Jump to content

Rad u Kini


dNte

Recommended Posts

On 12/14/2017 at 3:12 PM, mohr said:

mozda ga ja nisam "shvatio" :D

Ja gledao u bioskopu, uzasno kakvo sranje.
Bilo mi je toliko sve kretenski, prosto sam morao posle da uzmem i procitam o filmu, pa onda kaaaaaao mozda mogu neke stvari i da prihvatim, razumem, itd. 
Ali jebes film ako pre istog moras da procitas znacenje.

Kina tema - danas sam kao imao razgovor sa nekom agencijom da idem u Kinu na 6 meseci u neku imucnu porodicu, pricam sa klincem na engleskom i vodim ga u skolu i iz skole. Imam smestaj, hranu i neki mali dzeparac (kako kazu, da mozes da zivis ok). Avionsku kartu ja placam, a na kraju svega mi oni refundiraju. Zabranjeno je da se radi dodatan posao.
I sad evo ugledam i ovaj topic.

Ima li nekog sa tim iskustvom?

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa ono, jel tebi zanimljivo i isplativo da, u 26, 27, 28 koliko godina već imaš, vodiš nekog klinca u školu za neki džeparac i pričaš sa njim na engleskom? 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

sto da ne, moze da bude samo jedno iskustvo vise (naravno pod uslovom da nije vezan ovde)? i ovde animira decu ako sam u toku i ako se nije presaltao... da ima 35+ pa da razmisli, nije kao da ce propustiti nesto spektakularno za tih 6meseci sto nije do sada..

konto kineza, vecina njih su idioti da ne kazem svi... oni sto imaju kintu su carevi koji gotive da se zajebavaju (pricam is svog iskustva). naglasio bih da obratis paznju na tu hranu sto ces hasati i da pitas sta je uglavnom na meniju jer moze da te otera u depru..

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Highl1 said:

pa ono, jel tebi zanimljivo i isplativo da, u 26, 27, 28 koliko godina već imaš, vodiš nekog klinca u školu za neki džeparac i pričaš sa njim na engleskom? 

A koja je realno razlika izmedju toga i predavanja engleskog (a da nisi inace ucitelj, pa ne radis to da bi razvijao karijeru)? Svakako si "pobegao" tamo negde, stekao iskustva, mozda neke kontakte, video nesto.
Pa se vratis ovde i sto se posla tice, tamo si gde si i bio.

Mislim, slazem se sa tobom, ali zato i pitam, da li postoje neke realno sanse da sve to donese nesto novo?

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LESkOpoz said:

A koja je realno razlika izmedju toga i predavanja engleskog (a da nisi inace ucitelj, pa ne radis to da bi razvijao karijeru)? Svakako si "pobegao" tamo negde, stekao iskustva, mozda neke kontakte, video nesto.
Pa se vratis ovde i sto se posla tice, tamo si gde si i bio.

Mislim, slazem se sa tobom, ali zato i pitam, da li postoje neke realno sanse da sve to donese nesto novo?

Pa pazi, ja sad mogu da ti se proserem sa mojim mišljenjem, a činjenica je naravno da nisam iz te branše, i da ne mogu da znam. 
Elem, ako gledamo da si profesor engleskog ovde, ne znam koja ti je perspektiva. Svi znaju engleski, koliko toliko dobro, zahvaljujući tome što nikakvu literaturu nemamo na srpskom (eto neke koristi od toga) i što svi od malih nogu pratimo sadržaj i cepamo sve na engleskom. Radio privatno, ili u nekoj školi, moraš da budeš mnogo dobar + da se ubiješ od posla da bi kod nas zaradio neku kintu baš od engleskog, jer su časovi relativno jeftini, plus oduzimaju dovoljno vremena. Da si prevodilac, ima keša, ali tu da bi bio pro, treba faks, licenca za ovlašćenog tumača i gomila sranja. Tako da ako ne ideš, po meni, svejedno gledaj da se prešaltaš u neku drugu granu gde nema tolike ponude, a ima više keša (da, lako je to reći, kenjam naravno)

