Jump to content

Mehanicka tastatura?


tati

Recommended Posts

Pozdrav! Pazario bih mehanicku tastaturu, koristio sam do pre dve nedelje 6gv2 dugi niz godina, smorila me pa sam je prodao. Uzeo bih neku novu sa rgb pozadinskim osvetljenjem i full, ne tkl. Najvise mi je paznje privukla corsair k70 rapidfire i xtrfy k2 rgb, mada sam otvoren i za druge sugestije. Je l' imate neku preporuku i da li neko ima nekih iskustava sa gore navedenim?

Edited by tati
Link to comment
Share on other sites

moj savet ti je da uzmes CM MasterKeys Pro L od tih "brendiranih" tastatura. za xtrfy nisam cuo do sada, ali deluje okej na prvi pogled.

CM nisam posedovao niti isprobao, ali dosta ljudi je nahvalilo celu tu MasterKeys liniju bas fino. jos ako uzmemo u obzir Quickfire i ostale tastature koje je CoolerMaster izbacivao ranije (npr, Novatouch (za fanove toprea)), kapiram da nema greske. imaju jako visok kvalitet izrade, sjajno RGB osvetljenje (zbog belog backplate-a), proverene Cherry MX switcheve, gotivan font na tasterima, stadardni poslednji red (npr, Corsair ima 6.5 unit spacebar, pa neces lako moci da nadjes zamenu, ako ikad pozelis da osvezis tastaturu), bez dodatnih WASD/1234 "FPS" tastera da bi bio bolji u kanteru i slicnih gluposti.

vidim da xtrfy koristi Kailh switcheve, pa bih opet prednost dao CMu zbog Cherry switcheva, mada se to u poslednje vreme promenilo. Kaihua (firma koja pravi Kailh switcheve) je izbacila neke do jaja stvari prosle godine i dosta unapredila svoju ponudu. jesu inicijalno bili jos samo jedna kopija sto se switcheva tice, ali se vremenom ta razlika dosta smanjila. medjutim, problem sa kopijama je sto switchevi ponekad nisu konzistentni (ako te bas pogodi), pa malo igras i tombolu kad kupujes tastaturu =) naravno, ako je razlika u ceni ogromna, onda bih bez problema pazario xtrfy i uzivao. al' ako su tu negde, ipak bih cepao CM i bio miran. Corsair mi je mao previse "gejmerski", pa ga zato ni ne pominjem. inicijalno sam hteo da kupim Strafe RGB pre godinu dana, ali odustadoh jer su me malo naplasili ljudi sa losim iskustvima sto se tice RGB osvetljenja (bas kod K70/K95). navodno, te prve serije su im bile malo felericne, kasnije su ispravili problem i malo pojacali kontrolu kvaliteta, ne znam kakva je situacija sad.

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, digrejzo said:

moj savet ti je da uzmes CM MasterKeys Pro L od tih "brendiranih" tastatura. za xtrfy nisam cuo do sada, ali deluje okej na prvi pogled.

CM nisam posedovao niti isprobao, ali dosta ljudi je nahvalilo celu tu MasterKeys liniju bas fino. jos ako uzmemo u obzir Quickfire i ostale tastature koje je CoolerMaster izbacivao ranije (npr, Novatouch (za fanove toprea)), kapiram da nema greske. imaju jako visok kvalitet izrade, sjajno RGB osvetljenje (zbog belog backplate-a), proverene Cherry MX switcheve, gotivan font na tasterima, stadardni poslednji red (npr, Corsair ima 6.5 unit spacebar, pa neces lako moci da nadjes zamenu, ako ikad pozelis da osvezis tastaturu), bez dodatnih WASD/1234 "FPS" tastera da bi bio bolji u kanteru i slicnih gluposti.

