Jump to content

Stranger Things - Netflix serija


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 years later...
57 minutes ago, G!!! said:

4 sezona ima volume one i volume two, koliko videh po 4 epizode...

valjda necemo cekamo opet 2-3 godine za 5. sezonu, jer klinci ce upastu u krizu srednjih godina 😄

da, da, prvi volume u maju drugi 1. jula, tako da nije preterano dugo čekanje tj. nisu razdvojili na kao dve sezone.

Plus da vidimo tog Đurička šta je uradio!

ova im je bila odložena zbog covida, nadam se da će peta odmah naredne godine 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, absolute said:

Ja sam negde prestao, ne sećam se više gde...čini mi se isto da je bilo to sa Sovjetima...

:c

u pravu ste za to, ALI razmišljam - oni su samo preneli i tu "estetiku" toga kako su se oni predstavljali osamdesetih u filmovima, ipak dosta vuče celu priču odatle što ne bi i te predstave sovjeta?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Odgledah tri postojeće sezone, suma sumarum mi je: "moglo je komotno bez druge i treće sezone." :D

Prva je odlična i za maksimalnu preporuku, ceo taj vajb ima da ne može da se ne zalepi za srce nama koji smo odrasli na američkim filmovima i serijama iz osamdesetih i devedesetih.

Savršeno bi bilo da je na prvu sezonu ovakvu kakva jesete dodata još jedna da konkretno završi i zaokruži priču, i ŠLUS, ali puste pare proklete :D

Verovatno ću gledati dalje, sad bar nema velikog bindžovanja, dve su im sezone još u planu (ako se Netfliks ne raspadne).

Da mogu da vratim vreme, verovatno bih samo prvu odgledao.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dule_smor said:

Slazem se...zamisli kakvo ce tek sranje biti sledeca sezona, koliko sam skapirao u njoj su sad kao tinejdzeri, nisu klinci vise

pa šta će da budu nego tinejdžeri a ne klinci, pa ova mili bobi izgleda sad kao da ima 25 godina a ne 16 :)) a oni neki su se izmenili ne možeš da ih prepoznaš.

jedino cgi-jem da su ih napravili da ostanu klinci 🙂

1 hour ago, millanče said:

Odgledah tri postojeće sezone, suma sumarum mi je: "moglo je komotno bez druge i treće sezone." 😄

Prva je odlična i za maksimalnu preporuku, ceo taj vajb ima da ne može da se ne zalepi za srce nama koji smo odrasli na američkim filmovima i serijama iz osamdesetih i devedesetih.

Savršeno bi bilo da je na prvu sezonu ovakvu kakva jesete dodata još jedna da konkretno završi i zaokruži priču, i ŠLUS, ali puste pare proklete 😄

Verovatno ću gledati dalje, sad bar nema velikog bindžovanja, dve su im sezone još u planu (ako se Netfliks ne raspadne).

Da mogu da vratim vreme, verovatno bih samo prvu odgledao.

pomalo su problematične, ali kao i dalje zabavne, mada prva jeste najbolja i zapravo je ostavila najjači utisak.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Slazem se...zamisli kakvo ce tek sranje biti sledeca sezona, koliko sam skapirao u njoj su sad kao tinejdzeri, nisu klinci vise

Tinejdž krindž u najvi, jebiga, rastu ljudi, doktore :D Koliko sam doznao, sad će da rasplinu na tri daleke lokacije radnju, neko će biti u Rusiji, a dve ekipe po americi, cenim jedni u Hokinsu, jedni ovamo gde se odselili, a budžet po epizodi se naduvao na 30 miliona :) Problemi u najavi, ali opet ne verujem da će biti level propasti kao Game of Thrones... Bar se nadam.

 

2 hours ago, Lucky said:

pa šta će da budu nego tinejdžeri a ne klinci, pa ova mili bobi izgleda sad kao da ima 25 godina a ne 16 :)) a oni neki su se izmenili ne možeš da ih prepoznaš.

jedino cgi-jem da su ih napravili da ostanu klinci 🙂

pomalo su problematične, ali kao i dalje zabavne, mada prva jeste najbolja i zapravo je ostavila najjači utisak.

