Jump to content

Trebam pomoc oko batch fajla


Coyote

Recommended Posts

Ono sto mi zapravo treba jeste da sadrzinu iz jednog foldera spakuje u zip i posalje u drugi folder

Npr:

folder D:\2.1 sadrzaj u njemu, podfoldere i fajlove da spakuje u zip i prebaci na destinaciju D:\2.2

Ono sto sam uspeo da odradim je:
 

@ECHO OFF

REM This sets the date like this:  dd-MMM-yy
Set TODAY=%Date%

REM Use 7Zip to Zip files in folder D:\2.1 and place the zip archive 
REM in D:\2.1

ECHO.
ECHO Zipping all files in "D:\2.1\*" and moving archive to "D:\2.2"
ECHO.
"C:\Program Files\7-Zip\7z.exe" a -tzip "D:\2.2\%TODAY%.zip" "D:\2.2\*" -mx5
ECHO.

Odradi mi po datumu sto mi odgovara, ali ne spakuje fjalove, bude prazan zip.

Untitled-1.jpg

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, ovo je Windows 8.1, ako se ne varam? Jel moguće da instaliraš PowerShell 5? Time bi batalio korišćenje 7zipa i koristio ugradjenje cmdlete u PS 5, što je po meni bolja opcija. Takodje, ako kasnije predješ na Win 10 / Win Server 2016, sve će ti raditi bez instaliranja ikakvih programa

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

%1 u %2 -uq0 %3 -r -x!*.7z -ssw -ms=off -

xcopy %2 %4 /s /d /e /h /i /k /r /q /y /c

Ja sam ovako nešto budžio i prosleđivao paratmetre, radilo je. %1 ti je putanja do 7zip exe fajla, %2 ide ptanja do odredišne arhive, %3 je izvor. Ovo parametri su za 7zip format, dodouše, za update (syncronize) režim.

Prekopirao sam tvoj kod, napravio bat fajl, i testirao, arhiviralo je neke fajlove i kopiralo gde treba, sve je unutra. Samo sam putanje promenio. Ovako

"C:\Program Files\7-Zip\7z.exe" a -tzip "D:\test\2\%TODAY%.zip" "D:\test\1\*" -mx5

 

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Jeste 8.1, pokusavam da napravim nesto sto ce da odradi to sto su mi rekli. Ideja je da se backup-uje jedna od baza Oracla preko mreze na drugi racunar, a pritom da se spakuje u zip/rar. I oni bi da se to odradi automatizovano. Da ga ubaci da se startuje vremenski.. A mislim da su to sve razliciti racunari, mislim da je server 2009 u pitanju odakle sve krece. Ne znam trebam li da ti dam jos neki info?

6 minutes ago, millancche said:

%1 u %2 -uq0 %3 -r -x!*.7z -ssw -ms=off -

xcopy %2 %4 /s /d /e /h /i /k /r /q /y /c

Ja sam ovako nešto budžio i prosleđivao paratmetre, radilo je. %1 ti je putanja do 7zip exe fajla, %2 ide ptanja do odredišne arhive, %3 je izvor. Ovo parametri su za 7zip format, dodouše, za update (syncronize) režim.

Prekopirao sam tvoj kod, napravio bat fajl, i testirao, arhiviralo je neke fajlove i kopiralo gde treba, sve je unutra. Samo sam putanje promenio. Ovako


"C:\Program Files\7-Zip\7z.exe" a -tzip "D:\test\2\%TODAY%.zip" "D:\test\1\*" -mx5

 

Hvala, sada cu da probam pa se javljam

 

Edit: Radi! Hvala puno! :)

Edited by Coyote

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...