onda smo pukli...bicu subjektivan pa cu reci da treba uvrstiti sc...ja cu u svakom slucaju biti tu i ove godine i potrudicu se da dovucem makar jos jednog coveka...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da ce odlucivati na osnovu nashe SC scene, nece valjda na osnovu Bugarske :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

mada, s obzirom da se oko wcga jos uvek nista ne zna, ne bi me cudilo da sutra najave sc pa ga izbace, ili obrnuto. Nije hejt prema wcgu naravno, nego prosto, takva je situacija kod nas. Ipak mislim da, ako sutra na press releasu ne bude najavljen sc, da su male sanse da bude ubacen.

Link to comment
Share on other sites

Hm. Mislim da uspavana sc scena u srbiji ne bi trebalo da bude razlog da ne saljemo svog predstavnika. Kakva je scena boba u jamajci, pa opet imaju svoje predstavnike na olimpijadi. Cak i 16 ljudi na finalnom eventu bi bilo dovoljno, no to je samo moje (subjektivno [:)] ) misljenje

Edited by WhiteFoX

With one wish we wake the will within wisdom

With one will we wish the wisdom within waking

Link to comment
Share on other sites

Fazon je u tome sto, kao i za svaki drugi turnir tog tipa, postoji odredjena "globa" koju moras da platis da bi imao predstavnika u finalu. E sad, pored toga, organizator mora da plati i put tom liku, i smestaj i sve tome slicno, a i generalno mora da se iscima da organizuje turnir, nabavi kompove, plati sudije, etc etc. I onda se prakticno ne isplati to raditi ako se za turnir prijavi 6 takmicara ;) Zato generalno proteklih godina nije bilo kvalifikacija za ut2004, playstation2 igre, itd itd.

Link to comment
Share on other sites

Brate lucky,

sto se tice smestaja i hrane, toga je uvek bilo na pretek i moze jos 5 ljudi da podje i nece biti problema ( a kamoli jedan ).

Sto se tice puta, najverovatnije ce se ici busom ( islo se u nemacku, ne vidim sto se ne bi islo i ovde ) i bice xx slobodnih mesta, jer usmu ceo bus za nas.

Za tako organizaciju ( il sponzore sta vec ) svejedno je dal ide jedan manje vise...

@Sting: vredi! :))

Link to comment
Share on other sites

Divno je shto ste vas troijica odgovorili ali cisto sumnjam da je to dovoljno. Ne mogu da kazem "E treba staviti SC zato shto su Vanilica, Spils i Flaster tako rekli" :)

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

pa nisi me razumeo? ja kazhem da bih ja ZHELEO da bude sc, ali da realno treba da bude neka druga igra. Iako bi vanilica verovatno ishao dalje nego neko drugi iz druge igre...a ako bude sc, ko god da pobedi, ja cu svakako ici u monzu, bar da se zajebavam.

Link to comment
Share on other sites

Divno je shto ste vas troijica odgovorili ali cisto sumnjam da je to dovoljno. Ne mogu da kazem "E treba staviti SC zato shto su Vanilica, Spils i Flaster tako rekli" :)

ali treba zato sto sam ja tako rekao:)...naravno da ce svi ovde biti subjektivni i reci da treba staviti sc...sta znam, prosle godine uopste nije bilo loshe takmicenje u sc-u, bilo je dosta ljudi...mnogo njih je gledalo meceve u sali, nije da nije bilo interesovanja...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zashto ne bi bilo 32 takmichara. Znam minimum 10 klinaca koji na netu igraju Starcraft i pripremaju se za ovaj WCG. Kad se tome doda stara garda i josh po neki lik koji ce doci 32 je zagarantovana brojka. Uostalom, vanilica je ovih godina ok igrao na WCG-u i nije se ni jednom obrukao. Cak shta vishe, proshle godine je u odnosu na druge igre u kome su uchestvovali nashi igrachi bio jedan od onih kojih su se najbolje pokazali. Zato ne vidim razlog zashto bi se Starcraft izbacivao sa nasheg WCG-a i ubacivala neka nebuloza od igre. Priche tipa doci ce 5 ljudi, ne isplati se organizovati, vishe se para pukne na organizaciju itd. su priche za malu decu.

Pojma nemam ko ce biti u toj komisiji koja ce odluchivati koje igre ce ove godine biti na nashem WCG-u. Uostalom, pre nekih 15-ak dana sam svratio u igraonicu "Zamak" sa Pool-om u nameri da odigram koju partiju Starcraft-a, seo za komp, trazim gde se nalazi Starcraft i ne mogu da nadjem. Pitam lika koji je radio gde je Starcraft, a on mi odgovara da nema Starcrafta i pri tome mi izbezeknuto kaze neshto u fazonu braaaaate, ko josh to igra. Ako takvi likovi budu odluchivali onda se i ne nadam da ce Starcraft biti na ovim kvalifikacijama. Svi su u fazonu da je to praistorijska igra i misle da je vishe niko ovde ne igra. Iznenadili biste se koliko je nashih ljudi na netu igra, samo treba da dodjete na net. A poshto ti likovi naravno i ne igraju Starcraft i nikada ne dolaze na net da vide da li se igra Starcraft, ne bi me ni zachudilo da je izbace iz programa.

