Jump to content

BenQ Klan RUR Heroes of the Storm turnir na Gamescon-u!


Longleyy

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, Lok'tar Ogar said:

Svaka čast na odzivu za ovako kratko vreme!

Drago mi što vidim da ima dosta HotS igrača u Srbiji, iako zajednica nije toliko jaka! Sve pohvale za organizatore i nadam se da će sve proći kako treba :)

Vidimo se u subotu! #hypeisreal

Pa ako misliš da bi zajednica trebala da bude jača, pomozi da se bolje razvija :)

 

Link to comment
Share on other sites

Treba nam još jedan igrač za još jedan tim ipak, ako se ne pojavi igraće Lucky sa vama :D

Tako da ajde nek se javi neko :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Za slučaj da neko nije primetio, poslat je svima mejl sa svim detaljima pre nekih sat-dva.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Počinje HotS finale na games.conu, Heroji s Oluju vs Heroes never Die! Pratite uživo na https://www.twitch.tv/klanrur

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

On ‎26‎.‎11‎.‎2016‎. at 9:04 PM, SavKe said:

Počinje HotS finale na games.conu, Heroji s Oluju vs Heroes never Die! Pratite uživo na https://www.twitch.tv/klanrur

Pohvale za stream finala na twitchu, jako prijatno iznenadjenje kada smo stigli kuci sa turnira. :) Lepo bi bilo samo da ga sledeci put najavite pre turnira, mislim da bi tako ljudi unapred isplanirali da ga gledaju, iscekivali bi stream i imalo bi vise viewa. Na neki nacin da pocne da se podrazumeva da su HotS turniri ispraceni streamom. (Inace, mene jako malo stvari nervira u zivotu, ali ono vrcenje ekrana u krug dok ruse core me je jako nerviralo :))

Sto se tice organizacije turnira, ako se uzme u obzir sva kompleksnost, mislim da je bila vrlo dobra. Ima ono "ali", ali nije to nista sto se ne moze ispraviti na nekom narednom turniru. Ako bi posmatrali samo drugi deo turnira kada se igralo samo na 10 kompova na benq standu, rekao bih da je organizacija turnira bila odlicna, i zaista svaka cast. I organizatori, arbitri, ljudi tu, su bili jako ljubazni i prijatni, pozitivni, samo tako nastavite. Jako pozitivna atmosfera generalno.

Imate smisla, i voleo bih da organizujete jos turnira u buducnosti.

E sada, sto se tice onog "ali", on se odnosi na prvi deo turnira kada smo imali 30 kompova na raspolaganju. Jednostavno, mora da kazem, jako smo neefikasno iskoristili tih dodatnih 20 kompova. Dosli smo u 8, turnir je poceo u 9 ili kada vec, potpuno nebitno, tu negde smo odigrali prvo kolo. Drugo kolo smo odigrali u 14h (ne hvatajte me bukvalno u satnicu, ali toliko nas je to cekanje iscrpelo da vise nismo ni gledali u sat, nego smo isli na pice, druzili se, zezali se, nismo dali da nam to pokvari ukupni dozivljaj). Problem je bio i sa nasim mecevima, jednostavno "pripreme" timova su trajale po pola sata (znaci ne tehnicke pripreme organizatora), vec dok se timovi smeste, iscackaju mobilne, odluce se koja mapa, pozovu svi u custom game... To je po 20 minuta trajalo. Prija malo opustenija atmosfera, ipak smo dosli na festival zabave na kraju krajeva, ali mislim da koliko toliko treba da postoji neko prolazno vreme (sa sve uracunatim wc-om, pripremama, znaci prija opustena atmosfera, ali da se ne prepusti organizacija timovima za pocetak meca, jer onda se oduzi zaista vise nego sto je prijatno. Tih problema je bilo bas kada je trebalo da se bonus 20 racunara maksimalno iskoriste. U drugom delu turnira sve je proteklo onako kako treba da bude.

