Jump to content

Trajno iseljenje na Novi Zeland


Recommended Posts

Zdravo drugari,

Kao sto naslov kaze, interesuje me trajno iseljenje na NZ.

Znam da bar dvojica sa foruma zive ili su ziveli tamo, pa me zanimaju iskustva.
Odmah da presecem pesimisticke stavove, u Srbiji nisam rodjen nego u inostranstvu,  u Srbiji imam uspesnu firmu unazad 25 fodina i  zaradjujem 350.000RSD  mesecno, ali to ovde nije merilo uspeha nego samo kazna.
Ne idem tamo da radim za drugoga, nego bih otvorio privatni posao. Imam i biznis plan.

Ono sto me interesuje su Vasa iskustva.. pa navalite.
Interesuje me iskljucivo miran kraj na severnom ostrvu, gde bih mogao da da se situiram, i da radi jedan magacin...

Budzet 300.000 EUR

Utopija ili sansa?

Edited by Orange
Link to comment
Share on other sites

Pre Ramsay Sansa svakako :)

Jesi čekirao
https://www.immigration.govt.nz/new-zealand-visas

Vidi jel imaš dovoljno poena za vizu koja ti odgovara. Lakše je dobiti radnu nego da odmah ideš na residency.

E sad, nova stranka na vlasti hoće da smanji broj imigranata, jer kinezi i indusi zagađuju vazduh kolko se trpaju svake godine. Što ne znači da treba da odustaneš, ali imaj u vidu da će biti borba, pa preporučujem da budeš realan i ideš na radnu vizu na godinu-dve recimo, pa produžis na pet kad dođeš ovde, pa tek onda residency.

Bitno je da te ne odbiju prvi put kad se prijaviš.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2018 at 9:25 PM, [BMF]Psycho said:

Pre Ramsay Sansa svakako :)

Jesi čekirao
https://www.immigration.govt.nz/new-zealand-visas

Vidi jel imaš dovoljno poena za vizu koja ti odgovara. Lakše je dobiti radnu nego da odmah ideš na residency.

E sad, nova stranka na vlasti hoće da smanji broj imigranata, jer kinezi i indusi zagađuju vazduh kolko se trpaju svake godine. Što ne znači da treba da odustaneš, ali imaj u vidu da će biti borba, pa preporučujem da budeš realan i ideš na radnu vizu na godinu-dve recimo, pa produžis na pet kad dođeš ovde, pa tek onda residency.

Bitno je da te ne odbiju prvi put kad se prijaviš.

al su osmislili ovo, kao neki kviz :))

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, tortky said:

Koliko imaš days won?

Znači mogu na NZ?

 

image.thumb.png.3b9b228514582d18df47327bc70a7160.png

Edited by themilann

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2018 at 5:02 PM, Orange said:

zaradjujem 350.000RSD  mesecno, ali to ovde nije merilo uspeha nego samo kazna.

Budzet 300.000 EUR

Utopija ili sansa?

Дај адресу у инбокс да дођем да се договоримо око визе и детаља тог плана.

Појј

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

https://futurenzimmigration.com/

 

Imao sam skype konsultacije sa ovim likom pre par (5-6) godina dok sam razmatrao NZ kao opciju. Koliko me secanje sluzi znao je sta prica, radi i bio jako profesionalan. S obzirom da sam promenio destinaciju prekinuo sam kontakt tako da ne mogu nista vise od toga da te savetujem.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...