Jump to content

Stan na Novom Beogradu - blokovi


Recommended Posts

50 minutes ago, vanste25 said:

Za koju ti novogradnju smatras da je na ok lokaciji? Sta mislis o Radoja Dakica (Blok 7a) ? To je ok lokacija, al' kvadrat 1650, isto Neimar radio. 

Kad malo bolje razmislim, ne svidjaju mi se stare zgrade. Liftovi su stari, svaki cas se renoviraju (kod mene u sadasnjoj zgradi, 3 lifta, soliter 20 spratova i malo-malo pa 25 000 eura traze za popravak lifta), uglavnom se oseca neki ustajali miris i niko da prekreci imena klinaca iz kraja koji su se potpisali svuda. 

Daleko od toga da imam kesa, al' samo trazim nesto fino, na kredit naravno.

ne znam dal' je pitanje upućeno meni, ali ja nisam baš najbolja osoba da preporučim novogradnju jer ja mislim da je novogradnja bezveze, čast izuzecima. pre bih se opredelio za zgradu poput ove džokerove ili tako neke građene davnih dana, gde makar znaš da je gradnja solidna i "jedino" može da zaškripi na primer lift, ali ima i zgrada kod kojih je i to sređeno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Usput, liftovi u novim zgradama su često veće sranje nego DAKA carevanje.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dende said:

vodokotlic u zidu.

To i ja imam na bezaniji, i cesto me je morila misao, sta cu raditi kada se pokvari ili procuri :)

Dzokeru, jebo te taj lavabo, jedino me vise nervira kada ima teksturu drveta :D. Inace 800 eura na toj lokaciji za tako skenjan stan uopste nije drasticno jeftino. Moja sestra je kupila gajbu tu negde u jerkovicu kod super vera (sori ako to nije bas tu, meni to sve isto) za 1000 eura po kvadratu kompletno renoviran stan pre skoro 2 god

inace novo vs starogradnja : naravno da je bolje uzeti starogradnju, vecina je kvalitetnija od novgradnji, plus cena.

Ali za staroradnju se ne moze dobiti isti kredit kao za novogradnju, dalje povracaj poreza za prvi stan u novogradnji nije zanemarljiv, i mislim da stari stan nije moguce osigurati kod nkoska.

Tako da kad se sve baci na papir, ako se dize kredit, treba ipak dodatno izvagati.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

plus komšije, ne znam kako zaboravljate tu činjenicu kod starogradnje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

definitivno nisi mogao gluplji one liner da postuješ, bravo!

mislio sam, na prostu činjenicu, da prvo biraš komšiluk, tj u kakvom kraju ćeš živeti, a plus da u situaciji celih naselja gde kvadrat košta više ipak imaš manje šanse da zabodeš ljude koji ne održavaju svoj stan i nećeš se juriti sa njima oko bednih 200, 300 ili koliko već dinara mesečno za održavanje zgrade. Belvil, A Blok i slični imaju već unapred fiksnu cenu održavanja po kvadratu, što bi u teoriji značilo da će taj blok zgrada sa okolinom ličiti na nešto i posle 10 godina. Naravno, ništa od toga nije uklesano u kamenu, ali je to po meni i još jedan faktor kod kupovine stana, ne gleda se samo maxi, pošta i cena

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Koji će ti kurac druželjubive komšije, poenta je da NE BUDU druželjubive.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Ali za staroradnju se ne moze dobiti isti kredit kao za novogradnju, dalje povracaj poreza za prvi stan u novogradnji nije zanemarljiv, i mislim da stari stan nije moguce osigurati kod nkoska.

Bilo nekad, krediti su sad isti (banke imaju previše para koje ne mogu da plasiraju), NKOSK isto šljaka. Jedina razlika je zapravo u tom povraćaju poreza, što opet može biti solidna stavka, ja sam od toga kupio maltene celu belu tehniku za gajbu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@Highl1 Kraj i okruzenje da, komsije ne. banalan primer, moja zgrada je sagradjena 67me, u njoj imas 128 stanova u dva ulaza. 2/3 svih stanara su novi stanari koji su kupili stanove u medjuvremenu. Ne mozes da znas kakvi su ljudi, niti dal su finija gospoda niti dal su olos. Ja licno najvise problema u zgradi (tj jedine konflikte) koje sam imao sam imao sa jednim od tih "noblesa" koji misle da su popusili kurac jer su im keva i cale neko i nesto. Da neko pilicari oko 200 dinara mesecno odrzavanja zgrade je lol.

