Jump to content

Nemanjići


Recommended Posts

mozda su ti glumci izabrani namerno + namerno pisani takvi dijalozi i ciljano radjena takva rezija kako bi poruka serije bila da su u srednjevekovnoj srbiji obitavali, i njom vladali, krajnje nesposobni, neprimereni i nerealni ljudi, te je danasnje stanje stvari, pre svega na celu zemlje, samo prirodna ekstenzija necega sto je pocelo jos pre 850 godina ;oP

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kole said:

mozda su ti glumci izabrani namerno + namerno pisani takvi dijalozi i ciljano radjena takva rezija kako bi poruka serije bila da su u srednjevekovnoj srbiji obitavali, i njom vladali, krajnje nesposobni, neprimereni i nerealni ljudi, te je danasnje stanje stvari, pre svega na celu zemlje, samo prirodna ekstenzija necega sto je pocelo jos pre 850 godina ;oP

QFT

Hvala dragom i milom Bogu, sto zahvaljujuci nasem precedniku, danas napokon imamo sanse, da prekinemo taj niz, kao nikada pre u istoriji.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

ne sumnjam da ce vec biti naslova "u seriji nemanjici pikazala je zanosnu sisu. A pogledajte samo kako se na splavu nabada na sipku"

Kakvi glumci i ekipa takva i serija. A na kraju kakva i publika ...

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Posle dve jako dobre dokumentarne serije o srednjevekovnoj Srbiji, Srpski junaci srednjeg veka i Putevi srednjeg veka, ponadao sam se da će i Nemanjići da ispričaju zanimljivu priču o tom vremenskom periodu.

Avaj, toliko me je smorila da sam hteo da dođem ovde i proverim da li samo ja kenjam, ili i drugi dele moje mišljenje.

Priča

Ne zna se puno o tom vremenskom periodu, što daje dobrom scenaristi dosta manevarskog prostora da popuni praznine na način koji će prikovati gledaoca za ekran i ispričati zanimljivu priču. Ovde se nažalost desilo suprotno - imam utisak da su se držali samo proverenih informacija, i time propustili da istraže motive odluka koje protagonisti prave, i dublje istraži odnose među njima. Baš sam imao tvrd vajb "bitka 1, desilo se to. Bitka 2, desilo se to. Bitka 3, onaj je krenuo na ovog. 3 godine kasnije, ovaj je uradio ono."

Kostimografija i scenografija

Kapiram da nema para za razbacivanje, ali brate mili predstavili su bogatu srpsku vlastelu kao zemljoradnike iz Game of Thrones. 

Glumci

Ovde stvarno ne znam šta da kažem. Sa jedne strane Stefan Nemanja koji deluje kao da je mladost ostavio u birtiji. Sa druge strane, ni scenario im ne daje prilike da pokažu glumačko umeće.

Link to comment
Share on other sites

Prebacio sam postove ovde, doduše usled toga što su pisani ranije dođoše na početak teme, ali dobro, bitno da imamo sve na jednom mestu. 

On 1/1/2018 at 0:37 PM, Kole said:

ah da, skrenuta mi je paznja i na to da su replike pisane toliko liberalno i bez mozga da likovi nekako uspevaju da uredno koriste turcizme u govoru, 3 veka pre turske okupacije ofc =oD

Ovo je i meni bas zaparalo usi, mislim sve mogu da razumem ali da neko ne uzme da procita scenario i skapira da ima turcizama pa ono :)

Meni je mnogo zao sto je ova serija ispala tako kako je ispala (na osnovu ove prve epizode sto smo videli). Gledao sam one Hrvatske kraljeve na History kanalu i ono je u dokumentarnoj formi uradjeno odlicno (ne ulazeci sad u analizu istorijskih cinjenica). Nekako sam imao nadu da Nemanjici u igranoj formi mogu da budu uradjeni jos tri puta bolje, ali avaj. Najtuznije je sto ovakva kakva je serija ce jos ono malo klinaca koji bi pratili potpuno odbiti od nase istorije za koju ce verovatno dodatno zakljuciti da je neverovatno dosadna. I plus sto onda jos 50 godina niko nece snimiti nista drugo na tu temu jer eto vec postoji to... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

tog Bujoševića bih šutirao u guzicu od Kalemegdana do Slavije, dok ne bi mogao da hoda koliko bi mu bulja bila razvaljena smrad pederožuti smrdljivi zagrcn'o se kurcem kao i oni koji ga tu postaviše.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

žut lik

 

postavi ga vučić FOLIĆ

:DDDD

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...