Jump to content

SSD particije


Dule_smor

Recommended Posts

Mozda je ovo nubovsko pitanje i za softver forum, prebacite ako jeste. Elem, kad sam uzeo komp imao sam jedno vreme samo SSD od 240 giga, pa sam ga podelio na sistemsku particiju od 40 giga i ostatak. Posle sam uzeo i obican HDD od 2 TB pa sad tamo sve skladistim jelte. E sad na ovoj manjoj sistemskoj particiji na SSD mi stoji bukvalno samo Windows i programi i uvek je bilo mesta. Win folder je nesto preko 15 giga, svi programi su oko 5 mozda. Ali Users folder mi ima skoro 15 giga, a od toga je najvise u nekom skrivenom Appdata folderu koji ima preko 12 giga. Ne secam se da je to ranije bilo tako, sad mi je zatrpana ta particija, ima jedva nesto preko 3 giga slobodno. Jel ne mogu da se spoje particije sad jelte i sta onda smem da brisem iz ovog Appdata foldera?

 

Untitled.jpg

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nemojte me jebati, tako sam napravio jer sam tad imao samo taj SSD od 240, otkud sam znao da je to malo i da ce se nakupiti 15 giga nekih gluposti vezanih za programe koje sad ne mogu da obrisem? Znaci sta, jedino resenje je format i reinstall wina, jel mogu onda makar da spojim te dve SSD particije? Al onda moram i ovu drugu vecu da formatiram i ponovo instaliram sve igre, mrzi me :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

dobices nekolik gb-a prostora uz pomoc ccleanera i brisanja temp fajlova, temp fejl zna da bude i do nekoliko gigabajta, proguglaj o tome..
znao sam po 10-15gb da oslobodim na hddu kad sam pobrisao nepotrebne podatke..
edit: prolupo sam ne citam skroz post, slobodno obrisi ceo taj AppData, jer ce programi/igre ponovo "instalirati" ono sto ti je potrebno ako ne pronadje te fajlove tu...

Edited by Geno
Link to comment
Share on other sites

40g je baš malo za sistemsku.

 

Ako već nije tamo, prebaci swap na d: (ne da ga kopiraš nego iz cpanela lel) i isprazni recycle bin (lel).

 

I ako ne koristiš, vidi da ti fajl hibfile nije u rutu, ako jeste slobodno ga obriši i ugasi u power options.

 

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Obriši đubre putem CCleanera (odštikliraj "only delete temp files older than 48 hours" ili tako nešto) i kucaj "powercfg /H OFF" u admin command prompu da obrišeš hibernacioni fajl, ali ne očekujem da će se nešto drastično popraviti. S obzirom da se aplikacije napokon pišu da rade ispravno na višekorisničkom sistemu, normalno je da dosta toga ide u per-user folder.

Particije nikad ne spajaj nego prebaci stvari s druge na HDD, drugu obriši i proširi prvu na ceo kapacitwt SSD-a.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Geno said:


edit: prolupo sam ne citam skroz post, slobodno obrisi ceo taj AppData, jer ce programi/igre ponovo "instalirati" ono sto ti je potrebno ako ne pronadje te fajlove tu...

sigurno smem ovo da uradim i obrisem?

2 hours ago, tortky said:

Pa ozbiljno Dule, ti si prva osoba za koju čujem da je pravila particije na SSD disku od 250 GB :(

 

Znaci trebalo je da furam sve na tom SSDu na jednom mestu i Win i programe/igre i sve podatke?

1 hour ago, voodoo_ said:

Obriši đubre putem CCleanera (odštikliraj "only delete temp files older than 48 hours" ili tako nešto) i kucaj "powercfg /H OFF" u admin command prompu da obrišeš hibernacioni fajl, ali ne očekujem da će se nešto drastično popraviti. S obzirom da se aplikacije napokon pišu da rade ispravno na višekorisničkom sistemu, normalno je da dosta toga ide u per-user folder.

Particije nikad ne spajaj nego prebaci stvari s druge na HDD, drugu obriši i proširi prvu na ceo kapacitwt SSD-a.

Ok, ovo prvo sa CCleanerom cu odraditi, a ovo sa brisanjem particije i prosirivanjem prve na ceo SSD nisam ni znao da moze:). Nista prebacicu samo WoT na HDD i promeniti shortcutove, valjda ce raditi, ostale igre ionako ne igram ili su mi vec na HDD pa mogu da obrisem sve ostalo sa te druge SSD particije. Cimam te kad budem to radio ovih dana Vudu posto sad necu biti pri kompu :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neke igre će raditi bolje raditi ako su na SSD-u.

Realno nećeš osetiti nikakav boost ako igraš fazon Warcraft 3, Starcraft 1, HOMM3 pa njih možeš i na HDD da mećeš, ali hoćeš kod loadinga u novijim igrama.

Ako igraš samo jednu jedinu igru (WOT), onda realno formatiraj taj SSD, instaliraj lepo sve na jednu particiju i boli te kurac.

Ja sam očigledno debil što imam sistemsku particiju i game particiju na SSD-u, ali ne vidim razlog za nemanje iste (ako je sistemska veća od mrtvih 40gb lol), jer kad mi se skurči win instalacija, samo je pregazim i ne moram da skidam opet stotine gigabajta igara.

Druga je stvar što je za HDD particionisanje donosilo i performance boost.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Dule_smor said:

Nista prebacicu samo WoT na HDD i promeniti shortcutove, valjda ce raditi

WoT je jako fleksibilan što se toga tiče tako da bi trebalo da radi bez problema. Čak i ako bude nešto zezalo samo pokreni ponovo instalaciju i stavi folder taj u koji si ga prekopirao i on će samo proveriti da li su mu fajlovi svi sinhronizovani, neće skidati ništa dodatno. 

Ali realnije je da središ taj SSD tako da ti igra koju najčešće igraš, ili s obzirom da je SSD već solidnih 250GB, nekoliko igara koje najčešće igraš budu na SSD-u. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, tortky said:

SSD je za win i prateće programe (office, mozilla, chrome...), a drugi običan hard služi za igre. Makar je tako meni :)

Vitjy pls, tada nisam imao drugi obican HDD, vec samo SDD, pisem to vec treci put:). Ok, fala na savetima, verovatno cu formatirati SSD na kraju, mada uzasno mrzim kad moram ponovo da instaliram Win i sve programe.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...