Sto se kupovine tice, treba gledati sledece:

cena,

lokacija (jebo maksi i postu, kakve su veze sa ostatkom grada, udaljenost skole i vrtica, udaljenost najblizeg doma zdravlja),

grejanje (ne samo koje je, nego i kakvo je, imas centralno grejanje koje je da zimi ides u sorcu i majici, a imas i centralno da moras da furas grejalicu 4 meseca godisnje, generalno po meni najbolje je etazno > centralno > struja, ako se gleda dugorocno),

rezije (duh),

kvalitet zgrade/instalacija, ako se uzima stari stan, obavezno doci sa majstorom da on sve to pogleda, posebno drvenariju, jer ako je drvenarija losa jebace te ruzno kasnije,

 

Po meni je daleko bolje uzeti ruiniran stan, baciti bombu u njega i tabula rasa, jer njemu mozes zestoko da spustis cenu, pa dovedes svoje majstore da ti oni to urade kako ti hoces, nego da kupis nov novcat stan u kome su fusarili na nekim stvarima jer su bili u takvoj mogucnosti

 

Ugl, moj najtopliji savet je, take your time. Nemoj da se zaleces, cekaj, prati, okreni par agencija daj im svoje uslove i pusti ih nek te zovu.

U toj celoj prici ljudi cesto zaborave na sve sto ih ceka NAKON sto kupe stan i usele se... Pa bela tehnika, pa namestaj, pa ormari, pa police, pa drz ne daj, idi bre... odlep...  Meni je ostalo za ovu godinu jos da zastaklim terasu i jos nesto namestaja da upotpunim.

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, f4ts0 said:

Dzokeru, jebo te taj lavabo, jedino me vise nervira kada ima teksturu drveta :D. Inace 800 eura na toj lokaciji za tako skenjan stan uopste nije drasticno jeftino. Moja sestra je kupila gajbu tu negde u jerkovicu kod super vera (sori ako to nije bas tu, meni to sve isto) za 1000 eura po kvadratu kompletno renoviran stan pre skoro 2 god

Ja ovo nešto što sam pomalo gledao, ubeđen sam da je ovo njegovo vrh dil - ja sam sve nalazio neke skuplje stvari, ali možda nisam dobro gledao.

1 hour ago, Highl1 said:

mislio sam, na prostu činjenicu, da prvo biraš komšiluk, tj u kakvom kraju ćeš živeti, a plus da u situaciji celih naselja gde kvadrat košta više ipak imaš manje šanse da zabodeš ljude koji ne održavaju svoj stan i nećeš se juriti sa njima oko bednih 200, 300 ili koliko već dinara mesečno za održavanje zgrade.

Dovla živi u novogradnji i koliko sam shvatio iz priče, ekipa je ista kao da živi u starogradnji :) šta više imam utisak da ovi dođoši što kupe stan u centru su zapravo gori za skupljanje tih para nego starosedeoci. Ono sa čim mogu da se složim je da ćeš u novogradnji potencijalno naići na više mladih ljudi i mladih porodica, pa je sa te strane možda bolje nego u starogradnji gde su matorani. Pre neki dan sam se baš smejao, riba neka izašla ispred zgrade i izvela ono neko kauč-kuče da šora ispred pored nekog drveta i prolazi neka baba iz susedne zgrade i dere se "Mogla si i kod kuće da mu daš da ti piša" :)) To možda izbegneš u BlokuA i tako tim mestima :)

 

46 minutes ago, shw. said:

Koji će ti kurac druželjubive komšije, poenta je da NE BUDU druželjubive.

onda prvi aviJon do Finske! :))

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Crno-Sunce said:

