Jump to content

Westworld - HBO serija


Kole

Recommended Posts

ljudi jebu bernarda, hostovi jebu bernarda, secanja jebu bernarda, zhivot jebe bernarda, univerzum jebe bernarda, SVI jebu bernarda!
=o(
;oD

rip elsie potvrdjen...waste of a character tbh

tendi sve bolja, yay

99% potvrdjeno da je haris zapravo "don't call me billy" mada ima sanse da bude i logan, iako ne znam sta bi se narativno dobilo tim twistom

dolores...baguje me koliko tajmlajnova sa dolores hekshuli ima
ili postoje 2 grada ispod peska, ili je grad zakopavan i otkopavan (bar jednom) ili postoje tipa 3 ili cak 4 tajmlajna...smorina...

sve vise se bojim prevelikog klifhengera na kraju sezone

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Bernard prica je sadasnjost tj. najskorija, onda 30 godina unazad je Billy/Dolores prica, a jos jedno 8-9 godina pre toga je Arnold/Dolores u plavom . To sto Dolores vidi matorog Wilijama/Billija/MiB je naravno naskorija prica. Zasto je obucena kao i pre 30 godina nemam pojma ali ocigledno prezivljava neki flash back. Dokaz toga je scena u vozu recimo gde odjednom nestanu Billy i Lorenco ili sad u ovoj epizodi trenutak kad predje iz povredjenog stanja u nepovredjeno. Znaci 3 tajmlajna sigurno ima.

 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Elsiena smrt nije potvrđena. Mislim baš suprotno s one dve scene u vezi sa njom, Bernard i "Indijanci". Ne kažem da sam u pravu, ali mi vidimo samo kako je davi a ne i da je ubije kao što je onu drugu, a posle imamo scenu gde je ona "locirana" sa bezbednjakom koga hvataju. Mislim da je ona novi Arnold.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

cek jel mislis da
a) bernard nije ubio elsi nego joj je (u momentu lucidnosti da je android) objasnio situaciju i ona sad altruisticki radi solo vs sistema u korist hostova? (to mi deluje prilicno far fetched, ona jeste bila zaintereovana da odgonetne misteriju wtf se desava, ali da li je)
b) bernard jeste ubio elsi ali je napravio androida po njenom liku koji ce da radi po njegovom setu instrukcija sada kad njega nema (tehnicki varijacija na temu b)
c) elsi je zhiva i toliko imba (ili eventualno deo neke jos neotkrivene frakcije) da je unapred znala da je berni host i ona mu je usadila ona secanja da ju je ubio i sada ona radi covert ops dok svi misle da nje vise nema
?

=o)

 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da je na dugačkom štapu, ali je njena smrt nerezonska i bio bi ogroman propust u scenariju. Naročito je nerezonska kao "dokaz" da je Bernard ubio više od jedanput i to baš u kratkom roku, a on postoji jako dugo. I uopšte cela priča oko nje kao jednog od glavnih sporednih likova bi pala u vodu, što se sigurno neće desiti na osnovu svega što smo do sada videli u smislu kvaliteta pisanja.

To me je navelo da gledam scenu njenog "ubijanja" drugačije, odnosno da ona nije ubijena. On nju davi i nemamo konačnost kao kod one druge ženske. Iz toga sam izveo zaključak da je ona "novi Arnold" u smislu da radi subverzivno unutar parka kao ljudsko biće, ne neophodno po svojoj volji (možda joj "Indijanci"- samooslobođeni roboti prete i slično), ali je kao ljudsko biće neophodna robotima za "razvoj".

Mi imamo samooslobođenje od strane Miv, ali je njen princip drugačiji od Indijanaca. Itd. Mislim da je sada jasno šta je centralna priča WW-a, a to je ontološko pitanje, odnosno šta je to biće i/ili postanje bićem. U tom smislu postoje različite perspektive kako to pitanje da se reši ili ne reši. Tajmlajnovi, ubistva, obrti, je tu da bi bilo interesantno, ali je suština ozbiljna tema kojom se bave na ozbiljan način, čak veoma aktuelan.  Serija je odlična.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Ja sam iz razmene Bernard vs Ford razumeo da je Ford poslao Bernarda po Elsie. Ako mu je rekao da je ubije onda je mrtva sigurno. Ako nije, zasto nije? Ford je dokazao da mu nista nije vazno osim price, ljudi ili masine, nevazno, prica je ono sto ga tera da dela. Scena sa "indijancima" je objasnjiva na dva nacina a)lik je host i nema ovlascenje nad njima  ili  b) lik je covek i nema ovlascenje nad njima. Sve se svodi na ovlascenja i nacine da se ista premoste. Bernard je mislio da ima Forda u saci ali mu je dao tablet i ovaj je reprogramirao Clod koristeci backdoor koji je Albert ostavio a za koji on zna.

A zar nije "Albert" samo eko njihovih secanja? Kao sto je receno nekoliko puta, Albert jer eksperimentisao sa tim, da im fragmenti secanja odzvanjaju u glavi kao glas od "boga" koji su masine tumacile kao glas od "Alberta" jerbo je on njihov tvorac?

 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

odlican je zaplet oko forda i arnolda (iako i dalje ne znam kakav je to plan arnold zapravo imao a sa kojim se ford nije slagao, i zaista se nadam da nije prosta ideja da li da hostovi budu svesni ili ne), sve ostalo deluje malo bez potrebe zakomplikovano, zapocete price ispresecane, tajmlajnovi, osecam se kao kad krenes da igras rpg i zapocnes svaki moguci kvest i ni jedan ne zavrsavas :| posle nekog vremena pocne da smara i prestanem da brinem

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

da,da Arnold, moja greska. 

