Jump to content

DreamHack Winter 2017


Recommended Posts

Quake-head1.png&w=700&h=247

danas pocinje DreamHack Winter koji se odrzava od 1. do 3. decembra, a nagradni fond iznosi $300,000. raspored takmicenja i vise informacija mozete naci ovde, a evo i spiska igraca koji su vec pozvani:

Duel

  1. cypher
  2. agent
  3. clawz
  4. Vo0
  5. cooller
  6. DaHang
  7. rapha
  8. raisy (DreamHack Denver Champion)
  9. av3k (EU #1)
  10. k1llsen (EU #1)
  11. vdmk (NA #1)
  12. sane (NA #1)
  13. JAMastroboy (AUS)
  14. Steej (AUS)
  15. xron (CIS)
  16. base (CIS)
  17. guitarreichon (SA)
  18. nosfa (SA)
  19. pikawa (EU #2)
  20. toxjq (EU #2)
  21. griffin (NA #2)
  22. gellehsak (NA #2)

Sacrifice

  1. EU – 2z (xron, latrommi, silencep, clawz)
  2. NA – Team Liquid (dahang, rapha, winz, kgb)
  3. stacked (noctis, fazz, toxjq, 2GD - EU #1) 
  4. modus operandi (sane, yenom, clamp, griffin - NA #1)
  5. No Drama (? - CIS)
  6. Team zR (? - SA)
  7. winrar license salesmen (juven1le, lithz.exe, busdriverx, spartie - EU #2)

trenutno je u toku prvi krug kvalifikacija za EU duel (Zoot stream, bracket), malo kasnije krece i NA duel. sutra se igra EU/NA sacrifice. Quake Champions stream ce prenositi samo "bitnije" meceve (valjda polufinale/finale), ovo ostalo i loser's bracket prenosi Zoot fo sho. 

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

izasle grupe:

C2NyWQk.png

RUPkRyI.png

BYOC je vec fino stackovan (strenx, spartie, noctis, evil(?), garpy...), ko god da prodje ce vec tu biti do jaja iscrpljen, plasim se da je konkurencija u grupama samo jos veca. voleo bih da nosfa prodje grupe sa sajferom, voo neka iskulira malo.

 

evo i rasporeda:

ea1kW1t.png

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Avg players na Steamu je 280 igrača, to je manje od QL.

Ne znam koliko ljudi koristi samo Bethesda Launcher.

Fejlovalo je ovo dosta, baš kao što će i svaka high skilled bez recoila solo PvP igra zauvek.

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

svi su negativni do jaja, malo mi to ide na pisicu, da budem iskren.

QL trenutno igra vise igraca i to je okej, ali neki ljudi jednostavno ne zele da uzmu sve cinjenice u obzir. na primer, QC igraju samo ljudi koji su hteli da podrze taj Early Access i daju 30 dolara + ljudi kolji su igrali betu, pa su i dalje na onom basic accountu koji ima samo rangera. od tih igraca oduzmemo odredjeni procenat (ukljucujuci mene npr) kojima je sve dojadilo i cekaju novi patch kako bi im performanse bile bolje i kako bi dosle te izmene kojima se raduju. tu su i ljudi koji igraju preko Bethesda Launchera kojih mozda nema mnogo, ali ih ima.

QC ima 12k subscribera na redditu, QL ima 5k. QC ima 60k followera na twitchu, QL ima 9k. ovogodisnji QuakeCon je gledalo 18k ljudi u jednom trenutku, dok se nije raspao stream. meni deluje da itekako ima interesovanja i uveren sam da ce QC postati samo popularniji kada odrade full release i malo agresivnijim marketingom/poznatim likovima na twitchu privuku jos ljudi. jos uvek nije nista fejlovalo, jer nije ni pocelo.

ceo taj fazon "lol QC nije Quake uopste, QL je jedini pravi Quake" je dosadan do jaja. nemojte da budete BoskoG koji je i dalje zaglavljen u Q2 svetu i fura taj "Q2 je bio pretezak za retarde, pa su izbacili Q3A/QL". QL je mrtva igra, koliko god to bilo tesko za prihvatiti. veliki turniri ne postoje, nagradni fondovi (ako ih ima) su maksimum $50, prava pro ekipa je presla na QC, niko ne strimuje, da privuce nove igrace sigurno vise nikad nece. ima tih 500 ljudi koji jednostavno ne zele promene i tu su gde jesu. kapiram da "veterani" to ne zele da prihvate, ali koliko god QL duel bio superiorniji od QC duela (i jeste, potpuno se slazem), QC je sa svim svojim manama i random momentima jednostavno zanimljiviji za gledanje.