Na kraju se turnir zavrsio kako je otprilike predvidjeno, do 22h - ali mora da kazem, imali ste dosta srece. Nerealno veliki broj partija na ovom turniru je trajao oko 10 minuta :) Pa je to nekako izvuklo da se turnir zavrsi do 10 sati. Inace "realno" je dve partije po satu, tako ispadne prosek ako igras HotS ceo dan :) Pa na to dodaj pripreme timova posto je turnir, i napravite neka prolazna vremena.

Znaci mislim samo na ono na sta vi mozete da uticete - dakle da imate veci uticaj na pocetak sledeceg meca. (Naravno, ne mislim na "visu silu" i onaj tehnicki problem koji je na sat vremena prekinuo turnir, iako sam siguran da ste sada bogatiji za to iskustvo).

To bi bio moj feedback, sto se mene tice nadam se da ce gamescon biti i sledece godine :)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima (moderatorima, organizatorima, igracima, fanovima) :)

Zelim da se za pocetak zahvalim svima koji su ispratili ovu organizaciju do kraja i pomogli malo da se popularizuje ova brawl arena (koja je po meni trenutno najextravagantnija MOBA) i na taj nacin uticali da se ljudi koji igraju ovu igricu osecaju kao superstarovi. Stvarno, hvala vam, nikad bolji osecaj. Podelicu ovu konverzaciju u par topica kako ne bih opterecivao ljude da citaju sve vec sta ih interesuje od onoga sto imam da kazem za datu temu :)

O TIMU:

Nas tim se na turniru zvao Heroes never Die (ne znam da li ce i dalje tako biti :P) i dosli smo do finala. Skup smo drugara iz raznih igrica, tako da variramo od ljudi koji su igrali od alphe i imaju sve heroje 15+ lvl do ljudi koji imaju dovoljno heroja da igraju hero league (hehe). Clanovi tima su bili DKB , Maven, Ladzzo, Quirkywolf i neuroproxy. Iskreno receno, nismo se nimalo spremali za ovu igricu posto nam je akcenat Overwatch turnir (u cijem smo winners bracket finalsu i cekamo da se organizuje mec) a ovo nam je uvek bio second best koji bi smo igrali. Malo nas je zacudila odluka sponzora za Overwatch nagrade vs HotS nagrade, s obzirom da su kotizacije za Overwatch duplo vece od HotS-a, ali opet nije na nama da sudimo o sponzorskim odlukama, vec da doprinesemo kvalitetnim partijama ovomo divnom eventu. Ergo, tako smo se odlucili da i igramo HotS zbog nagrada s obzirom da neki od nas igraju na monitorima koji rade na ugalj :P Enivej, total game time ulozen u vezbanje za turnir je ja mislim 5-6 team league matcheva. Strategija nam je bila da igramo solid kompozicije (current meta) i solid draft, s obzirom da nismo vezbali razlicite strategije. To nas je doveolo do finala i mogu reci prijatno smo bili iznenadjeni. :3

O TURNIRU:

S obzirom da smo igrali Overwatch turnir dan ranije, a posle isli i slavili celu noc uz PALE ALE :3 prrr, imali smo oko 2h spavanje pre nego sto smo dosli na turnir koji je pocinjao u 8am kako bi se odigralo sto vise match up-ova. Zombie mode u kome smo bili prva 3h dok nismo konzumirali prvi kofein je bio hard corde ali gejmeri, smo pa smo navikli na takve stvari. Generalno organizacije je bila malo sloppy a evo i zasto. Ako su ljudi vec pozvani da dodju mnogo ranije (neki su ustajali u 6 da bi dosli iz okolnih gradova/opstina) bilo bi red da se zbog njih ispostuje  neka satnica, koje nije ni bilo. Za pocetak delay od 1h dok nismo otkrili da ne mozemo da koristimo blizzard launcher je bio nepotreban, jer je ceo turnir mogao da se prijavi blizzardu  i dobije non-block odobrenje za datu ip adresu. Ovako registrovano je mnogo logovanja sa iste pa je blizzard zakljucao bnet launcher. Dalje velika pauza izmedju meceva, gotovo da su ljudi zaboravili zasto su dosli, a posle samo jedan stage (10 sedista) za ostatak takmicenja. Sa druge strane, licno sam prisustvovao mecu bodreci drugare, u kome su svi dobili DC, i gde je drasticno lagovalo. Toliko da je igra prekinuta (a time i ceo turnir na 2-3h).. Znam da su ovo problemi tehnicke prirode, i da vise manje organizatori samo mogu da kontaktiraju ISP ali opet generalno lose uticu na raspolozenje i hajp oko turnira. Mada sa druge strane, stage je bio na odlicnom mestu, s tim sto je trebalo da se strimuje HotS na tom streamu sa delayem naravno, a ne Street fighter (koji je moram priznati imao najludju publiku hehe). Kompjuteri i oprema su bili odlicna, za razliku one na Overwatch turniru i sa te strane nemam nikakve primedbe, cak pohvale (iako sam nosio svoju opremu).