Jos ostaje pitanje sta je Maze, jel stvaran ili je koncept. Ford je rekao da je Arnoldov cilj svesnost. Dok je njegov naracija ili prica. To je u konfliktu u osnovi jer svesni glumci nisu bolji nego su gori od masina. Cak je i Bernard napravljen u cilju naracije, da masine napravi sto uverljivijim po pitanju emocija. Njegova pozadina, smrt sina je u cilju toga, da moze da prenese svoje "emocije" drugim masinama. Zato svaka ima tragicnu pricu. Kao u Matriks filmovima, masine su probale da naprave isti gde ljudi zive ispunjenim i srecnim zivotima i to je dovelo do smrti istih jer nije imalo sta da ih "tera" da zive. Mozda je tako i sa masinama. 

Bice sigurno jos nekoliko skrivenih masina medju "ljudima". Tipujem na sve.

 

 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam the maze shvatio kao bukvalni maze, koji se završava u ispovedaonici one crkve, koja vodi do lifta kojim se izlazi iz parka. Na taj način je Arnold hteo da sve sentient hostove izvede iz parka, nakon čega ga je Dolores ubila. I sada Ford koristi maze da sve sentient botove bukvalno navuče u zamku i deaktivira. Zato je toliko forisirao reveries, da odvoji sentient hostove od onih koji to još nisu postigli. Zato i toliko forisira taj novi narative. Čak ima i scena kad čini mi se neko od hostova kaže MiB "The maze is not for you."

Inače tek sad je jasno zašto Dolores i Teddy imaju narative gde su osuđeni da svaki put budu silovani/ubijani.

Vrhunska serija  

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Majstor bora said:

 

  Hide contents

Meni je cudna jedna stvar, ukoliko je Dolores ubila Arnolda zasto je to toliko bitno kad su mogli da ga poprave u roku od odma ili je Ford skontao da mora da razmontira Arnolda do te mere da ne pokusava da napravi ljude sa svescu od hostova

 

wait what

kako su mogli mrtvog coveka da poprave u roku od odmah? Bernard je napravljen po Arnoldovom liku sa Arnoldovim secanjima.. Arnold je bio hjuman

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Majstor bora said:

 

  Hide contents

Meni je cudna jedna stvar, ukoliko je Dolores ubila Arnolda zasto je to toliko bitno kad su mogli da ga poprave u roku od odma ili je Ford skontao da mora da razmontira Arnolda do te mere da ne pokusava da napravi ljude sa svescu od hostova

 

Dei, odgledaj ponovo svih osam epizoda

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Poenta je sledeca




Iz ovoga sam izvukao da je Arnold od pocetka bio AI i da nikada nije ni bio covek a ta teorija kruzi i po redditu:

https://amp.reddit.com/r/westworld/comments/5eeoev/arnold_was_never_a_living_breathing_human_arnold/

Ne znam kako drugi percipiraju ali meni to ima smisla...

Ford: Yeah. After all,
you yourself were the author of so many of them. Then, when we started, the hosts' emotions were primary colors. Love, hate. I wanted all the shades in between. The human engineers were not up to the task, so I built you, and together you and I captured that elusive thing...

Edited by Majstor bora
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Nije u pravu.

Taj segment se odnosi na Bernarda tj. kako je Ford napravio Bernarda da "popravi" emocije hostovima. Nema nikakve veze sa Arnoldom. A Teddijev masakr je najverovatnije naredba Fordova, da istrebi ceo taj gradic koji je sluzio za te poludele hostove. Najverovatnije posto je Dolores ubila Arnolda. "Kill them, kill them all". Najverovatnije je MiB ubio Dolores pre nego sto je uspela da pobegne napolje stoga i ona njegova recenica kako je pomogao Fordu oko Arnolda, sto sam ja isprva mislio da je MiB ubio Arnolda ali izgleda da je MiB ubio Dolores kad je krenula u rampage.

 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites


nije bernard sacinjen od arnoldovih secanja nego samo liche fizicki za fordov kapric (i big tv reveal potrebe)

shajaznam, nije loshe kao teorija mada i to mi vise deluje kao jos jedan nepotrebni twist nego nesto substancijalno za pricu...al ono, nije nemoguce...onaj prvi je bio arnold, drugi bernard...ako napravi treceg koji se zove cezarm carli ili cester onda imamo pattern i abecedno imenovanje ;o) mada, mnogo je sumanuto da u drustvu/kompaniji gde postoje androidi dva coveka koja su pokrenula sve nisu toliko poznata lica da pravljenje bernarda da izgleda kao arnold moze da prodje neotkriveno, cak i ako je ogroman timespan u pitanju....

ako "killer rampage" u kom su dolores i teddy sudelovali u proslosti nije malfunction nego necija naredba, radije bih da je arnoldova nego fordova, tj da je arnold imao neki opakiji master plan od ovog fordovog koji je basically "flipno matori i oce max power i controll samo da bi pricao svoje price"

uglavnom, ono sto napisah pre ~2 meseca, iritira me sto sve ide u pravcu koriscenja hostova, za koje manje ili vishe zhelimo da su svesni, radi obracuna nekoliko matoraca.... (korscenje takve price kao metafore za "i u nasoj stvarnosti bogati matorani koriste one ispod sebe kao potrosnu marvu" je suptilno ko maljem u glavu (tipa 10x ponavljanja iste poruke na kraju cloud atlasa ;o)))

 

Link to comment
Share on other sites

trotky pogledaj ponovo svih 8 epizoda :D

ma ne, ja sam kapirao da je viliam MiB iz mladjih dana, jer njegova prica sa dolores mi je bila uzasno iritantna dobrim delom pa sam se nervirao oko toga i razmisljao cemu sve to :P i onda cela ta fora sa tajmlajnovima ovo ono bla bla truc

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...