Jump to content

RUR DOTO 2


Coyote

RUR DOTO 2 Termin  

10 members have voted

  1. 1. Koji termini vam najvise odgovaraju?

    • Subota od 19h
      2
    • Nedelja od 22h
      2
    • Subota od 22h
      3
    • Radni dan od 20h
      1
    • Ne volim RUR Dota 2 jer ne umem da igram Dotku i ward je korisniji od mene :(
      2


Recommended Posts

Nisam stavio nedjeeelju od 19h jerbo, topliji su dani pa mozda neko bi vise napolju izblejao nego u 19h igrao doto, elem ovo je samo odokativno da vidimo kome kad odgovara pa da mozemo da naprvimo konacan termin da sto vise ljudi ubacimo u igru :D

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To sto prica ima smisla naravno, ali u teoriji, a i tad je situational. 

Na ovim njegovim primjerima medjutim... Prva situacija lik kaze da mu je uzasna greska sto na 100 golda do daggera nije otisao top da brani tower od trolla koji pusha sa lc-om pored njega a kasnije i jos 2 dvojicom i da je to kasnije 'led to horrible sequence of events' lol, a taj horrible sequence of events je da su oni uspjeli da teamwipeaju protivnicku ekipu gdje se io jos i kupio, i plus su skinuli aegis, au jbt pa stvarno strasan horrible sequence of events. A da je recimo otisao gore da brani tower uopste, ali uopste nisu male sanse da bi dao duel damage lcu i da bi svejedno izgubio tower i da ne bi nafarmao dagger. Njegova sposobnost da odbrani taj top tower skoro pa potpuno bi tu zavisila od spremnosti njegove ekipe citave da brani a sam bi prosao kao sto sam napisao u prethodnoj recenici. Apsolutno je prioritet tu da on jbno isfarma tih jos 100 golda i uzme dagger i odluka je sasvim ispravna.

Druga situacija kada kenja opet kako je uzasna greska sto farma sumu i onda pada jer je jebeni ns u invisu, a posle njega pada i spirit breaker i da je time nanio 'a lot of harm' svom timu. Pa je l' bi to bilo bolje da je tu farmao jugg ili tb i da su oni pali? Pa to je cak jbni najbolji moguci razvoj situacije ako je ns dobio lucky invis i neko vec mora da padne pa nek padne on kome je bh svejedno na cd-u i jbni sb sa njim koji uopste nije morao da padne niti su ostali morali da krenu prema njemu nego su mogli da outpushaju te druge lejnove. 

I onda on ide dalje da ove dvije situacije nazove 'two crucial errors'. Poprilicno isforsirano da bi prove a point koja je ocigledna msm i bez ovakvog forsiranja situacija u nesto sto nisu.

Da ne bude zabune, apsolutno se slazem sa ovom teorijom o bad i good farm, ali ova partija zajedno sa primjerima koje navodi u njoj kako bi potkrijepio teoriju... Uzasno koliko sili.

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

random.png

Čitav dan negde u pozadini glave me svrbi da odgovorim a sad sam odigrao gejm koji me naterao da ovde pojasnim, jer mažeš ljude da misle pogrešno. Iskreno najradije ne bih komunicirao ali missleaduješ ljude ovde. Snimak sam već okačio sa predznanjem da ko shvati shvatiće, ko ne shvati lupetaće tako kao ti.

Na slici je crvena linija zona visiona dire tima. Kao što se vidi gube strahovito i fale im narandžasti toweri koji im uskraćuju kontrolu velikog dela mape.

Plavi kvadrat je takozvana zona smrti koja ukratko kaže, nepisanim pravilom "AKO PROTIVNIK IMA T1 OFFLANE I T1 MIDLANE A TI NEMAŠ, NE SMEŠ BITI OVDE" i svaki 3k keri bi to već trebalo da kapira i zna. Jednostavno nema protivnik šta drugo da radi, a tvoj tim ne može iskontrolisati mapu protiv tri teleport anchor pointa koje imaju u vidu shrine i 2xt1 towera.