vidim da xtrfy koristi Kailh switcheve, pa bih opet prednost dao CMu zbog Cherry switcheva, mada se to u poslednje vreme promenilo. Kaihua (firma koja pravi Kailh switcheve) je izbacila neke do jaja stvari prosle godine i dosta unapredila svoju ponudu. jesu inicijalno bili jos samo jedna kopija sto se switcheva tice, ali se vremenom ta razlika dosta smanjila. medjutim, problem sa kopijama je sto switchevi ponekad nisu konzistentni (ako te bas pogodi), pa malo igras i tombolu kad kupujes tastaturu =) naravno, ako je razlika u ceni ogromna, onda bih bez problema pazario xtrfy i uzivao. al' ako su tu negde, ipak bih cepao CM i bio miran. Corsair mi je mao previse "gejmerski", pa ga zato ni ne pominjem. inicijalno sam hteo da kupim Strafe RGB pre godinu dana, ali odustadoh jer su me malo naplasili ljudi sa losim iskustvima sto se tice RGB osvetljenja (bas kod K70/K95). navodno, te prve serije su im bile malo felericne, kasnije su ispravili problem i malo pojacali kontrolu kvaliteta, ne znam kakva je situacija sad.

Pre svega, hvala na odgovoru. 

I ja sam malo skeptican zbog Kailh switcheva. Koliko sam skontao to je kineska kopija nemackih mx switcheva ali nigde nisam procitao da su losijih kvaliteta ali su na jeftinoci kapiram dosli tako sto su koristili materijal losijeg kvaliteta. MX switcheve ( black ) sam koristio 6 godina i nikada nisam imao nikakvih problema i znam da su maksimalno pouzdani. Xtrfy je brend razvijen poslednjih par godina i navodno ima najbrzi odaziv od svih tastatura - 0.001 s. Nigde nisam nasao na koji nacin su to realizovali pa to ne shvatam kao validan podatak, ali vidim da je puno pro igraca csgo-a koriste, a obzirom da nisu sponzorisani od strane xtrfy-ja, verujem da je odlican izbor. Opet obzirom na njihova primanja i sponzorstva i da tastatura u bilo kom trenutku podbaci, bez problema ce je zameniti novom a meni to bas i nije u cilju, obzirom da je xtrfy k2 rgb  ~ 180, a i k70 je priblizno ista cena. Za corsair k70 rapidfire sam pregledao puno recenzija,vidim da ima pozitivan feedback i koristili su neke nove mx switcheve ( mx cherry speed ) koji su poput red switcheva ali im je potrebno 1.2mm za aktivaciju ( kod red switcheva 2mm ). Mada sam pogledao na nekim forumima i primetio sam se dosta njih zali na osvetljenje, mada je to bilo o nekim starijim verzijama ( pre one verzije LUX ), ali ne znam kakve su ove novije.  Pricao sam sa Kingorom, on mi je isto predlozio coolermaster pro l, jer je i on koristi i kaze da je top, ali sam hteo neku malo vise "atraktivniju". Posto hocu da uzmem i nov mis i podlogu, razmisljao sam i o razeru, ali obzirom da sam koristio 2 godine deathadder i shvatio da im je kvalitet prelos, nisam bas siguran da je to adekvatan izbor. Ne znam sta da radim, ne bih da pogresim.. :/

Link to comment
Share on other sites

to se tice kvaliteta nema neke preterane razlike izmedju Corsair,razera,cm storma,steelseries,logitech,duckyshine,sve je to isti k u sustini,uzmes onu koja ti se najvise svidi I odgovara novcano. Po meni su bitnini switchevi I svrha koriscenja,imam Corsair strafe RGB silent switchevi I hyper alloy blue switchevi,mnogo,ali mnogo je lepsi osecaj igrati sa plavim switchevima,cak sta vise kada koristim silent nemam osecaj da je tastatura mehanicka,jedino kada skines slusalice I dopisujes se na fejsu je mozda bolja varijanta silent.Pre ove 2 sam imao brown switcheve koji su I najbolji posle svih koje sam isprobao(ovo pricam za gaming(cs)). Preskoci razer chrome, I njihove gadne switcheve.Ako ti vec novac nije problem a hoces RGB,moj savet ti je da uzmes Corsair,k70,strafe zato sto su bas gejmerske.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...