Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Prejadni su. Na tom "telekom" listu nigde nijedno ime i prezime, potpis, pecat, datum, ista sto makar malo potvrdjuje da jeste Telekom.

Kod mene u kraju se pojavila i neka "Nova Tel" firma koja tvrdi da obavlja radove u ime Lelekoma i jos je automatizovala proces dobijanja saglasnosti:

Spoiler

9gqhhku.jpg

Pa ja sam mogao da odstampam i polepim ovakve Lelekom plakate i da "nabacim" posao svojoj firmi, *icka vam materina nesposobna...

Link to comment
Share on other sites

Reko sam lepo da sacekate Jul...  :)   Btw, NIKO ne zna dinamiku i raspored razvlacenja usrane optike po gradovima zato ljudi zabodu novi ugovor, a onda nekima osvane ovakav papir u ulazu zgrade.... TelekomA.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
22 hours ago, jasamnepismen said:

Postoji li neki provajder koji nudi neki testni period bez potpisivanja ugovora? Video sam da Orion nudi net bez ugovorne obaveze. Nesto slicno?

pa svaki provajder ima neku opciju bez ugovora. SBB isto daje bez ugovora ali je cena lol i plus je brzina mizerna u odnosu na ono što dobijaš ugovorom.

Link to comment
Share on other sites

Jedači ladnih govana u mojoj firmi danas su mi dali novi info:

Od SEPTEMBRA povećavaju up-down brzine najmanjih postojećih paketa (ADSL/VDSL - 20/5, 5010...) a sad krajem jula zvanično puštaju ove pakete (za srećnike do kojih dolazi nova optika koju upravo razvlače..):

Net 150 paket - 150/20mbit - 3400din
Net 250 paket - 250/30mbit - 3800din
Net 1000 paket - 1000/100mbit - 10k din

Place mi se jebeno jer je i SBB isto govno i ne postoji alternativa.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Malo je jaci upload, ali opet bulja, to mi uopste nije jasno. Razumem ja da verovatno ne treba svima lupam 50mbit upload ali zasto tako nesto ne bi ponudili kao opciju? Jer ono 150mbit download nekome moze i da treba, preko toga je stvarno besmisleno u smislu da nemas dovoljno skladisnog prostora da stavis sve to sta skines :) Tipa ja sad na SBB-u imam 100/6, skinuo sam 250GB nekih podataka za 12 sati a treba mi jos toliko da otprilike da otpakujem rar arhive [:D] A kod keve imam na Beogridu lepo 50/50, radi kul, skines sta ti treba, uploadujes sta ti treba gde oces, ako oces da strimujes, ako ti treba da prebacis nesto sa svog kompa lepo preko neta. Mislim ja koristim taj kapacitet fazon 5% u toku meseca, a i to verujem da je jako veliki procenat. 

Aj daj ti neko inside razmisljanje o tom uploadu, da li je moguce da se i dalje plase da ce neko da hostuje nesto kod sebe gajbi? Posto kapiram da se protok ka inostranstvu placa u ukupnom opsegu, zajedno i UL i DL pa da to nije stavka. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2017 at 0:25 PM, tortky said:

shitkom, 2500din mesečno za 50/2mbit + digitalna TV, skroz mi je OK taj dil tbh.


brisanje bulje sa tih 2mbit uplada realno, neka GORE.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tortky said:

Ne treba svakome 50 gbit upload kako bi mogli da koriste internete :)

A i povoljni su, retko imaju prekid signala (ako uopšte), tako da sam generalno zadovoljan paketom.


Ocu brate konacno da igram neki FPS sa pingom up to 20 i da ne moram da radim live stream na YTu preko jebenog MOBILNOG 4G neta (14mbit) i kopnacno ocu da strimujem live online gameplay a da ne trpi ni kvalitet streama ni jebeni ping u Quakeu... dakle 20mbit uploada, nista vise, al da je ping korektan... a to samo fiber ili fiber-copper veza...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

20mbit uploada i fiber i pozz, testiram svaki dan nove ONT modeme na vlaknu, kao i najbolje regularne modeme na bakru, znam sta i kako radi, samo daj vlakno i ne beri brige.  Eno ti Stepa naselje, idi da vidis kakav ping ima onaj ko fura ONT modem cak i najsporiji paket...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, fatboy said:

20mbit uploada i fiber i pozz, testiram svaki dan nove ONT modeme na vlaknu, kao i najbolje regularne modeme na bakru, znam sta i kako radi, samo daj vlakno i ne beri brige.  Eno ti Stepa naselje, idi da vidis kakav ping ima onaj ko fura ONT modem cak i najsporiji paket...

Mogu samo da konstatujem da je meni na Dulicevom Targo telekomu to 2012. radilo bez problema, 120/60:tf: Jes mreža razvučena na divlje, ali i SBB je pa ih niko ne dira. 

Nego ne odgovori mi, jel postoji neka logika zašto ne daju veći upload, onako iz neimenovanih internih izvora?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, tortky said:

Ok, tebi treba, ali ne znači da je obavezan standard da upload bude ogroman. Slažem se, bio bi koristan u određenim situacijama (0.001% vremena provedenog na interenetima), ali meni nije vredan da plaćam 50% skuplji paket zbog toga :)

Matori, ovo o čemu ja pričam nije OSNOVNI NAJSPORIJI paket, slažem se da treba da postoje i paketi za 100 din 1/0.1mbit za bake i deke ali treba da postoji i ovako nešto kao i znatno brži paketi za mnoge druge korisnike...
 