Roze su najbliže teleport zone za teleport dva igrača koji su forsirali botlane, a sada su u žutom kvadratu. Njima treba minimum od ~17-20 sekundi da rotiraju toplane i uzmu borbu na top t1, a ni u najbližem planu im to nije, jer se vidi da idu da farmaju.

Samim tim, pošto je ovo 7k+ average game, i svi ljudi na mapi vide ovo što sam nacrtao i objasnio, ne postoji NI TEORETSKA šansa da će:

  • underfarmed troll i lc bez itema
  • u minut 15 kada je ključno vreme za enigmin dagger i znaju da on dolazi
  • protiv black hole za koji znaju da ga enigma ima
  • protiv tima za koji IDEJU NEMAJU gde je jer nemaju NIŠTA visiona
  • sa 2 saigrača KOJI NE MOGU da se teleportuju
  • pushovati kroz kvadrat smrti i rizikovati smrt 2 core igrača za t1 offlane tower
  • jesam spomenuo da im OD nije ni blizu niti može biti bez 20+ sekundi trčanja?

Tako da, blitz je apsolutno u pravu, i trebao je da ode gore (što je lagano mogao postići trčeći) i baci iz mraka midnight pulse i protivnici bi bili srećni da se okrenu i odu.

A postoji i ona stavka da je on 7k trener ekipe koja ima veterana poput Mizerija a ti pričaš kako je usilio priču i naveo vodu na svoju vodenicu.

Isto tako poenta ganka sa Balanarom jeste da je greedovao malo jungle farma umesto da bude gde mu je ostatak ekipe, i zato je uhvaćen. Neko na mapi mora i umirati kad ne možeš kontrolisati istu, ali je njegova greška što je tokom noći otišao u Afriku.

Ne moraš da odgovoriš pošto znamo koliko dobro procenjuješ talente, ali nemoj da missleaduješ ljude.

...

Link to comment
Share on other sites

Haha, pa naravno da cu da ti odgovorim, da necu mozda da ne odgovorim na ovakvu kolicinu gluposti izrecenu. Nije ni cudo sto ga drkas na ovog coravog Blitza sa takvom tendencijom 'navodjenja na svoju vodenicu'. Vjerovatno bi me cak i mrzilo da ti odgovaram na ovaj esej da ne nastupas sa tolikom jebenom nepotkovanom kolicinom pretencioznosti.

Ne znam zapravo odakle bih najprije poceo, posto uopste nije lako ispratiti tvoj nekoherentan tok misli, mislim jasno je meni da ti u teoriji imas neku predstavu sta hoces da kazes ali te jebe artikulacija i argumentacija.
Ajde kontam da ti je ovo za 'plavi kvadrat', prvi argument, tj pokusaj argumenta

Plavi kvadrat je takozvana zona smrti koja ukratko kaže, nepisanim pravilom "AKO PROTIVNIK IMA T1 OFFLANE I T1 MIDLANE A TI NEMAŠ, NE SMEŠ BITI OVDE" i svaki 3k keri bi to već trebalo da kapira i zna. 
Prvo odakle ti izvlacis ove stvari? Je l' ti ovo izmislis u trenutku and just then just go with it? Pa ako je to takva jebena zona smrti za koju bi cak svaki 3k keri trebao da zna i da nikad ne bude tu, zasto su onda u toj jebenoj zoni smrti ovaj 7k troll i njegov drugar 7k lc? I zasto nisu mrtvi u toj zoni smrti nego troll cak ide dalje i pusha sam t1 bez ikakvih problema. A ako vec ima muda da pusha taj t1 sam sa samo lcom iza njega, zasto onda ne bi imali muda njih 2 da skoce na tu enigmu ako dodje i ispreskacu je u 2 sek sa trollovim ultom. Troll koji uopste nije toliko underfarmed sa phase,yashom i vlads i lc koji u tim trenucima uzima dagger i plus ima ono sranje za minus armor.

