Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Paranoja u Las Vegasu Hantera S. Tompsona...pokusavam da dodjem do jos neke njegove knjige, a da to nisu Andjeli pakla...inace knjiga je adaptacija clanka koji je objavio za casopis "Rollingstone" gde je opisivao svoje dogodovstine iz LV dok je pratio bajkerske trke po pustinji...proslog februara se ubio pucajuci iz puske u glavu (bio je ljubitelj vatrenog oruzja, narocuto "dugih cevi")

fml

Link to comment
Share on other sites

Paranoja u Las Vegasu Hantera S. Tompsona...pokusavam da dodjem do jos neke njegove knjige, a da to nisu Andjeli pakla...inace knjiga je adaptacija clanka koji je objavio za casopis "Rollingstone" gde je opisivao svoje dogodovstine iz LV dok je pratio bajkerske trke po pustinji...proslog februara se ubio pucajuci iz puske u glavu (bio je ljubitelj vatrenog oruzja, narocuto "dugih cevi")

paranoju sam citao odavno... knjiga je izdata pre dosta godina ali je nasa verzija dosla tek kada se ubio.. tipicno .... na sajtu fear and loathing imas i eng verziju ako te zanima ...

.. ja upravo citam devojka sa pomorandzama...od lika koji je napisao sofijih svet ... cetam i gozbu od platona i majstora i margaritu ..

treba sve tri da zavrsim ovih dana ... kad stignem ...

Edited by thEoRy

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

starbak > knjiga je fantasticna, ali ono sto je najvrednije u toj knjizi je lavkraftov pogovor "natprirodna strava u knjizevnosti", to je inace i njegov jedini roman, ostala dela su mu uglavnom kratke price

poslednje sto sam procitao je bila zbirka prica i pesama edgar alan poa, a sad trenutno citam zbirku Carlsa Bukovskog, prvi tom, pesme su mu hmmmm. pa da kazemo kad kazemo pesme mislimo na sve samo ne na ovo sto je bukovski napisao, ali svejedno ima genijalnih trenutaka, mada vise volim njegove knjige, sa posebnim akcentom na bludnog sina (ham and rye)

inace kad vec pricamo o den braunu, da malo prosirimo topic sa pitanjem sta mislite o njemu i njegovim knjigama?

toliko su hvalili taj da vincijev kod da sam ocekivao ko zna kakvo delo moderne knjizevnosti sa ko zna kakvim stilom pisanja i pricom, i kad mi je dosla do ruku, posle tri sata sam sklopio poslednju stranu i zapitao se "cekaj a zasto sam ja protracio 3 sata mog zivota na gomilu smeca poput ovog". cela ideja knjige se zasniva na jednoj krimi prici, propracenoj "shokantnim saznanjima o isusu i mariji magdaleni", jedini problem je u tome sto sto je krimi prica najopmtimisticnije receno osrednja a shokantna saznanja su poznata vec stotinama godina, i cela ta ideja je poznata ihahaj vremena, tako da ostaje da se zapitamo, zasto su njegove knjige skuplje od zlata i zasto su iste na svim top listama best sellera... odgovor: ne znam, ne zelim da znam, i wash my hands...

i za kraj jedna mala preporuka: uzmite knjigu Venis u Podzemlju od Vandermera Dzozefa, knjiga koja ce vas osamariti po faci samo tako sa genijalnim stilom pisanja i sa jos genijalnijom pricom.

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Franc Kafka- Proces

knjiga je upravo pored mene, i mogu ti reci ne cita mi se uopste ;)

zavrsio Illion - Den Simons, treba navatati Olimp sada.

Knjiga na pocetku nije imala bas neku specijalnu draz ali kako je odmicala polako postajala je sve zanimljivija. Posle je bukvalno vukla za nos, stvarno je odlican ceo sklop i to vidjenje buducnosti u dalekim razmerama.

A usput, kao odmor, i nesto o cemu razmishljam, naravno, legendarno, Bodler - Cvece zla.

Link to comment
Share on other sites

Da, ali nikako da napishu njegovo prezime ili zashto je optuzhen.......

ahahahaha, ovo je toliko dobar komentar da mi je potpun jasno zasto ti se knjiga ne dopada.

@Topik

Citam "Knoweledge and Mind", epistemologija i jos po nesto. Ne secam se sta sam poslednje od beletristike procitao, a to nije dobro.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Da, ali nikako da napishu njegovo prezime ili zashto je optuzhen.......

Uhmm , to je skroz nebitno u celoj varijanti...

Fora ti je da prikaze ugrozenost coveka od totalitarne vlasti , odnosno moc sistema , ili neko chak tumaci da je tim svojim delom najavio dolazak fasisticke vlasti...

Neam pojma , knjiga se lako&brzo chita , mada nama je profesorica pre samog chitanja dosta pricala da bi smo lakse citali...

Link to comment
Share on other sites

bibliju

kad god stignem :)

poslednje sto sam citao je vilijem gibson idoru jel ima neko nastavak video sam da je izasao ... vecina mojih sf knjiga se svodi na pdf ili html ... :) izdanja kentaur i polaris ima ih oko 200 ... :) ako hocete da se razmenjujemo :)

Edited by Yevod

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

stvorenja svetlosti i tame - zelazny

eno je pored kreveta, prvi deo je prilicno nejasan. Posle je 'zacrtanije', a nisam je zavrsio to mi je na "to read" listi.

Da bi sachuvao nekoliko dragocenih sati zhivota mogu da ti prepricham....if u want

:) thx al' izvukao sam se sto se toga tice, moji sati su spasheni!!

Gad dem! procitao sam Hiperion i Endimion, sada treba da navatam trecu knjigu isto...

toliko stvari koje zelim citati >.<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...