Verujem da je vecina iz te druzine koja odluchuje shta ce se igrati igrala nekada Starcraft i bila naprzena na ovu igricu. Neka se samo sete kako su se osecali, kako im se igra uvukla pod kozu, kako su je danima igrali i usavrshavali se. E sada neka imaju u vidu da se tako i danas oseca dosta likova kod nas. Pa neka dobro razmotre da li ce da je izbace ili ne. Ne bi bilo poshteno izbacivati je prema ljudima koji se vec mesecima spremaju za ovaj WCG.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice nidzikinog komentara slazem se, bice 32 igraca!!

Kod sc scene je problem to sto su se ljudi zasitili da komuniciraju i pricaju o tome. To je pocelo da se desava u WC3 sceni, a o tome se ne razmatra o ucescu tako da nebi trebalo ni o ovoj igrici!

Jedina igra u kojoj smo nesto radili bila je OVA zahvaljujuci GOSU VANILICI!!!!

Tako da nije problem ni ove godine da ga posaljemo :D Iako mislim da su se pojavili neki novi opasni igraci ali nadam se da cemo to videti!!!

GLHF

inace ovde ATTILA morao sam da se logujem sa tudjim acauntom jer sam dobio ban ne znam ni ja zbog cega.

Edited by svilnik
Link to comment
Share on other sites

Zashto ne bi bilo 32 takmichara. Znam minimum 10 klinaca koji na netu igraju Starcraft i pripremaju se za ovaj WCG. Kad se tome doda stara garda i josh po neki lik koji ce doci 32 je zagarantovana brojka. Uostalom, vanilica je ovih godina ok igrao na WCG-u i nije se ni jednom obrukao. Cak shta vishe, proshle godine je u odnosu na druge igre u kome su uchestvovali nashi igrachi bio jedan od onih kojih su se najbolje pokazali. Zato ne vidim razlog zashto bi se Starcraft izbacivao sa nasheg WCG-a i ubacivala neka nebuloza od igre. Priche tipa doci ce 5 ljudi, ne isplati se organizovati, vishe se para pukne na organizaciju itd. su priche za malu decu.

Pojma nemam ko ce biti u toj komisiji koja ce odluchivati koje igre ce ove godine biti na nashem WCG-u. Uostalom, pre nekih 15-ak dana sam svratio u igraonicu "Zamak" sa Pool-om u nameri da odigram koju partiju Starcraft-a, seo za komp, trazim gde se nalazi Starcraft i ne mogu da nadjem. Pitam lika koji je radio gde je Starcraft, a on mi odgovara da nema Starcrafta i pri tome mi izbezeknuto kaze neshto u fazonu braaaaate, ko josh to igra. Ako takvi likovi budu odluchivali onda se i ne nadam da ce Starcraft biti na ovim kvalifikacijama. Svi su u fazonu da je to praistorijska igra i misle da je vishe niko ovde ne igra. Iznenadili biste se koliko je nashih ljudi na netu igra, samo treba da dodjete na net. A poshto ti likovi naravno i ne igraju Starcraft i nikada ne dolaze na net da vide da li se igra Starcraft, ne bi me ni zachudilo da je izbace iz programa.

Verujem da je vecina iz te druzine koja odluchuje shta ce se igrati igrala nekada Starcraft i bila naprzena na ovu igricu. Neka se samo sete kako su se osecali, kako im se igra uvukla pod kozu, kako su je danima igrali i usavrshavali se. E sada neka imaju u vidu da se tako i danas oseca dosta likova kod nas. Pa neka dobro razmotre da li ce da je izbace ili ne. Ne bi bilo poshteno izbacivati je prema ljudima koji se vec mesecima spremaju za ovaj WCG.

bravo dzoni, ubo si poentu ;)

Ja kao jedan od naj-redovnijih na "jetset"-u mogu da kazem da moze da se "navata" 32 choveka, teshko ali izvodljivo. Ovde ne mislim da su svih 32 sa "jetset" channela. Sledece, nebulozno je od tog "shoneta" da uopshte i pita dal da se organizuje i za SC qualifikacije? i koga to pita? Pa Sting je chini mi se sinoc ili preksionoc bio (sa userom sotonica) posle xx godina. A i ako je pitao zar nije logichan odgovor trebao da bude potvrdan?

p.s.

