Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts


Ping statistics for 209.85.229.104:

    Packets: Sent = 1969, Received = 1897, Lost = 72 (3% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

    Minimum = 50ms, Maximum = 197ms, Average = 70ms

Podseca me na period kada im je trebalo 3 meseca da srede problem.

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam neki stari Huawei Gateway 510 modem kod Telekoma - net 4 mbps i iptv. Relativno je dosta dobro sve radilo do pre jedno 10-15 dana. Sad imam toliku pikselizaciju na tvu da i zvuk pisti, tja ima one pikove.

Nisam ih jos zvao, da ne bih gubio zivce pre no ovde proverim da nije imao neko slican problem a uspeo da ga resi.

Link to comment
Share on other sites

sbb internet sto se tice skidanja i ostalih obicnih pretraga za internet moze da prodje...ali kad su igrice u pitanju ima dosta problem.Kada padne kisa/sneg sbb se znatno pogorsa...a inace npr na Zvezdari sbb dosta lose radi,stalno laguje,cesto puca veza na par minuta(sto za igrice dosta znaci)...sa 6mb sto je i vise nego dovoljno za igrice sbb pravi problem,podigne se ping i 1k-5k...a redovan ping bude oko 40-50 sto je za ovu brzinu uzasno.(koristim sbb 3godine vec)

Zanima me ako neko ima preporuku za neki dobar internet sto se tice gaminga i stabilnu vezu :D(ako moze pm )

Link to comment
Share on other sites

meni je standardno dobro.. osim tupave pikselizacije u psolednje vreme na IPTV (ne, nije samo kad nesto downloadujem, uvek je ima). Sad sam zvao Telekom, probala je da resi problem sa resetom (kao da nisam to pokusavao vec), sa extra recenicom da li sam bas tim redosledom izvrsio reset :) Normalno, nije pomoglo, pa ce da prckaju na daljinu, ali cenim da je riknuo modem. suvise star, od 2005-6te, cini mi se.

Link to comment
Share on other sites

doublepost, al mozda i bolje, da narod vidi kakva stoka je u SBB-u i sta sve sebi dopustaju

Zovem ja veceras tech.support jer i dalje ping varira i gube se paketi, javlja mi se lik i kaze da je moj nalog zatvoren kao resen.

Nit je mene bilo ko zvao da pita da li radi, ni da kazu da je 'resen' problem.

Tako da je jadnicak koji se javio trpeo moj napad besa, doduse i suzdrzavao sam se koliko toliko...

I pitam ja njega kako resen kad moj problem nije prestajao da postoji?

Kaze on, pa bio je neki problem na tom delu mreze i kao resen je pa su tehnicari zatvorili reklamaciju kao resenu, bez da provere da li radi.

Sutra pravac kralja petra da im se najebem mile mame svima.

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

Šta znam, ja imam utisak da je SBB naglo postao fin kad su dobili konkurenciju.

Tipa, prošlog meseca je došao lik da mi zameni risiver u petak a onda su poslali ekipu da mi meri signal u NEDELJU jer sam ovom liku koji je menjao risiver rekao da pored jednog TV-a i modema ne mogu više ništa da nakačim na kablovsku a da to liči na nešto. Poslednji put kad sam ih cimao u vezi sa netom su mi dali lika koji zapravo zna nešto više od kliktanja po priručniku tako da ono, kontam da je to tvoje izuzetak. Setimo se pre par godina kad im je na svaki problem odgovor bio "radovi na mreži, uskoro će biti gotovo, poz".

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Kako bre fini?

Mesec dana ih cimam da provere sta nije u redu sa konekcijom, i jos uvek nisu sredili..

Na kraju sam rekao da necu platiti racun, i ako ne rese problem u roku od par dana da cu da smatram da nisu ispunili ugovornu obavezu.

Vec sutradan je dosao neko da proveri signal kod mene, i ustanovio da nije do mene problem vec u zgradi/najblizem cvoristu. :fp:

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

Zvao tehnicku danas, popravili! ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) )

Link to comment
Share on other sites

Nije baš u potpunosti vezano za ovaj topic, ali mala trivia - beogradski sajam naplaćuje fiksno JEDNU konekciju za wireless pristup internetu za izlagače sajma (za čitavo trajanje sajma) neverovatnih 150 evra :))

Još je konekcija tipa 512kb.

Ej, 150 evra jedan računar za 5 dana sajma :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...