Jump to content

Cs go i pitanja u vezi fpsa


Anxiety

Recommended Posts

Cao svima...imam par pitanja u vezi moje konfiguracije,

amd fx 6100 procesor 3.3ghz

nvidi gtx 750ti 

8gb ram 

nedavno sam poceo da igram cs go ,i vidim da mi je fps ocajan,na dmu je igra nemoguca 120-50 fps,na mm nekad na dast 2 i skoci do 220 al brzo i to padne...da nagovestim da sam sve opcije u nvidia stavio kakve bi trebale da budu,launch options isto ,i tako...rezolucija i na low i na very high sve ,fps isti...pokusao sam sa zamenom graficke kartice ,stavio 1050ti 4gb i i dalje je isto bilo,tako da verovatno nije do graficke...ako bi neko mogao na bilo kakav nacin da mi pomogne bio bih veoma zahvalan,sve najlepse :)

Link to comment
Share on other sites

Za csgo ti je najbitnije procesor. Tvoj procesor je starija verzija amda sigurno nekih 5,6 godina sto je poprilicno.. Grafika ima nekih 20,30 % udela u csgo a procesor fazon 80 % tako da moras da menjas procesor. Uzmi neki intel i5  (4670k,4690k ili noviju generaciju Od Amda za csgo mozes uzeti jedino ryzen mada csgo je relativno stara igra i ako je ryzen skoro izasao i daje 250-300 fpsa. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Frka je sto mi maticna ploca ima AMD socket,voleo sam da stavim bas neki intelov procesor,ali bih morao da menjam i maticnu.  Super ako mogu ryzen,mislis li da cu dobiti poboljsanje u fpsu? Strah me je da ne ulozim u procesor i kasnije imam isti problem. 

Edited by Anxiety
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih care da mogu da stavim intelov procesor,ali sam gore napisao da imam asus maticnu plocu koja ne poseduje socket za intelove procesore vec samo za amd am3. Cak ne bih mogao ni taj ryzen da stavim. U tom slucaju,posto nemam trenutno budzet da menjam maticnu i procesor zajedno,sta bi mi vi savetovali da stavim,od amd am3 procesora? 

Edited by Anxiety
Link to comment
Share on other sites

Ne bi dobio ništa, FX-6xxx je faktički isto što i FX-8xxx samo sa dva jezgra manje. Skupi pedesetak evra, prodaj ploču i procesor i uzmi Intel G4560 i neku najjeftiniju H81 ploču.

i5 ti takođe ne treba jer nemaš vajde od četri jezgra u CS GO. G4560 je rebrandirani i3, ubedljivo najbolja kupovina u nižoj klasi ako se kupuje za video igre.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...