Jump to content

TV oteg'o papke?


Lucky

Recommended Posts

Prilikom gledanja sadržaja putem USB-a (nije bio najnoviji treš horor nego Rick & Morty!) u jednom trenutku je nestala slika sa ekrana, ali je zvuk nastavio da ide. U tom istom trenutku lampica koja svetli na TV-u je prestala da svetli.

Ponovno isključivanje-uključivanje televizora dovede do toga da se slika pojavi na sekundu i potom nestane, zvuk nastavi i dalje da ide i vidim da prima sve komande (menjanje kanala, vol gore dole etc).

Ono što sam takođe primetio je da kad se isključi, krene ponovo da svetli lampica kao i do sada. Međutim, kad ga uključim, lampica krene da treperi kao i pre, ali sada ima dodatni set treperenja u trajanju od sekund npr, tj. promenjen je "pattern" tih "treptaja" (sad će opet da me optuže da sam boškog). 

TV je Vox ofc. Jasno mi je da je nešto riknulo, zanima me više koji nivo riknjavanja da očekujem, da li u fazonu može da ga popravi majstor za 2000din ili "mora da se menja displej" za 200 evra.

Danke

 

Link to comment
Share on other sites

za 2000 din ne možeš da popraviš danas ni mikser, a kamoli TV.

izgleda da ti je crk'o displej ili ploča. svakako proveri u servisu, dobri ljudi će ti lepo objasniti zašto je najbolje da kupiš odmah novi.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ma otvori sam TV, vidi gde se ugojio neki od onih tranzistora i zameni ga!

SIGURNO JE TO

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

ahahaha... ovaj Paja.

GDE SU TI NAVODNICI PAJO?!?!?

ja sam imao sreće, jer mi je otišlo samo mrežno napajanje, pa je bilo popravabilno. doduše, cepili su me preko 7k za reparaciju, pa pošto je crkao ponovo posle 3 nedelje pošto su ga reparirali, ponovo su ga popravili, uz jasno iznesen stav da ako zalepi sledeći put nema popravke.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Debeli said:

za 2000 din ne možeš da popraviš danas ni mikser, a kamoli TV.

izgleda da ti je crk'o displej ili ploča. svakako proveri u servisu, dobri ljudi će ti lepo objasniti zašto je najbolje da kupiš odmah novi.

dobro bre drale bukvalisto, nisam baš mislio da će biti 2000 dinara, više da li se isplati popravka ili ne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
39 minutes ago, Pekarman said:

Da ne otvaram novi topic ili da ne dizem iz mrtvih onaj iz juna, jel moze neka preporuka za Smart TV od 45-55 hiljada? 40" recimo?

ako ima neki sa androidTV u tom cenovnom rangu, to je imho jedina isplativa kupovina ako hoćeš smart a da ne umreš od smora dok se otvaraju aplikacije ili koliko je sistem neintuitivan :)

Link to comment
Share on other sites

Vidis to nisam ni znao. Uzimam smart jer zelim da priblizim roditelje tehnologiji sutrasnjice a da im ne placam casove PC racunara. Tablet da im kupim nemam razloga jer ce da ga bace negde cim se isprazni. Ovako se nadam da ce lak , bar sam mislio da je lak dok Lacky nije rekao svoje, pristup FB-u, YT i pretrazivacu zainteresovati iste koji su jelte matori a ne bas toliko matori, da nesto nauce. Naravno da im pustim neki nov film isto nije na odmet, neke slike sa odmora, lol odmor, ili neki snimak sa neke svadbe gde su bili ovo - ono. Ja televizor i ne gledam. Konzole nemam niti planiram neku da imam. Znaci to bi bio televizor za starije ljude da im priblizim tehnologiju malo. Naravno treba imati na umu da nisu svi roditelji istog kroja, nisu svima roditelji isli na fakultet ili nesto drugo. Na kraju krajeva STA BRE TEBE BOLI KURAC KOJI CE MENI KURAC SMART TV BUDALO JEDNA?

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pekarman said:

pristup FB-u, YT i pretrazivacu zainteresovati

Mislim da ti je to malo previse ambiciozno zamisljeno. Naime i nama koji koristimo racunare/telefone i ostalo je smart na televizoru poprilicno komplikovan - obicno sedis predaleko od ekrana da bi normalno citao iole duzi tekst, kucati nesto (tipa web adresu) na daljinskom je za danasnje pojmove skoro pa nemoguce, a kupovina dodatne tastature samo za TV je najcesce poslednja rupa na svirali itd, itd. Ja jedino zasta sam koristio smart opciju na televizoru je da pustam filmove i da nadjem neki video klip na Youtube aplikaciji na telefonu pa ga samo castujem na TV da gledam na velikom ekranu. A onda je YT naprasno pre koji mesec odlucio da moj smart televizor iz 2012. vise nije adekvatan za njihovu aplikaciju i Samsung je ukinuo sa spiska. Te mi je bukvalno i poslednja iole normalna primena smart televizora umrla :)

