Jump to content

TV


Johnn1e

Recommended Posts

Nisam video da je neko skoro pitao nesto za TV a doslo je vreme da se pazari neki pa reko da pitam vas koji znate jelte. Sedeo bih na oko tri metra od TV-a pa nisam siguran ni koja mi velicina tacno treba (soba je povelika). Da napomenem da se uopste ne razumem u televizore, da li uzimati 4k rezoluciju ili mi to nije potrebno, uglavnom bih ga koristio za serije i filmove, mozda sony u nekom trenutku? Koje su marke televizora trenutno "kvalitetne" (da li postoji neki best buy trenutno mozda?) i na sta bih jos sem rezolucije trebao da obratim paznju pri kupovini tv-a? 

Ako neko ima vremena da odgovori, zahvaljujem unapred. : )

Link to comment
Share on other sites

Mislim da skoro svi sad imaju usb.

Sto se tice ostalih "smart" funkcija, bas razmisli dobro da li su ti potrebne... Vise obrati paznju na kvalitet slike, user interface.

Ja za dve godine nisam nijednom probao browser, a youtube sam upalio fazon 3 puta. Netflix, spotify i ostalo je bas kul, ali samo ako ces da ih koristis.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Kako kenjate...  

Kad bi to tako funkcionisalo... "DACETE MI STO BOLJI PANEL DA SLIKA BUDE DO JAJA AL BEZ TIH 4K SMART SRANJA XEXEXUEXUU"

U jeftinije televizore stavljaju krs panele, u skuplje bolje... Odes u prodavnicu i vidis pa razmislis koliko para hoces da das. Za tu razdaljinu 50 incha je minimum.

Generalno sto se kvaliteta slike tice pristojni televizori krecu od oko ~500e i tu je LG malo bolji od Samsunga. Za oko 800 do 1000e imas onu Sony seriju koja je bolja osetno od budget serije LGja i Samsunga. Od 1000e - 1600e Samsung flagship modeli su najbolji(proslogodisnja ks serija)... i od par soma pa na gore imas OLED.

Idi u comtrade i winwin(usce) i pogledaj televizore uzivo pa proceni. Sve ove modele mozes da vidis tamo

 

 

 

 

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

Niko nije rekao da obavezno uzme tv sa odlicnom slikom ALI BEZ 4K SMART sranja, vec da razmisli da li mu to treba, i da u zavisnosti od toga izabere tv koji mozda i nema neku od tih funkcija, a da se fokusira na kvalitet slike.

Lepo je covek pitao "da li uzimati 4k rezoluciju ili mi to nije potrebno" i "na sta bih jos sem rezolucije trebao da obratim paznju pri kupovini tv-a?".

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, primo said:

Poenta je da NEMA IZBORA dal hoce 4k i smart

Tvrdis da je nemoguce pronaci tv sa odlicnim kvalitetom slike bez 4k i da nije smart? 

Naravno da ima izbora, to zavisi iskljucivo od njegovih potreba, i to i jeste poenta - moze proci jeftinije ako mu nisu bitne neke funkcije.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima. Bio sam juce do lokalne prodavnice, odlucio sam se za 55" ali sem toga nisam mogao mnogo da zakljucim : D Na par tv-a je bio pusten njihov demo u 4k (sony) dok je na ostalim bio random tv program lol tako da nije bilo uporedivo. OLED mi je potpuno van cenovnog ranga tako da sam se na kraju odlucio za nesto ovako http://www.saturn.de/de/product/_samsung-ue55mu7009t-2237551.html.

Neko ima iskustva mozda, ili neki drugi predlog? : )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...