Jump to content

Nov komp, problem sa fps


Recommended Posts

Pozdrav ljudi, kupio sam nov komp i imam problem sa fps-om.

i5-7600k

NVidia gtx 1070 8gb

16gb ram

CM Hyper 212x

maticna msi z270-a pro

U toku igre mi je fps max 250, I desava se da naglo pada na 80-120 u nekim situacijama. Isto se desava da li igrao na low ili very high, isti fps, sve isto. Ovaj komp je prejak za csgo tako da ne znam u cemu je problem, da li neko ima resenje?? Ugasio sam ono sranje vertical sync sto je bila fora za 1.6, ali isti kurac.

Link to comment
Share on other sites

Ali hogare treba da csgo leti i na win 10...
Proveri dobro procese, noviji kompovi su meta raznih malwarea i ostalih sranja, i sam sam imao problem skidajuci KMS aktivator za win uspeo sam pokupiti cpu miner u leru cpu radio 80% bez prestanka :)  Proveri temperature al po meni najbitnije procese/ram/hdd... 

Edited by Geno
Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2017 at 0:11 PM, -HogaR- said:

windows 10 nije optimizovan za CS:GO kako treba..samo stavi win 7 i letece ti

Podigao sam win7, na fps benchamrku mi izvlaci 299fps sada, ali je problem sto u toku igre, npr. na mirage, kada sa ct spona skocim na aslak fps padne na ispod 100 u sekundi, i tako se desava na svim mapama, nigde nije stalan fps, uvek ima te nagle dropove, jos kad mi neko izleti taj drop dosta ometa igru. I nije mi jasno kako kada stavim najgoru rez i sve na low radi gore nego na najboljoj rez i sve na high, izvlaci mi bolji fps na high podesavanjima

On 10/22/2017 at 0:00 PM, voodoo_ said:

Da nemaš neki zajebani antivirus ili neku drugu zahtevnu aplikaciju u pozadini koja može da ugrobari procesor?

Nemam, tek podignut sistem, nema nista u pozadini, sve pogaseno, a antivirus neki najobicniji, samo za igrice se koristi komp.

On 10/22/2017 at 5:18 AM, @ksagrs said:

Dok sam testirao i5 7600k fps je isao od 250 do 450..

Jesi imao nagle dropove fps-a? koji su ono samo sekunda, pa se fps podigne ponovo?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, jUNGLE_DRUGs said:

Podigao sam win7, na fps benchamrku mi izvlaci 299fps sada, ali je problem sto u toku igre, npr. na mirage, kada sa ct spona skocim na aslak fps padne na ispod 100 u sekundi, i tako se desava na svim mapama, nigde nije stalan fps, uvek ima te nagle dropove, jos kad mi neko izleti taj drop dosta ometa igru. I nije mi jasno kako kada stavim najgoru rez i sve na low radi gore nego na najboljoj rez i sve na high, izvlaci mi bolji fps na high podesavanjima

Nemam, tek podignut sistem, nema nista u pozadini, sve pogaseno, a antivirus neki najobicniji, samo za igrice se koristi komp.

Jesi imao nagle dropove fps-a? koji su ono samo sekunda, pa se fps podigne ponovo?

Nisam naravno.. 

Link to comment
Share on other sites

update bios, ako i nakon toga imas dropove probaj da stavis manuelno clock i da izgasis turbo. moguce da je problem sto se taj turbo pali/gasi pa varira i clock speed. probaj i malo da prelistas podesavanja od nvidie i pogledaj po netu da driver (koji ti je instaliran) ne pravi problem u csgo, obicno najnovije verzije znaju da razjebu nesto pogotovo ako su beta.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Imam isti problem !!! Zakucan fps u 300  i onda baja baci fles od zid meni padne na 100fps igra se frizujeee i gg .. pricao sam sa HOLMESOM i sa dosta nasih ljudi ali niko nema resenja za to... losa optimizacija igre. Sve sam probao win 10 win 7 bios update gasio bust ... gasio hypertreading sto je Schroud  reko ma nema leba  !  jednostavno NOVI procesor i poz ! 8700k 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...