Jump to content

Graficka za Dotu 2


sale794

Recommended Posts

Ljudi treba mi pomoc oko graficke koja bi mi poboljsala dotu (moja je integrisana) ,komp mi je poprilicno govnjiv ali do sad je moglo na low da se igra,sad me vec izludjuje prilicno, I cena da je sta ja znam do 50 e ako je to moguce.

CPU: AMD A6-54ook

RAM
    4.00GB Single-Channel DDR3 @ 666MHz

Motherboard
    Gigabyte Technology Co. Ltd. F2A85XM-HD3 (P0)

Graphics
    SyncMaster (1152x864@75Hz)
    512MB ATI AMD Radeon HD 7540D (ATI) 

Link to comment
Share on other sites

Budžet ti nije baš preveliki, ali može da se iskopa ponešto što bi ti završilo posao, polovno naravno. 

Recimo ovako nešto GTX 560Ti je ok varijanta 

http://www.kupujemprodajem.com/gainward-560-ti-40484179-oglas.htm?filter_id=18787

http://www.kupujemprodajem.com/Evga-GTX-560ti-1gb-256bit-DDR5-40322726-oglas.htm?filter_id=18787

Druga opcija je neki Radeon 7850 ali su ti oni malo skuplji, oko 70evra a za te pare možeš već da nađeš i GTX 660 koji je bolji po performansama. 

U svakom slučaju po netu se mogu naći testovi gde ljudi (doduše sa jačim procesorom) imaju 80+ fps u doti na ultra setovanjima sa GTX 560Ti tako da ti za tvoje potrebe kartica odgovara kod tebe bi trebalo da izvlači bar 50-60fps, i više ako malo smanjiš setovanja. Ili ako nađeš nešto na oglasima baci ovde link pa što bi se reklo da vidimo o čemu se radi. 

Nove kartice za te pare su ti R7 240 ili GT730, nemoj bacati pare na to nećeš dobiti ništa. Najjeftinije novo da ima smisla da ga uzmeš je onaj RX460 što smo pominjali u drugom topicu ali to je već 14.000 dinara. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Moguće, naravno zavisi od toga šta trenutno imaš od napajanja, u svakom slučaju bi bilo dobro da je preko 500W s tim da je uvek problem s tim kineskim napajanjima kakvo verovatno imaš da li isporučuju tu snagu. Ono što je sigurno jeste da GTX 560Ti traži 2 dodatna 6-pinska konektora što znači da ti to treba na napajanju ili da kombinuješ sa adapterima preko Molex konektora (oni koji inače idu na standardni hard disk, dakle ne SATA konektori za napajanje diskova). 

Proveri prvo šta imaš u kućištu, možeš na primer i da ga slikaš pa baci ovde da vidimo. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Postovani, nemam previse iskustva u pisanju ovakvih tekstova, ali u slicnom sam problemu kao i sale... nakon ovih poslednjih updateova izgleda mi kao da se igram sa krompirom,a ne MOBU .... od komponenti imam sledece, i zelim da se stanje koliko toliko poboljsa, hvala unapred. 


AMD a6 3650 with radeon graphic

Gygabyte ga-a75-d3h

8gb dd3

integrisano amd radeon 6530 (512mb ima mislim)

i slag na torti MSI 400W napajanje...... 

:D nadam se nekom cudu da za male pare mogu to dodradim,inace cu cekati bozic da se oparim [:)]

Link to comment
Share on other sites

Slična je dosta situacija, doduše tvoj procesor je malo bolji. Ali mislim da bi u kombinaciji sa recimo GeForce 560Ti polovnim moralo ipak jače napajanje, tipa ovako nešto http://emmi.rs/konfigurator/proizvodi.10.html?go=true&go=true&go=true&categoryId=219&sortBy=Price1|ASC&offset=2

U teoriji može da se proba i sa slabijim ali može da se desi da se komp samo ugasi pod opterećenjem ili tako nešto a to je pogotovu problematično u kontekstu polovne kartice koju ne možeš valjano da probaš, tj ako nešto ne radi kako treba ne znaš da li je do napajanja ili do kartice. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Slična je dosta situacija, doduše tvoj procesor je malo bolji. Ali mislim da bi u kombinaciji sa recimo GeForce 560Ti polovnim moralo ipak jače napajanje, tipa ovako nešto http://emmi.rs/konfigurator/proizvodi.10.html?go=true&go=true&go=true&categoryId=219&sortBy=Price1|ASC&offset=2

U teoriji može da se proba i sa slabijim ali može da se desi da se komp samo ugasi pod opterećenjem ili tako nešto a to je pogotovu problematično u kontekstu polovne kartice koju ne možeš valjano da probaš, tj ako nešto ne radi kako treba ne znaš da li je do napajanja ili do kartice. 

trenutno nema tih kartica, a da se ne bi fokusirao samo na jednu da li je nesto od ovih OK? Zeleo bih da probam nesto za sta ne moram da menjam napajanje, ako je moguce,pa ako bude moralo i movo napajanje da se uzme..

1. https://www.kupindo.com/Graficke-kartice/35196419_ATI-Radeon-HD-4650-1GB-128-Bita-HDMI 

2.http://www.kupujemprodajem.com/ATI-RADEON-HD4850-512MB-256bit-40192837-oglas.htm?filter_id=99560586

3. https://www.limundo.com/kupovina/Racunari-i-oprema/Komponente/Graficke-kartice/Ati-Radeon-4870/52614543

 

Link to comment
Share on other sites

To ti je sve zastareli i kod nas iz pitaj kog razloga precenjeni krš. 3000 za 4650? Haos... Za 4870 bi ti skoro sigurno trebalo bolje napajanje. Vidi da neko normlan irazuman ostavi neki oglas ovde, pa pazari nešto pristojno što radi posao, tako ja radim već godinama :-D

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Lik ima 50 evra i igra se u 1152x864, ako doda 500 dinara može da kupi novi R7 240, koja bi mu verovatno završila posao za stabilan mid/high u Doti.

Ovde mu se preporučuju kartice koje nisu 750ti (što je lol, pošto je to najbolja kartica na svetu) a koje srču dve tone struje, ko zna šta on ima u mašini, budite malo realni.

 

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Deadwood Gledaj, ne može ti niko pomoći ako mu otežavaš :-) Što ne preciziraš koje igre ti se tačno igraju, i koliko para imaš? Ovako fejluješ mnogo, nhf.

Prvo, ti KP linkovi ne znače ništa kad okačiš, likovi koji ih preprodaju brišu i obnavljau oglase nekoliko puta dnevno. Nije ti od pomoći ni to da gledaš šta sve ima do 30-40 eura, koliko ti je, čini mi se, limit., pa da lepiš linkove, tu ima svačega, preduvanih cena recimo, a o pečenim i izrudarenih grafikama da ne govorim. 

Gledajući tekst linkova, rekao bih da je gt640 kita, realno, mislim da sam imao verziju od 2GB, ali može na slabo napajanje. 6850 je i dalje jaka i može da "povuče", ali treba bolje i kvalitetnije napajanje definitivno. Plus nemamo više uvida u cene, nije isto ako traži neko 25e ili 55e za GT640, jer ako je povoljno, može se isplatiti zgrabiti, probati, ako ne paše, prodati dalje.

Friendyly tip - napiši imam xy para, oću da igram to, to i to, da ti ljudi kažu može ili ne može, a ako može, da ti predlože šta može.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...