Što se tiče odlaska, ja sad pravim veliku generalizaciju, ali azijati sa parama su uglavnom stoka, naročito Kinezi, tako da očekuj da je mali razmažen, a da su mu roditelji idioti. Kinta ne znam kakva je, ali sam kažeš da je džeparac, znači nije neka, tako da u startu nisi nešto full prošao. Ali, videćeš zemlju i živećeš u nekom drugom sistemu, što makar ako i ostaneš godinu dana, daće ti neko novo iskustvo da vidiš kako je živeti napolju (i da Srbija nije nimalo toliko loša kao što svi mislimo, ovo ti iskreno kažem). Ako se vratiš za godinu, dve, kintu verovatno nećeš namaknuti, ali ćeš imati nova iskustva i moguće neke kontakte (npr da držiš posle časove preko Skajpa). Ako planiraš na duže, onda kad odeš, gledaš odmah varijante za veću kintu, šljaka po šljaku, i kad nadješ nešto dobro, otkačiš malog i matore i ideš da budeš sam profa za svoje pare i poy. 

Tako da ja bih jedino razmišljao u pravcu, ako ostanem, šta ću raditi to neko sledeće vreme koje planiram da odem tamo, i ako odem, da li mi je plan da problejim godinu, dve, ili mi je plan da probam da ostanem par godina i napravim neku kombinu od toga.

Ali naravno, ja nemam pojma o tvom životu, tako da sam ti se sad samo iskenjao dok čekam vreme za ručak :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, LESkOpoz said:

Ja gledao u bioskopu, uzasno kakvo sranje.
Bilo mi je toliko sve kretenski, prosto sam morao posle da uzmem i procitam o filmu, pa onda kaaaaaao mozda mogu neke stvari i da prihvatim, razumem, itd. 
Ali jebes film ako pre istog moras da procitas znacenje.

Kina tema - danas sam kao imao razgovor sa nekom agencijom da idem u Kinu na 6 meseci u neku imucnu porodicu, pricam sa klincem na engleskom i vodim ga u skolu i iz skole. Imam smestaj, hranu i neki mali dzeparac (kako kazu, da mozes da zivis ok). Avionsku kartu ja placam, a na kraju svega mi oni refundiraju. Zabranjeno je da se radi dodatan posao.
I sad evo ugledam i ovaj topic.

Ima li nekog sa tim iskustvom?

mislim da se isplati makar sa strane iskustva, to za dodatni posao je lol, zabole te, ofc dokle god nije "od 9 do 5" negde a možda uhvatiš i neke dodatne kontakte itd. 6 meseci nije nikakvo spec vreme da ćeš nešto "propustiti".

Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2017 at 3:53 PM, Neptune said:

drugar koji radi tamo u nekoj firmi je bio ovde na godisnjem i pricao bas o predavanju engleskog, i rekao je da su plate u Hangzhou za to oko $3000 - $4000

to je laz. nema tih plata u hangzhou. radio sam tamo. od 1500-2500 MAX. to ti je od 10 do 15k juana.
mozda u vecim gradovima kao sto sam bio u Shenzhenu imas platu oko 2500 + prekovremeno sljaka (1000-2000$ mesecno) ali onda nemas smestaj, sam placas

sida sida e pa sta je, ako je sida nije rak

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Poz narode, tek sam sad video temu.

Pre skoro 3 godine sam zapalio u Kinu i od tad svakome ka zna bar malo engleskog kazem da bezi iz srbije jer moze raditi za minimum 1k jura i da uziva u zivotu. Moja iskustva su skroz pozitivna, nisam imao nikakvih vecih problema, putovao po svetu itt, generalno trosio para jer ih je bilo.

