Jump to content

CPU problem i7 4770


Dule_smor

Recommended Posts

Ok, nadam se da nisam nista sjebao. Sredjivao danas sobu i rekoh ajde da otvorim kuciste i njega malo ocistim od prasine, nesto mi se cinilo da se vise greje i cuju kuleri sad kad su pocele vrucine. Pogledam procesor i vidim da u onom metalnom pasivnom rebrastom kuleru ima vise prasine nego u usisivacu. Rekoh ajde polako da ga skinem posto ovako ne mogu da ocistim to jelte. Skinem, ocistim sve i vidim da je ona pasta na procesoru bela i neravnomerno rasporedjena. Nju naravno nista nisam dirao i vratim sve kao sto je bilo jelte. Ali sad se procesor jos vise greje, evo dok ovo kucam je na 60, kad ukljucim WoT recimo ide preko 90. Jel sam ja tu nesto sjebao kad sam skidao i jel mora odmah da se menja pasta ili mogu da ga koristim po par sati nekoliko dana, a da ne sprzim nesto?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Znaci nisam smeo da skidam kuler i samo ga vratim jer onda vise ne lezi lepo pasta izmedju da odvodi toplotu. Jbga, palo mi je to na pamet al tek kad sam ga vec skinuo. Nemoj da se cimas, necu sam da menjam pastu da ne sjebem nesto, odnecu sutra do servisa, nije sto dukata to.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hoće da puknu one žabice što drže Intelov stock kuler, jer su govno, pa može da se desi da nisu sve četiri lepo prošle kroz ploču i da ima lufta, nevezano za pastu.

Ako nosiš u servis, pitaj da ti montiraju neki nekorišćen stock kuler (verovatno imaju, kad sastavljaju ljudima koji odmah kupe aftermarket kuler), ili za full proof rešenje uzmi neki koji se montira šrafljenjem u backplate, umesto preko žabica (s tim što takvi nisu rasprostranjeni kao ovi sa žabicama).

Link to comment
Share on other sites

Bas sam proverio, sve 4 zabice su lepo legle, ne mrdza se nista. Ali u svakom slucaju verovatno je vec i trebalo da se zameni pasta cim je i ranije malo vise grejao. A sto mislis da uzmem neki drugi kuler, samo zbog tih zabica ili zbog neceg drugog. Doduse ovaj kuler je malo bucniji, ali meni ne smeta.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ako si duduk za celu stvar, bolje uzmi novi kuler. Nije milion evra.

Em će već imati normalno nanetu pastu, em će žabice biti ravne. Samo se seti da skineš zaštittnu plastiku lol.

Štagod da odlučiš, nikako nemoj da naležeš ko sivonja na soket. Sistem jeste blago retardiran, ali uglavnom leže sve kako treba.

Ako neće da legne, moguće je da se iskrivila neka žabica pa je samo jedna strana ušla u rupu, a druga odbija sink.

I kad montiraš - ili ubadaš dve po dve po dijagonali, ili prvo jednu, a sledeća nek bude dijagonalna.

SREĆNO! DELUJE KAO DA ĆE TI BITI POTREBNO ELELL!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

4770 ima malo veću potrošnju, al ja sam iz razloga prestanka zajebancije sa žabicama uzeo najjeftiniji kuler koji ima backplate i šrafove (neki Deep Cool CK-11508, koštao je manje od 700 din, a za nekorišćeni box kuler po oglasima traže tipa 500), i rešio problem do sledećeg menjanja ploče i procesora

Scumbag Intel, prodaje procesore s maržom od 300% ali štedi na plastici za kulere i limu za heatsink

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, tortky said:

Kako je bezobrazan ovaj SHW.

mislis toksican!

ok, fala na savetima drugari, videcu sutra dal cu nov kuler ili samo da mi zamene pastu

inace sad svaki cas menja frekvenciju rada kuler, cujem po zvuku, verovatno zbog varijacija temperature...a mozda ipak uzmem i nov kuler :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

I have a problem with i7 4770 too...

I don't own one!

 

Normlano je što menja brzinu rotacije kad varira temepratura toliko.

Serially, nemoj da padneš na "ne znam da montiram Intel kuler" meme, mnogi se sjebu tako što otključaju žabice, pa ona guraju i zavrću. To ne valja, i tako se lako sjebe. Možda si i izvalio, a ako nisi, žabice prvo zarotiraš u zaključani položaj, onaj u kom su bile pre skidanja kulera, pa ih učačkaš pažljivo u sve četiri rupe lagano, pazeći da ne "kliknu" (ne guraj plastikom dole, već pritsikaj metalne nožice kulera nadole, ili drži ceo kuler rukom i uguraj u rupe jednu po jednu). Kad su sve četiri u rupama, onda dijagonalno samo gurneš nadole palcem svaku i kad "cvakne", to je to :-)

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Pre par meseci došao lik da kupi neki stariji 775 Quad core procesor, pa da ga isprobamo, frajer kaže kako "4-5 godina radi sa kompovima", i krenuo da gura u rupe jednu po jednu i da onda zavrće udesno. :-D Naravno, kuknjava kako gore montaže za kuler nema :-)

Tako da iako je možda istina ovo što kažu da nemaš pojma, ipak imaš talenta :-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Pa sam koncept osiguravanja da kuler ne otpadne je ciganski rešen bez obzira na tog mamlaza.

Šta je falilo onoj šnali sa starih Pentiuma, a kasnije i na AMD, držala je odlično i mogao si da skidaš sto puta, kako se od toga došlo na plastične žabice koje se raspadnu posle dva skidanja (znam kako je došlo, ne mora odgovor).

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, millancche said:

Tako da iako je možda istina ovo što kažu da nemaš pojma, ipak imaš talenta :-)

ma to je vitja toksican :DDD

ocistili mi kuciste i zamenili pastu na grafickoj i procesoru za 1000 kinti...mozda sam mogao i sam, al vise volim da budem glupi doca nego da nesto sjebem :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da su samo izduvali ogromnu količlnu dugo nagomilavane prašine, i sad je ružno prozujao. Čest slučaj sa jeftinijim ventilatorima u napajanjima. Rešava se rastavljanjem ventilatora,, čiščenjem iznutra, i podmazivanjem. Mada CPU kuleri su kvalitetniji, imaju kuglične ležajeve, ređe se kod njih to zalomi, ali izgleda da tebi jeste. Za svaki slučaj overi i podešavanja u BIOS-u, da nisu resetovali defaults, pa time isključili opcije za kontrolu obrtaja, i sad ti se uvek vrti na maksimumu.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Čest slučaj sa jeftinijim ventilatorima se rešava tako što za onih 1.000 dinara kupiš novi jebeno i staviš ga na procesor.

:(

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Čest slučaj sa jeftinijim ventilatorima se rešava tako što za onih 1.000 dinara kupiš novi jebeno i staviš ga na procesor.
:(


Jbga, otkud sam znao, kad sam ga ja skinuo i vratio nije zujao, tek sad kad je promenjena pasta...nebitno, ako bude zezao uzecu neki drugi

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...