Jump to content

Stiže Valeera!


Lucky

Recommended Posts

Prvo sam skapirao koliko me nervira ovaj "stav" likova kad su "ready" pa se klate levo-desno i gore-dole, totalno mi je kao Final Fight fazon :))

Drugo, nisam nešto impresioniran, još jedan melee assassin.

Treće, vidiš da stvari ne idu kako valja kad je više pažnje posvećeno skinovima i mountovima nego novom heroju.

lolov'o sam na Monkey King Samura :))

Link to comment
Share on other sites

Kako je moguće da imaš promo video i da recimo onaj deo za R skill izgleda onako??

Valeera tokom tri-četiri sekunde udari pet puta apsolutno nezainteresovanu Trejser i ništa se ne dešava dok Trejser bukvalno ne eksplodira. Slično je i za ostale skilove.

Taj delić videa je prikaz za mene ključnog problema HotS-a, iako ne umem baš najpreciznije da objasnim celovitost istog, tj. ne umem da povučem odgovarajuće poređenje. Ako neko ima isti problem, bilo bi dobro da mi ga obrazloži pošto ja ne umem.

U Doti recimo imaš 6-slot Svena koji se bilnkuje u protivničku petorku, baci stun i uz ult i echo obriše ceo tim i ti to nekako "osetiš".

U HotS-u neki asesin (recimo Ilidan) skoči na lika, nešto maše oko njega, preskače mu preko glave i sve to nekako nespretno izgleda, kao da ga promašuje i onda imaš 1 ili 0 ishod - ili lik umre i čuje se ono CUNG ili lik nekako prosto odšeta u fazonu boli me kurac.

Iako Dota nema neke animacije, screenshake i slično, borba je "visceralnija".

Kao da poredim shotgun u Quake 2 i pucanje konfetama u Metrou.

 

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

To je standardna boljka Hotsa od početka, a nastavlja se i dalje.

Evo baš sam juče odigrao dve partije sa Skeleton kingom i Dehakom (koji je, btw, baš zanimljiv heroj) ali obojica mlate kao nenormalni svime što imaju a uticaj na ostale likove u igri je ravan nuli. Čak i kad se nabudže pa postanu jači, opet sve se isto odigrava osim što protivnicima rapidnije opada helt - ali te satisfakcije "uh što sam ga sad rokn'o" i dalje nema. Mali broj heroja to ima, možda Nova npr, ili ovaj novi trol stade mi mozak sve mi Zeratul u glavi ...

20 minutes ago, shw. said:

onda imaš 1 ili 0 ishod - ili lik umre i čuje se ono CUNG ili lik nekako prosto odšeta u fazonu boli me kurac.

mislim da je to (nažalost?) deo mehanike - odnosno da to što je lik prošetao nazad u fazonu "bole me" je ipak dovelo do rezultata da ga je vratio na fontanu iz koje mora da srkne ili da se tpuje nazad u bazu, dok ovaj ipak generiše više xpa i pušuje. Ali je činjenica da igra više prašta nego druge, možeš na primer u prvoj sekundi da se zezneš i zaletiš u četiri protivnika i da se vratiš iza svoje kule bez da su te ubili, iako naravno sa znatno manje helta. To se u Doti nikad ne bi dogodilo.

Link to comment
Share on other sites

 

30 minutes ago, shw. said:

U HotS-u neki asesin (recimo Ilidan) skoči na lika, nešto maše oko njega, preskače mu preko glave i sve to nekako nespretno izgleda, kao da ga promašuje i onda imaš 1 ili 0 ishod - ili lik umre i čuje se ono CUNG ili lik nekako prosto odšeta u fazonu boli me kurac.

Ako se ne varam tebe buni to sto kolicina udaraca i animacija se ne reflektuje u kolicini DMGa ili "impacta" koji bi "trebao" da joj odgovara?

Ilidan je prosto.. takav.. assassin ali mobility assassin, vise kvantitet nego kvalitet udaraca :D ma sta ti ocekivao od njegovog skakanja/okretanja itd., moze da solira bossa posle nekog lvla, nema mu ravnog u ciscenju kampova, zahteva odgovarajucu podrsku od tima...

