Jump to content

Steam igre skuplje u Srbiji 20% od Aprila 2017


Lucky

Recommended Posts

Što da se stiskamo sa 5% na ovakve servise/usluge ko neki bedni japanci i sl..... daj oma 20% jer smo lopine nesposobne za bilo sta osim za drpanje sopstvenih građana.  Hjao kad će motorka konačno da zapeva u skupštinskom holu.....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Meni nikad nije bilo logicno da neko uzima PDV za digitalne usluge mimo zimlje porekla te digitalne usluge. Meni je ISP SBB ne drzava Srbija, od drzave Srbije nemam nikakvu digitalnu korist niti oni trpe neki trosak prilikom razmene digitalnih dobara da bi morao da postoji PDV. Ajde oporezujes fizicka dobra koja neko mora da proizvede, donese i prinese da bi ih ti kupio ali nisam bas siguran da postoji neki digitalni prevoznik koji doprema digitalni proizvod u Srbiju mimo ISP, SBB-a u ovom slucaju kojeg vec placam za te usluge.

STOKA CRKLA OD RAKA DACE SILA DA UMRU SVI.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pekarman said:

Meni nikad nije bilo logicno da neko uzima PDV za digitalne usluge mimo zimlje porekla te digitalne usluge. Meni je ISP SBB ne drzava Srbija, od drzave Srbije nemam nikakvu digitalnu korist niti oni trpe neki trosak prilikom razmene digitalnih dobara da bi morao da postoji PDV. Ajde oporezujes fizicka dobra koja neko mora da proizvede, donese i prinese da bi ih ti kupio ali nisam bas siguran da postoji neki digitalni prevoznik koji doprema digitalni proizvod u Srbiju mimo ISP, SBB-a u ovom slucaju kojeg vec placam za te usluge.

STOKA CRKLA OD RAKA DACE SILA DA UMRU SVI.

Pa pazi, ovo je dobro za naše tržište.

Recimo da si agencija koja pravi sajtove, i praviš ponudu srpskom klijentu za sajt od $500. Klijent će platiti na tvoju cifru 20% PDV, tako da je tvoja cifra zapravo $600.

U isto vreme klijent dobija ponudu od agencije iz Grčke koja traži takođe $500, ali oni ne moraju da plate PDV. Ako uzmemo da je rezultat isti, niko neće hteti da plati 20% više.

Ako samo srpske kompanije plaćaju PDV, automatski sami sebe stavljamo u lošiju poziciju. Ovaj zakon nas čini konkurentnijim na globalnom tržištu, makar u teoriji. U realnosti ova mera naplate poreza će verovatno ozbiljno i masovno početi da se primenjuje tek kad/ako upadnemo u VAT MOSS sistem, i EU u naše ime krene da lupa kompanije po ušima za neplaćanje poreza..

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

Mislim da potpuno nisam skapirao tvoj post i kako je to i u teoriji dobro za konkurentnost naših kompanija u svetu :)

Koliko sam ja shvatio PDV se samo uvodi na prodaju digitalnih dobara u Srbiji, samim tim u teoriji mogu biti pogođene samo srpske kompanije koje nešto digitalno prodaju fizičkim licima ovde a koji će morati da plate 20% PDV na svoj proizvod. 

Naše kompanije koje prodaju bilo šta napolju krajnjim korisnicima će plaćati PDV na osnovu njihovih propisa. Naše kompanije koje nešto prodaju drugim kompanijama u inostranstvu svakako ne plaćaju PDV na to. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa kao favorizuje se domaci proizvod (softver) koji je oporezovan od ranije a strani se dodatno oporezuje tek sada

ne znam kom procentu softverskih firmi u srbiji to moze da pomogne jer smo mi valjda rasadnik sotfverskih usluga i primarno izvoznik istih i ljudi od toga zive a ne od razvoja softvera za potrebe korisnika u srbiji lol, nije bas da uvozimo softver u toj meri pa da ce nam ovo pomoci na znacajniji nacin

valjda je to ta teorija na koju je cali mislio

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Како "G2A" ради са нашим порезима? Тамо може да се нађе доста јефтиније. Може ли тако да се "поједе" 20%. Мислим на Стим игре.
Качи ли ово и GOG?

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Kači sve živo od pretplate na Google Drive, preko tipa Netflixa, pa do Steama, GoG-a, Humble bundle i slično. Svako ko legalno prodaje elektronska dobra fizičkim licima u Srbiji od 1. Aprila mora da plaća 20% PDV. Sad moguće je da ti malo divlji sajtovi poput Kinguina, g2a i sl to iskuliraju, ali ovi normalni će sigurno plaćati porez a samim tim verovatno i povisiti cene krajnjim korisnicima.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...