Naravno, prva je top, a negde ovde pročitah zamerku na to pisanje scenarija gde glavni konflikt nastaje tako što neko nekog nije dobro razumeo ili saslušao do kraja - ja to zovem Siniša/Ljiljana Pavić stil pisanja, a ne bi me čudilo da se na nekim fakultetima dramskih umetnosti i proučava pod tim imenom :D Toga je pun krasni u drugoj i trećoj sezoni, što jest, jest.

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Slazem se...zamisli kakvo ce tek sranje biti sledeca sezona, koliko sam skapirao u njoj su sad kao tinejdzeri, nisu klinci vise

dakle krecu promene pola

  • Haha (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

Tinejdž krindž u najvi, jebiga, rastu ljudi, doktore 😄 Koliko sam doznao, sad će da rasplinu na tri daleke lokacije radnju, neko će biti u Rusiji, a dve ekipe po americi, cenim jedni u Hokinsu, jedni ovamo gde se odselili, a budžet po epizodi se naduvao na 30 miliona 🙂 Problemi u najavi, ali opet ne verujem da će biti level propasti kao Game of Thrones... Bar se nadam.

 

Naravno, prva je top, a negde ovde pročitah zamerku na to pisanje scenarija gde glavni konflikt nastaje tako što neko nekog nije dobro razumeo ili saslušao do kraja - ja to zovem Siniša/Ljiljana Pavić stil pisanja, a ne bi me čudilo da se na nekim fakultetima dramskih umetnosti i proučava pod tim imenom 😄 Toga je pun krasni u drugoj i trećoj sezoni, što jest, jest.

mene zanima kakav će đuričko da ispadne! 🙂

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Lucky said:

mene zanima kakav će đuričko da ispadne! 🙂

Pa znaš ono kako ameri doživljavaju Ruse kao velike, jake i strašne likove, a Rusi realno su nešto kao Putin samo mnogo sitniji, slabiji, pacovastiji, navuceni na votku i gudru... 

Zato decenijama unazad za predstavljanje tih umišljenih velikih opasnih Rusa na velikom ekranu moraš da koristiš Srbe, Šveđane, Austrijance 😄 cenim da će to da bude 😄

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2022 at 1:48 PM, millanče said:

Pa znaš ono kako ameri doživljavaju Ruse kao velike, jake i strašne likove, a Rusi realno su nešto kao Putin samo mnogo sitniji, slabiji, pacovastiji, navuceni na votku i gudru... 

Zato decenijama unazad za predstavljanje tih umišljenih velikih opasnih Rusa na velikom ekranu moraš da koristiš Srbe, Šveđane, Austrijance 😄 cenim da će to da bude 😄

zapravo me baš zanima da li su zbog UKR priče menjali nešto scenario, jer su ovo snimali još pre covida ili tako nešto pa sad završavali, verujem da je produkcija završena odavno, ali možda je bio neki dodatni editing ili tako nešto 🙂

On 5/24/2022 at 8:46 AM, togFU said:

ja pokušavam da se setim kad sam prestao da gledam, mislim da sam završio drugu sezonu i to je to, mada nisam siguran... to što pominjete sovjete u 3. sezoni to znam da sigurno nisam gledao...

druga sezona je ona kad ih ganja ono "čudovište" sa pipcima kao ogromna hobotnica neka, ajde tako da kažemo i gde ne znamo prvih par epizoda dal' je eleven živa uopšte.

a treća sezona je ona sa tržnim centrom gde se manje više sve u njemu odigrava tako da ako se ne sećaš tržnog centra, nisi gledao treću 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

zapravo me baš zanima da li su zbog UKR priče menjali nešto scenario, jer su ovo snimali još pre covida ili tako nešto pa sad završavali, verujem da je produkcija završena odavno, ali možda je bio neki dodatni editing ili tako nešto 🙂

 

To je "može biti al ne mora da znači", jer je ta frka od Rusa jedan od prepoznatljivih "memberberija" iz osamdesetih za Amere. Čak bukvalno imaš i ruskog Terminatora :D

Odgledah prve tri  epizode četvrte sezone, i mogu reći da nije loše, i dalje forsiraju previše noih likova i podzapleta sa njima, istovremeno ne znajući kud će i šta će sa originalnim likovima, ali je bar neprijatelj pozencijalno najbolji i nazanimljiviji do sada, i sve u svemu za sada mi mnogo bolje leži nego privh par epizoda druge i treće sezone.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...