Sto se pustanja video klipova i filmova sa prevodom to sad radi bukvalno svaki TV. Ja sam kevi uzeo neki Vivax od 40" koji sve to radi super, a kostao je fazon 35 hiljada u to vreme, sad su verovatno i jeftiniji. Za namenu koju si ti opisao deluje da je neki Fox/Vox/Vivax/Tesla/Alfa ili sta je vec u tom momentu na akciji mnogo logicniji izbor. 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pekarman said:

Vidis to nisam ni znao. Uzimam smart jer zelim da priblizim roditelje tehnologiji sutrasnjice a da im ne placam casove PC racunara. Tablet da im kupim nemam razloga jer ce da ga bace negde cim se isprazni. Ovako se nadam da ce lak , bar sam mislio da je lak dok Lacky nije rekao svoje, pristup FB-u, YT i pretrazivacu zainteresovati iste koji su jelte matori a ne bas toliko matori, da nesto nauce. Naravno da im pustim neki nov film isto nije na odmet, neke slike sa odmora, lol odmor, ili neki snimak sa neke svadbe gde su bili ovo - ono. Ja televizor i ne gledam. Konzole nemam niti planiram neku da imam. Znaci to bi bio televizor za starije ljude da im priblizim tehnologiju malo. Naravno treba imati na umu da nisu svi roditelji istog kroja, nisu svima roditelji isli na fakultet ili nesto drugo. Na kraju krajeva STA BRE TEBE BOLI KURAC KOJI CE MENI KURAC SMART TV BUDALO JEDNA?

preko daljinskog kontrolisati bilo šta na smartTV je haos, a da kačiš tastaturu i miša opet dobio si "mini pc" u nekom obliku. Meni je smart dosta neintuitivan i spor kao sistem a i u odnosu na PC korišćenje. AndroidTV kažem je jedan korak iznad, jer je ipak android pa je poznato okruženje i sa druge strane ima i neke aplikacije bla bla, ali opet, ništa toliko dramatično zanimljivije. Kevi smo kupili smart, naravno da ga nije koristila skoro uopšte i vratila se na USB ili HDMI da pušta filmove na velikom ekranu a muziku i dalje cepa preko muzičkih radio stanica na TV-u koje ima preko kablovske.

youtube možda i nekako može da prođe jer se YT kao trudi da se optimizuje za TV, ali Facebook na ekranu sa daljincem je grozno iskustvo da ne pričamo o veličini fonta itd.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne ide da saljem raditelje na casove racunara. Glupo mi da objasnjavam, usko specijalizovani ljudi, znaju da rade jedan posao koji su radili ceo zivot i to je to. Znaci moji snovi o cyber punk idili su slomljeni pre nego sto su i imali sanse da se ostvare :( Tuga bre. Ladno su mi roditelji ona generacija koja je u raskoraku sa tenologijom. Keva je imala problem zadnje dve godine na poslu pred penziju jer su zahtevali digitalizaciju. Cale je ranije u penziji, mobilni je bio problem da krene da koristi. Da ga pitas da ti napravi pec od lima, ko od sale. Da ga pitas da procita poruke ....

Sad sam nit ovamo nit onamo ffs.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Tako Peki! Samo toksično bre! Imao sam sličan problem i naslušao sam se raznih priča konto približavanja tehnologija matorcima i to je đavolja rabota jer će se desiti par stvari; 1 - dobijaćeš pozive 24/7 tipa “kako ovo” ili “zašto ovo” i ta pitanja će se neretko ponavljati; 2 - ništa osim bazičnog TVa neće biti korišćeno...

Ako se i odlučiš na smart, spremi i jako veliku dozu strpljenja. Ljubi brat toksični!

Link to comment
Share on other sites

Brande, moja majka ima 57 godina i nije išla na faks pa opet sabija komp i pametne telefone ko dobar dan, ako je UI iole suvislo izveden.

Nego je češće problem u mladim UI/UX dizajnerima koji ne znaju gde je levo ali su svakako najpametniji, iako će taj koncept koji koriste na trenutnom razvoju aplikacije ili sajta biti proglašen zastarelim već za godinu-dve i to od istih takvih likova.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfa said:

ima brate, bukvalno u svakoj prodavnici koja prodaje TV :D

bem li ga moji letos kupili smart za selo, kaze cale nigde nije nasao krsten non smart. I tast-tašta isto kupili smart, kažu ovo najjeftiniji bio. Mada nije iskljuceno da ih je zeznuo prodavac. 
Ja licno ako mi se matorani ne razumeju i ne zele da se razumeju, nikad ne bi odabrao da iz uzmem smart jer su generalno UI ruzni, pustiti klip na tjubu preko aplikacije je tolki smor da je to tuga (u slucaju starijih ljudi i mission impossible), i tako dalje. GLup tv i da se gleda u zdravlju i miru!

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...