O LJUDIMA:

Stavka koja je bila daleko najbolja ispred svih ostalih su - ljudi koji su bili na festivalu. Nebitno da li su gejmeri, gejmerke, posetioci, promoteri,organizatori, svi su bili nevernovatno pozitivni. Znaci, nisam mogao da verujem koliko je u stvari nas community fenomenalan. Ok., verovaton ima trollova online :) ali uzivo, ja sam bio odusevljen koliko su ljudi komunikativni, druzeljubivi, korektni i prijatni. Cak mislim da je to bila glavna stvar, zbog koje su se tehnicki problemi bacali  u drugi plan. Upoznali smo mnogo protivnika, koji su i posle meceva pricali sa nama i druzili se, blamirali uz  guitar hero (RATM, Disturbed, Kansas etc), skakali uz lude anime pesme, vozili motore, isli na VR, igrali Munchkin sa nama i jednostavo provodili se. Bukvalno od 7-77 ili sto bi rekli od LoL-ovca do WoT-ova :P. Cela atmosfera je bila tako geeky i kul da sam ja bio raspamecen koliko su ljudi ovde kod nas pozitivni gejmeri. Da ne pricam to da sam video neke prijatelje koje nisam video 10god, koji su mogu opusteno da kazem, najstariji geekovi u srbiji (Miso, Mojsije, Javorko, Siljo obozavam vas :*) Ne mogu da kazem cudna, ali definitivno naj wow scena je to sto nije bilo nikakvog konflikta na celom turniru, sto ne mogu da kazem za ostale sajmove. Jednostavno - Gaming at Its Finest.

ZAKLJUCAK AUTORA:

Definitivno nam treba jos ovakvih festivala. Znam da je bilo previse problema, i za prijave, i za tehnicke stvari, i za organizaciju - ali ljudi su se potrudili, i napravili nesto. Svakava vam cast na tome i imate sve pohvale ne samo od mene nego od cele nase ekipe. Cast nam je bila  da smo bili deo celog eventa i nadam se da smo vam pruzili odlicne partije. Sve cestitke pobednicima u HotSu, jednostavno su mnogo bili bolji od nas kao tim (ali i dalje 1v1 u shumi lasthope bih te dobio sa KTom; imas  srece pa hots nije 1v1 hehe <3 ), sve cestitke svim ucesnicima, imali ste petlje da dodjete i da date sve od sebe i to je vaznije od bilo cega. Mi obecavamo da cemo se regrupisati, i krenuti ozbiljnije da vezbamo kako bi pruzili jos bolje partije atraktivne za oko i time doprineti jacoj HotS sceni. Sve u svemu sada smo hajpovani zbog Overwatch finala pa se vidimo tamo. Jos jednom hvala svim ljudima koji su bili ceo dan uz nas (pogotovo drugarima iz NS-a koji su apsolutni pozitivni genijalci), nama je bilo fenomenalno, dve igrice dva finala i bezbroj ludih momenata sa fenomenalnim ljudima. Jedva cekamo sledeci event ovakvog tipa. Sada ustajem sa stolice, i aplaudiram svima. You are all MVPs. /applaud

 

/teambow HEROES NEVER DIE

 

PS. Ukoliko neko iz nekog cudnog razloga  zeli da nas kontaktira - bilo da igramo neku igricu, da mi prica kako sam mu omiljeni gejmer, ili samo da me trash talkuje i salje mi kontraverzne slike :3 moj kontakt je neuroproxygaming@gmail.com ili neuroproxy#2745 battle.net ID.

