Jump to content

Formiranje MC GUILDe


Milani

Recommended Posts

GL sa tom idejom, ali...

1. Mnogo je bilo ovakvih pokusaja i svi, bez izuzetka su (ne)slavno propali.

2. Nije bas lako uci u dobar guild koji radi u MC (na nekim serverima je i nemoguce skoro), tako da cisto sumnjam da ce i jedan nas igrac koji vec radi MC i ima desetak (ili stotinak) DKPa u tom guildu izaci da bi podrazao ovo ideju i pridruzio se novoformiranom MC-srpsko-hrvatsko-bosanskom guildu sa neizvesnom buducnoscu

3. Nemojte pogresno da me shvatite, ali koja je uopste svrha 'naseg' guilda...ovo je 21. vek, globalizacija, ovo-ono...daj druzimo se sa strancima i ucimo engleski! ;D

Link to comment
Share on other sites

Pazi, nisam previse iskusan po pitanju MC, ali recimo da stvari stoje ovako: za MC treba, kao sto se zna 40 igraca, ali...nije to 20 hunta, 10 magova i 10 warriora ;) znaci treba 40 balansiranih igraca, od kojih neki moraju biti prilicno osakaceni za PvP odnosno PvE speced, recimo main tank...dakle to je dosta vise od 40 lvl60 u guildu...uz to mozes i sam da zamislis kolika je frka skupiti da svi dodju na vreme ili da svi ostanu dovoljno dugo, da svima radi net, da svima spavaju devojke/mame, da su svima puni frizideri i sl.

U guildu u kome sam ja od skoro i koji poprilicno dobro radi MC (samo jos Ragnaros da padne) ima malo vise od 100 lvl60 likova, i otprilike smo knap...naime prosli put bio je full raid i jos 5-6 likova u redu...

Sto se organizacije guilda tice zapazio sam par bitnih stvari:

-stroga pravila su NEOPHODNA

-strog GM i oficiri su NEOPHODNI, nema ovde demokratije...

-jedan covek ima 0, 01% sanse da uspesno vodi mali guild, a 0,001% sanse da vodi veliki guild, dakle neophodni su AKTIVNI oficiri, a cini mi se da sistem class-leader oficira funkcionise OK

-guild bank je/su uglavnom GMov/i alt char/ovi i postoje neki addonovi koji na guild sajtu (e da, neophodan je i guild sajt) mogu da linkuju backpackove i bank slotove tih altova...

-DKP sistem, odnosno poeni koji se koriste da njima bidujes za uber loot (kakav samo i postoji u MC, BWL, i sl.) je takodje NEOPHODAN

Ovo su stvari koje se meni cine vaznim (bar one koje su mi sad pale napamet)...btw. najiskrenije mislim da ce ti ovaj projekat biti extra smaranje, ma koliko u pocetku bio pun poleta, elana ili cega vec...mnogo si usko ogranicen na membere sa 'nasih' prostora medju kojima ima isto onoliko retarda kao i medju svim ostalim (iskljucujuci Kineze), a pri tome su svi grupisani u male grupe tako da izbacivanje/kaznjavanje jednog retarda za sobom povlaci jos igraca...my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

Problem je u tome shto vi (skoro svi) iz ne znam kog razloga hoce da naprave stalno srpsi guild i samo srpski... U chemu je problem da svi nashi na nekom serveru udju u neki vec ortanizovan guild? ..... Ne vidim to moranje zashto srbi moraju da budu lideri nekog guild-a.

I shta prichate vishe o tome da ne moze svi srbi da se skupe na jednom serveru? Ajde neka mi neko kaze koji se to narod skupio da su svi na jednom istom serveru? .... tako da prestanite sa onim "kmeee samo srbi ne mogu da se skupe da igraju svi na jednom istom serveru kmeeee"

Potsecate me na onaj worldofroguecraftIII, kada tamo lista one forume... Ko da imate one rasplakane bebe umesto avatara, non stop neko kuka neshto...

eh, nastavicu, pocheo COD2, odo da se igram [:D]

Craziness is directly related to having a vagina.

 

Link to comment
Share on other sites

Problem je u tome shto vi (skoro svi) iz ne znam kog razloga hoce da naprave stalno srpsi guild i samo srpski... U chemu je problem da svi nashi na nekom serveru udju u neki vec ortanizovan guild? ..... Ne vidim to moranje zashto srbi moraju da budu lideri nekog guild-a.

pre svega zbog nepismenih likova koji ne znaju engleski - oni se zalepe za inteligentnije srbe, a ignorishu strance. ja da sam stranac u gildi u kojoj srbi 80% vremena pishu na maternjem i ignorishu naredjenje oficira da u guild chatu samo engleski, zapalio bih odmah.

Link to comment
Share on other sites

@Teach

Zashto ti u sigu josh uvek stoji Syndrome kao guild?

Update-uje se signa sama na nekoliko dana. Mada mozda se nece updejtovati zato shto sam batalio wow.

btw ostao sam guildless

edite:

updejtovala se ipak :-))

Edited by TeacH

Craziness is directly related to having a vagina.

 

Link to comment
Share on other sites

ja bi realno mogao da se smaram sa time da napravim nash guild koji ce da funkcionishe

ali nemam mogucnosti da tako neshto zapochinjem a siguran sam da me vecina ljudi ni ne poshtuje dovoljno da bi me podrzali u tome

ali nije nemoguce... treba samo poshtovati pravila i znati gde, shta, kako i kad...

isto ko i bilo koji drugi uspeshan guild samo eto recimo da bi mogli prichati na srpskom

shto ne utiche mnogo na efikasnost samog guilda...

Edited by pimpin`

uvek moze bolje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...