Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Apropo onih brzina gore, jutros sam pokusao da im objasnim da je jako bitno da imamo i 500/XX paket koji je sweet spot za sve zahtevnije korisnike na netu... Dobio sam poglede pune prezira i podsmeha jer "ta moja youtube ekipica je statisticka greska"...   Koliko tumaraju u mraku, to je tuzno.......  ogroman broj ljudi IMA para za vece pakete i zele iste ali NE, sredovecne gospodze znaju bolje! I jos dodaju nesto u fazonu "ionako nece optika da zazivi bar jos godinu-godinu ipo huehue, vidis kako sporo ide.."   Da je na trzistu bar jedan ozbiljan igrac koji fura optiku ovde bi se u telekomu glodala kora sa drveta odavno... 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno ne vidim neku specijalnu razliku između toga da imaš DL 250, 500 i 1000 - pun DL ćeš koristiti nekoliko puta mesečno fazon i onda će ti biti razlika da li skineš film od tipa 10GB za 5 minuta ili minut, ništa suštinski što će ti promeniti život. Sa druge strane za upload je verovatno u pravu - relativno je mali broj ljudi kojima to treba za kućnu primenu a firme nameravaju i dalje da deru za neke relativno smešne brzine. 

Ono što jeste suštinski problem je taj stav koji si ti pomenuo. Da je samo problem u "babama u komercijali" pa da kažeš, nego je problem u celom Telekomu. Jer oni ove brzine prave iz čisto monopolističkog položaja - ajde da budemo malo bolji od SBB-a. Nije tu ona ideja koja je bila da dobiju masne pare od države pa da oni zapravo naprave internet revoluciju u zemlji (mislim ne sporim da su uzeli masne pare nego ovo drugo :) Pritom ne očekujem da se mi sad poredimo sa Skandinavskim zemljama ili Duletom u Njemačku po brzini neta i pristupačnosti neta. Ili tipa sa Rusijom gde je u Moskvi 200/200 net državnog provajdera 7 eur mesečno. Ali da ga jebeš nadao sam se da možemo da uradimo nešto slično kao Bugari i Rumuni, ili makar Hrvati... 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Колико су јадни ови из Лелекома, још нису дигли аплоуд постојећим корисницима, а, ево пролази други месец од најаве. Зовем да питам хоће ли бити повећања до краја године, каже лик, не знамо! Пцишу бре!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo i ja opet da se javim. Nije ni u Njemackoj tako sjajno stanje sa netom kao sto sam mislio. Prvo, optike nema u predgradju ovog mog sela, tako da od toga nista. Drugo skoro svi ugovori su na 24 meseca, tako da sam morao da uzmem jedini koji posle 3 meseca mozes da otkazes. A to je neko sranje kao 200/10 za 30 evra mesecno, a u stvari je DL max 100, a uglavnom oko 50, dok je upload oko 5. Znaci isti kurac ko u Srbiji, cak i skuplje, tako da Nigger moze da prestane da kuka :tf:

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Vratih se sa puta posle 2 ipo meseca i vidim raskopali pola Zarkova ukljucujuci i trotoare. Prvo jutro posle dolaska me budi zvuk razvaljivanja betona, ali deluje ko da mi neko gruva po gajbi. Izlazim na terasu i snimim lika u dvoristu, bije i ne planira da stane... Sidjem dole da pitam sta se desava, kaze optika se razvlaci i da su vec raskopali desetine kilometara... Jel zna neko nesto vise o ovome i da li vredi prelaziti? Koristim telekomov Adsl otprilike 12g i osim par meseci u pocetku kad sam imao problema, ne mogu da im zamerim bas nista. Vrhunski me sluzio od tada. Deluje mi isto da bih mogao da uglavim i kablovsku zajedno sa 200mb paketom za 3100 sto mi deluje dzaba. Da li je neko probao ovu telekomovu optiku i da li vredi nesto? 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 6/21/2018 at 11:11 AM, fatboy said:

In other news, MEGA JAD se nastavlja, evo PREDIKCIJA za nove mts OPTIKA pakete, cene su OKVIRNE... na zalost opet FAIL u najavi obzirom da je odnos Up/Down prejadan...

150/20 - 3400
250/30 - 3800
1000/100 - 9000


Ovo je unofficial i jos nije potvrdjeno, ali dovoljno da obezbedi gorak ukus u ustima jos neko vreme.  [xx(]

Setio sam se ovog Niggerovog posta sad kad smo uvodili optiku baš da nađem cene ... 

i ladno su cene manje više slične, osim što ovaj solo NET paket za optiku je nerealno skup u odnosu na pakete kada ide u boxu pa mi se to nešto ne slaže... doduše upload je pojačan kod svih.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Za sve na MTS Box paketima, obratite paznju na :

https://mts.rs/Privatni/Korisnicka-zona/Vesti/Servisne-informacije/a104617-Obavestenje-o-ukidanju-starih-paketa-usluga.html

Srocili su ga tako da nemas pojma dal ovo vazi za sve ili samo za one na leru, bez ugovorne obaveze. Ja sam zvao danas podrsku i dobio sam odgovor da nemaju pojma o cemu se radi. Ispratite, da vam ne uvale nove skuplje pakete.