eno na twitch chatu nekog cara sa komentarom "how are opinions of ppl who havent played q3a or ql relevant?". sta reci takvom baji? tuga =(

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kome se obraćaš u ovom postu, ali ako se obraćaš meni, onda si debelo promašio fudbal.

Moj stav o QC kao Kvejku je potpuno nebitan u ovoj priči, a jedina tvrdnja koju iznosim jeste da ovo prosto više nije vreme za takve igre, odnosno - QL je mrtav od pre milion godina, kao i bilo koja igra koja kao svoju nišu vidi (ako već pročitao moj post od čak tri reda) 1v1 duele koji nemaju dovoljno random elemenata u sebi. FPS je sada Overwatch, meni je žao zbog toga, ali tako je.

Inače, Twitch i jeste jedino što može da održava igru u životu, jer ćemo lupam Sima, Kiki i ja verovatno gledati FINALE velikog turnira ili sl, samo je pitanje da li će moći da se monetizuje na pravi način i da se izvuče dovoljno novca.

Hoću reći - u QC je uložen ogroman novac, što kroz development, što kroz inicijalni marketing, što kroz pumpanje love u turnire, jedini izvor prihoda Bethesdi jesu prodaja igre i mikrotransakcije. Čak i da igru bude igralo 50k ljudi, a neće je igrati, nema šanse da oni vrate novac.

Prosto, uvek se izdvoji high tier ekipa koja će da bude toliko bolja od ostatka, da ostatak neće želeti da je igra. A kad imaš u startu takvu situaciju (a u ovakvim igrama je vrlo brzo imaš) onda igra ne može da se osloni na ključnu prednost koju imaju recimo Dota, Lol, OW i ostali veliki naslovi, a to je magnetizam i "gravitacija" igara sa velikim brojem igrača. 

Nikakav matchmaking neće moći da to ispegla, niti da obezbedi vidljivu progresiju rupama (bronze silver mmr i ostala govna), dok je to moguće u igrama koje imaju stotine hiljada igrača.

Takođe, vrlo važno je to što kad fiduješ u Kvejku možeš da kriviš isključivo sebe, ni ostatak ekipe, ni recoil, ni "user" hedšot, a ljudi većinom to ne vole i neće da rade i troše svoje vreme na to.

Da podvučem, ti u CS/Overwatchu/Doti/PUBG/upiši bukvalno bilo koju megapopularnu i isplativu igru možeš da držiš W i klikneš i ubiješ random lika, možda ponekad i pet njih, u Mobama možeš čak da pobeđujepš u ~50% slučajeva (jer igraš protiv podjednakih degenerika, pa i da je svaka treća to je podnošljivo dok možeš da se dereš na tim), u kanteru možeš i nekom pro igraču slučajno da opališ iz emke u glavu na pub serveru i da dobiješ neki raš u mozgu.

U Kvejku ako igraš protiv boljeg igrača (i to ne dramatično boljeg), prosto ga najverovatnije NEĆEŠ NIKADA NI UBITI. Nijednom, nula puta, ukupno 0, zero, zilč. Imaćeš nulu u najboljem slučaju, u svakom hiljaditom ćeš imati 1 ako imaš bolji spawn a on se izretardira, a mnoooogo češće od toga ćeš ići i u minus.

