Jump to content

Boot problem


MarkoL

Recommended Posts

PC nece da se bootuje sa HD7770 grafickom karticom.

Konfiguracija:

CPU: i7 3960x
MB: GA-x79-UD3 1.0
RAM: 16GB Kingston 1600(quad 4x4GB)
PSU: Chieftec CTG-750C
HDD: Kingston SSD 128GB +WD 1TB
OS: Windows 10 HOME x64 

GFX: Quadro 4000(trenutno koristim)
GFX: HD 7770 - (ranije koristio - vise ne mogu)
NOTE: HD7770 je radila ranije u ovom racunaru bez problema preko godinu dana

Probao sledece:

Reset bios-a
Upgrade bios-a
Brisanje svih driver-a(grafickih) kao i clean windows install bez instaliranja drivera.
Uklanjanje svih mogucih komponenti koje traze struju(ostao CPU, RAM i GPU)
Promenjeni svi PCI-e slotovi
Promenjen 6-pin kabl(modularno napajanje 2 dzeka i 2 kabla)
Bootovanje bez GPU(windows zvuk se cuje) naravno nema slike
Boot sa Quadro - bez problem
Boot sa HD770 - nema cak ni POST ekrana, o biosu i windows-u i da ne pricam
Cak sam rizikovao(veoma) i radio boot windowsa(da se cuje zvuk) pa onda zakacio HD7770 ali nije bilo slike.

HD7770 je ubacena u drugi racunar i radi bez problema kao i Quadro 4000.

Svaka pomoc je dobrodosla kao i prelozi.

Ukoliko ima potrebe za nekim testiranjem ili pravljenjem logova samo recite sta Vam treba.

CPU.png

DESKTOP-0OEJR4F.txt

MOBO.png

RAM.png

Link to comment
Share on other sites

Morao sam tako da reagujem. :-) Samo da ne ispadnem glup, kao kad sam roflovao na priče o pečenju grafika, a ono ispade istina. 

Ček, jel' tebi 7770 na glavnom kompu na kome nvidia radi ne daje nikako sliku, ni post, ni bios, ili daje to, pa izgubi sliku kad treba OS i desktop da vidiš?

Paj sad:

1. Uradi update biosa grafičke kartice, te 7770, na kompu na kome šljaka. Probaj je posle u glavnom, ako opet ne radi, vrati u ovaj u kome radi, instaliraj najnoviji drajver i mrcvari je nekim testovima i zajebanim igrama, možda "pokaže" da ipak ne valja.

2. Bedak. Imao sam davno jednom Gigabyte ploču, jeftinije kupio mašinu, lik mi baš predočio problem, dve ispravne jeftinije kartice, nešto tipa GeForce 8500GT i nešto u toj klasi od ATI, i jedna u ploči radi, druga ne, inače u drugim pločama obe rade normalno. Problem je bio do ploče, jedan kondenzator baš do PCI Express-a je bio loš, nije naduvao, nego nekako procurio dole na ploču, Kasnije je ploča skroz otkazala, i bacio sam je. Neka ti neki dobar serviser pogleda i ispita ploču, ako se grafika pokaže da je u redu.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, millancche said:

Morao sam tako da reagujem. :-) Samo da ne ispadnem glup, kao kad sam roflovao na priče o pečenju grafika, a ono ispade istina. 

Ček, jel' tebi 7770 na glavnom kompu na kome nvidia radi ne daje nikako sliku, ni post, ni bios, ili daje to, pa izgubi sliku kad treba OS i desktop da vidiš?

Paj sad:

1. Uradi update biosa grafičke kartice, te 7770, na kompu na kome šljaka. Probaj je posle u glavnom, ako opet ne radi, vrati u ovaj u kome radi, instaliraj najnoviji drajver i mrcvari je nekim testovima i zajebanim igrama, možda "pokaže" da ipak ne valja.

2. Bedak. Imao sam davno jednom Gigabyte ploču, jeftinije kupio mašinu, lik mi baš predočio problem, dve ispravne jeftinije kartice, nešto tipa GeForce 8500GT i nešto u toj klasi od ATI, i jedna u ploči radi, druga ne, inače u drugim pločama obe rade normalno. Problem je bio do ploče, jedan kondenzator baš do PCI Express-a je bio loš, nije naduvao, nego nekako procurio dole na ploču, Kasnije je ploča skroz otkazala, i bacio sam je. Neka ti neki dobar serviser pogleda i ispita ploču, ako se grafika pokaže da je u redu.

Ma ne krivim te za reakciju, tvoja je jos bila i "normalna":D

legend: 
Komp = konfiguracija iz prvog posta :D

HD7770 je radila preko godinu dana na kompu i onda odjednom prestala da radi. Na kompu sada koristim Quadro4000(iz moranja). Na drugom racunaru(od druga) HD7770 radi bez problema.

Kada je HD7770 ubacena u komp zavrti se procesor kao i ventilator na grafickoj kartici ali ekran blinka kao da se nista nije desilo. Nema post, bios, windows ekrana, samo crnilo kao kada je ugasen racunar.

https://www.youtube.com/watch?v=-Y_ChDGzzJc <-- video zapis kada je HD7770 u racunaru

2. Plocu sam pregledao ja nekoliko puta pazljivo kao i drugar koji zivi od hardware-a i nismo nasli nista problematicno. Kartica je probana u svim mogucim slotovima(4 komada razlicite brzine) i svuda se ponasa identicno.

Link to comment
Share on other sites

I ja batrgam sa hardverom godinama, ali crtu sam podvukao kod popravki ploča i grafika, u to se ne razumem, da ispitujem i lemim.

Ali znam da većina ploča koje krenu da "biraju" kad će da upale i sa kojom memorijom, pa moraš da izvadiš i vratiš da proradi s vremena na vreme, da te ploče neće dugo, i imamo to jedno iskustvo slično tvom sa grafikama. Kada sam je uzeo nije bilo vidljivih tragova, kasnije je taj kondenzator procurio, i ploča otkazala. I to baš kod PCI-E stajao.

Čim ti nikakvu sliku nemaš sa tom grafikom, OS si džabe reinstalirao. BIOS matične si flešovao, drmni i od grafike bios, ništa te ne košta. Eliminiši i grafiku kao problem testiranjem na računaru na kom radi, i onda ti ostaje samo ploča. Ne mislim na vizuelnu proveru, već ako može (nagađam malo sad) neki iskusan serviser da je ispita odgovarajućom opremom, proveri kondenzatore i ostale elemente na ploči, i to. 

Ili vozi sa nvidia sa kojom radi, ne diraj ništa, što bi rekao Torbica - "Neću da idem kod doktora, ko zna šta će mi naći".

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...