Jump to content

Salon automobila u


dovlagsi

Recommended Posts

2 - 12 mart. 2006.

Najinteresantnije sto nas ocekuje:

Renault Altica Concept

Alfa Romeo Brera Spyder

Volvo S80

Mitsubishi EVO X

Skoda Roomster

Honda Civic Type-R

Opel GT

Peugeot 207

Alfa Romeo 159 SW

Ovo je samo jedan mali deo, bice tu jos dosta novih modela. Npr. Toyota Yaris 1,8 TS ili Chevrolet Epica (zamena za Evandu)...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

meni se sviđa novi civic, lepši je od prošlog mnogo, iako najbolji ostaju oni iz devedesetih, niski i opasni :)

a hondini motori su standardno fantastični, kad se neki golfaš hvali "svojom" VR6 aždajom, samo ga pošaljem da pogleda specifikacije sivika type R ili s2000 :)

Link to comment
Share on other sites

matori sledeci put kad budes prelazio ulicu dobro pripazi na zuti pickup [:D]

salu na stranu,novi civic jeste cudan al ja cekam da vidim kakvu su zver smestili ispod haube....evo je vec standardno dobar....

2,2 V-TEC 200 KS, naravno atmosferski. Taj ce da razbija VW Golfa GTI, a za VW Golf R32 pripremaju Civic Type-RR sa istim motorom, ali sa najmanje 230 KS.

a hondini motori su standardno fantastični, kad se neki golfa

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ma golf kao celokupni auto nije ni do članaka japanskim hot hatch-evima, iako ima awd.. težak je i trom, džaba mu jak motor.

naravno, nakon što im pokažeš manje i jače motore koji fwd auto teraju do 100 za manje od 7 sekundi, golfaši lupe kontru sa "ma to ne može da traje ni 100 hiljada". al tu je adac statistika ;)

Link to comment
Share on other sites

zar nije u civicu type R 2L 200ks motor? bar je u onom proslom bio

a sto se golfa r32 tice, njega bez problema pobedjuje integra r (~215-220ks) :)

Jeste, ali mi pricamo o novom modelu Type-R. Velika je razlika izmedju ova dva jer je ovih "novih" 200 konja na novom, vecem bloku motora. Nemam sve podatke, ali torque ce sigurno ici preko 200 Nm, sto ce doprineti, jel, boljim performansama.

Nije sve u KS... :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

matori sledeci put kad budes prelazio ulicu dobro pripazi na zuti pickup 

Ali samo ako je AMS-ov ... na druge necu da obracam paznju :)

salu na stranu,novi civic jeste cudan al ja cekam da vidim kakvu su zver smestili ispod haube....evo je vec standardno dobar....

Ma pazi, ja u ovaj deo foruma dodjem i cekiram fotke, pa tako eto vizuelno dajem "kritike" o ovom ili onom modelu. Razumem se u to sto ovde pricate tek toliko da ne budem van tokova, tako da moje komentare uvek treba uzimati s rezervom :))

Link to comment
Share on other sites

Ma pazi, ja u ovaj deo foruma dodjem i cekiram fotke, pa tako eto vizuelno dajem "kritike" o ovom ili onom modelu. Razumem se u to sto ovde pricate tek toliko da ne budem van tokova, tako da moje komentare uvek treba uzimati s rezervom :))

E jbg, onda na ovo neces moci da bacis komentar, a znam da volis Svedjane:

Koenigsegg CCX - premijera u Zenevi, kazu da je "Veyron-killer"

Lexus LS 460 - prvi put vidjen u Detroitu, 4,6 V8 sa 380 KS i automatskim menjacem sa 8 (osam) brzina. In your face, Merc!

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Jeste, ali mi pricamo o novom modelu Type-R. Velika je razlika izmedju ova dva jer je ovih "novih" 200 konja na novom, vecem bloku motora. Nemam sve podatke, ali torque ce sigurno ici preko 200 Nm, sto ce doprineti, jel, boljim performansama.

Nije sve u KS... :)

da, u pravu si, verovatno nesto slicno kao i kada su na s2000 umesto onog 2L stavili 2.2L motor, bese radio nesto slabije na manjem broju obrtaja

Link to comment
Share on other sites

u prosli civic type r je isao k20a2 i-vtec 2l 200ks,k serija motora dolazi i u verziji 2,4 l 200ks koji se ugradjuje u Accord i Element

u prvi s2000 je isla serija f preciznije f20c i-vtec 2l 240ks, onda su za amere izbacili 2,2 iste snage a nesto veceg obrtnog momenta...serija f je prva serija hondinih motora koji su projektovani i postavljeni longitudalno da bi isporucivali snagu na zadnje tockove...

@dovla

iz mog iskustva sa hondinim motorima ovaj nece imati novi blok....promenice glavu i stroke, tj hod klipa ce biti veci da bi dobili vecu zapreminu iz koje proizilazi veci obrtni moment jelte...

Link to comment
Share on other sites

Nastavak price vezan za zenevski salon...

-CEO Lamborghinija kaze da nas ocekuje veliko iznenadjenje na njihovom standu. Hmm...?

-Postoji mogucnost da Saab predstavi prvi serijski automobil sa motorom varijabilne kompresije (SVC).

-Mazda prosiruje svoju MPS ("Mazda Performance Series") sa modelom Mazda 3 MPS - 2,3 turbo 250 KS.

-Cadillac ce najverovatnije predstaviti novi BLS karavan.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

220-250 ks postade standard sa hot hatch-eve.. što otprilike znači da će u sledećoj generaciji svi imati awd.

nego, odgledah danas olimpijski top gear, reče JC da će novi jaguar xk testirati na proleće, što nagoveštava da će ipak biti novih epizoda.. ili je prosto mislio na papirno izdanje.

Link to comment
Share on other sites

novi a3 mi se strašno sviđao kad je izašao, al posle xy viđanja u prirodi kontam da je previše "guzat". inače, u zavisnosti od toga kako mu je podešen quattro, može da bude sjajna stvarčica za vožnju. mada je verovatno pretežak, ko prošli GTI.

biće valjda u top gear-u uskoro :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...