Prosto je zamisljen drugacije od onoga sto ti ocekujes od njega kad vidis sva skakanja i udaranja. Ako hoces "impact" ili osecaj "OMG ULECE!11", kontam Kerrigan sa svim CDovima ili nafarmovani Butcher tome najblize odgovaraju, ili pak Chromie i Li Ming od range heroja.. ali ni oni verovatno nikad nece pruziti taj osecaj prefarmovanog Svena ili, lupam, phantom assassinke..

14 minutes ago, Lucky said:

To je standardna boljka Hotsa od početka, a nastavlja se i dalje.

Pa sad, da li je boljka ili plus, to je vec diskutabilno :D kako kome jelte.

Link to comment
Share on other sites

Ok je to što postoji racionalizacija tipa "Ilidan ima svoju svrhu, čisti kampove" i "zamišljen je drugačije od onoga što ti očekuješ", ili "možda je to i plus", ali ništa od toga nije odgovor na ono o čemu pričamo.

Pričamo zadatku dobrog gejm dizajnera da te uvuče u svet tako što ti pruža odgovarajuću reakciju celog sistema i okruženja na igračevu akciju. Tj. njegov zadatak je da tebi mozak ne mora stalno da prolazi "reality check" i da se trudi da povezuje ono što vidi i ono što je feedback, već da da akcija lika i reakcija drugih likova/sveta budu u nekom logičnom skladu.

Ako moj lik ima dva jebena sečiva i vitla ti po glavi, a ti obrišeš prašinu sa ramena i odšetaš, tu nešto ne valja, bez obzira na ulogu heroja ili štagod da je "dizajner smislio". Na kraju, onda nije baš dobro smislio.

To nema veze ni sa tim što je tebi to možda "plus za celu mehaniku igre", niti sa "mojim očekivanjima od Ilidana", jer ja ne mogu da imam očekivanja od Ilidana nikakva drugačija od onih koje mi je sam Blizzard zadao - prvenstveno kroz pomenute "lude" animacije u HotS-u, a za neke su ta očekivanja nametnuta i kroz činjenicu da je on slepi elf demon rokač posterchild celog univerzuma.

Dakle, nije reč samo o Ilidanu, već prosto o tome da u HotS-u na ekranu ne vidiš svoj uticaj.

Ok, činjenica je da soakuješ više expa ako oteraš protivnika na fontanu, ok, ubio si heroja na Templeu i sad mu pucaš u core, ok, uzeo si novčiće tako što si ga ubio i bliži si cilju.

Ali to je drugi korak, prvi je da ti znaš kako i zašto si ga ubio.

Opet moram da dam primer FPS igara - neke igre imaju sjajan gunplay (odigraj prvi F.E.A.R. mislićeš da ti se ulepila kosa od krvi kad prođeš kroz nekog sa sačmarom), a neke imaju smeće gunplay (odigraj prvi Bioshock ili budi objektivan prema HL2 npr.). To ne znači da je igra u celini smeće, nije ni HotS smeće, ali ima veliku manjkavost.

Takođe, to što "neko ima neku ulogu" ne odgovara na pitanje zašto Sven isto maše "u prazno" i drugi heroji se ne prepolove u krvi, ali opet imaš osećaj da im je "jebao kevu", a ovde nemaš.

Evo ti primer, Tychus puca u HotS-u i Engi puca u Doti. To je bukvalno i mehanički i situaciono ista stvar, lik ima neki mitraljez i puca u tebe, ali te u HotS-u poliva praškom, a Engi te buši municijom.

 

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shw. said:

Taj delić videa je prikaz za mene ključnog problema HotS-a, iako ne umem baš najpreciznije da objasnim celovitost istog, tj. ne umem da povučem odgovarajuće poređenje.

 

46 minutes ago, shw. said:

Pričamo zadatku dobrog gejm dizajnera da te uvuče u svet tako što ti pruža odgovarajuću reakciju celog sistema i okruženja na igračevu akciju. Tj. njegov zadatak je da tebi mozak ne mora stalno da prolazi "reality check"

Jel bi mogao od prilike da napises kako bi probao da resis ovaj "problem"? Po meni neresivo bez nekog povecanja dmg-a svega ili smanjenja helta opet svega, sto bi sjebalo i poremetilo igru do neprepoznatljivosti..