Ali hajde da krenemo od pretpostavke da ste ti i drugar ti Blitz 100% u pravu tu, znaci ovo je verzija gdje ste vi u pravu oko toga sta bi se tu desilo, on je dosao tu sa enigmom, ispushao lane, troll i lc pobjegli, reci mi da se to sve tako odvilo da li bi se u naredna 2 minuta desio neki bolji scenario po Blitzov tim od scenarija u kome oni teamwipeaju protivnike i skidaju aegis? Mislim da se cak i ti, koliko god bio delusional oko nekih stvari moras sloziti, da ne postoji jebena sansa da bi se desio neki bolji scenario po njih tu a ako se vec ne bi desio bolji scenario, KAKO JE ONDA JEBENO TO STO SE DESILO DOBAR PRIMJER ZA KONSTATACIJU 'my play there led to horrible sequence of events' KADA TO STO SE DESILO NAKON TOGA NE SAMO DA NIJE HORRIBLE SEQUENCE OF EVENTS NEGO JE JEBENO NAJBOLJI MOGUCI SCENARIO KOJI SE MOGAO DESITI PO BLITZOV TEAM? 

u minut 15 kada je ključno vreme za enigmin dagger i znaju da on dolazi
moram se osvrnuti na ovo usred posta, i ponoviti ono pitanje od gore, odakle ti jebeno izvlacis ove stvari? sta koji kurac? pa u kojoj je to dimenziji opste znanje da je kljucno vrijeme za offlane enigmu sa midasom za dagger 15 MINUT, i gdje svi treba da je ocekuju da dolazi sa tim daggerom!? s t a  k o j i  k u r a c.

Isto tako poenta ganka sa Balanarom jeste da je greedovao malo jungle farma umesto da bude gde mu je ostatak ekipe, i zato je uhvaćen.
ok, i sta je problem s tim? bh mu je na cdu, ima 2 defanzivna warda, nista strasno u tome da farma sumu, nije mozda najbolja opcija ali nista strasno, mali je rizik da padne, pasce ako se desi neka tako situacija kao ovdje gdje nsa usere invis, a ako se to vec desi zar onda nije jebeno bolje da on padne sa enigmom kojoj je bh na cdu nego jugg? posto su sve sanse da bi jugg pao jer on sam kaze da je on forceovo tim svojim potezom njega na 'weird position' gdje je jugg na mid/farma anciente, drugim rijecima da ga nije forceovo jugg bi onda bio na njegovom mjestu i pao bi, znaci opet se dolazi do toga ako je vec neko morao da padne u jungle njihovoj kao posledica sto je nsa ukenjao invis onda uopste nije toliko strasno sto su pali on i sb a ne jebeni jugg, znaci nikako nije game losing potez kako ga on predstavlja niti je jebeno nanio timu 'a lot of harm' kako isto kaze

i za kraj
A postoji i ona stavka da je on 7k trener ekipe koja ima veterana poput Mizerija a ti pričaš kako je usilio priču i naveo vodu na svoju vodenicu
Nit' mislim da sam pametniji od Blitza u vezi dote niti da vise poznajem istu, i u cilju izbjegavanja ovakvih komentara ja sam naglasio (mada znam iz prethodnih iskustava da je tebi dzabe capsom naglasavati stvari) ali opet kazem naglasio sam da se APSOLUTNO SLAZEM SA NJEGOVOM TEORIJOM OVDJE ali da su problem primjeri, gdje su mu i primjer jedan i primjer dva eonima udaljeni od scenarija koji nakon njih slede a koje on predstavlja kao 'horrible sequence of events' i 'causing the team a lot of harm' i ti mozes komotno da napravis bojanku sa bojicama pokusavajuci da disprove to ali to je blatantna cinjenica

drugim rijecima, da dam potpuno banalan primjer, ako hoces nekom da objasnis kako je kockati se jako losa stvar jer vodi to 'horrible sequence of events', onda neces jebeno napraviti video u kome lik igra rulet osvaja milione i odlazi da zivi na bahamima do kraja zivota srecno, posto to je li NIJE HORRIBLE SEQUENCE OF EVENTS

apelovao bih na tebe da ako je moguce budes kraci u odgovoru, necu imati snage za jos jednu dugacku repliku, ovaj mi se post prvobitno obrisao kad sam stigao do samog kraja pa mi je ubio volju za zivotom dok sam ga opet napisao