Uzeo sam (doduse poprilicno sjeban) stan u sumicama, 64 kvadrata (59 + 5 terasa), za cifru od oko 800 evra po kvadratu, ulozio jos 4-5K za full renoviranje i sve ukupno me nije izaslo preko 55k, batali nbg i ovo dranje koze kao i novogradnju

predobar kraj, jos me dusa boli sto sam otisao odande (doduse ja sam ziveo u krusevackoj pa nije bilo idealno) :)

i da, 800eur za taj kraj je dzab dzaba, igore manje droge :D

Link to comment
Share on other sites

moguce, mada opet, jokerov stan je u soliteru na visokom spratu, bio je ruiniran. Da nije sam radio, renoviranje je ~250 eur/kvm i to bi bilo oko 1050 sto je po meni sada standardna cena za tu lokaciju (opet, mozda je to neka sad dobra lokacija, ja nemam takav utisak - isto mi deluje kao blokovi (sry), a sestra je kupila stan u Jerkovicu kod nekog shoping centra za 1000, skroz sredjen stan, pa govorim iz licnog/tudjeg iskustva).

Znam da u savadi/abloku stanovi idu dobro (naravno nisu svi rasprodati), korektni su sasvim, i mislim da je cena po kvm ako se ide na kredit 1800-1850. Sto je po meni i dalje jako puno, jedino opravdanje vidim u kupovini manjeg stana tamo za izdavanje, jer u tom delu grada stanovi se izdaju za dobre pare. Opet ovo je iz tudjeg iskustva, stan od 45 kvm ko moj na bezaniji sredjen, nov, se renta za 450 eura, dok ja na bezaniji moj nov, full opremljen sa garazom (ostavio sam namestaj, plakare, svu belu tehniku, tv, sudje, bas SVE) rentam za nula, hehe, evo vam kara sto cete da me prijavite POREZNICIMA :D

Jos jedna mala zanimljivost, ovde u Bengaloru je ista cena kvadrata kao u BGD, plus je renta ista (minimalac je 200 eura :D), a u briselu sam gledao kad bih kupio stan i rentao ga tamo na odredjenoj lokaciji, na "istoj" lokaciji u bgd bih mogao da kupim stanove, ali bi mi prinos od rente bio maltene u euro isti :D - a iskreno sad ne znam kolko je pametno kupiti nekretninu u briselu.

Jos jedna zanilnjivost (da ozivimo forum!) komsija je kupio stan u mojoj zgradi na bezaniji kad i ja, placali smo oko 1700 eur/kvm, sad je kupio stan u zgradi prekoputa od iste firme (neimar) i izasao ga kvm ~ 1000 eura :D

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pale su cene dramatično, ti kad si kupovao je bio baš vrhunac tog hajpa oko novih stanova. Sad osim tih ultra fensi lokacija koje prodaju muda za bubrege po Novom Beogradu se svude drugde po gradu novogradnja prodaje za tu negde oko 1.000 eur kvadrat. Ali eto lepog predloga za kolegu koji traži stan, Bežanijska kosa!

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Gde je to "po gradu" 1k e kvadrat novogradnja da odmah zavaljam ovo svoje i kupim tri stana.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Pre par godina dok su se jos drzale cene,  u novoj zgradi na Banovom Brdu kvadrat bio 3.500 I sve se rasprodalo jos pre nego sto se zavrsila zgrada. Sada je u zgradi pored kvadrat nesto ispod 2000. Ko ima para, vredi kupiti sada stan, nesto sumnjam da ce ici ispod ovih cena 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Pale su cene dramatično, ti kad si kupovao je bio baš vrhunac tog hajpa oko novih stanova. Sad osim tih ultra fensi lokacija koje prodaju muda za bubrege po Novom Beogradu se svude drugde po gradu novogradnja prodaje za tu negde oko 1.000 eur kvadrat. Ali eto lepog predloga za kolegu koji traži stan, Bežanijska kosa!

tako je bre! bg se sastoji od nbg, ultrafensi nbg i svugde drugde po gradu sto je kapiram rusanj, barajevo... jer realno, senjak, dedinje, banovo brdo itd ne postoje

Edited by mncu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...