Ozbiljno pitam, nije ono "AJ TI BOLJE KAD UMES!11"

Mislim da kapiram sta hoces da kazes, meni to nekako nikad nije zasmetalo, i bas sam razmisljao umesto ilidana da dam primer Tychusa, ili recimo Sgt. Hammera koji je faking tenk.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako bih rešio, kao što ne znam ni da kažem baš šta je konkretan problem.

Verovatno poenta i nije u demidžu i heltu, već u "osećaju", a to je ono što ne znam da definiđšem

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

 

14 hours ago, shw. said:

Kako je moguće da imaš promo video i da recimo onaj deo za R skill izgleda onako??

Valeera tokom tri-četiri sekunde udari pet puta apsolutno nezainteresovanu Trejser i ništa se ne dešava dok Trejser bukvalno ne eksplodira. Slično je i za ostale skilove.

Taj delić videa je prikaz za mene ključnog problema HotS-a, iako ne umem baš najpreciznije da objasnim celovitost istog, tj. ne umem da povučem odgovarajuće poređenje. Ako neko ima isti problem, bilo bi dobro da mi ga obrazloži pošto ja ne umem.

U Doti recimo imaš 6-slot Svena koji se bilnkuje u protivničku petorku, baci stun i uz ult i echo obriše ceo tim i ti to nekako "osetiš".

U HotS-u neki asesin (recimo Ilidan) skoči na lika, nešto maše oko njega, preskače mu preko glave i sve to nekako nespretno izgleda, kao da ga promašuje i onda imaš 1 ili 0 ishod - ili lik umre i čuje se ono CUNG ili lik nekako prosto odšeta u fazonu boli me kurac.

Iako Dota nema neke animacije, screenshake i slično, borba je "visceralnija".

Kao da poredim shotgun u Quake 2 i pucanje konfetama u Metrou.

 

Prvo, lepo je sto su i ljudi iz dote bacili pogled na hots :) Medjutim, kako da kazem, insistiranje da postoji problem je jednostavno pogresno - gameplay je drugaciji, dinamika fajtova je drugacija, jednostavno traje, i svasta se izdesava tu,


Recimo, izbanalizovacu dosta (na nacin koji dota igraci vide hots) - fajtovi u doti izgledaju ovako: blink preko 3/4 ekrana, burst, jedno ubistvo, drugo ubistvo, onaj treci i cetvrti preziveli heroj krenu da beze, i onda ih oni tako jure, ali ne mogu da ih stignu, pa ih na kraju stignu i ubiju tog treceg i cetvrtog. I vecina fajtova je one-sided, gde za pola sekunde mora da skontas koja si strana, i ako si "pogresna" ) krenes da bezis - onda ide blink preko 3/4 ekrana, koji fazon svaki heroj ima, i ti si mrtav :) I u vecini slucajeva tu se zna ko je koga navatao i pre nego sto je "fajt" i poceo (fajt pod navodnicima jer blink, burst i bezanija ne lice bas na neki fajt :) ). Nema pravog team fighta, tj. fajta na kakav smo mi iz hotsa navikli.

E sada, pre nego sto krenete da flejmujte i da se smejete, znajte da isto tako zvucite vi nama kada opisujete fajt u hots-u :)

 

15 hours ago, Lucky said:

Drugo, nisam nešto impresioniran, još jedan melee assassin.

Treće, vidiš da stvari ne idu kako valja kad je više pažnje posvećeno skinovima i mountovima nego novom heroju.

 

To je fora, jer je mount cock, li ming riding big cock i slicno :)

Sam heroj je jako interesantan, jeste on jos jedan assassin, medjutim igra trenutno ima 4 klase i sve se trpa u to. Poslednjih ne znam koliko assassina, sve je to drugi playstyle i druga klasa zapravo. Rogue je posebna klasa u hotsu - Carry disabler. Neki ljudi se recimo mnogo lepe na imena, kao nema supporta, a letos izbaceno dva supporta maltene za redom (auriel i medivh). I sad oni kazu, medivh je specijalist, jbg mogli su da zalepe i da je assassin. Medivh nije healer, ali on je cist support heroj.

