Jump to content

Blade Runner


Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

momci bas ste razbili sa detaljima filma, nisam siguran da li sam zakrecio ili sam prosto preumoran da sve isprocesiram u jednom gledanju kao vi, u glavnom pola dozivljaja u toku gledanja ste lepo srocili u postovima

u glavnom divno je videti da se ljudima ovde generalno svideo film, i sad mi se gleda jos jednom najverovatnije u kucnoj verziji

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vaistinu je dedi svaka ka u Njeguša. Slažem se da je u današnje vreme za Holivudsku produkciju (i prosečnog konzumenta filma) nezamislivo da kadrovi onoliko traju. Meni je izuzetno prijalo.

Takođe moram da izrazim i slaganje sa stavom da je film zapravo mogao biti duži (iako mnogi kukaju da je predugačak i "pun nepotrebnim momenata" i "moglo je da se skrati za pola sata" i "moglo je i bez prva tri kvadrata", ali to je samo loš uticaj modernog društva na poimanje i uživanje umetnosti). Tri sata bi mi baš leglo.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

bas sam sarkasticno prokomentarisao posle projekcije kako "ne mozes skracivati umetnost" na primedbu ortaka da su mu neke scene predugo trajale (kao i ostalima), ali ispade da mora scena ipak dugo da traje da bi bila umetnost, koji smo glupanderi :tf:

sto se tice filma, odusevljen sam zvukom i slikom. i dalje se fino igraju osvetljenjem i vodom, muzika savrseno dolazi preko slike i generalno sam bas uzivao gledajuci film u tom audio/video smislu. sa druge strane, nije me uhvatio hype talas nesto preterano, pa mi pisica nije u erekciji dovoljno dugo da nahvalim sve sto ima veze sa filmom. voleo bih da ga odgledam jos jednom natenane svakako, cisto kako bih utabao sve sto sam vec video, ali generalno sam zadovoljan. najvise me tiltovala ona scena kada bakuta bez oka objasnjava Goslingu zasto se bore i kad izadje jos replikanata iza nje i popune prostoriju, kao jebena VIP reklama. a, da, i onaj Inception "BAAAAAW BAAAAAAAAAAW" efekat je odvratan.

zao mi Dekardovog psa, trebalo je neko da se vrati po njega =c

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/18/2017 at 0:47 AM, Kole said:

konacno pogledao film sa svojim malim drustvancetom matorana....u kom sam, cini mi se, najmanje smoren filmom od svih koji su gledali...ali cak i meni kom se svidela kiematografija, sound design, gluma i brojne ideje sa kojima se zhonglira u filmu, imam primarno stanoviste da je 2049 apsolutno nepotreban film jer glavnu temu ne prezentuje bolje/kvalitetnije/efektivnije/inovativnije od originala 

e sad, ako se na celu stvar gleda kao na nesto sto treba da bude i derivativno i rastrzano kako bi nateralo coveka da razmislja/diskutuje o ljudskosti, slobodama i moralnoj superiornosti tvorevine na tvorcem (i posledicnoj "zasluzi" za nasleđe/smenu vrsta) onda je ok i nije apsolutno nepotreban =o)

al bez obzira na sve...ovo je moralo da bude utegnutije za 20-40 minuta...165min je sumanut runtime

ipak, najbolji zakljucak veceri je "a sada cekamo igora da pogleda 10x i pocne da prica kako je ovo najbolji film svih vremena)

Pa necu. Film je ok, dete sajlonca (replikanta) i coveka kao shape of things to come, meni draga tema - ljubav kao najjaca sila u svemiru, pojavio se i Adama. Sve u svemu lepo su sve to razradili, i sad samo jos vise shvatam koliko je prvi film bio prava stvar u pravo vreme, koliko se (bar meni) sve potrefilo predivno. Dakle od 2049 nisam nista ocekivao, a ovo sto sam dobio mi je sasvim super.

Medjutim stvar koja me je DUBOKO uznemirila je sto je pocetna scena u 2049 (OKO) apsolutno ista kao prva scena sa okom u covenantu (tj mislim da je bas bas identicna - ne mogu da proverim, nemam snage da ono djubre od kovnenanta ukljucim). Dakle inicijalno sam mislio "ah super, kao oko u BR" ali sam onda shvatio da je isto ko scena u kovenantu. Ja se DUBOKO nadam da necemo dobiti film gde je michael fasbender nexus generacije 12, a da mu je Dekart Šogor.

I da, kolko se smejem na sve komentare kako je prvi deo glup film. jebote, odo sad opet da ga gledam. Draga omladino, samo ova scena je dovoljna da se popisa po kompletnoj kinematografiji holivuda u poslednjih 15 godina - cista filozofija i umetnost :D :D

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

odlican,napet,nimalo naporan iako je skoro 3h,prosao mi poprilicno brzo,ako moram da trazim dlaku u jajetu,ne svidja mi se ponasanje one glavne valasove,"luv",ako je neko usao dublje u taj lik,voleo bih neko objasnjenje i razloge njenog ponasanja...taj neki komplex koji vuce u odnosu na goslinga i to da zna da moze i ume da laze a slepo prati valasa,ta ubistva koja ona odradjuje a prolaze kao dobar dan i nekako neobradjeno to njeno delovanje...

Edited by mohr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...