Jump to content

Problem sa zvucnicima


prota_

Recommended Posts

možda je i hardverski problem, ali to jedino ako je spržena zvučna. 

naime, uzeo sam ortakov komp i ne prepoznaje mi zvučnike. u playback devices uopšte nemam speakers, zvuk trenutno gura preko monitora na hdmi. od ponuđenih imam samo 5 puta AMD high definition audio device, ni jedan prikopčan. Windows 10 je u pitanju. 

reinstalirao sam drajvere, i dalje ništa. gugl ne pomaže, možda rur može. 

Link to comment
Share on other sites

Možda je stvarno vrisnuo ulaz na kodeku, jer kad utakneš zvučnike aktivira se mehanizam za sensovanje koji istovremeno izračunava impedansu zvučnika da bi znao koliku struju da drajvuje (stara srpska reč, koristio Tesla još pre nego što je emigrirao). Ako su zvučnici bili loši ili loše utaknuti u nekom međupoložaju, možda je kratko spojilo i probilo zaštitu, dešava se jbg, ne moš kvalitet a da košta pola evra na hiljadu komada.

Link to comment
Share on other sites

pa dao sam ti operativni sistem šta će ti više podataka [:D]

desktop brande, zvučnjake kačim u, ono, zeleni džek za audio out :D

ne vidim ništa u disabled audio divaces, kao da zvučna ni ne postoji. pri tome sam probao da saznam koja je matična ali je to već postao poduhvat van mojih sposobnosti. i dalje teram zvuk preko hdmi-ja i sve mi se više čini da je rešenje eksterna zvučna. 

ja sam inače ovako dobro, malo me od jutros probada pod levim rebrom ali sam to pripisao lošem položaju dok živim. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...