Jump to content

Westworld - HBO serija


Kole

Recommended Posts

21 hours ago, Lucky said:

Ja sve vas inače volim, ne znam da li sam vam to rekao, čak i ovog viću koji misli da ga ne volim. Ali malo više od njega ipak volim Nidžu a Luku najviše, kad već Bole nije u topicu!

Što bi rekli, slobodna ljubav svuda oko nas!

tm @bolkonski

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
On 7/24/2017 at 6:26 AM, Lex said:

Ako Laki ne postuje na ovom topicu da je gledao, da li to znači da nije gledao, ili je gledao, a niko nije video drvo koje pada?

I odgledao sam! I dalje držim da ima nečega u tome kad imaš prilike da odgledaš sve epizode odjednom, ili sa makar malim razmakom, nekako nema potrebe da se previše razmišlja o nekim stvarima kad znaš da će razrešenje potencijalno doći brzo!

Meni su sve epizode bile kul, onda mi sedma malo nije odgovarala, nekako mi je bilo previše to sve što se tu izdešavalo, međutim, na sreću, osma je nastavila trend dobrih zaključno sa finalnom epizodom gde je, da kažemo, pojašnjeno i to iz prethodnih epizoda.

Dopadaju mi se inače raznorazni hintovi koje "loviš" kroz epizode, to je simpatično.

Nisam doduše skapirao samo post-credit scenu u finalnoj epizodi jer mi je isuviše "obična", ne otkriva mi ništa novo, ili sam propustio neki detalj?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Odgledao sam pre desetak dana, i s obzirom koliko često mi padne ova serija na pamet, moram da napišem utiske ovde. ovo "serija mi povremeno padne na pamet" je dobro, znači da mi se nekako urezala i da je ostavila dobar utisak, iako nisam bio nešto oduševljen dok sam gledao i nakon što sam odgledao poslednju epizodu.

Smetali su mi neki sitni detalji, što mi se skoro nikad ne dešava kad gledam sf, ali evo navešću nekoliko

 


1. hostovi se "resetuju" kad spavaju - šta se dešava ako lik npr. prca celu noć kurvu ili na bilo koji drugi način je natera da ostane budna?
2. Nisu nijednom prikazali sukob između dva random hjumana, što je realno da se desi s obzirom na broj dileja koji idu i pucaju i prcaju na random. Ono, sigurno bi se desilo da se potuku u kafani fazon, krenu da se dave i kolju itd...
3. Sve je fensi itd, a leševi bleje u sobi sa staklenim zidovima, dok glavni ljudi šetaju hodnikom i pričaju. Razumem naravno da je ovo zbog efekta na nas gledaoce, ali to mi je baš zasmetalo. Ono, kao da ta "mesara" ne bi bila na nekom drugom spratu, i zar ti leševi ne bi bilo bar složeni? Uostalom, zar nije cilj da se leševi što pre "poprave" i vrate u igru, a ne da bleje par dana tako...
4. Iako sve prate, kako je moguće da je jedini način da neko provali izmene u kodu hosta tek kad dođe "na pregled" ?

E sad

Razmišljao sam o tački br. 1 iz prethodnog spojlera, i zapravo to je možda i bitniji detalj priče, odnosno moja teorija je sledeća:

Dolores je krenula "u avanturu" sa onom dvojicom, te nije mogla da se resetuje, odnosno da se probudi u svojoj sobi. Arnold je ubacio "samospoznaja code" (nazovimo ga sad tako), i pretpostavljao da će se bar jednom desiti idealni uslovi da se taj code razvije u njenoj glavi do kraja i da Dolores dobije svest. Naravno za ovo je potrebno vreme, jer to ne može da se desi u roku od 24h, i zato se to i desilo za vreme tog putovanja.

 

Sve u svemu ok serija, iako ima tih neki rupa. Film nisam gledao, a hoću :)

Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2017 at 8:52 PM, togFU said:

Odgledao sam pre desetak dana, i s obzirom koliko često mi padne ova serija na pamet, moram da napišem utiske ovde. ovo "serija mi povremeno padne na pamet" je dobro, znači da mi se nekako urezala i da je ostavila dobar utisak, iako nisam bio nešto oduševljen dok sam gledao i nakon što sam odgledao poslednju epizodu.

Smetali su mi neki sitni detalji, što mi se skoro nikad ne dešava kad gledam sf, ali evo navešću nekoliko

 

 

  Hide contents

 

 

E sad

 

  Hide contents

 

Razmišljao sam o tački br. 1 iz prethodnog spojlera, i zapravo to je možda i bitniji detalj priče, odnosno moja teorija je sledeća:

Dolores je krenula "u avanturu" sa onom dvojicom, te nije mogla da se resetuje, odnosno da se probudi u svojoj sobi. Arnold je ubacio "samospoznaja code" (nazovimo ga sad tako), i pretpostavljao da će se bar jednom desiti idealni uslovi da se taj code razvije u njenoj glavi do kraja i da Dolores dobije svest. Naravno za ovo je potrebno vreme, jer to ne može da se desi u roku od 24h, i zato se to i desilo za vreme tog putovanja.

 

 

Sve u svemu ok serija, iako ima tih neki rupa. Film nisam gledao, a hoću :)

 

Filim je total naiva u odnosu na seriju, ali ok za pogledati

 

Edited by nickwood

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

On 21.12.2017. at 8:52 PM, togFU said:

1. hostovi se "resetuju" kad spavaju - šta se dešava ako lik npr. prca celu noć kurvu ili na bilo koji drugi način je natera da ostane budna?

mislim da su te stvari pojašnjene "radnim vremenom" parka, odnosno opštim pravilima rada.

On 21.12.2017. at 8:52 PM, togFU said:

2. Nisu nijednom prikazali sukob između dva random hjumana, što je realno da se desi s obzirom na broj dileja koji idu i pucaju i prcaju na random. Ono, sigurno bi se desilo da se potuku u kafani fazon, krenu da se dave i kolju itd...

u pravu si, ali mi deluje da te toliko "okruže" botovima koji ste opsedaju i nude koješta i svako vodi svoju priču da nema ni razloga ni prilike da se susretneš sa nekim i zapodeneš kavgu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
30 minutes ago, absolute said:

Opusti se drDuly...doturaćemo ti ko što igoru doturamo...

Sonty providuje sigurnim kanalima....

 

salje mu usb flash pismom? :tf:

27 minutes ago, Kole said:

a i kad budes klemovo tri do pet kila evra mesecno jebace ti se mnogo koliko kosta mesecna hbo pretplata =oD

u pocetku ce biti blize 2k, ali videcemo

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

to sa tesom tompson sto je sad "odjednom svuda" je tipican primer onog "otkud i kako ovaj glumac ovde, to jest niotkuda, a u svim serijama i filmovima" a covek/zhena snima non stop vec 10+ godina
tako da, dok je takav stav uglavnom odraz neznanja osobe koja ga izrazava jer je "kasno dosla na zhurku" 
u tvom slucaju Laki, koji si, navodno, fan veronike mars, situacija je alarmantnija jer ukazuje na gubitak pamcenja, a nit si mator nit (javno) narkoman cime bi se taj gubitak opravdao ;oD

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

planiras da se izolujes tih 10ak nedelja ili te ne brine visoka sansa da ce neko na netu da ti slucajno (ili drugacije) spojluje neki big reveal? =o)
Izolacija je prirodno stanje s troje dece, a i radim od kuće, tako da samo necu ulaziti ovde :)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...