Edited by neuroproxy
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, SerbCommando said:

 

E sada, sto se tice onog "ali", on se odnosi na prvi deo turnira kada smo imali 30 kompova na raspolaganju. Jednostavno, mora da kazem, jako smo neefikasno iskoristili tih dodatnih 20 kompova. Dosli smo u 8, turnir je poceo u 9 ili kada vec, potpuno nebitno, tu negde smo odigrali prvo kolo. Drugo kolo smo odigrali u 14h (ne hvatajte me bukvalno u satnicu, ali toliko nas je to cekanje iscrpelo da vise nismo ni gledali u sat, nego smo isli na pice, druzili se, zezali se, nismo dali da nam to pokvari ukupni dozivljaj). Problem je bio i sa nasim mecevima, jednostavno "pripreme" timova su trajale po pola sata (znaci ne tehnicke pripreme organizatora), vec dok se timovi smeste, iscackaju mobilne, odluce se koja mapa, pozovu svi u custom game... To je po 20 minuta trajalo. Prija malo opustenija atmosfera, ipak smo dosli na festival zabave na kraju krajeva, ali mislim da koliko toliko treba da postoji neko prolazno vreme (sa sve uracunatim wc-om, pripremama, znaci prija opustena atmosfera, ali da se ne prepusti organizacija timovima za pocetak meca, jer onda se oduzi zaista vise nego sto je prijatno. Tih problema je bilo bas kada je trebalo da se bonus 20 racunara maksimalno iskoriste. U drugom delu turnira sve je proteklo onako kako treba da bude.

Ljudi nisu mogli jedno sat vremena da se uloguju na svoje naloge, zato je sve od starta kasnilo dosta i zato je turnir počeo u 9 ili možda čak i kasnije.

U nekom delu turnira je sjeban internet na celom festivalu, pa je došla nova pauza od jedno sat vremena.

Ja sam procenio da će da traje do 22h sa svim plusevima i minusevima u satnici, i nisam pogrešio :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

On 11/21/2016 at 0:41 AM, Lucky said:

Nema nikakve veze sa tim, najveća "zasluga" je što smo mi poželeli da napravimo HotS a Benq je imao razumevanja, imajući u vidu da su "sve" druge veće igre već pokrivene svojim turnirima. Ali je sve pionirski poduhvat i kao što rekoh, od odziva ljudi će zavisiti da li će biti i narednih HotS turnira.

@Lucky Ja mislim da je odziv i nadvisio ocekivanja! :) nadam se da ce u buducnosti biti jos druzenja.

@SavKe hoce biti neki izvestaj ili reportaza sa slikama itd? :D 
 

Link to comment
Share on other sites

Biće naravno :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, lasthope011 said:

I ja bih zeleo da se jos jednom zahvalim organizatorima na sjajnom turniru. Kao sto su vec igraci rekli, bilo je jako zanimljivo i lepo upoznati nove igrace iz Srbije. Preporucujem svima da dodju na sledeci turnir i nadam se da cemo se uskoro opet takmiciti . 

Ja se nadam da sledeci put necete bas da nas dobijete 3-0. Sa 3-1 bih vec mogao da zivim! :D

Link to comment
Share on other sites

Vidi coveka, ispade da mu je bilo toliko ez da se smorio! xD Ja sam licno odigrao cak dve partije danas, sto je duplo vise nego moj prosek ove sezone! E, a inace, skroz bi ok bilo da se organizuje taj 1v1, hope vs proxy na lost cavernu, vidis da te covek izazvao! 

On the more serious note: znam da je rano, ali ima li govora o nekim narednim turnirima ili cak nekoj ligi? Posto rekoste da ste se pozitivno iznenadili brojem prijavljenih timova i tako to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...