Tako i ovo, mnogo mele heroja u poslednje vreme... A do pre par meseci je bilo "blizzard give some love to mele heroes", "we all know blizzard doesnt like mele heroes", sto je tada i bilo tacno - par mele assassina u tom 45 hero rosteru i to je to (od toga pola krs spreman za rework, tipa kerrigan, pa i illidan, ko se seca. Dodamo na to tralla i butchera i jebes mi sve ako nisam nabrojao sve mele assassine u igri. Ljudi zaboravili).

Glavnu pricu vodili ranged assassini i magovi, i turis muradina ispred i to je to. Jednostavno svi ovi razliciti tipovi mele assassina su dosta upotpunili hero roster. Igra je postala mnogo kompleksnija u poslednjih par meseci i 60 heroja.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, shw. said:

OPričamo zadatku dobrog gejm dizajnera da te uvuče u svet tako što ti pruža odgovarajuću reakciju celog sistema i okruženja na igračevu akciju. Tj. njegov zadatak je da tebi mozak ne mora stalno da prolazi "reality check" i da se trudi da povezuje ono što vidi i ono što je feedback, već da da akcija lika i reakcija drugih likova/sveta budu u nekom logičnom skladu.

 

 

 

 

 

Realnost je ono u cemu si proveo poslednjih 10-15 godina. Cela filozofija. I to je prokletstvo HotS-a, jer zbog tri linije i dva cora svako ko uradi "reality check" poredice sa dotom/lol-om.

Meni je recimo potpuno prirodno da mogu da napustim liniju kad hocu, izrotiram gde sam potreban i pocistim minione za 1-2 sekunde. Jer to su jebeni minioni, veci sam od svih njih zajedno. Zato i postoje druge mehanike, kao recimo punisher, e od njega treba da se pazis, i zato se trudis da ga ti dobijes, jer ako ga ne dobijes, feedback postaje jako zajeban. Dok u doti hvata me ista frka (kao da sam punishera izgubio) samo zato sto je protivnik sa linije ubio 10 (prdavih) miniona vise od mene. Medjutim "realty check" ne vidi nista cudno sto saigraci krecu da te napusavaju zbog toga. Jer zivis tu realnost mozda deset godina.

Znas kako nama cudno deluju igraci iz dote/lola koji fiksiraju jednu liniju i ne mrdaju 15 minuta iz nje, ili karazim (healer) radi solo kamp dva minuta (samo zato sto moze to da izvede). Pa eto, mozda je najbolja rec "kao da su u nekoj svojoj realnosti".

To je cela poenta. HotS se mora posmatrati kao posebna igra (jer to i jeste), i primetices koliko je ona ustvari brza, dinamicna i da ne prasta kao sto ti se na prvi pogled cini. A fajtovi su vrhunac cele igre, i blizzard je taj deo podigao na visi nivo, medjutim navika je ta koja jebe.

Link to comment
Share on other sites

Poenta je što niko ovde nikoga ne ubeđuje da je jedna igra lošija ili bolja od druge i da je to pitanje navike - dota je samo igrom slučaja odabrana kao igra za poređenje.

Imaš situacije u kojima uključiš igru, kreneš da je cepaš, vidiš da je "to to" što se tiče osećaja o kojem paja priča i zadovoljan si. Onda imaš i neku drugu igru koju uključiš, probaš da je igraš, vidiš da nema tog osećaja i onda je više ne igraš. I naravno da je to sve individualno. 

Meni napamet pada recimo Prototype:

Igra je bila "onako", ne mogu da kažem da je najveći hit, ali je taj osećaj bio sjajan i zato mi je bila gotivna.

btw, koliko je moj mozak iskonstruisao da je grafika u ovoj igri bolja nemate pojma. Sad gledam ovaj snimak i ne verujem na šta ovo liči :))

To na primer postojio i u Batmanu - kad vidiš koliko su gotivni fajtovi u betmenu samo bi se tukao.

Sa druge strane, imaš Assassin's Creed, posebno kec i dvojka ono je nikad grđe. Što opet ne znači da su nužno te igre loše, eno milijardi fanova kojima se to dopada, kod mene nikad nije "kliknulo".