Da Bethesda nije retardirana, odnosno da se igrama u velikim kompanijama bave i ljudi koji ne nose odela i digitrone, znali bi da je jedina šansa za QC da se potencira nekakav timski mod - a to opet nije kvejk, a i to bi verovatno bio fejl.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

DreamHack Winter trenutno gleda 4k ljudi (radni dan, pola 3 popodne), vec sam govorio koliko ljudi je gledalo QCon. to su cifre sa vrlo malo marketinga, odnosno onim vestackim upumpavanjem a la "$1 mil QuakeCon". opet mislim da si malo previse negativan, ali svakom svoje. videcemo uostalom sta ce biti za godinu dana =)

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

nit je ikada i postojao. 

paja je u pravu sve što je rekao, ali dok sam čitao imao sam utisak da čitam o kvejku isto što sam uvek i čitao. kvejk je prosto takva igrica i ostaće takva. jedan veliki circle wank ljubitelja. 

dodao bih par stvari, tho. ql igra više ljudi na stimu zato što je dosta ostalo na bethesda launcheru zbog što zbog skinova, šejdera i navike, što zbog toga što je za qc potrebna zver od kompa. 

takođe, to da li će betezda da zaradi pare od ove igrice je nebitno po samu igricu. oni su velika korporacija, mogu lako od skajrima da nadoknade sve gubitke, a nakon dovoljno vremena će povratiti uloženo kroz mikrotransakcije. 
nebitno je i to da li će postati mejnstrim. sigurno će je biti na turnirima, jer ima svoj krug ljubitelja koje je uvek i imao, što je uvek plus. a pri tome se lako i organizuje. 
nebitno je i koliko će nove mase da dođe, jer oni predstavljaju samo meso za ostale igrače, a uvek će i bez njih da bude dovoljno mase da se opika malo kvejka. 
a to što je solerska igrica je meni prednost, jer ne mogu tri poljaka da mi upadnu u tim i upropaste ceo dan (mislim mogu, al retko igram sakrafajs, a i nije na njemu naglasak). što je verujem i svakome ko je dobar ili makar ima dobre dane s vremena na vreme. 

a pri tome kvejk je igrice koja pričinjava neverovatan osećaj zadovoljstva, ali i podjednak osećaj sjebanosti. zavisi kako odigraš. dok mi je kod ostalih igrica nakon izvesnog vremena pobeđivanje nubova postala normala, ali se zato iznerviram kad izgubim.  

tako da za to da li će da postane uspešna igrica koju će da igra milion ljudi i još toliko u svakom momentu da gleda na twitchu me zabole ceo kurac, baš kao i većinu ostalih igrača. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, prota_ said:

a pri tome kvejk je igrice koja pričinjava neverovatan osećaj zadovoljstva, ali i podjednak osećaj sjebanosti. zavisi kako odigraš. dok mi je kod ostalih igrica nakon izvesnog vremena pobeđivanje nubova postala normala, ali se zato iznerviram kad izgubim.  

tako da za to da li će da postane uspešna igrica koju će da igra milion ljudi i još toliko u svakom momentu da gleda na twitchu me zabole ceo kurac, baš kao i većinu ostalih igrača. 

Prosto receno ^^

Im Sick & Tired of Unequal Globalism, Im Sick & Tired of Faschism, Im Sick & Tired of this kind of People

Link to comment
Share on other sites

Даханк \o/

tox :'(

Liquid sabio sacrifice potpuno, DaHangov Clutch je definitivno MVP. s obzirom da ga niko ne pickuje (jer "lol, Clutch"). niko nije ni znao kako da izadje na kraj sa njim, sto se mislim videlo u solidnoj meri i u Duelu. doduse, moze biti i da je DaHang u mec usao hajpovan jer je njegov tim minut pre toga pobedio toxov Stacked, ali iskreno nisam ocekivao onako jednostrano finale. rapha vs cypher nam nije bilo sudjeno da vidimo, al' bice sledece godine fo sho =)

cyar111.jpg

inace, zanimljiva stvar - danasnje partije je gledalo izmedju 5 i 7k ljudi. u nekom trenutku se zavrsio CS:GO DHW turnir, pa je taj kanal hostovao QC i broj se sa 7k popeo na 22k (neka statistika kaze da je peak bio 27 967). do kraja finala je ta cifra pala na 17-18k, sto je rekao bih okej znak da je ljudima delovalo interesantno, a i u chatu su se raspitivali o QCu.

Spoiler

o34eza46vs101.jpg

sada cekamo taj dugo najavljivani decembarski patch koji stize najverovatnije ove nedelje i donosi duel ranking, novu mapu, novog heroja, izmene pocetnih stackova, custom crosshairs i jos svasta nesto pozitivno o/

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...