Ja cu ove godine najverovatnije doci na qualifikacije jer sam nekim pojedincima (kraci spisak) "obecao" svoje prisustvo (mazzole ovo-ono) mada ne uchestvujem.

p.p.s.

al sam u Monci 90% :)))

@shone

mojne da te stavim na spisak pod "p.s." ;)

Link to comment
Share on other sites

Realno starkrafta treba da bude, pre nego npr fife koja ce da skupi manje ljudi. Zato ukinite fifu, dodajte jedan slot vishka na WC3 i naravno SC, i svi zadovoljni :) Pedja je ionako prestao da pika Fifu, tako da su shanse nekog fifa igracha na WCG ravne nuli.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa to samo pokazuje koliko su sc igraci ozbiljni kada su u pitanju ovakve stvari...i da dosta ljudi prati sc forum, te da sc scena nije tako slaba kao sto izgleda...mislim da su drugari vec naveli sve razloge i da sc nikako ne treba izbaciti...vidimo se na wcgu:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samo da podsetim zaboravne ili neupucene da je WCG nastao zahvaljujuci Starcraftu i njegovoj enormnoj popularnosti u Koreji, i da je to MAIN EVENT na WCG-u bez obzira shto su retosi ECG-a ukinuli istu iz takmicenja.

Prema tome ukidati srpskog predstavnika u Broodwaru, koji je fenomenalan igrac, kakvog nemamo ni u jednoj drugoj igri, je non sense. Mozda igra nije tako pristupacna kao Counter, o kome svaki 13godishnjak sanja i svaki beogradski organizator wcg-a zna, ili FIFA, koja je pristupacna i predshkolskom uzrastu, ali je zato najbolja igra, o cijoj popularnosti ne govori samo kvantitet onih koji je josh uvek igraju, vec i sam kvalitet igre, u prvom redu slozenost da se nauci, a kamoli ovlada njome. I na kraju ne shaljete 5 predstavnika kao u Counteru, vec jednog, ako su vam problem troshkovi, ukidajte Counter, najekonomicnije je, a i onako nashe ekipe ispadaju odmah.

Edited by niple
Link to comment
Share on other sites

pa to samo pokazuje koliko su sc igraci ozbiljni kada su u pitanju ovakve stvari...i da dosta ljudi prati sc forum, te da sc scena nije tako slaba kao sto izgleda...mislim da su drugari vec naveli sve razloge i da sc nikako ne treba izbaciti...vidimo se na wcgu:)

"mrtav" SC forum na RURu nije i ne treba da bude merilo o igranosti SC-a kod nas, ali ochigledno pojedinci ne misle tako, shto iz nekog interesa shto zbog neupucenosti.

@smorela

dobro si primetio da dosta ljudi posecuje ovaj deo foruma iako je "dead" a razlozi za ne postovanje na istom su u bliskoj vezi sa modovima koji ruku na srce odavno i ne igraju SC. Vidim da odrzavash tradiciju brisanja postova i to tebi ide na obraz.

btw ja SC igram 4 fun i za svoju dushu i ne gajim nikakve ambicije da sam neki SC baja al sam veliki poshtovalac igre i smeta mi kada vidim ko treba da odluchuje o the best igri ikada i kad se postavlja glupo pitanje josh glupljem liku?

I kao shto je losos-colos (Niple) rekao WCG je i nastao zbog SC-a a neki gloopan pita dal da se igraju kvalifikacije?? shto je za mene u najmanju ruku uvreda.

Vodite neke loosere i shabane i forsirate neke "metla" igre???

ma jednom rechju ........ sramota

ende

Link to comment
Share on other sites

Naravno da merilo igranosti SC-a nije RUR forum. To bi bilo veoma glupo, i kada bi se to gledalo SC bi bio proglashen mrtvim pre 2 godine :P.

Takodje smeta mi shto neki od vas daje neumesne komentare o "onima koji odlucuju". Moram vas podsetiti da su ti isti ljudi odlucivali i do sada, i da se radi o ljudima koji zapravo i organizuju WCG. Oni kao ulagaci i organizatori valjda imaju pravo da odlucuju shta ce biti na WCG-u. Ja sam ovaj topic otvorio da bi se borio za SC a ne da ga poshaljem u istoriju.

Moram da vas podsetim da je SC zajednica uvek izazivala veliko poshtovanje kod svi ostalih a tako i kod organizatora WCG-a kod nas. Uvek smo bili najmirniji, najefikasniji (zavrshavajuci bezmalo prvi i ako smo imali vishe igraca od ostalih), najmanje problema je bilo sa nama i nikada nijedan mish/tastatura/slushalice nisu nestale sa SC dela na main eventu. Vidicemo danas u toku dan shta ce se desiti.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...