Jump to content

Rad u Kini


dNte

Recommended Posts

Drugari jel ima neko neke informacije o predavanju Engleskog u Kini, komsijin sin je otisao prosle godine i fino se snasao medjutim nikako da uspostavim kontakt sa njim.

Bio bih zahvalan na bilo kakvim informacijama o istom, iskustva, price poznanika etc kao i bilo koje korisne linkove na kojima mogu malo bolje da se informisem.

\o/
 

 

infidel

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam čuo da tamo kad odeš, u tu Kinu, sve bude super prva 3 meseca, daju ti i super internet i sve, da javiš da si se fino snašao. A onda odluče da je vreme da "napreduješ". Odvedu te na "pregled", i tu lepo "doniraš" sve organe koji mogu da se iskoriste, a nakon toga je ljudima baš teško da uspotave kontakt sa tobom.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dNte said:

Drugari jel ima neko neke informacije o predavanju Engleskog u Kini, komsijin sin je otisao prosle godine i fino se snasao medjutim nikako da uspostavim kontakt sa njim.

Bio bih zahvalan na bilo kakvim informacijama o istom, iskustva, price poznanika etc kao i bilo koje korisne linkove na kojima mogu malo bolje da se informisem.

\o/
 

 

Pošalji PM članu mrHE, mislim da je on otišao na istu foru a povremeno posećuje forum a možda i čita taj mail koji mu je vezan za nalog. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kina trenutno ima deficit od skoro 2.000.000 profesora engleskog jezika. Generalno cela jugoistocna azija sad ludi za ucenjem engleskog jezika.

U vijetnamu drug koji je otisao je zavrsio singi dingi, hotelijerstvo i sad predaje Engleski u nekom zabavistu. Otisao bez icega, nasao posao posle nedelju dana.

Poznanik koji je otisao u kinu je bio pozvan tamo i cekao ga je posao u nekom fitness centru kao instruktor. (prestiz da ih belac trenira).

Ne zale se, ostaju i dalje tamo nakon godinu i kusur, sad pitanje je kolko zaradjuju i da li im se to isplati.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Kao i svaka druga drzava, Kina ima svoje prednosti i mane. Ono sto bih primetio i mogao da tvrdim jeste da ja istocni i juzni deo bolje razvijen od vecine evropskih zemalja.. Pricam o priobalnim gradovima u koje bih i savetovao da se ide.. Ono sto je veliki problem Kine je zagadjenost koju ja npr.  ne mogu da podnesem (okacicu slike cisto da vidis o cemu pricam). Drugi deo koji meni ne odgovara je hrana. Kineska hrana nema veze sa kineskom hranom koju jedemo po evropi to isto da znas. Sve je ogromno, tako da ti je neko prevozno sredstvo a must! U vecim gradovoma gde ima metroa i nije toliko strasno.. Ali zato u manjim (kad kazem manjim mislim na gradove sa 2-3milke stanovnika) moraces da budes bas strpljiv ili da se napesacis dosta. Jebe me telefon pa ne mogu sve da ispisem tako da cu nastaviti kasnije

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

posetih priobalni grad na istoku kine - klopa vrh, grad sredjen vrh, zagadjenosti nema, nivo zivota daleko ispred nas (a koliko sam citao sve to varira od grada do grada koji su jedan pored drugog)

u avionu sam upoznao par ljudi koji odlaze u kinu da rade bas kao predavaci engleskog, i to obicno kod nekog naseg ko se tamo vec snasao da ih uvede u pricu... potraznja za predavacima engleskog je enormna, a koliko mi rekose ne zele da angazuju ljude iz USA

peking je jebeno zagadjen, bio sam samo jedan dan u njemu, ono je kao da ti je neko zalepio facu na golfa dvojku koja purnja loziku, ali i pored toga ima impresivnih stvari (pored same velicine ofc)

nista nisam korisno rekao, samo eto... licno prijatelj jako blizak je otisao u kinu da bude kondicioni trener provligaskoj ekipi iz zenske odbojke, dobio je uslove koje bi tesko dobio u EU npr, kako mi rece konacno mu se ostvaruje san, a proputovao je pre toga eu, sad, emirate i tako to

po onom sto sam video, i sto se da naslutiti, njihova ekonomija ce tek da procveta

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moj ortak je tamo već treću godinu kao pomoćnik košarkaškog trenera, tim igra prvu ligu njihovu. Uslovi su do jaja, ovde to nikada ne bi dobio, u Evropi ofc. Tradeoff je grad u kojem je, koji je istina 7 miliona stanovnika, ali je kao selendra. Iz njegovog iskustva, budući da kada se igra sezona, putuje po celoj Kini uzduž i popreko.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Da bacim update

Cuo sam se sa drugarom koji zivi trenutno u Chengdu, Sichuan provincija, plata i uslovi brutalni, nivo zivota daleko ispred Srbije atm a posla za belca jos koji dobro govori Engleski ima na pretek. 

Planiram krajem Januara da zapalim, utiske javljam cim se smestim \o/

infidel

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 2 poznanika iz Cacka koji su radili random poslove u Cacku i otisli tamo i cuo sam da su sasvim zadovoljni, doduse to je bilo pre 6 meseci, mozda je Futog stigao da im pozajmi organe!

Podrzavam da probas definitivno pa makar na 6 meseci.

Inace ista prica u Japanu je katastrofalna osim ako te ne usere Kyoto ili nesto gde mozes peske da ides, jer su plate iste ko u Kini skoro a 5 puta veca kirija i troskovi.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

skroz neočekivano da je u Japanu sve skuplje pet puta nego u Kini, nikad ne bih rekao :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

kako plate u kini i japanu iste, nesto se tu ne uklapa :)

pa moguće je da je plata za profesora engleskog ista u Japanu i Kini, i da je lupam 1500e. U Kini za to živiš kao car, u Japanu preživljavaš. Profesori generalno nigde nisu plaćeni dobro, osim u tim specijalnim slučajevima kao eto Kina

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, G!!! said:

kako plate u kini i japanu iste, nesto se tu ne uklapa :)

Quote

The average teach English in China salary is 12,000 RMB. ($1800)


 

Quote


It may also be referred to as a conversation school, cram school, or night school, and teachers working at this type of school should expect to earn around 250,000 yen ($2,000 USD) per month.

 

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...