Jump to content

RGB Konfiguracija pomoc


babaphet

Recommended Posts

Pozdrav, pre nego sto krenem sa sklapanjem zeleo bih da cujem misljenje iskusnijih forumasa o sledecim komponentama.

Naime, racunar bih najvise koristio za mobe i eventualno strimovanje samih igara.

Meni samo treba da pogura 144 fps-a sa strimovanjem plus neki multi tasking ali nista tesko, necu raditi editing ili nesto slicno.

konfiguracija je sledeca:

Procesor - i5 6600k
Maticna - Asus TUF z170s sabertooth
Ram - KIngston hyperX 8gb
Graficka - Asus dual rx 480 4gb
HDD - Toshiba 1tb
SSD - Crucial BX200 275gb SSD
Napajanje - NZXT Hale 82 v2 550w
Kuciste - NZXT S340 Elite white
CPU cooler - NZXT Kraken x52`
Kuler za kuciste - NZXT Aer RGB 14cm 2kom


Da li je bolje uzeti 6600k ili ce biti dovoljan 6400 i da li je bolje uzeti rx 480 ili gtx 1060?

Mozda jace napajanje ili veci ram? 

Link to comment
Share on other sites

Nikako shadowplay za stream, OBS je mnogo bolji, pogotovo ako oces ozbiljnije da streamujes. A ako vec planiras stream moj savet je ryzen 1500x ili mozda cak da se isprsis za 1600, a uz x varijantu dobijes rgb kuler ako se ne varam

 

ali se slazem za plocu ne moras bas od 200e al ne mora ni najjeftinija, sad iskreno ne znam koliko se krecu ryzen ploce

Takodje i radeon ima relive opciju koja je AMD varijanta shadowplay-a ali su obe sranje, lackuju mnogo opcija +je kvalitet losiji

 

Ja sam se licno lozio na RGB, na kraju je obicna led traka resila sve , izgleda lepo da ostavis slikicu na buildapc, ili pcmr reddit ili tako nesto ali to mu dodje na to, svakako se slazem za kuciste i eto kao sto vudu kaze bolja ti je mozda 1060 6gb ali lako mozes dodati RGB varijante kasnije

Edited by BakiZ
Link to comment
Share on other sites

Ako se OBS oslanja na x264 odnosno softverski enkoding, onda 1600 jeste bolji izbor jer će ti trebati što više CPU jezgara. Ako ćeš koristiti OBS preko NVENC-a, onda isti kurac da l koristio OBS ili Shadowplay (i u tom slučaju može i slabiji procesor). Nisam siguran koliko je OBS + x264 bolji za ovakav posao, ionako x264 moraš držati na fast ili bržem presetu uz visok bitrejt da bi sve stiglo u realnom vremenu, a tu razlika nije velika u odnosu na NVENC na high podešavanjima i sličnom bitrejtu.

U svakom slučaju ja bih testirao pre kupovine sa nekom manje zahtevnom a grafički detaljnom igrom (tipa Dota 2) u varijanti OBS+x264 i Shadowplay pa uporedio (sve novije Nvidije imaju dedicated H264 enkoder u čipu tako da će i slabije kartice raditi).

Inače Intel ima odličan HW enkoder (bolji od NVENC-a i Radeona), ali ne znam da li na aktuelnim čipsetima može da se koristi ako šljaka odvojena grafička (na pločama od pre nekoliko generacija nije moglo). OBS može da koristi Intela.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam doduše sa R7 1700 testirao OBS sa World of Tanks (realno manje zahtevna igra) u 2560x1440 u 60fps u 20.000 Mbit/s i procesor se nije ni oznojio što bi se reklo, frejmrejt u igri se nije pomerio. S druge strane i moj matori i5-2400 radi sa OBS u FullHD 30fps na istom bitrejtu sasvim ok. E sad ja ništa nisam gađao na 144+ fps, meni je frejmrejt u igri na kućnom kompu oko 90, ovamo je bio oko 120 ali sam u oba slučaja u principu više ograničen grafičkim karticama. U tom smislu može Ryzen sa više jezgara da bude bolja opcija jer igre svakako neće moći da iskoriste sva jezgra pa će ostati više slobodnih za strim i sl. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam devojci podesavao da stream preko relive, ima lag spikove ,sa OBS nema nikakvih problema iako ima athlon. Po meni obs mnogo bolja opcija a da ne pominjem sve twitch opcije koje zahtevaju OBS (twitch tips, donations, subscribe, follow, alarms i sve to) . Nisam primetio taj codec sto spominjes, a inace sam podesio OBS na njenom kompu tako sto sam nasao neki AMD encoder ali za GPU, posto sa onim athlon tesko jako ide :D Uglavnom ja licno imam i5 6600 i meni je dovoljan ali da mogu da vratim vreme sad uzeo bi ryzen 1500x/1600.

Ja sam inace probao shadowplay, mada imam 2mb upload i nisam uspeo da stream nenormalno je lagovalo dok je sa OBS bilo igrivo, na istom bitrate , tako da svakako preporuka za twitch je obs, mada to je malo OT

Edited by BakiZ
Link to comment
Share on other sites

Da , neces moci vise sa 4, ja i devojka saom pokusavali sa relive je bio prevelik lag, dok sa obs radi bez problema i to kao sto sam rekao an nekom shit procesoru (athlon 750). moj iskren savet je da uzmes ili 1500x ili 1600 ako mozes priustis jos bolje

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BakiZ said:

Da , neces moci vise sa 4, ja i devojka saom pokusavali sa relive je bio prevelik lag, dok sa obs radi bez problema i to kao sto sam rekao an nekom shit procesoru (athlon 750). moj iskren savet je da uzmes ili 1500x ili 1600 ako mozes priustis jos bolje

Ma mogu, hvala na info. mada se sad sve vise neckam da odbacim ova rgb cuda i kuciste i da uzmem normlanu zamenu a da uzmem 1070. Mada nisam siguran koliko ce mi 1070 biti potrebna jer bas dere po usima. Sta mislis?

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam na kraju uzeo 1060 strix, meni licno nije potrebno vise posto igram cs go, rocket league, i ovo mi je overkill sve ostalo mi radi ok na 1080. Sad ne znam jedino za sta bi bilo potrebno meni licno jaca masina mozda uknown battlegrounds ali je realnost da je igrica lose optimizovana i to je to . Za tako te igrice sa losom optimizacijom (ark, arma, unkown's etc) ti pomaze jedino high end masina. Mada opet je bolje uzeti ako mozes nesto jace pa si kasnije mirniji

Link to comment
Share on other sites

SHadowplay je ako samo SNIMAS gameplay na HDD, tu briljira pogotovo u 2K ili 4K rezolucijama, OBS ne moze da mu prismrdi po kvalitetu snimka.

Medjutim ako strimujes, OBS ima glavnu rec, pogledaj kod mene na kanalu (Gajbotron) sve strimove, manje i vise zahtevne igre pa zakljuci sam jbg....
Stavljen NVENC, znaci graficka gura i igru i OBS, nije naivno ako igru igras na ultra detaljima ali kod mene sve prolazi... Strimujem inace u 1080p 60fps, oko 14mb mi je podesen upload limit u OBS-u.

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...