Jump to content

CS GO pomoc


Recommended Posts

Prva stvar vezana za GO je da je toliko dobro optimizirana da moze toster da je gura.

Ako ti je cilj 300+ fps,  neces pogresiti sa kombinacijom intelov 4690K procesor i nVidia gtx 1060 uz 8gb ram, ili eventualno 1070 za bas dominiranje,  i 8-16gb rama. 

Ja imam oko 250-300 fps uz overklokovan FX6100 (dobar kuler i 4ghz lagano) i RX 470 (asusov OC 4gb).  Ali kad ima dosta desavanja ume da padne do 120-130. Ako zelis bas dobru i stabilnu performansu ili 1060 uz 4690k ili 480ica. Ali to je ono,  overkill,  nema pptrebe.  470 i neki procesor overklokovan uz dobar kuler su sasvim dovoljni da gaze. :)

Fx 6350 + kuler + 470 je oko 420-440€

Rx 470 je u winwinu trenutno 28k (226€), FX 6300 je oko 17k(140€), a kuler dobar oko 60-70€.

Ne drzi me za rec za tacne cifre ali priblizno je to to,  znam tacno samo 470icu. 

-Beo

Link to comment
Share on other sites

Prvo da se ogradim da nisam neki spec CS:GO fanatik pa je moguće da nisam sva podešavanja stavio kako treba, tj sigurno uz neke od onih detaljnih tvikova s neta bi na ovoj konfiguraciji uvek radilo iznad 300, meni se dešavalo da na momente u nekoj makljaži padne na fazon 280 fps, ali je uglavnom bilo između 350 i 400. Igrao sam na 1920x1080, sve je na high, uključujući antialiasing koga je tako stavio po defaultu. Računar je sledeći. 

Intel Core i7 6700K @4.2GHz - dakle nije klokovan
64GB RAM
GeForce GTX 1060 6GB

Ostale komponente ne verujem da su relevantne na ovu priču. E sad to sam imao da probam na tome i na tome radi. Ono što je sigurno jeste da bi radilo i na nečemu slabijem od ovoga, tipa više od 8GB memorije ti sigurno ne treba za CS:GO. S druge strane verovatno bi i neki i5-6600 radio posao. Što reče čovek pitanje je i ukusa kako nameštaš podešavanja, nekome ni ne odgovaraju teksture na max i slično. 
 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

da, csgo je tolko dobro optimizovana da su kompjuteri koji su zakucavali 300fps pre godinu i po dana sada na ~170, a internet krcat problemima ljudi koji se muce sa 150fpsa na konfiguracijama od 1k$+

a 'toster' moze da potera igru, ali na 70fps-a, s cim bolje ni da ne igras igru

-vlada

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

zakucano 300fps je ok, ali uz sve na high mislim da ih ovde neces naci, a i generalno ljudi ne igraju na high sa high end konfiguracijama. mozes da probas i da prevrnes ceo net i mislim da neces naci 100% ono sto ti treba, jer ljudi prijavljuju razne stvari koje ne bi smele da se desavaju na high end konfiguracijama, zbog lose optimizovanosti, a moguce da ce tako ostati i do prelaska csgo-a na source 2.

u sustini, gtx970 pa na gore bi trebalo da ti pruzi sve sto ti treba, za tacnu konfiguraciju ce morati neko drugi da ti pomogne, a samo jos mogu da ti kazem da obavezno uzmes 144hz monitor ukoliko vec nemas.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Meni fps ide od oko 200-400, mnogo varira u zavisnosti od mape (i5 6600k OC na 4.2ghz , 1060 6gb), Uglavnom igrica je vise CPU intensive nego GPU, tako da gledaj da uzmes bar neki i5, a sto se detalja na high tice nemam pojma , samo su mi texture na very high i AA, ostalo mi je na medium/low). Ako oces sve highest (mada ne vidim poentu, niti vidim poentu bas 300 fps pogotovo ako nemas 144hz monitor) onda ces morati neki i7 i recmo bar gtx 1060 (bila bi sramota staviti neku slabiju graficku uz i7 :D )

Link to comment
Share on other sites

Brate, ovaj CS ... da li će ikada umreti priča "laguje mi monitor", neverovatno da prolazi i kroz nove engine igre i kroz nove konfiguracije i sve živo ... ono, 99% turnira se napravi "laganica" i onda CS mora 144hz monitori, odvojeni serveri, nisu dobri valve nego moraju custom sa većim tickom ... etc.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Predrag Logozan said:

Zato i trazim ljude koji imaju preko 300fps, stim da je sve na high. Znaci nije mi problem da odvojim i 1500e samo za masinu, al opet ne moram ni da bacam pare ako mogu da prodjem jeftinije i da postignem zeljeni efekat. 

Pogledaj ono što sam ja gore napisao, u principu su slična iskustva svih. Ako Bakiz sa istom grafikom kaže da ima 200-400 fps a ja sam imao oko 280-400 onda je tu jedina razlika u procesoru pošto sam ja probavao na i7 a on na i5 igra. U prilog tome ide i činjenica da kada sam rezoluciju podigao na 1440p nisam izgubio možda 10ak fps u igri, a kada sam je smanjio na 1280x1024 nisam dobio ništa, dakle sve preko GTX 1060 (što je tu negde kao i GTX 970) je besmisleno uzimati za CS:GO. Problem optimizacije igre je što ne verujem da ćeš moći u potpunosti da izbegneš dropove u fps, ili ćeš morati ozbiljno da prepišeš najbolje konfiguracije sa neta i istestiraš. S druge strane je pitanje da li uopšte možeš da primetiš razliku između 280 i 350 fps? Da kažemo najmanjeg i najvećeg frejmrejta koji možeš da dobiješ sa i7+GTX1060.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Danas sam popricao jos sa jednim likom koji se bavi prodajom komponenti, preporucuje mi intel i5 sa 1060 i 16gb rama i sa nekom B plocom kaze da cu postici dobar performance. Kaze da dodjem do njega pa da zajedno testiramo na cs go pa da se odlucim sta i kako :)  i da naravno uzimam 144hz monitor benq ili asus 

Edited by Predrag Logozan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...