Jump to content

Stranger Things - Netflix serija


Recommended Posts

  • 2 months later...

Cela druga sezona kod bugara. Odoh da gledam

Even more ‘Stranger Things’

takodje kod bugara

Netflix is launching a Stranger Things after show called Beyond Stranger Things, The Hollywood Reporter reports. This will be the first time Netflix has hosted an after show on its own platform.

The show, hosted by actor Jim Rash, will feature an analysis of each episode and roundtable discussions with the cast and crew, including Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, David Harbour, Brett Gelman, and show creators Ross and Matt Duffer.

The seven-episode after show will be available to watch on October 27th, the same day the second season lands on Netflix. But, according to THR, Netflix is suggesting that viewers hold off on watching Beyond Stranger Things until they have finished the entire season, to avoid spoilers.

Link to comment
Share on other sites

Završio drugu sezonu po principu 2 u petak, 3 u subotu i 4 danas.

Vrlo sam zadovoljan.


Čini mi se da 2. sezona ima osetno manje priče nego prva, i da je više filovana fanserviceom nego bitnom radnjom, ali opšti utisak mi je ekstremno pozitivan, baš stvar za funtimes gledanje.
Sem toga, mislim da je s2 tehnički i mehanički izvedena kompleksnije, odnosno manje organski...što nije minus, jednostavno je drugačija na takav način. (ok možda jeste mali minus što ciljano fragmentišu ekipu kako priča ne bi postala trivijalna prebrzo, ali trenuci kada bi neko trebao da zanoveta zbog toga su nafilmovani sa toliko pobede da zaista nema mesta zamerkama i cepidlačenju)

Svi originalni likovi su solidno prošireni i imaju super momente, pre svega Dustin i njegovo ludilo.

S2 ima baaš mnogo novih likova od kojih je ZOMG skoro pola ženskog roda i ZOMFG više od trećine nisu belci!??!?!! #jeptesemizoginirasisti ;oPPP
Lukasova sestra je bog.
Šon Astin je precar.
8 i njena ekipa su vrlo interesantni i odličan način da se proširi priča na još psy klinaca negde u svetu.

Pol Rajzer je kastovan tendenciozno i super funkcioniše + mega momenat kad se Aliens omaži preklope u ep5. =o))

Lično najbolji deo s2 mi je u e3 kada jure Darta po školi i kreće muzika koja nije baš, ali podseća dovoljno na temu iz Gremlinsa, mega momenat.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kole said:

Završio drugu sezonu po principu 2 u petak, 3 u subotu i 4 danas.

Vrlo sam zadovoljan.

 

  Hide contents

 


Čini mi se da 2. sezona ima osetno manje priče nego prva, i da je više filovana fanserviceom nego bitnom radnjom, ali opšti utisak mi je ekstremno pozitivan, baš stvar za funtimes gledanje.
Sem toga, mislim da je s2 tehnički i mehanički izvedena kompleksnije, odnosno manje organski...što nije minus, jednostavno je drugačija na takav način. (ok možda jeste mali minus što ciljano fragmentišu ekipu kako priča ne bi postala trivijalna prebrzo, ali trenuci kada bi neko trebao da zanoveta zbog toga su nafilmovani sa toliko pobede da zaista nema mesta zamerkama i cepidlačenju)

Svi originalni likovi su solidno prošireni i imaju super momente, pre svega Dustin i njegovo ludilo.

S2 ima baaš mnogo novih likova od kojih je ZOMG skoro pola ženskog roda i ZOMFG više od trećine nisu belci!??!?!! #jeptesemizoginirasisti ;oPPP
Lukasova sestra je bog.
Šon Astin je precar.
8 i njena ekipa su vrlo interesantni i odličan način da se proširi priča na još psy klinaca negde u svetu.

Pol Rajzer je kastovan tendenciozno i super funkcioniše + mega momenat kad se Aliens omaži preklope u ep5. =o))

Lično najbolji deo s2 mi je u e3 kada jure Darta po školi i kreće muzika koja nije baš, ali podseća dovoljno na temu iz Gremlinsa, mega momenat.

 

 

 

Ех ја како сам видео риповану целу сезону у петак изгледо сам свих 9 епизода у цугу.

Мало ми је засметало увођење црвенокосог дебељушкастог малог чудовишта и агента 008, да ли због смањења цене 011 мањом минутажом или планирају spinoff

Link to comment
Share on other sites

ama znaci koji su jebeni carevi, meni je prva sezona nekako bolja, mada je i ova fenomenalna, ali stvarno su zadali, ali stvarno.

Par dana me je kopkalo, nesto onako mi cudno, i voila :D

latest?cb=20150131225857

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne gledam ja generalno spoilere kad pratim nesto. 

Veci je blam sto ja jeleni vicem ma ko je ovaj debeli, ona vice otkud znam, niko, onda ja guglam cast, pa viknem aaaa seeeem, kaze ona ne lupaj :) 

Sad mora da odgledam aliens, ok prometej 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja uposte nisam zadovoljan epizodama 7 i 9

7 - da li je bila potrebna? Realno da kao uvod u "better call krishna", i kao da 11 shvati sta joj je vazno i tako to, ali sama epizoda mi je uradjena nenako kao da strci iz celog serijala

9 - uopste mi se ne svidja. Zbrzana je, malo haoticna

Alo Debeljko koji hrani Demogorgon pseto nugat barovima - ej bre??

Takodje ne vidim neku poentu od uvodjenja max i njenog preslatkog homo brata u pricu - ocekivao sam da imaju neku konkretniju ulogu.

Po meni bas su zasrali na kraju, ne svidja mi se. Ajde ep 7 i mogu da tolerisem, ali 9 je bas bas ono "citaoci hypera predlazu da se desi to i to"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

=o)

kraj prve sezone je pravljen kao kraj jedne celine (tj nisu bili sigurni da ce biti s2 dok net nije planuo od odusevljenja za serijom)
kraj druge je pravljen kao kraj poglavlja i uvod u dalju pricu...tako da ne bih rekao da je e9 zbrzana koliko da nije napravljena kao sto bi ti zheleo =o) takodje, nije mi smetala e7 koliko tebi, ali te kapiram 

Link to comment
Share on other sites

Nije meni e7 "smetala" perse (to je stara srpska rec, koristi se vec 200 godine) nego mi je bila "lozacka" - strci van okvira serije

Ep 9 - definitivno nije uradjena po mom ukusu - previse je slatka i fina.

Ne moze u jednoj epizodi najsimpaticniji lik, sem da umre, a u sledecoj debeli mali goonie da hrani cokoladom demogorgon psa
Ne moze Burke da bude ziv, a demodog ga ujeo za jaja  -  il te pojedu il te ne pojedu. Osim! ako nije sam sebe ranio da nauvuce Hoopera da je dobar u stvari, a sve vreme sa taticom planira da otme 11 i da je probuje dalje!

Mislim, daleko od toga da je losa serija, ali mi je velika ralzika u kvalitetu izmedju prvih 6 i poslednje 3.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...