Jump to content

Koji program za... ?


Recommended Posts

da, pošto naš serverski softver za glasanje (koji dizajnira balote/glasačke listiće, skuplja rezultate) je pisan u .net-u, mi moramo da za odredjene države u USA sertifikujemo verzije sa svaku MS "platformu"

a pod platformom nam se računa serverski OS, klijentski OS, .net i odgovarajući SQL Server (i standard i enterprise edicija) koji je u tom trenutku aktuelan.

 

Softver se naravno apdejtuje da bi bio po poslednjim MS preporukama koje idu uz svaki .net, i verzija sa kojom imamo najbolje performanse su 2008R2, "sedmica" i SQL2008R2. Klijent je tu nebitan u priči, već server i SQL.

 

Takođe, pošto određene države kupe našu "enterprise" verziju gde imaš jedan aplikativni i jedan DB server, a oni npr ne mogu da imaju dve mašine, onda smo koristili Hyper-V, kako bi i dalje ceo sistem bio MS-ov (firma je Gold partner u Kanadi/USA). Iako 2012 ima mnogo više fičra, i ozbiljno su se približili VMware-u, na qc Xeonima (pre ovih novih E5 varijanti) a i novijim, daleko imamo bolje rezultate sa starijom verzijom koda, .net 4 i 2008 skupom.

 

ali opet, sve je to kurac u odnosu na vsphere, naravno :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

verovatno :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

da kraducnemo temu, softver moje firme koji je isto .net, i zasniva se na sql db i app serverima (u principu isti racku kao perina firma) je pokazao dosta bolje rezultate na hyperv 3

 

Pre je ceo sistem (ziva produkcija, banka) radio na hyperv 2 (2008r2) i radilo je korektno, dobro, ali prelaskom na hyperv3 (2012r2) sistem radi brze, i to je radio brze i dok nismo povecali broj cpu na virtualnim aplikativnim serverima. 

SQL je fizicki klaster.

Mada dobro, mi imamo vrhunske programere pa su optimizovali vrhunski

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Igore, to je potpuno drugačije, jer ti je baza na fizičkom hostu, kao što i treba da bude, nebitno da li se vrti na Linuxu ili Windowsu.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

da, u tom setupu za odredjene male precincte (okruge) umesto dve fizičke na žalost idu na jedan virtualizovani host. Čim radiš sa državama, moraš da imaš te raspale situacije :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ej, ali tu ima jedna zanimljiva fora i prednost kod hypera.

jednom smo morali da skarabudzimo nesto, nema klijent masina, oce db i app srv. da ne davim, na jednom serveru smo podigli sql, pa onda hyperv rolu, pa virt masinu koja je bila app srv i iis

sama sql-app komunikacij je bila fenomenalna, sve se vrtelo u vswitchu u memoriji :)

nazalost, takav setup je neodrziv u produkciji zbog nedostatka redudanse, ali zanimljiv koncept :)

kapiram da bi ovo super radilo i na linux sa recimo mysql na fizickom srrveru, a web sajt koji cita iz baze i pise, kao virtualna :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

to je maznut feature sa vSphere, sve dobro su iskopirali (memory balooning i sl :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

s tim sto ovaj kombo jedan fizicki+jedan virtualninserver na jednoj masini ne mozes da uradis na vmware :)

ofc, ne pricamo da je vmware ipak za klasu iznad

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ne možeš, izbacili su RHEL servisnu konzolu od vSphere 4, poz

 

(opet krećeš staru priču od pre ko zna kad, a ne znaš kako funkcioniše vSphere)

 

i da ne gubiš puno vremena da mi objašnjavaš kako sam glup, izvoli http://www.v-front.de/2013/08/a-myth-busted-and-faq-esxi-is-not-based.html

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

omg koji dokaz!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Bolji nego random blog nekog fanboy-a.

 

Cak i da su napravili svoj operativni sistem, sustina je ista za "baremetal" hipervizora koji je zapravo operativni sistem direktno na hardveru koji pokrece virtuelne masine. Objasni mi razliku izmedju toga i kvm-a na nekom linuxu. Linux je operativni sistem direktno na hardveru i ima virtuelizaciju omogucenu u samom kernelu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Aculy, VMkernel se učitava kao modul u toku butovanja regularnog kernela, i nakon toga ima pristup celom kernel adresnom prostoru, što znači da može da:

 

1. Skloni Linuxove strukture koji mu ne trebaju i dealocira sve njihove instance

2. Počisti /proc i /sys unose koji mu ne trebaju

3. Uvede svoje strukture i sistemske pozive, ili da reimplementira postojeće (ili da ih ukloni)

 

Tako da to što se na kraju dobije u fazi izvršavanja jeste nekakav derivat Linuxa, ali nije stoprocentno Linux u smislu da mogu da učitam drajver za karakter divajs ako taj drajver inicijalizuje instancu file_operations strukture a ona više nije definisana u kernel adresnom prostoru (e sad, ne znam je l su baš konkretno karakter divajsovi onemogućeni u vmkernelu, tamo u onom artiklu što je Pera linkovao piše da jesu, mada mi to baš nije logično, npr BSD je u poslednjim verzijama onemogućio blok uređaje a ostavio karakter uređaje, a zašto su onda ovi uradili suprotno nemam pojma tj ne piše)

Edited by Ivan^_^
Link to comment
Share on other sites

Bolji nego random blog nekog fanboy-a.

fanboy je vExpert (500 ljudi na planeti) i VCDX (njih 100ak), kad ti dođeš do toga, onda si pozvan da kenjaš po njemu, do tada si bitan u ovakvim diskusijama kao i svaki random marmen koji nema veze

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Tim pre sto je u 500 top Vmware strucnjaka nije objektivan kad je u pitanju ovako nesto.

 

Evo sa kraja njegovog bloga kvout

 


The accusation that VMware violates the GPL became obsolete with the architecture change towards ESXi, and - up to now - it was never decided in front of a court, because no one ever sued VMware for this. That means there is no proof as of today that VMware ever violated the GPL.

 

A ja cu samo dodati da nije dokazano ni suprotno.

 

 

I na kraju krajeva ta prvobitna diskusija je bila o razlikama izmedju type 1 i type 2 virtuelizacije i na to mi nisi nista odgovorio. Za tu diskusiju je nebitno da li je vmware linux ili ne, operativni sistem je i on ide na hardver, a onda ide virtuelizacija. Jedino specificno tu je sto je na nivou kernela TOG operativnog sistema virtuelizacija implementirana, ali i za kvm je i sta onda?

  • Downvote (-1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dajte nesto besplatno za export .dbf fajlova u excel

 

a, otvaraju se ok u excelu  [ok]

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da li je neko ikada korostio MT pro 3.6  light (neki raspali boschov program) ?

Imam neki projekat da odradim i nece normalno da mi otvori kad idem na File->New - pojavi se crn ekran samo http://i.imgur.com/YK9UoCF.png i ne mogu nista da radim

 

koristim 32obitni win7 i pri instalaciji mi kaze "An error has occurred while installing the VS 2005 dlls!!"

 

Duduk sam za ove stvari tako da ako treba jos neki info da okacim nek neko kaze :D I valjda nisam omasio forum, ako treba nek admin prebaci. hvala unapred :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...