Odogovor na pitanje "Sta mi treba za tamo?" bi bio ovako nesto(pisacu o nalazenju posla za predavanje engleskog jezika):

1. osnovno poznavanje engleskog jezika - znaci ono sto se moze nauciti u osnovnoj skoli, nije sprdanje ali ljudi koji tamo predaju engleski po vrticima su uglavnom iz istocne evrope sa teskim naglaskom a i jedva znaju da govore engleski a opet zaradjuju 1.5k+ jura

2. pasos

3.beli ten, plava kosa, plave oci, fit izgled - ovo je ponekad i presudno za dobijanje posla, no joke 

4. dobra volja, mnogo strpljenja i malo srece

Sa ovim stvarima su mnogi ljudi otisli i nikad se nisu osvrnuli nazad na srbiju. Sa ovim predispozicijama se lako nadje posao u nekom vrticu ili trening centru, kinezi obicno "srede" neku radnu/studensku/biznis vizu.

Ako trazite specifican ticherski posao u privatnim/drzavnim skolama za preadvanje iskljucivo engleskog jezika odmah zaboravite tier 1 gradove (Peking, Shanghai i jos par njih) jer se vise ne moze na "vezu" dobiti prava radna viza niti ce takve ustanove pokusati zaposliti non-native osobu (osoba koja nije rodjena na podrucju gde je engleski prvi jezik). Negde mozda i moze da se proburgija ali preporuke moraju biti odlicne i da dolaze od neke druge kineske ustanove. 

E sad, posao predavanja nekog specificnog predmeta tipa matematika, fizika, hemija itd(uglavnom prirodne nauke) jos uvek mogu da se zaposle svi koji imaju iskustva u predavanju tih predmeta(ako imate rodjaka u nekoj skoli mogu vam srediti to "iskustvo" ;) ). Takvi poslovi su izuzetno dobro placeni, tipa nastavnik matematike u sr. skoli bi zaradjivao oko 3k-5k evra po mesecu u zavisnosti od skole i koliko se dobro proda. Neki predmeti su trazeniji vise neki manje, ali generalno su ovi poslovi bolje placeni od obicnog predavanja engleskog jezika.

za ove poslove je potrebno imati i dodatne stvari:

5. bachelors degree or equivalent za predavanje predmeta

6. TEFL/TOEFL/CELTA sertifikat

7. minimum 2 godine iskustva na ovakvom poslu

8. rezime/cv+kratak intro video, pozeljno je poslati video sa nekog casa

 

"Kakvi su kinezi kao narod?"

Ako hocete biti samo prijatelji onda ce biti krajnje ljubazni i dobri prema vama. Ugostice vas kao bogoca i nece vam dozvoliti nista da platite ako izadjete u grad/restoran/random

Ako radite poslovno, odrace vas, pa ce onda da struzu dokle god mogu. Nece biti nesto neljubazni ali ako radite za kineza tretirace vas kao semi-roba. Ako se radi 8h dnevno, kinez ce te terati da radis nesto 8h pa ce te onda jos i posle toga maltretirati da radis dodatno da promovises firmu. Naravno ovo je generalizacija, ali u 80%(a mozzda i vise) slucajeva je tako.

 

Trazenje posla se obavlja preko WeChat aplikacije. U sustini SVE se obavlja preko te aplikacije - od placanje racuna za vodu/struju, taksija, pa do placanja random voca kod "babe na cosku". Postoji veliki broj grupa sa nasim ljudima u raznim gradovima na wechatu i generalno ce ti svi pomoci oko necega.

 

!!!!!!!BEZITE OD PREDRAGA NIKICA!!!!!!!!!!!!

ovaj karakter je na crnoj listi kod kineske vlade jer saradjuje sa par agenata koji u na izuzetno losem glasu! Ja licno nisam imao nikakvih kontakta sa doticnom osobom, ali se goooomila ljudi opekla preko njega, neki su zavrsili i u kineskom zatvoru.....agentica sa kojom on saradjuje je promenila ime vise puta jer je google search davao izuzetno lose rezultate sa njenim imenom (Rebecca Tang)

 

Ovo je neki disclaimer za sta je potrebno u kini, naravno ima jos dosta toga ali potrebna su mi pitanja da bi odgovorio. :D

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...