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

Poenta je što niko ovde nikoga ne ubeđuje da je jedna igra lošija ili bolja od druge i da je to pitanje navike - dota je samo igrom slučaja odabrana kao igra za poređenje.

edit: Post je na kraju ispao predugacak, ali ne mogu sada da ga brisem i skracujem, i ovako se tripujem da mi neke stvari mogu biti iscupane iz konteksta i pogresno protumacene. Tako da, ko oce da cita nek cita, ko nece ne mora :)

Elem, pucacine su potpuno druga stvar, to zaista ima veze sa nekim dubokim unutrasnjim instiktom sto se tice feelinga, dok recimo u mobama, iako ima i toga, ima dosta i 'uslovnog refleksa' koji se sticao godinama - i na kraju je krenuo da stvara zadovoljstvo. Dota je po mnogim stvarima toliko kontraintuitivna, i toliko se dosadnih i prinudnih stvari radi u njoj (opsesivno-kompulsivnih, fazon, zasto mora da ubijem svakog miniona i postanem anksiozan ako promasim) - da, znam da se sada cudite o cemu bre ovaj prica - e to je cela poenta, neko ko 10 godina igra dotu ne moze da shvati kako tu igru vide treca lica jer je njima sve to postalo savrseno logicno. I nema to veze sa nepoznavanjem igre, vec sa tim zadovoljstvom koje nije instiktivno, vec je dugogodisnji 'uslovni refleks'. Jednostavno znate da vas ceka zadovoljstvo, ako sve uradite kako treba. Dok treca lica ne znaju, pa ga i ne vide.

Kada su se u HotS-u pojavili quest talenti, mene je jako nervirao taj zvuk, brate kao da skupljam novcice u super mariju. Da stvar bude jos gora, igrao sam tychusa gde svaki metak (4 puta u sekundi) stvara taj zvuk (jer svaki metak puni quest). Toliko me je to nerviralo da sam hteo da batalim heroja. Medjutim sta se desilo? Vremenom, kad mi se u mozgu sve povezalo, taj zvuk je poceo toliko da me smiruje, znaci nema veceg zadovoljstva nego da recimo dobijem chena, i dok on pije i ne pomera se, ja stackujem svaki metak.

Dakle, nije ni meni namera da ubedjujem koja je igra bolja, samo hocu da objasnim da dota ovde nije izabrana slucajno, vec da "u hotsu postoji neki problem u fajtu" u mnogome zavisi od ocekivanja koja su se 10 godina formirala bas u doti. I onda sam naravno naveo primer tih kontra-intuitivnih stvari, a koje stvaraju zadovoljstvo (jer dakle nije sve u instiktivnom ocekivanju, vec je dosta i 'uslovni refleks'). Takodje, taj fajt u hotsu, on traje, ima preokrete, neizvestan je pre samog pocetka, ima zaokrete, nemoguca spasavanja, neverovatna ubistva. Moze da traje relativno dugo, a moze i ceo tim da bude zbrisan za sekundu i to bukvalno. Dakle, dakleko je to od neke predvidivosti, seckanja u prazno i slicno. Pogotovu kako vreme odmice i postajes svestan da svaka smrt moze da te kosta partije. Medjutim, kad neko igra dotu 10 godina, navikao je da ima gap closer u duzini celog ekrana, i 400% critical damage burst, njemu je sve ostalo "seckanje" i "gadjanje praskom". Po meni dakle fajtovi u hotsu mnogo vise lice na fajtove, dok mi je u doti nekako sve blink-burst-beganje. Ali radi se o tome da posle 15-20 minita budzenja heroja u doti, i 40 minita radjenja "ispravnih stvari" ti zapravo i ocekujes od igre da budes toliko mocan da mozes da uhvatis neuhvatiljovog heroja, i odradis taj critical combo, pobijes celu ekipu sam. Jbg, zamisli stvarno da posle 50 minuta i ne znam kog levela koji si SAM nabudzio, ti moras da uletis u fajt "peske" i da ga odradis posteno. Pa niko dotu ne bi igrao. U doti razvijanje svog heroja stvara veliko zadovoljstvo, tim fajtovi su tu kao kruna razvoja, dodjes na kraju i pokazes svima koliko si jak - a jak si do te mere da si iznad svih ljudskih ocekivanja, blinkujes, odvaljujes heroja, pa drugog, pa treceg... I to naravno funkcionise, sto je i dokazano. Dok u HotS-u fajt je ono gde tek treba da se dokazes, i moze svasta da krene nepredvidivo (sto po hotsovim igracima, zapravo daje draz igri). Dakle, akcenat je u ove dve igre na potpuno razlicitim stvarima.