17 hours ago, Zwerko said:

Nego ne odgovori mi, jel postoji neka logika zašto ne daju veći upload, onako iz neimenovanih internih izvora?

Nema tu nikakve tajne, zato što niko od konkurencije nije davao lol.  Mislim OZBILJNE konkurencije tj. SBB, druga konkurencija više NE POSTOJI ovde realno...  Evo sad su i SBB i Telekom krenuli da razvlače optiku i da izbacuju lagano nove ponude sa novim paketima u kojima se i sam upload osetno pojačava upravo zato što više nije 98ma pa da se radujemo ako nam se mp3 traka skine brzo već postoje mnogi drugi web servisi za koje je potreban veći up/down...

Suština je da ide sve u dobrom smeru ali PREJEBENO SPORO, tek za dve-tri godine ćemo biti solidno pokriveni optikom obzirom na dinamiku širenja te infrastrukture po Sorabiji....  Rumuni su kljakavo razvukli svoj fiber ka solidno velikom broju svojih korisnika, bandere im izgledaju nakaradno, jer je masovno vučena optika preko istih, krošnja sa fiber-špagetama gore..... ALI su brzo obezbedili uslugu korisnicima i uzimaju kesh a sada deo po deo toh haosa polako premeštaju pod zemlju kako bi i trebalo da bude....  Fora je da budeš brz i prvi korisnicima pružiš nešto, a ovde SBB i Telekom dremaju ko medvedi...


In other news, stigli novi Huawei, ZTE i Nokia modemi, 4xgbit lan porta, "ac" wifi supported, prvi put da ne uzimaju najjeftinije modele nego one malko bolje, nisam verovao da su usvojili predloge naše službe...  evo koliko sam izvukao na telefonu preko wifi na Huawei modelu, koji ima 3x3 mimo, ostali mislim da će imati 4x4 mimo:

20155766_1539232852822454_61755043494689

 

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fatboy said:

Nema tu nikakve tajne, zato što niko od konkurencije nije davao lol.  Mislim OZBILJNE konkurencije tj. SBB, druga konkurencija više NE POSTOJI ovde realno...

Da, jasno, što bi se reklo sad smo u toj nekoj petlji gde i jedni i drugi cene da to nije neophodno i aj palite. Pritom ja gajbi imam kod SBB kao "optiku", koja je zapravo FTTB, nije FTTH, ali svejedno, paket mi je 50/7, LOL :) Plus mi je vrhunski bilo kad su pre nekoliko meseci podigli brzine i kao tom logikom je meni trebalo da skoci sa 50 na 70 download a nije. I zovem call centar kao "wtf, što meni niste povećali brzinu?" "a pa to je samo za kablovske korisnike, nije za optiku" :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Predikcija novih optickih NET paketa Telekoma (dakle ne onih BOX paketa..):

100/10 - 2400din
150/20 - 3400din
250/30 - 3800din
1000/100 - 9000din

(uzmite ove podatke sa rezervom offc)


Malo jede govna svako ko kaze da optika 250/30 za 3800 din (u datim uslovima domace ponude) nije ok deal, realno... Takodje je plus sto se telekom obavezao da o svom trosku sve radove izvede i uvede vam vlakno u stan. I dobro je sto su skapirali da treba da uzmu MALO BOLJE Huawei ONT modeme (GBit lan portovi, "ac" wifi standard etc).  
Pitanje je sad samo DINAMIKE radova, znam da deo Zemuna i NBGD prvo izvlace atm i onda ide trasa preko mosta ka centru starog grada, dakle centrala Dorcol odakle vuku po Dorcolu (skoro) celom... Nemam podatke za ostale lokacije "prvog talasa" radova, kriju to ko zmija noge...

Also, cekamo da vidimo mudare iz SBB-a kakav su odgovor spremili na ovo... Inace, cujem da je SBB pre neki dan kupio/preuzeo komplet Telenorov mobilni biznis u SRB i Madjarskoj, ozvanicice to spajanje uskoro.
 

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Just now, voodoo_ said:

Je l ovo samo paušalna prezumpcija ili se radi o predikciji sa visokim probabilitetom?

Za vas samo najbolji info leak... ako bude izmena javim...   :*

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ne slusaj nikakve PROCENE a jos manje mts likove sa FB pagea i sl...   Kolega iz firme privatno vikendom razvlaci optiku tu istu za neku dnevnicu, kaze da smo uposlili SVE MOGUCE mini podizvodjace, nekih 30tak timova koji svakodnevno vuku fiber svuda po tom nekom planu dinamike. Malo sporije ide kad se dodje do samog objekta npr zgrade, u prizemlju se lako stavi MINAP ormaric u koji ide dolazno vlakno sa ulice al onda po zgradi po certikali dok se izbusi da prodje vlakno pa u stanove korisnika koji zele da predju na optiku dok se izbusi sve.... jbg ima tu posla pogotovo Hilti kad mora da svrdla kroz armirani beton :)

Dakle, kad vidis da su ti u ulici stavili negde ormaric novi tj MIPAN opticki onda se raduj... Ako se domognem pergamenata sa spiskom lokacija / dimanikom rado cu podeliti info ovde... :D 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...