Link to comment
Share on other sites

Smara me da razgovaram jako sa tobom jer si u zabludi da tumačiš bilo šta od ovoga ispravno, samo te molim da ne farbaš ovaj narod da je Blitz u krivu, jer eto trubiš da znaš bolje od jednog od najpoštovanijih coacheva na sceni:

1) sve je savršeno ok sa mojim izražavanjem a to da li te drma ADD ne znam

2) lik priča iz ugla pro partije a daje primer na pub partiju, i naglasio je više puta da primer možda nije savršen ali da hoće da kreira sadržaj

3) protivnici definitivno nemaju info gde mu je tim, nalaze se pored 2 teleport anchor pointa i 100% bi se povukli da se bilo ko pojavi na tom toweru - išli su naslepo i prošlo im je

4) katastrofalni sled okolnosti postoji jer njegov tim ne može da se posveti objektivu sledećih xyz sekundi, protivnik je uzeo 1k golda, i pobeđuju fight jer je u pitanju pub i usralo ih je - uostalom, lepo kaže "you do not want to depend on plays like this to win clashes" implicirajući na 4 man black hole. To je suština svega. Njih je usralo sa ishodom, ali to ne znači da je silovao primer, već da je lepo naglasio šta je moglo da se desi.

5) plavi kvadrat je savršeno realna priča o kojoj je pričalo tona igrača, specifično najglasnije i najdetaljnije PPD na njegovom strimu, i priča je stara 2+ godine. Dodatno o tome su pričali Zai, RTZ i Dendi indirektno, bukvalno pre 20 dana na Summitu 7, tako da opet, nemoj da trubiš

6) bukvalno nijedan negativni komentar na internetu nije postojao o ovome i velika većina igrača razume šta lik govori na nekom nivou razumevanja, samo si ti došao ovde da sereš

Uostalom, ne pada mi na pamet da se raspravljam sa tobom više, mojne da missleaduješ narod.

...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shpanac said:

Smara me da razgovaram jako sa tobom jer si u zabludi da tumačiš bilo šta od ovoga ispravno, samo te molim da ne farbaš ovaj narod da je Blitz u krivu, jer eto trubiš da znaš bolje od jednog od najpoštovanijih coacheva na sceni:

 

7 hours ago, mladenq said:

Nit' mislim da sam pametniji od Blitza u vezi dote niti da vise poznajem istu, i u cilju izbjegavanja ovakvih komentara ja sam naglasio (mada znam iz prethodnih iskustava da je tebi dzabe capsom naglasavati stvari) ali opet kazem naglasio sam da se APSOLUTNO SLAZEM SA NJEGOVOM TEORIJOM OVDJE ali da su problem primjeri

za ove ostale tacke msm ne mogu stvarno:D, ja mogu da ti nesto dokazem 10x ti ces svejedno to da potisnes bez problema i nastavis da pricas neke gluposti, a sto se tice missleadovanja naroda, pa ima taj 'narod' svoj mozak i moze da procita pa nek se slozi sa onim sto mu ima vise smisla, ja sam samo ponudio svoj ugao tog njegovog klipa da se ne bi stvari uzimale 'as given' samo zbog toga sto lik uziva odredjeni status u dota zajednici

kao sto je odredjen period smatrano da je void radi genijalan build samo jer wagamama to radi, lol, a stvar imbecilna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...