Jump to content

Pentium G2020, Corsair i Noctua ventilatori


rev

Recommended Posts

1. i5 2500k @ 4.5ghz + Gigabyte GA-Z68AP-D3 + nov intel box kuler - 150e PRODATO

2. 8gb (2x4gb) Corsair Dominator Platinum DDR3 2666mhz - 70e PRODATO

3. MSI GTX 770 OC 2gb - 100e PRODATO

4. Komplet za mining - 100e PRODATO

5. Intel i3 2100, bez kulera - 2500din PRODATO

6. Intel Pentium G2020, Ivy bridge, socket 1155, bez kulera - 10e

7. Corsair SP120, vrhunski 120mm ventilator, stanje 10/10, full pack ambalaza sa sva 3 ringa. - 10e

8. Noctua NF-P14 FLX 140mm ventilatori, 3 komada - 30e

https://noctua.at/en/nf-p14-flx

U pitanju su 140mm ventilatori koji imaju mounting rupe na pozicijama poput standardnih 120mm.
Jedan je full pack u kutiji sa antivibracionim šrafovima, adapterima 120>140mm i regulatorom voltaže, ostala dva su klot ventovi bez ikakvih dodataka.

 

Stavke 1-5 su prodate, za ostalo korigovane cene.
Preuzimanje BG centar ili šaljem post-expressom.
Ponude sa brojevima telefona na PM.

 

 

 

Corsair SP120.jpg

Noctua.jpg

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

Želim javno izvinjenje za upućene neistine i klevete :)

To što su oba kulera istog tipa i proizvođača, ne znači da su isti, a još manje da će isto da se ponašaju. 770 je tri godine i tri generacije mlađa karta od 6970, a sa generacijama evoluiraju i sistemi za hlađenje. Nije me mrzelo da pogledam, ali GTX 770 vs 6950 power consumption pri gaming loadu je ~190 vs ~330w. Dakle GTX 770, daleko manje troši i daleko manje greje i samim tim je mnogo lakše ohladiti, ventilator može mnogo sporije da se vrti, pa je mnogo manje bučan itd. Kuler se pod loadom čuje ali ništa više od npr CPU box kulera pod loadom, što realno ne bi trebalo nikome da smeta naročito ako se uzme u obzir da verovatno koristi slušalice ili zvučnike. U idle je nečujan, tj ne čuje se ništa više nego CPU i PSU ventilatori. Da sumiram, da se čuje pod loadom - čuje se, da je neprijatno bučan - nije, da je kao avion - ni slučajno. Pričam o ovom na GTX 770, taj tvoj možda jeste :)

Pritom blower style kuleri, iako generalno bučniji od fensi open air hlađenja sa više ventilatora imaju svoje prednosti naročito u sistemima koji nisu idealno provetreni, jer topao vazduh izbacuju sa zadnje strane kućišta direktno napolje, dok sa ovim drugima topao vazduh ostaje u kućištu postepeno dižući temperaturu celog sistema.

Pusa

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

što je najcrnje možda i može :) aj javi mi se na pm i napiši šta te tačno zanima od hardvera.

ja svakako prelazim na coffee lake, pa bi možda mogli da se iskombinujemo da ti čekovima platiš ono što bih ja kupio u emmiju.

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

REVE KRALJU POLOVNOG HARDVERA!!!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...