Prema tome, ne zelim da ubedjujem koja je igra bolja, vec samo da objasnim da sama igra (da li to bio hots ili dota) u velikoj meri formira ocekivanja za zadovoljstvo. HotS je hero brawler, fajtovi imaju vremenski udeo od mozda cak 50% cele partije... Dinamika igre je drugacija. Kao sto ja ne mogu da kazem da Dota ima problem, samo zato sto je zadovoljstvo na nekoj drugoj strani od moje ocekivane. A u HotS-u nemas bolji osecaj nego da zbrisete celu ekipu za 2 sekunde nekom zescom sinhronizacijom. Postoji taj neki "final fight" feeling i to prozivljavanje fajta zaista moze da bude "epic battle" u kojoj tek treba da se "rode junaci". HotS-u ne manjka brzine i dinamicnosti definitivno, zapravo mislim da je to glavni adut HotS-a, dok je u Doti glavni osecaj taj postepeni napredak i jacanje heroja i postepeno pravljenje razlike (koji se posle i potvrdjuje tim ubedljivim ubistvima).

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

Nebitan je OPŠTI UTISAK TOKOM IGRE, nisu bitni ni kripovi, ni dinamika, ni mehanika, ni decenijsko iskustvo u jednoj igri, niti je važan "konstantni brawling" ili "dvosekundni tf".

Ono o čemu sve vreme pričam jeste sažeto u onih tri sekunde u videu, koji se (ne)osećaju tokom cele partije - neki heroj IZ MRAKA IZLAZI I BODE TE U LEĐA LUDOM BRZINOM I SNAŽNIM UDARCIMA, a ti pušiš pljugu. I to je isto tako u tokom tog famoznog brawlinga.

Isto kao što nema veze sa dinamikom i heltom i demidžom to što kada razneseš security guarda u milion crvenih piksela sačkom u FEAR-u osetiš bizarno zadovoljstvo, a kad u Bioshocku pucaš iz utoke u razjarenog splajsera imaš utisak kao da ga fajtaš pred peglanje.

Evo, zaboravi Svena sa šest itema. U Doti bilo koji heroj kada udara bilo kog heroja na PRVOM NIVOU U PRVOJ SEKUNDI VAN KRIPOVA mi šalje signal da se tu nešto dešava. Jebena Pugna kada te udari onom KUGLOM MAGIJE je nekako "visceralnije" nego kada te JEBENI SIEGE TANK gađa u ok.

Boli me kurac da pričam o tome šta je bolje ili nije, a poređenje sa dotom je normalno pošto su igre isti žanr, bez obzira na idiotske look and feel PR bulište.

Opet ponavljam, ne znam šta je, da znam šta je verovatno bih radio u Blizzardu.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da, nhf, trazis dlaku u jajetu. Podvedi to sto ti smeta pod "nepremostive razlike" :D I razvedi se,jbm li ga. Ja sam sve te stvari sto ti navodis jednostavno prihvatio. Tebi je glavni problem sto ovde fali "realizma", ono, tenk od 200tona se rasklopio i roka po Medicu recimo :D ova tenkuje, (pogotovo late game!). Mislim ovo je moba igrica, mislim da to sto tebi smeta je nemoguce izbaciti. i moze se primeniti na sve Bliizzard igre ako cemo da radimo disekciju i cepidlacimo.

Evo primer WoW tbc. Kako ce bilo ko da tenkuje faking Onyxiu ili Nefariana? Ili jebenog old goda Ragnarosa, ili Gruula? Kad bi ih bukvalno smeljao ko bubasvabe?

Nemoj me pogresno shvatiti, imas pravo na svoje misljenje, ja sam neke visoko cenjene igre brisao posle 3 minuta, ono - jebite se, niste mi vredni vremena.