  • Like +1 1

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2022 at 8:59 PM, daniiL said:

Srocili su ga tako da nemas pojma dal ovo vazi za sve ili samo za one na leru, bez ugovorne obaveze. Ja sam zvao danas podrsku i dobio sam odgovor da nemaju pojma o cemu se radi. Ispratite, da vam ne uvale nove skuplje pakete.

mts inače ne može da se sabere.

prvo, valjda su outsourceovali ove što im zovu korisnike da im uvaljuju stvari, tj. sigurno su to uradili, tako da me svako malo cima neka nova rendom osoba.

drugo, ako imaš više od jednog "proizvoda" (npr, mobilni lični i poslovni net) pa su oni na dve različite adrese, desi im se kratak spoj pa kreću da te cimaju da uvežeš taj mobilni sa ovim netom ili da za mobilni dodaš tv i net pa je onda povoljnije na adresi na koju se vodi račun za mobilni iako tamo ni nema mts interneta i tako, potpuno su pobenavili.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ako neko zna, istekao mi je BOX 4 ugovor i ne zelim da ga produzim. Ako nastavim da koristim isti paket, paket ostaje isti (novi pandan za moj stari paket) to ce sve ici po punoj ceni paketa? Nema nekih zackoljica?

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, daniiL said:

Ako neko zna, istekao mi je BOX 4 ugovor i ne zelim da ga produzim. Ako nastavim da koristim isti paket, paket ostaje isti (novi pandan za moj stari paket) to ce sve ici po punoj ceni paketa? Nema nekih zackoljica?

meni je istekao ugovor na MTS-u, zapravo mi nisu ništa ni menjali od cene, mislim da je neki njihov glič.

A istekao mi je i na orionu, i tu mi svakog meseca naplaćuju još 250 dinara na cenu za tipa "slanje zahteva za obnovu ugovora" :)) što je neki njihov fazon da mi dodatno naplate jer nisam obnovio ugovor 🙂

SBB imam bez ugovora jedno 4-5 godina već i plaćam po tamo nekoj ceni sad nemam pojma da li je uvećana na onu kad je bio ugovor jer sam ga potpisao dok je još bio IKOM.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, daniiL said:

Racunam da ce biti nesto skuplje. Samo mi je bitno da paket bude "isti".

Kod Yettela imas 12 meseci po 1 RSD kao nov korisnik, neki su dobili i 16 meseci ako se dobro secam... 

Yettel koristi MTS optiku tako da ti je bukvalno isto kao da si potpisao sa MTS samo dobio 12x1 RSD. Ako imas Yettel broj mozes da dobijes jeftiniju pretplatu i dupliranu brzinu DL/UL. 

Yettel je iza cg nat i staticka adresa se dodatno placa pa najbolje sve staviti na papir pa odluciti. 

Kunem se u MTS jer za 20g koliko ga koristim nikad problem nisam imao... Yettel mrzim iz zna duse za ovo malo koliko su u prici , ali ono... Za 12-16 meseci po 1 RSD bi me stoleo bojko kad je sve od MTS osim botova u poslovnicama

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Znam za sve te akcije, ali kod nas tek treba da stigne optika. Zato i necu da produzavam ovaj ugovor. Pride nude neke bedne benefite za stare korisinke. Sto se tice usluge, MTS je vise nego solidan. Tu i tamo krate na brzini, prilicno su stabilni, podrska je uglavnom sranje ali sve u svemu, sasvim su korektni.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Sve u redu, mislio sam da si na optici kad si pomenuo BOX pa rekoh da pomognem savetom ako mogu. Da, takvo je stanje da niko od starih korisnika ne dobija benefite pa nam je ostalo da prelecemo kad se ukaze prilika... Dosta cena i brzina je korigovano od 1 jula, a mislim da jedino BOX 3 nije bio zahvacen tom pricom

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pored vrhunske stavke na meniju Orion telekoma

Naknada za aktivaciju narednog ugovornog perioda od 240 dinara mesečno, od ovog meseca imam i:

Usluga održavanja i podrške za FTTH (optički) pristup od 350 dinara, koje do sad nije bilo.

Tako da 590 din ni za šta, dobar način da "ne poskupi" osnovni paket pretplate.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

koje firme ovih dana imaju korektne cene za opticki net, stabilnu vezu i support koji zna srpski? STA KAZE NAROD

trenutno jasem sa beotelom, ali bih presao u drugi tabor posto bas cesto gube pakete ili im pukne veza i generalno dobijam jako malo za pretplatu koju placam (50/? za 1590rsd, samo net)

Link to comment
Share on other sites

Koju mobilnu mrezu koristis? 

Ako si u Telenoru imas samo internet 300/150 za 1600 dingera na 2g, prva godina za dinar. Ako nisi onda su brzine duplo manje. 

Ako si u MTS onda box 4 plavi 600/300 za 6000 dingera na 2g, prva godina za dinar. Dobijes 4 usluge za te pare. 

Telenor je generalno bolja opcija samo za internet jer dobijes 12x1 na bilo koji paket dok MTS uslovljava. 

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, evgeniy said:

koje firme ovih dana imaju korektne cene za opticki net, stabilnu vezu i support koji zna srpski? STA KAZE NAROD

trenutno jasem sa beotelom, ali bih presao u drugi tabor posto bas cesto gube pakete ili im pukne veza i generalno dobijam jako malo za pretplatu koju placam (50/? za 1590rsd, samo net)

Ovde je realno pitanje šta zapravo imaš mogućnost da povežeš tj. uvedeš kod sebe jer nema svaki operater na svakoj lokaciji.

Ja sam ovde već par puta pisao, ja sam na Orionu i mogu reći da sam prilično zadovoljan. Sad je tipa 2200 din jer nisam hteo da produžim ugovor pa imam "taksu za produženje ugovora" svakog meseca od 300 din, a inače je 1899 i to neki 1gbit/200mbit - ali samo optika, nemam kablovsku tv ili telefon i šta već nude. 

I oni imaju sad neke za 1 dinar 12 meseci možda čak i duže. edit: aha ne, zapravo nude 50% popusta tokom svih 24 meseca ugovora i vidim da ima optika za već 1200 din što deluje kao bargain u ovom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...