Link to comment
Share on other sites

Hm... fajtovi u tom in dev videu ni meni nikada ne deluju ubedljivo, medjutim takav isti utisak imam dok gledam ability prewieve za nekog dota heroja.

U samoj igri mi sve to ostavlja mnogo jaci osecaj, recimo butcher dok udara onom njegovom satarom, zuljin dok pogadja sekirama, ring of frost bukvalno osecas kako kreces da pucas koliko te je led stegao. Alarak kad uradi charge, osetis bukvalno svakog heroja kog si sasekao. Butcher kad te okuje lancima, stvarno osetis da si okovan, cimas iz sve snage ali nema bezanja. Ili rehgar sa ancestralom, kao da ti udahne dusu ponovo. Po meni se snaga u animacijama i zvucima bas oseca, tako da mislim da je BAS problem u toj razlici "sta vidis, a sta dobijes" bas to ocekivanje iz dote da damage treba da bude veci a solo 1 na 1 ubistvo brze. Recimo meni bas abilitiji u doti, sve su neke "plavicaste magme" u raznim bojama ciji se impact oseca bas zbog te snage, ne zbog samog osecaja. Ragnaros kad te odvali onim cekicem sa neba, potres mozga dobijes.

Ukusi su razliciti (recimo meni teksture mape i sama mapa izgleda bolje u doti, dok su mi heroji, animacije i izgled abilitija mnogo bolji u HotS-u. Takodje u HotS-u licnost heroja je genialno preneta na abilitije, objasnjavao sam jednom prilikom koliko je chromie dizajn zapravo genijalan (sam igrac mora da "predvidja buducnost", tako da na kraju stvarno imas osecaj kao da igras protiv heroja koji vidi u buducnost... Ili recimo taj butcher, kad vec pricam o njemu - abilitiji su mu takvi, da te ubedi da je i igrac koji ga igra neartikulisana budala koja juri na sve sto se mrda :) ), moja poenta je dakle, mozda je stvarno sve samo stvar navike i ocekivanja (u odnosu na maticnu igru).

Inace, nadji na youtube neki gameplay sa valeerom, videces koliki burst ona ustvari ima - u in dev video sa tracerom, to su bukvalno njeni basic attack, njeni abilitiji imaju mnogo veci burst od toga. Blizzard se verovatno oducio za takav prikaz, jer je predstavljao svaki ability posebno. Da je odradio neki combo iz tog dima, neko bi mozda pomislio da je sve to ustvari heroic ability.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

U pravu je Paja i to je jedan razlog zašto pretežno igram ranged heroje. U par navrata sam igrao s Ilidanom i bukvalno to, Ilidan skače oko protivnika i deluje kao da ga je iskasapio namrtvo, a protivnik ne daje nikakav "fidbek" i skinuo sam mu ukupno 2% helta...

Mislim generalno je HotS neispolirana igra do jaja u raznim aspektima, od portreta heroja koji kao da su ih crtala deca drvenim bojicama, pa do ovakvih stvari koje su baš deprimirajuće u trenucima kad popusti entuzijazam zato što gledam Silvanu i Artasa kako naplaćuju zaostale dugove...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, voodoo_ said:

U pravu je Paja i to je jedan razlog zašto pretežno igram ranged heroje. U par navrata sam igrao s Ilidanom i bukvalno to, Ilidan skače oko protivnika i deluje kao da ga je iskasapio namrtvo, a protivnik ne daje nikakav "fidbek" i skinuo sam mu ukupno 2% helta...

Ali kakv bi fidbek trebalo da daje? To pojasnite malo bolje. Jel mislite na fidbek u smislu da svaka ostrica treba da mu uzima petinu helta i na kraju kao konacan fidbek heroj padne mrtav posle 4-5 udaraca ili mislite na nesto drugo?

Na krau krajeva, illidan treba da skace na magove i ostale mrsave assassine u backlineu i tu pravi mnogo vise od tih 2%. Zapravo jako je smrtonosan. Ali ako skocis na johannu, jbg, johanna ima stit, ima oklop, sta tvoja seciva mogu tu :) Ne skaci na tenkove sa oklopom ako hoces feedback :D

Link to comment
Share on other sites

Da malo više čitaš postove, a manje braniš igru koju suštinski niko ne napada, video bi da piše da imamo problem da definišemo tačno kakav je to fidbek, ali da osećamo (evo sad nas trojica) da nešto nedostaje.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, shw. said:

Da malo više čitaš postove, a manje braniš igru koju suštinski niko ne napada, video bi da piše da imamo problem da definišemo tačno kakav je to fidbek, ali da osećamo (evo sad nas trojica) da nešto nedostaje.

Pazi ga, pocinje sa generickim internet postovima... Citam sve postove i pitam lepo. Voodoo kaze da mu smeta sto iskasapi protivnika a ne skine mu "ni 2% helta". Tako da nisam siguran da li misite na isto. Njegov post mi je delovao da bi se sa vecom kolicinom damagea i sama percepcija i feedback promenio. Pa sam ga to i pitao.


Ja igru ne branim, branjenja radi, samo pokusavam da ti predstavim igru kakva zapravo jeste (jer nisam stekao utisak da si je puno igrao, a ni skoro). Pa ti lepo objasnjavam da su u klipu sa valeerom, napadi na tracer basic attacks. Prema tome, sustinski ja nigde ne branim igru branjenja radi (ako si ti citao moje postove), tako da ne znam u kom smeru pokusavas da skreces diskusiju sada.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

Probaću ovako da se izrazim:

1) Zvučni efekat prilikom primanja demidža nije adekvatan

2) Vizuelizacija (animacija heroja i prateći efekti) prilikom primanja demidža nije adekvatna

Dakle pričam isključivo o strani koja prima (nho), nisu lepo napravili da heroj kad dobija batine izgleda kao da stvarno dobija batine, umesto toga imamo ovo:

l7vqAS7.gif

 

Link to comment
Share on other sites

A dota 2 ima pratecu animaciju heroja koji trpi damage? Jedino sto ima krvi koja se rasprsti pri udarcu... E sada mozda je to (ozb).

Sto se tice onoga ko nanosi damage, meni bas Dota ne deluje ubedljivo sa svojim animacijama (osim ono kada heroj chardzuje i krenu magije da prste, tu vidim da se nesto gadno desava, ne mogu da kazem. Medjutim i te magije su sve "plavicaste magme" u razlicitim bojama, sam dizajn ne deluje nesto ubedljivo (u HotS-u je vecina magija u 'fizickoj' formi).

Sto se tice zvuka, HotS ima poprilicno kvaitetan zvuk, svako oruzje i ability ima svoj unikatan osecaj i dodatnu dimenziju koju mu zvuk daje, medjutim sada kada slusam, u doti su svi zvukovi bas dosta "sljapavi" od krvi (do te mere da su mi svi slicni)...

Mozda je ta krv ono na sta ste vi navikli. Ali je sasvim realno da je to ono sto vam fali za pun feeling. Fazon kad cujete taj zvuk u blizini "znate da se nesto desava". Moguce.

Mada, ja nisam primetio da HotS ima bilo kakve objektivne vece nedostatke na tom polju (kao sto se u ovoj temi tvrdi), tako da bih pre rekao da je stvar navike u pitanju, nego neki zaista objektivni nedostatak. Ali kada je vec pomenuto, sada mi nedostaje neka mapa sa rekom iz warcrafta 3, pomesana sa krvlju i lesevima posle velikog fajta. :) Vise krvi bi svakako zainteresovalo vise igraca... I zaista, sada kada razmisljam o tome, u HotS-u stvarno nema krvi.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

Ilidan je samo primer, recimo Arthas kao zajebani oklopnik sa mačekanjom trebalo bi da bude strah i trepet na nivou Svena, ili Diablo kao nezaustavljiva mrcina čiji udarac vizuelno i zvučno treba da bude više nego ogreb mačke (a nije) itd.

Evo gledam sad neki replay - heroji ni nemaju "take hit" animaciju! Jedina vizuelna indikacija da si primio udarac (ne računajući health bar) je ona bela "zvezdica" koja se na trenutak nacrta između žrtve i napadača, i to je sve. Suzio bih problem na ovo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...